Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

988206
BugünBugün316
DünDün634
Bu HaftaBu Hafta2157
Bu AyBu Ay11231
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar988206
Online 7
   
Pazar, 06 Ocak 2019 20:56

07 Ocak – 13 Ocak Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Bir yandan ciddi olmamızı ve uzun vadeli adımlar atmamızı sağlayacak bir yandan da boş vaatlerle kandırılmamıza yol açacak enerjiler bir arada. Ekonomik, zihinsel ve duygusal iniş çıkışlara dikkat

 

07 Ocak Pazartesi

Dün gerçekleşen Güneş tutulmasının ardından haftaya hızlı bir başlangıç yapabiliriz. Sabahın çok erken saatleri biraz gerilimli ve öngörülemez olsa bile saat 09:46’ da Ay’ ın Kova burcuna geçişiyle birlikte sosyalleşme talebimiz biraz daha artacak. Önümüzdeki yaklaşık üç gün boyunca entelektüel faaliyetler, bireysel hak ve özgürlükler gündemimizde daha fazla yer tutacak. Arkadaşlarımızla bir araya gelmek, organizasyonlarda bulunmak ve grup içi faaliyetler yapmak isteyebiliriz. Akşam saatlerinde Mars’ ın da destekleyici enerjisiyle birlikte daha hareketli, dinamik ve cesur hamlelere girişebiliriz.

Bugün Venüs’ te Yay burcunda hareket etmeye başlıyor. Bir süredir ilişkilerde süregelen kıskançlık, ketumluk ve aşırı tutku yerini daha neşeli ve keyifli durumlara bırakıyor. Artık birbirimizi kısıtlamak yerine özgür bırakmayı, ortak keyif alanları bulmayı, seyahat etmeyi ve görüşlerimizi paylaşmayı tercih edebiliriz. Bu dönem yurtdışıyla ilişkilerimiz artabilir, okul arkadaşlarımızla daha fazla sosyalleşebiliriz.

 

08 Ocak Salı

Ay; hâlâ Kova burcundaki hareketini sürdürürken bu seferde Jüpiter’ den olumlu bir görünüm alıyor. Gün boyunca zihinsel kapasitemiz yüksek olabilir, bilgimizi ve görüşlerimizi çevremizdekilere aktarmak, sosyal paylaşımlarda bulunmak isteyebiliriz. Olaylara daha evrensel ve objektif bir gözle bakabiliriz. Öğle saatlerinde atacağımız adımlarda bizi destekleyen ve yolumuzu açan kişilerle karşılaşabiliriz.

Ancak bugün etkisini birkaç gün boyunca hissedeceğimiz Merkür/ Mars sert görünümü de kesinleşiyor. Ağzımızdan çıkan her söze dikkat etmeli, patavatsızlık etmemeye çalışmalıyız. Çevremizdekileri hiçe sayarak burnumuzun dikine gitmeye çalışabilir, ani kararlar alabilir, kendi düşüncelerimizi kabul ettirmek için çatışmayı göz alabiliriz. Önemli görüşme ve uzlaşmalar için uygun bir süreç olmayabilir.  Söylemlerimizde daha zarif ve empatik olmakta, hep kendi isteklerimiz olsun diye kavgacı bir tutum izlememekte fayda var.

 

09 Ocak Çarşamba

Bugün bireysel takılıp, enteresan şeylere çekilebiliriz. Farklı ve sıra dışı olan her şey ilgimizi çekebilir, teknolojiyle uğraşabiliriz. Tabii sosyal medya paylaşımları, mobil cihaz alış verişleri veya internette fazla zaman geçirmekte mümkün. Fuar, sergi ya da sanatsal ortamlara katılabilir, değişik alet veya konularla karşılaşmaktan keyif alabiliriz. Saat 19:55 ile 22:44 arası Ay boşlukta olacağından önemli işleri bu saatlere bırakmamalıyız. Ancak gün içinde karşımıza çıkan hoş sürprizler ve karşılaşmalar günü beklediğimizden daha heyecanlı ve ilginç bir hale getirebilir.

 

10 Ocak Perşembe

Birkaç gündür devam eden konsantre, objektif ve toplumsal enerjiler gece yarısı civarı Ay’ ın Balık burcuna geçmesiyle birlikte yerini daha içe dönük ve dağınık bir ruh haline bırakıyor. Özellikle sabah saatlerinde ne istediğimizi bilmekte zorlanabilir, o an için hoşumuza giden bir şeyden hemen sonra mutsuz olabiliriz. Alış veriş yapmak, fiziksel görüntümüzle oynamak ve uzun süreli bir taahhütte bulunmak için hiçte uygun bir zamanda değiliz. Aynı zamanda ilişkilerde de tutarlı davranamayabilir, beklentileri karşılayamayabiliriz. Fakat öğle saatlerinden itibaren ayaklarımız yere daha sağlam basmaya başlayabilir. Bizi toparlayarak, odaklanmamızı sağlayan kişilerle bir araya gelebilir, uzmanlardan fikir alabiliriz.

 

11 Ocak Cuma

Gökyüzünde bir süredir devam eden Jüpiter/ Neptün zorlu görünümü bugün aktif hale geliyor. Ay’ ın bu iki gezegeni birden tetiklemesiyle birlikte yanlış hesaplar yapmaya başlayabiliriz. Bir taraftan aşırı iyimser olabilir, bir taraftan yanlış ve eksik bilgiyle harekete geçerek elimizdekileri kaybedebiliriz. Sonu olmayan girişimlere fırsat diye atlayabilir, birilerini gözümüzde fazla büyütebiliriz. Bir süre çok dikkatli olmalı, yatırımlarımızı değerlendirirken ya da büyük çaplı alım satımlarda gözümüzü dört açmalıyız. Üstüne üstlük Güneş’ in Pluto’ yla kavuşumu daha kolay manipüle olmamıza yol açabilir. Bizi baskılayan ve zorlayan güçlere direnmek yerine etkileri altına girebilir hatta büyük beklenti içinde olabiliriz. Hem ekonomik hem de duygusal açıdan fazla iniş çıkışın olduğu bir zamandayız. Spekülatif hareketlerden uzak durmalı, her türlü ihtimali düşünmeden harekete geçmemeliyiz. Denge tutturmakta zorlandığımız bir zaman olacağından ilk aklımıza geleni yapmadan önce konusunda uzman kişilere danışıp, güçlü kişilerle işbirliğine gitmeliyiz.

 

12 Ocak Cumartesi

Sabah saatlerinde Balık burcunda boşlukta ilerleyen Ay; saat 11:20 itibariyle Koç burcuna geçiyor. Gerçi Neptün/ Jüpiter karesinin yanıltıcı ve abartılı etkileri hâlâ devrede ancak özgüvenimiz daha yüksek ve her şeyi olduğu gibi kabullenmeye razı olmayacak, mücadele edeceğiz. Özellikle öğleden sonra keyif alacağımız ortamlarda bulunabilir, romantik ilişkilerde hareketli ve mutluluk gelişmeler yaşayabiliriz. Enerjimiz ve cesaretimiz de git gide arttığından sosyal alanda aktif olabilir, açık havada zaman geçirebilir, kendimizi rahatlıkla ifade edebiliriz. Gece yarısına doğru birden oluşabilecek öfke patlamalarına ve kazalara karşı dikkatli olmalıyız.

 

13 Ocak Pazar

Yine temposu yüksek bir gündeyiz ancak sabah saatlerinde gerginlikler ve engellerle boğuşmak zorunda kalabiliriz. Bugün Merkür/ Satürn kavuşumu da gerçekleştiğinden bin düşünüp bir konuşabilir, iletişim kurmakta ya da bilgiye ulaşmakta zorluk çekebiliriz. Bugünlerde atacağımız her imza vereceğimiz her söz bizi uzun süre bağlayabilir. Gerçi bu durum boş konuşmaları ve vaatleri engellese de bir taraftan da düşüncelerimizi açıklayamayabiliriz. Tam bir bilene danışacak bir gündeyiz. Her şeyi çok ciddiye alıp, karamsarlığa düşmeye yatkın olabiliriz fakat Ay’ ın Jüpiter’ le olumlu görünümü iyimserliğimizi ve enerjimizi muhafaza etmemizi sağlayacak, zamanımızı keyif ve neşe içinde geçirebileceğiz. İyi haftalar……….

 

Read 1151 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.