Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

988213
BugünBugün323
DünDün634
Bu HaftaBu Hafta2164
Bu AyBu Ay11238
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar988213
Online 8
   
Pazar, 23 Aralık 2018 16:31

24 Aralık – 30 Aralık Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Zihinsel karmaşalar yaşayabiliriz, yanlış bilgilendirilme ve yanıltılmalara dikkat

 

24 Aralık Pazartesi

Haftaya Yengeç burcunda ki Ay’ ın yoğun duygusal etkileriyle başlıyoruz. Özellikle sabah saatlerinde hem harekete geçmek hem de üstümüzde ki baskıyla mücadele etmek zorunda kalabiliriz. Hislerimizi açığa çıkarmak, güçsüzlere yardımcı olmak ve sevdiklerimizi korumak, kollamak isterken bir yandan da otoritelerle baş etmemiz gerekebilir. Objektif olamadığımızdan bu durum bizi zorlasa da destek alabileceğimiz kadersel gelişmeler ve geçmişten gelen tecrübelerimiz sorunları çözmemizi sağlayacaktır. Öğleden sonra gündemin aniden değişmesine sebep olacak durumlar yaşanabilir, duygu kontrolü sağlamakta iyice zorlanabiliriz. Bugün şartlar çok iniş çıkışlı olacağından yeni bir girişimde bulunmak zor olabilir. Akşamüzeri kısa bir süre ( 17:50 – 20:00 arası) Ay boşlukta kaldıktan sonra Aslan burcuna geçecek ve artık daha kontrollü ve enerjik olabileceğiz.

Bu haftaya damgasını vuracak olan Merkür/ Neptün karesinin etkileri de artık devrede olduğundan büyük kararlar almadan önce biraz daha düşünmek gerekiyor.

 

25 Aralık Salı

Bu haftanın en hareketli ve keyifli günündeyiz. Aslan burcunda hareket eden Ay’ ın Merkür ve Jüpiter’ le uyumlu görünümleri cesaretimizi toplamamızı, kendimizi ifade etmemizi ve iyimser bir ruh halinde olmamızı sağlayabilir. Hevesle girişimlerde bulunabilir, talep edebilir ya da kendi istek ve arzularımızın peşinden gidebiliriz. Yapacağımız görüşmelerde yüksek enerjimizle dikkatleri üstümüzde toplayabilir, tuttuğumuzu kopartabiliriz. Bugün ayrıca kendimizi şımartmak, alış veriş yapmak ya da kişisel bakımımızla da ilgilenmek isteyebiliriz. Ancak akşam saatlerinde ego savaşlarına yenik düşebilir, hoşlanmadığımız şeyleri yapmaya veya ortamlarda bulunmaya zorlandığımızı düşünebiliriz, aşırı beklentiden dolayı İlişkilerde biraz gerginlik oluşabilir.

Merkür/ Neptün uyumsuz görünümü bugün kesinleşiyor. Zaten etkilerini birkaç gündür hissediyoruz ve hafta sonuna kadar da hissedeceğiz. Zihinsel bir karmaşa yaşayabilir, yanlış ya da eksik bilgilendirilmeye maruz kalabiliriz. Anlaşma, sözleşme ve önemli kararlar açısından uygun bir zamanda değiliz. Bir adım atmadan önce ya koşulların henüz netleşmediğini ya da yanlış yönlendirilmeye açık olacağımızı bilerek hareket etmeliyiz.

 

26 Aralık Çarşamba

Yine keyifli ve enerjik bir gündeyiz. Gün boyunca Ay; Aslan burcunda ki yolculuğunu sürdürürken biraz aklımıza estiği gibi davranma meylinde olabiliriz. Yılbaşı için hazırlık yapıyorsak yaratıcı fikirlerle ortaya çıkabilir, gösterişli bir parti planlayabiliriz. Sosyal açıdan da hareketli olduğumuzdan paylaşımlarda bulunabilir, ön plana çıkmak isteyebiliriz. Saat 18:35 ile 20:50 arası Ay boşlukta olacağından ve son açısını da Uranüs’ le kurduğundan attığımız bu süreçte atacağımız adımların sonuçlarını göremeyebiliriz. Fakat Ay’ ın Başak burcuna geçmesiyle birlikte daha titiz ve detaylı olabilir, sakin kalmayı başarabiliriz.

 

27 Aralık Perşembe

Yine bol iniş çıkışlı bir gündeyiz. Sabah saatleri sağlam ve tutarlı adımlar atmak, görüşmeler yapmak ve planları gerçekleştirmek için son derece uygun. Girişimlerimizde olumlu sonuçlar alabilir, güçlü kişiler tarafından desteklenebilir, herkesin kazanacağı çözümler üretebiliriz. Ancak hemen ardından kararsızlıklar ve acabalar devreye girebilir. Hangi fırsatın daha uygun olduğunu seçmekte zorlanabilir, daha mükemmeline ulaşmak için detaylarda boğulabiliriz. Yine büyük beklentiler içinde olabiliriz. Neyse ki etrafımızda imdadımıza yetişecek ve bizi toparlayacak kişiler olacaktır. Kendimizi sağlama almamızı ve sınırlarımızı bilmemizi sağlayacak destekler alarak ilerlememizi sürdürebiliriz. Günün ilerleyen saatlerinde ağzımızdan çıkan her söze dikkat etmeliyiz. Yalan yanlış bilgiler kafamızı iyice karıştırabilir, yanıltıldığımız için bizde karşı tarafı yanıltabiliriz. Yolculuk planları aksayabilir, organizasyonlarda sorunlar veya ertelemeler yaşanabilir. Duyduklarımız ya da söylediklerimiz hayal kırıklığına yol açabilir.

 

28 Aralık Cuma

Ay; hâlâ Başak burcunda ki yolculuğunu sürdürürken sağlığımıza dikkat etmemiz gereken bir gündeyiz. Sabah saatlerinde ilerlemek ve planları uygulamak daha kolay olacaktır ancak öğleden sonra hem fiziksel hem de zihinsel rahatsızlıklar yaşanabilir. Ufak tefek kazalar ve sakarlıklar olabileceği gibi bağışıklık sistemini zorlayan hastalıklarla da karşılaşabiliriz. Yediğimize içtiğimize dikkat etmeli, vücudumuzu zorlayacak şeyler yapmamalıyız. Özellikle akşama doğru pasif agresif bir tutum sergileyebilir, hiçbir şeyden memnun olmadığımızdan etrafımızdakileri kırabiliriz. Gerçi Venüs ve Pluto arasında ki uyumlu görünüm dengemizi bulmamızı biraz sağlasa bile fazla takıntılı da davranabiliriz.

 

29 Aralık Cumartesi

Birkaç gündür devam eden endişeli ruh halinin ardından sosyalleşmek bize iyi gelebilir. Ay; gece yarısından itibaren Terazi burcunda ilerlediğinden daha uyumlu olma, karşımızdakilere anlayışlı davranma ve duygusal bir denge arayışında olabiliriz. Fakat bu isteklerimizi elde etmek kolay olmayabilir. Ailenin ve toplumun beklentilerini yerine getirmeden kendi keyiflerimizin peşinden gidemeyeceğimizden üstümüzde baskı olabilir. Sürekli görevlerimizi ve sorumluluklarımızı hatırlatan kişi ve faktörler devrede olacağından gönlümüzce hareket edemeyebilir ve yeterli desteği de alamayabiliriz. Akşam saatlerinde biraz daha rahatlayabilir, kendimizi daha rahat ifade edip, paylaşımcı olabiliriz.

 

30 Aralık Pazar

Yılın son pazarına geldik. Yarın gece yarısından itibaren yeni bir yıla giriyoruz. Ülkemiz açısından zorlu bir yıl oldu, hem ekonomik hem de siyasal açıdan yoğun iniş çıkışlar yaşandı. Gerçi önümüzde ki yılda sular pek durulacakmış gibi görünmüyor ancak yine de her şeyin en hayırlısını dilemekte fayda var. Yarın için yaptığımız planları gözden geçirip eksiklerimizi giderme telaşında olabilir, özellikle sabah saatlerinde aksiliklerle uğraşabiliriz ancak akşama doğru fikir alış verişleri ve sosyal ortamlarda bulunmak rahatlatıcı olabilir. Yeni bir yıl öncesi mutlu ve keyifli bir hafta geçirmek dileğiyle………

 

Read 1184 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.