Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

100987
BugünBugün221
DünDün774
Bu HaftaBu Hafta221
Bu AyBu Ay13000
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1009871
Online 3
   
Pazartesi, 17 Aralık 2018 10:05

17 Aralık – 23 Aralık Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by  Figen KIZILTAŞ

 

Yengeç burcunda dolunay, çok hızlı gelişmeler art arta gelebilir, yapacağımız seçimler bizi zorlayabilir.

 

 

17 ARALIK PAZARTESİ

Koç burcunda ilerleyen Ay ile yoğun enerjilerin olacağı bir hafta bizi bekliyor…Satürn ve Jüpiter’den ayrılan Ay’ın getirdiği yüksek motivasyon ve hevesle güne başlayacağız. Yerine getirilmesi gereken pek çok iş ve görevin varlığı bizler üzerinde adeta bir kamçı olacak gibi görünüyor. Günün ilk bölümünde işlerimizi planladığımız gibi akıcı ilerletebilir; gelişmeleri iyimser ve pozitif bir bakış açısıyla ele alabiliriz. Ancak akşamüstü saatlerinde işler biraz değişebilir…Ortaya çıkabilecek durumlar bizleri sıkıştırabilir; gerginlik yaşamaya açık hale getirebilir. Ay’ın Pluto ile kuracağı stresli açı üzerimizde baskı yaratabilecek koşullara neden olabilir. Otorite konumundaki kişi ve kurumlarla olan ilişki ve işbirliklerinde dikkatli olmakta fayda var…Ayrıca gerek ailevi konular gerekse de yakın beraberliklerde bizleri duygusal olarak etkileyebilecek durumlar söz konusu olabilir. Ancak akşam saatlerinde Ay’ın Güneş’le uyum içinde ilerleyecek olması bu gerginlikleri geride bırakacağımıza ve hedeflerimiz yönünde daha rahat adım atacağımıza işaret etmekte…Pluto ve Mars’ın uyumlu açısının etkisiyle hedeflediğimiz işleri daha rahat kotarabilecek; güçlü ve konusunda yetkin kişilerle işbirlikleri geliştirme fırsatları yakalayabileceğiz.

 

18 ARALIK SALI

Yay burcundaki Güneş ile Koç burcundaki Ay’ın uyumlu kontağı güne yine yüksek enerjiyle başlamamıza olanak sağlamakta…Her ikisi de ateş elementinde olmalarından dolayı risk almaya açığız…Önümüze çıkan engeller bizleri yıldırmayabilir; hedeflerimizin peşinden adeta koşar adımlarla ilerleyebiliriz…Yurtdışıyla ve yabancılarla olan konular, yolculuk ve eğitimle ilgili alanlardaki işler adına olumlu gelişmeler yaşanabilir. Vizyonumuzu ve bakış açımızı da etkileyecek yeni durumlar ortaya çıkabilir. İlerleyen saatlerde Ay’ın Uranüs ile kavuşacak olması da hızlı kararlar alabileceğimize ve seri davranışlar gösterebileceğimize işaret etmekte… Farkındalığımızı arttıran olaylara, sürpriz gelişmelere açığız…Tepkisel, fevri ve sabırsız olmaya yatkın olacağımızdan adım atmadan önce iki kere düşünelim derim…Ay 10:21 ila 12: 38 saatleri arasında boşlukta ilerleyecek…Bu süre içinde tamamlanması gereken ve eksik bıraktığımız işlerimizle ilgilenebilir; bir sonraki hamlelerimizin planlarını yapabiliriz. Öğlen saatlerinde Boğa burcuna geçen Ay ile daha gerçekçi, sakin ve ayağımızı sağlam yere basarak hareket etmek isteyeceğimiz bir döneme gireceğiz…Artık maddi manevi huzur ve güven bizler için daha ön planda olacak…Kararlarımızı ölçüp tartarak almak; sahip olduklarımızı korumak bizler için önem kazanacak…Ay’ın Boğa burcunda ilerlediği süreçlerde genellikle finansal konularla alakalı gelişmeler daha yoğun yaşanabileceğinden paramız, kazançlarımız, harcamalarımızla da ilgili gelişmelere açık oluruz… Yani önümüzdeki birkaç gün boyunca gelir ve giderlerimizi mercek altına alabilir; koşullarımızla alakalı gerçekçi değerlendirmelerde bulunabiliriz.

 

19 ARALIK ÇARŞAMBA

Boğa burcunun ilk derecelerinde ilerleyen Ay’ın Satürn ile kuracağı olumlu açıyla güne giriş yapacağız…Ayağımızı yorganımıza göre uzatmak, istikrarlı ve belli bir düzen içinde ilerlemek adeta ana hedefimiz…Otorite konumundaki kişi ve kurumlarla irtibata geçebilir; doğru dialoglar geliştirebilir; iş ve işbirliklerinde başarılı olabilir; uzun vadeli olacak ilişkiler kurabiliriz. İlerleyen saatlerle birlikte Venüs ile karşıtlığa girecek olan Ay, atmosfer, bazı güven sorunlarına açık kılabilir. Ayrıca maddi alanlarda ve duygusal paylaşımlarda istediğimizi bulamamamıza neden olabilir. Gelişmelere temkinli yaklaşmakta ve eğer ortada bir yanlış varsa ısrarcı olmamakta fayda var…Ay’ın Neptün ile uyumlu açısı ortamdaki bu sıkışıklığa adeta bir nefes olacak gibi görünmekte…Karşılıklı verilebilecek tavizler, tolerans belki de fedakarlık uyum ve dengeleri yeniden sağlamaya yardımcı olacaktır…Akşam saatlerinde yine Ay’ın Pluto ve Mars’ a olan olumlu açıları bazı şeyleri yerli yerine oturtmaya imkan sağlayacak; dirayetli azimli kılacaktır. Konusunda yetkin kişilerle görüşebilir; doğru hamlelerde bulunabiliriz. Ruhsal ve duygusal olarak daha rahat hissedebilir; istikrarlı davranışlar gösterebiliriz.

 

20 ARALIK PERŞEMBE

Ay 03:41 ila 17:35 saatleri arasında nerdeyse tüm günü boşlukta geçirecek…Bugün işlerimizi istediğimiz akıcılıkta ilerletmekte zorlanmamız söz konusu…Yeni girişim ve hamlelerde bulunmak yerine eldeki işleri işlerimizi tamamlamaya bakabiliriz… Akşamüstü saatlerinde İkizler burcuna geçen Ay ile artık durağan koşulları geride bırakacak daha kaygan bir zeminde ilerleyeceğiz. Gelişmelerin gidişatını kestirmek kolay olmayacağından ikilemde kalma ve değişken durumlarla karşılaşma olasılığımız yüksek…Ay’ın İkizler burcu sürecinde  çevremizle iletişimimiz artacak; bilgi alış verişleri çoğalacak; anlaşma ve sözleşmelerle ilgili yeni durumlar ortaya çıkacaktır. Ayrıca eğitsel konular, yolculuklar, yakınlarımızla ilişkilerimiz üzerinde etkili olacak gelişmeler yaşanacaktır. Venüs Neptün arasındaki uyum ilişki ve işbirliklerine de olumlu yansıyacaktır. Duygularımızı daha rafine ifade edebilecek; duyarlı ve toleranslı davranacağız…Ancak parasal alanda yanılgılara da açık olduğumuzu unutmayalım…

 

21 ARALIK CUMA

Ay bugünde İkizler burcunda…Sabah erken saatlerde Ay, Merkür ve Jüpiter ile karşıt açı kuracağından bazı iletişim sorunlarına açık olacağımız bir zaman dilimindeyiz…Kendimizi ifade etmekte zorlanabilir; karşımızdakini yanlış anlayabilir veya biz yanlış anlaşılabiliriz. Neptün’ün de bu karşıtlığı gerilimli açı kurması işleri daha da karıştırabilir.  İkilem ve kararsızlık izleyeceğimizi yönü tayin etmemizi zorlaştırabilir; işler ucu açık kalabilir. Ayrıca beklentilerimizi yüksek tutabilir; bir hayalin peşinden gidebiliriz… Hayal kırıklığı yaşamaya açık olacağımız gibi fedakarlıklar ve bazı tavizler de söz konusu…Merkür’ün Jüpiter ile kavuşumda oluşu olumlu tarafıyla kendimizi yenilemeye, vizyonumuzu genişletmeye imkan sağlayacaktır. Ayrıca bilgili kişilerle de önemli konuşmalar yapabilir; fikir alış verişlerinde bulunabiliriz. Yay burcunun son derecelerinde ilerleyen Güneş’in yine Koç burcunun son derecelerindeki Uranüs ile olumlu kontağı kişisel alanda özgürleşmemize ve bazı farkındalıklar kazanmamıza yol açabilir. Üst planda ise yeniliklere açık olacağımız bir süreçte olacağız…

 

22 ARALIK CUMARTESİ

Sabahın erken saatlerinde Güneş burç değiştirerek Oğlak burcuna geçiyor…Artık önümüzde şansımıza güvenerek hareket etmek yerine emek harcayacak hedeflerimize varmak için çaba göstereceğimiz bir döneme giriyoruz...İşimiz, sorumluluklarımız, gelenek ve göreneklerimizin ön plana çıkacağı durumlar ortaya çıkacak; itibar ve statümüzü önemseyerek hareket edeceğiz. Sabah saatlerinde Ay’ın Mars ile karesi gerilime sebep olabileceğinden dikkatli olmamızda fayda var zira tepkisel davranışlar huzurumuzu kaçırabilir. Duygusal iniş çıkışlar ruh halimizi etkileyebileceği gibi kaza ve sakarlıklara da açık olabiliriz. Ay günün ilerleyen saatlerinde Uranüs ile olumlu açı kurduktan sonra 17:22 ila 19:22 saatleri arasında boşlukta ilerleyecek…Dolunay öncesi sürprizlere hazırlıklara olalım…Ay Yengeç burcuna geçtikten hemen sonra saat 20:48’de Oğlak burcundaki Güneş ile karşı karşıya gelecek ve Yengeç Dolunay’ını gerçekleştirecek…0 derecede gerçekleşecek bu Dolunay oldukça vurgulu ve önemli olacağa benzer zira 0 derece her zaman ilklere, geçmişi olmayana işaret eder  …Ay’ın kendi yönettiği burçta oluşu; Güneş’in yöneticisi Satürn’ün Oğlak burcunda ve güçlü olduğu konumda olması oldukça sert bir çekişme ve kutuplaşmanın yaşanacağına işaret etmekte…Bu Dolunay’da birkaç tema birden vurgulanacak…Bunları 1-Duygusal anlamda tatmin olmak için sorumlulukları yerine getirmenin gerekliliği; 2- Toplumsal alanda veya kariyer yaşantımızda itibarımızı korumak için samimi ve içten olmanın gerekliliği; 3- Aile ve iş hayatını belli dengelerde tutmanın gerekliliği olarak sayabiliriz…Aynı zamanda Oğlak burcu otoriteyi, gerek sosyal alanda gerekse de aile köklerimizdeki güçlü ve yetkin kişileri, yönetimi ve para piyasalarını; Yengeç burcu ise toplumun en küçük birimi olan aileyi, sevdiklerimizi, bizleri manen besleyen koşulları, ruh sağlığımızı, güvenliğimizi temsil eder…Bu Dolunay’da bu saydığımız konularda bazı çekişmelere ve bizleri etkileyecek gelişmelere açık olacağız…Bu süreçte yaşanan gelişmeler ise 2019’un Ocak ayındaki Güneş Tutulmasıyla ise daha fazla görünür olacaktır…

 

23 ARALIK PAZAR

Dolunay’ın gerginliğinin halen sürdüğü bir sabaha uyanıyoruz. Ay’ın Satürn ile kuracağı karşıt açının getirdiği gerginlik duygusal olarak engellenmişliğe, karamsarlığa ancak bir tarafıyla da gerçekçi bir bakışta olmamıza yol açabilir. İşlerimizi ilerletmek isterken de biraz çaba harcamamız gerekebilir. Ancak ilerleyen saatlerle birlikte Ay’ın Venüs ve Neptün’den alacağı olumlu açılar içinde bulunduğumuz enerjileri de pozitif etkileyecektir. İkili ilişkiler ve işbirlikleri adına hoş gelişmeler yaşanabilir.

 

Read 1193 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.