Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

100988
BugünBugün233
DünDün774
Bu HaftaBu Hafta233
Bu AyBu Ay13012
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1009883
Online 6
   
Pazar, 09 Aralık 2018 20:29

10 Aralık – 16 Aralık Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Merkür Yay burcuna geçiyor. Bu hafta her konuda ilerleme kaydedebiliriz ancak daha objektif ve gerçekçi olarak başarıya ulaşabiliriz

 

10 Aralık Pazartesi

Güne; sorumlulukları yerine getirme baskısı altında başlayabilir, haftanın ilk gününde kendimizi engellenmiş ya da kısıtlanmış hissedebiliriz. Gün boyunca sıkı bir tempo sergileyebilir, çalışabilir ve görevleri zamanında yerine getirebilmek için kendimizi zorlayabiliriz. Fakat akşam saatlerinden itibaren hem daha fazla iletişime açık olacağız hem de derin araştırmalar içine girerek içinde bulunduğumuz cendereden çıkış yolları arayacağız. Ani gelişen olaylar farkındalığımızı artıracağı gibi son dakika da strateji değiştirmemize de neden olabilir. Geç saatlerde özgürlük ve geleneklerin dışına çıkma isteği çoğalabilir.

11 Aralık Salı

Gece yarısında saat 00:29 ile 02:41arasında kısa bir süre Ay boşlukta kalıyor ve ardından Kova burcuna geçiyor. Öğlene kadar olan süreçte ilişkilerde gerginlikler oluşabilir, gizli kapaklı işlerden dolayı çatışmalar yaşayabiliriz.  Tutkuyla bağlı olduğumuz kişi ve değerlerle ilgili inatlaşabilir, aykırı çıkış yolları bulmaya çalışabiliriz. Fakat öğleden sonra daha iyimser ve neşeli olabilir, sosyal medya da paylaşımlarda bulunabilir, görüş ve düşüncelerimizi özgürce ifade edebiliriz. Toplumsal olaylara duyarlılığımız artabilir, yurt dışı, yüksek eğitim gibi konularda harekete geçebiliriz. Önemli iş ve görüşmeleri akşam üzerine bırakmakta fayda var.

12 Aralık Çarşamba

Gün boyunca Ay Kova burcunda ilerleyişini sürdürürken hevesle girişimlerde bulunabiliriz. Uzun süredir devam eden gezegen gerilemelerinin ardından gökyüzünde Uranüs haricinde bütün gezegenler ileri harekette olduğundan ve Ay’ da hilâl fazında büyümeye devam ettiğinden kolay ilerleme sağlayabiliriz. Bir süredir beklemede olan projelerde gelişmeler yaşanabilir, sosyal hayatta daha aktif olabilir, daha sık dışarı çıkabiliriz. Özellikle akşam saatlerinde otoritelerden destek görebilir, kendimizi ifade edebileceğimiz ortamlarda olmaktan keyif alabiliriz.

13 Aralık Perşembe

Gece yarısından sonra Merkür Yay burcuna geçiyor ve gölgede ilerleyişini sürdürüyor. Merkür’ ün gölgesinde ilerliyor olması düz harekette olsa bile hâlâ geçmişten gelen sorunları çözerek gitmemiz gerektiğini gösteriyor. Günü iki farklı ruh haliyle geçirebiliriz. Öğlene kadar olan süreçte objektif, farkındalığı yüksek ve bireysel tavırlar sergileyebilir, kendimizi daha özgür hissedebiliriz. Ancak saat 15:40’ da Ay’ ın Balık burcuna geçmesiyle birlikte zihinsel bir karmaşa yaşayabiliriz. Henüz iki, üç saat önce bile aldığımız kararlardan şüpheye düşebilir, duygusal olarak daha hassas ve kırılgan davranabiliriz. Bu saatlerde iletişim kurmakta zorlanabilir, birbirimizi yanlış anlayabilir, bir konu hakkında netleşemeyebilir, ikilemde kalabiliriz.

14 Aralık Cuma

Güne heves ve iyimserlikle başlayabilir, büyük beklenti içine girebiliriz. Özellikle sabahın erken saatlerinde romantik ilişkilerde olumlu gelişmeler yaşanması bizi içinde bulunduğumuz durumu fazlasıyla abartmaya yöneltebilir. Aslında uyum ve ahengin hüküm sürdüğü bu saatlerde birbirimizi anlayabilir, empati kurabilir ve duygusal akış sağlayabiliriz, ancak bir taraftan da olaylara tamamen duygusal ve kendi açımızdan baktığımızdan fazla iyimserlik sergileyebiliriz.  Neyse ki öğle saatlerinde ayaklarımız yere daha sağlam basabilir, önemli iş ve görüşmeleri bu sürece denk getirmemiz daha rahat sonuca ulaşmamızı sağlayacaktır. Günün ilerleyen saatlerinde sezgiler çok güçleneceği gibi hayal kurma ve sanatsal yaratıcılık kapasitemiz artacak, ilham perileri bizimle olacak. Ancak bir yandan da kendimizi kandırmak ve enerjimizin düşmesi de söz konusu.

15 Aralık Cumartesi

Hafta sonuna geldiğimizde iki ileri bir geri hareket etmeye devam edeceğiz. Sabah saatlerinde cesaret gösterebilir, haklının ve güçsüzün yanında yer alabilir, öfkemizi yansıtabiliriz. Ancak hemen ardından yine ikilemler ve kararsızlıklar devreye girecektir. Saat 14:50 ‘ de Ay boşluğa giriyor ve günün kalanında da boşlukta kalacağından bugün yeni bir girişimde bulunmak yerine kendimizi dinlemeli, etrafımızdakilere yardımcı olmaya çalışmalı hatta mümkün olduğunca akışta kalmalıyız. Kuzey Ay Düğümü ve Kiron görünümleri de duygusal hassasiyetlerin yaraların, açık olduğu bir günde olduğumuza işaret ediyor. Kadersel olaylar bizi geçmişe götürebilir ve orada olduğunu fark bile etmediğimiz bir yara iyileşebilir. Günü meditasyon yaparak, dua ederek, iç huzurumuzu bulmaya çalışarak geçirebiliriz. Acıma hislerimiz de artacağından merhametle dolabilir, hemen gözlerimiz dolabilir.

16 Aralık Pazar

Gece yarısından sonra Ay; Koç burcuna geçiyor ve dünün tam aksi enerjilerle güne uyanıyoruz. Yerimizde duramayacağımız bir Pazar sabahına kalkıyoruz. Bugün macera ve yenilenmek isteyebilir, sosyal ortamlarda bulunmaktan keyif alabilir, arkadaşlarımızla bir araya gelebiliriz. Açık hava da spor yapmak, fazla enerjimizi boşaltmak ve anın tadını çıkarmak iyi olacaktır. Cesaretle paylaşımlarda bulunabilir, sözümüzü kimseden sakınmayabilir hatta ani planlarla yolculuklara çıkabiliriz. Fakat bu risk içeren cesur hamleler akşama doğru sorumlulukların hatırlatılmasıyla engele toslayabilir. Üstümüze binen yükleri taşırken biraz zorlanabilir ya da hırslanarak fazladan rekabet içine girebiliriz.

Bu hafta her konuda ilerleme kaydedebiliriz ancak daha objektif ve gerçekçi olarak başarıya ulaşabiliriz. İyi haftalar

Read 1317 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.