Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

159685
BugünBugün457
DünDün580
Bu HaftaBu Hafta3050
Bu AyBu Ay14056
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1596858
Online 6
   
Pazar, 28 Ağustos 2016 20:48

Yükselen Burç

Written by  Defne Gecebeği

 

Yükselen burcumuzu bilmeli miyiz?

 

Hemen hemen hepimiz  karakterimizi,  temel özelliklerimizi, hayatımızın  temel amacını ve gelişim yönümüzü anlatan  kendi burcumuzu biliriz. Astroloji ile ilgilenen bazılarımız  da burçlarının özelliklerini öğrenerek kendilerine ne kadar uyup uymadığı hakkında yorumlarda da bulunurlar. Esasında aynı burçta doğan insanların birbirlerinin tıpatıp benzeri olmalarını nasıl bekleyebiliriz?  Her birimizin doğduğumuz yerde ve anda gökyüzündeki gezegenlerin resmi olan  doğum haritalarımız bize özel ve tekdir, hepimiz tüm burçların ve gezegenlerin ifade ettikleri konuları farklı şekillerde yaşarız. Aynı şekilde medyada rastladığımız Güneş burcu  açıklamaları ve öngörümler de genel temalar içerirler. O zaman neyi bilmeli, nasıl yol almalıyız?

Haritalarımızın başlangıç noktası olan Yükselen burcumuz işte  burada devreye girer. Yükselen burç tanım itibarı ile doğduğumuz, ilk nefesimizi aldığımız an, doğduğumuz yerde doğu ufkunda yükselmekte olan burçtur. Esasında doğum gününüzü, doğum saatinizi ve doğum yeri bilgilerinizi kullanılarak hesaplanan size özel bir noktadır. Her şeyin başlangıcı referans noktasıdır. Bizi ilk tanıyan insanların bizi ilk görüşte nasıl algıladığıdır. Aynı şekilde bizim de dünyayı algılama biçimimiz, çevremize karşı verdiğimiz tepkimiz, tavrımız motivasyonlarımız, kısaca kullandığımız maskemizdir. Yükselen burcumuz güneş burcumuzu gerçekleştirmek için izlediğimiz yoldur. Yükselen burç ayrıca fiziksel görünümümüz, erken çocukluk çevremiz, genel sağlığımız ve kısmetimiz ile ilgili önemli bilgileri de içerir. Kısaca Yükselen Burçlar hakkında fikir verelim:

Yükselen Koç burcu: Hayatı yarış olarak algılarlar. Enerjik, mücadeleci, sabırsız, girişimci ruha sahip insanlardır.

Yükselen Boğa burcu: Keyiflerine düşkün, dokunmak hissetmek tatmin olmak isteyen sakin sabırlı tutucu insanlardır.

Yükselen İkizler: Hareketli, meraklı sürekli iletişim içinde olmak isteyen kıvrak değişken yapıya sahip olup genelde genç bir görünümleri vardır.

Yükselen Yengeç:Duyarlı, hassas, genellikle çekingen yakın çevre ilişkilerinde koruyucu kollayıcı, yapıya sahip duygusal olarak güvende olmak isteyen insanlardır.

Yükselen Aslan:Çevre ilişkilerinde dikkat çekmek ve kendilerini göstermek isteyen dışadönük , liderlik eden gösterişli ve dominant yapıya sahip drama seven insanlardır.

Yükselen Başak:Başkalarına yardımcı olmak isteyen pratik, becerikli detaycı analizci eleştirel endişeli yapıya sahip insanlardır.

Yükselen Terazi:Sempatik uyumlu zarif çekici insanlar olup birebir ilişki ve ortaklıkları önemseyen  huzur denge  uzlaşma kurabilen insanlardır.

Yükselen Akrep:Çevreleri ile olan ilişkilerinde güvende olmak ve  kontrol kurmak isteyen hiç bir şeyi hafife alamayan derin, sezgisel, güçlü, hayatı uçlarda yaşayabilen kimi zaman gizli kapaklı olabilen insanlardır.

Yükselen Yay:Hayatı keşfetmek için yaşayan, özgür ruhlu, açık sözlü, öğrenmeyi ve kendini geliştirmeyi seven neşeli insanlardır.

Yükselen Oğlak:Kuralcı, ciddi, disiplinli, sorumluluk sahibi, gerçekçi insanlardır. Maddi güvence arayışları endişeli bir yapı ile beraber çalışkanlık da getirebilir.

Yükselen Kova:Orijinal, ilerici özgürlüğüne  ve bireyselliğine düşkün, arkadaşlığa önem veren mantıklı yapı.

Yükselen Balık:Çevreleri ile olan ilişkilerinde kolay etkilenen, şefkatli, hassas, hayalci, romantik, fedakar  aynı zamanda karmaşık yapılı insanlardır. Dikkatleri üzerlerine çekmekten hoşlanmayabilirler.

Gelelim konumuza; güneş bir burcu yaklaşık bir ayda tamamlar bildiğiniz gibi bu sizin Güneş burcunuzdur, ancak bir gün içerisinde yükselen burç yaklaşık 2-3 saatlik aralıklarla değişir. Dolayısı ile aynı gün içerisinde doğan insanlar birbirlerinden oldukça farklı özellikler gösterebilirler. Örnek olarak: Güneş’in Aslan burcunda olduğu 3 Ağustos 2016 saat 10:15 ile saat 12:46  arasında İstanbul’da doğan bir kişi için Terazi burcu yükselmektedir. Genel olarak Aslan Terazi kombinasyona sahip kişiler sanatsal, yaratıcı denge uyum diplomasi yetenekleri olan hayatlarında ilişkilerin oldukça önemli olduğu sosyal gruplarda fark edilmek ve beğenilmek isteyen insanlardır.

Yükselen burcu Terazi olan Aslanlar, Ağustos ve Eylül aylarında eğitim anlaşma görüşme tanıtım  medya yakın çevre kardeşler iletişim ve içinde yabancılarında olduğu uğraşlar ile meşgul olabilir. Fikirlerini kuvvetli, kendine güvenli, kararlı bir şekilde ortaya koyma arzusu içinde olabilirler.

Güneş burcu öngörümleri genel bir tema tanımlarken yükselen burç yorumları zamanlama konusunda size  daha doğru  bilgiler verebilir.

Konular çok derin ve merak uyandırıcı. Şimdilik senelik, aylık, hatta günlük burcunuzu okurken öncelikli olarak Yükselen burcunuzu sonra da  Güneş burcunuzu değerlendirmeyi deneyebilirsiniz.

    

 

 

Read 10279 times
More in this category: « Merkür Geri Harekette
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.