Print this page
Salı, 08 Mart 2016 11:49

Balık Burcunda Yeniay ve Güneş Tutulması

Written by Figen KIZILTAŞ

 

Balık burcunda ki Güneş Tutulması hayatımızı nasıl etkileyecek

 

 

03:55’te Balık burcunun 19 derecesinde beklenen Güneş Tutulması gerçekleşecek…Bu tutulmanın anlamı Bernadette Brady’e göre ‘’acı veren deneyimlerin ve bazı geride bırakmaların sonucunda mutluluk getirecek fırsatların açığa çıkması ‘’ olarak belirtilmekte…1997/ 1998 yıllarına döner ve o süreçte yaşadıklarımızı hatırlayabilirsek bu tutulmanın hayatlarımıza nasıl ve hangi temaları getirebileceğini az çok algılayabiliriz.

Bu Güneş Tutulmasının gerçekleştiği anın haritasını incelediğimizde Yükselen burcunda Oğlak burcu olduğunu görmekteyiz. Aslında Balık burcu ile Oğlak burcu birbirlerinden oldukça ayrı  temaları yansıtmaktadırlar…Biri düzen ve kurallar diğeri ise kaos…Tutulmanın Yöneticisinin de Başak burcunda ilerlediğini varsayarsak toprak ve su elementlerinin bir güç birliği kurmak için çaba içinde olduğunu görebiliriz.

Balık burcu bırakmanın, akışta kalmanın ve evrenle bir bütün içinde uyumda ilerlemenin gerekliliğini isterken Oğlak ve Başak burçları alt metinde aslında bir düzen yaratılmasına bizi zorlamakta…Balık burcunun simgesindeki İki ayrı yöne ilerleyen balık figüründen yola çıkarak bu tutulmayı da iki ayrı bakış açısıyla değerlendirebiliriz belki…

Tutulma esnasında Güneş, Ay, Güney Ay düğümü, Kiron, Merkür ve Neptün Balık burcunda birleşerek iç dünyamızın derinliklerine, geçmişte yaralandığımız alanlara bizi anlamlı bir  yolculuğa götürebilir. Suçluluk duyduğumuz;  zamanında sahip çıkamadığımız veya oluruna bıraktığımız konuları yeniden gündemimize taşıyabilir.  Ve bizler artık bu sürüncemede kalmışlara daha mantıklı ve sorumluluk bilinciyle yaklaşmamız gerektiğini hissedebiliriz…Aynı koşulu aynı yöntemlerle devam ettiremeyeceğimizin farkına varacağımızdan ‘’Ya yaralarımızı şifalandıracak Ya da tamamen arınma yolunu seçeceğiz’’ …Bu temizlenme ve bırakma sürecinde bazı kayıplar yaşayabilir; fedakarlıklarda bulunmak zorunda kalabiliriz. Bu dirayeti  gösterebildiğimiz takdirde evrenle uyum içinde yolumuza devam edebiliriz sanki…

Farklı bir bakış açısıyla değerlendirirsek ise arka planda ve kadersel olarak gelişen durumlar bizi kurban durumuna düşürecek gelişmelere neden olabilirler…Düşünmeden ve mantığımızın süzgecinden geçirmeden sadece hayallerimiz doğrultusunda gerçekleştirmek istediğimiz emellerimizin karşısına kendi geçmiş koşullanmalarımız veya inançlarımızın çıkabileceği gibi otorite konumundaki kişiler veya teamüller de çıkabilir. Bu bulanıklık içinde yanlış kararlar alabilir; sonradan bizleri zor ve kaotik durumlara itecek adımlar atabiliriz… zira Güney Ay düğümü çevresinde yaşanacak bu Tutulma zarar verici özellikleri içeriğinde barındırmakta…

Eğer becerebiliyorsak hem Balık burcunun arındırıcı özelliğini ön planda tutarak, egomuzu düşürerek yaşayacaklarımızın bizim hayrımıza olduğunu inanmalı; tevekkül göstererek ilahi plana ayak uydurmaya gayret etmeliyiz. Yoksa geleceğimiz adına zorlu süreçlere davetiye çıkarabiliriz…

KOÇ: İç dünyanıza, bilinçaltınıza yönelebilir; artık sizi yoran konular bırakabilirsiniz. Sağlığınızı kazanmakla ilgili bazı kararlar alabilirsiniz.

BOĞA: Grup çalışmaları, dernek işleri veya arkadaşlıklarla ilgi bazı gelişmeler sizi yeni oluşumlara itebilir.

İKİZLER: İş ve sosyal yaşantınızda değişimlere açıksınız. Ancak yanlış değerlendirmelere karşı temkinli olmayı unutmayın.

YENGEÇ: Bakış açınız ve zihinsel idrakle alakalı gelişmeler olabilir. Yurtdışı, eğitim ve inançlarınızı sorgulayabilirsiniz.

ASLAN: Finansal konularda yeni gelişmeler ortaya çıkabilir. Ayrıca duygusal paylaşımlarda hayalci davranabilirsiniz.

BAŞAK: İkili ilişkiler, ortaklık ve işbirlikleri odak noktanız olabilir. Birliktelik veya ayrılık kararları alınabilir.

TERAZİ: İş yaşantınız, sağlığınız ve hizmetle alakalı konular gündeminizi oluşturabilir. Zaralı alışkanlıkları bırakabilirsiniz.

AKREP: Aşk hayatınız, çocuklarınız veya hobilerinizle alakalı gelişmeler yaşanabilir. Bir ilişkiyi farklı bir noktaya taşıyabilirsiniz.

YAY: Eve, gayrimenkule, yerleşime, aileye veya işe ait konularda yeni durumlar ortaya çıkabilir; yönelimleriniz değişebilir.

OĞLAK: Kararlarınızı mantığınız ve sezgilerinizle birleştirerek alabilirsiniz. Eğitim, anlaşma, yakın çevre ve kardeşler meşgul edebilir.

KOVA: Maddi manevi değerlerinizle alakalı yeni gelişmeler olabilir. Değer yargılarınızı sorgulayabilirsiniz.

BALIK: Yaşantınızda dönüm noktası olacak gelişmeler yaşanabilir. Sağlığınız, bedeniniz ve ilişkilerinize dair konular öne çıkabilir.

 

 

Read 7950 times