Print this page
Perşembe, 17 Eylül 2015 21:13

Merkür Terazi burcunda geri harekete başladı

Written by Birgül Güler

 

Merkür’ ün geri hareketinin hayatımız ve burçlar üzerinde ki etkisi

 

Merkür zekâyı, analitik ve mantıklı düşünme tarzını, rasyonel aklı, konuşma ve algılama yeteneğini gösterirken, bilinç ve bilinçaltı arasında bir köprü görevi de üstlenir. Haritalarımızdaki yerleri ise, nasıl bilgi edindiğimizi ve nasıl düşündüğümüzü göstermektedir.

Merkür genel anlamda iletişim, yazılı - sözlü anlaşma, kontrat, taahhüt ve eğitim ile ilişkilidir. Bunun yanı sıra; yakın çevre, (kardeş, kuzen, arkadaş) seyahatler, proje ve planlama, randevular, trafik,  reklamcılık, yayımcılık, satış, halkla ilişkiler ve internet gibi alanlara da hakimdir.

Merkür Terazi burcunda iken; daha uyumlu ve  dengeli bir düşünme tarzı içerisindedir. Kelimelerin gücünü kullanır ve bunu yaparken oldukça naif bir yapıdadır. Etkileyici ve çekici olan yapısının yanı sıra kendini ifade ederken de biraz politik / diplomatik davranır ve strateji geliştirmeyi sever. Dostane yapısı nedeniyle etrafındaki kişilerle çatışmamak adına onların görüşlerine uyum sağlayabilir. Karar vermesi gereken konularda çekingen davranıp tereddütler yaşayabilir.

Bilgi, iletişim, öğrenme ve ulaşım içeren her şey, Merkür tarafından yönetildiği için Merkür'ün geri gittiği dönemlerde hayatınızın bu alanlarında kontrol edemeyeceğiniz olaylar yaşamanız mümkün. Ertelenmeler, planların bozulması,  yanlış anlaşılmalar, eksik bilgi edinmeler, kayıp ve hırsızlıklarla karşılaşmanızda söz konusu olabilir.

Merkür, 2015 yılının üçüncü ve son retrosunu yapmak için hazırlanmaktadır. 27 Ağustos tarihinde Terazi burcuna giriş yapan Merkür, 17 Eylül’de Terazi burcunun 15 0 sinde gerilemeye başlayacaktır. Merkür’ün bu geri hareketi 9 Ekime kadar devam edecek (Terazi burcunun 00 sine kadar) ve kuzey ay düğümüyle kavuşum yaparak, 2 Kasım’da düz hareketine başlayacaktır.

Merkür daha önce Terazi burcundaki geri hareketini 2009 yılı Ekim ayında yapmıştı. Bu zaman içerisinde yaşadığınız olay ve konularla tekrar karşılaşmanız mümkün olabilir.

Terazi burcundaki Merkür retrosu özellikle ilişkiler, iş birlikleri, aşk hayatı, diplomasi ve hukuksal konuları daha fazla ön plana çıkarabileceği için bu alanlarda daha fazla aksaklık hissedilebilir.

Merkür retrosu bir anlamda olumlu etkilerde taşımaktadır. Planladığınız ya da yapmakta olduğunuz projelerinizin üzerinden tekrar geçebilir ve hatalarınızı çok rahat bir şekilde görme ve düzeltme şansına sahip olabilirsiniz. Kişisel hayatınızda, iş ve çalışma hayatınızda sürekli ertelediğiniz, eksik bıraktığınız veya tamamlamak istemediğiniz bir çok konuyu sonlandırabilirsiniz. Kaybettiğiniz eşyalarınızı bulabilirsiniz. Uzun yıllar görmediğiniz dostlarınızla, eski sevgililerinizle karşılaşabilir, sandıklara kilitlediğiniz özel anılarınızı tazeleyebilirsiniz.

 

Sevgili koçlar ve yükselen burcu koç olanlar;

17 Eylül’de Merkür Terazi burcunda gerilemeye başlayacak ve bu gerileme 9 Ekime kadar devam edecektir. Bu sizin eşiniz, ilişkileriniz ve ortaklıklarınız ile ilgili alanlarda bazı sorun ve problem yaşamanıza neden olabilir.  Karşınızdaki kişileri yanlış anlayabildiğiniz gibi ağzınızdan çıkabilecek bazı sözlere de engel olamayabilirsiniz. Hepimizin bildiği gibi Merkür Retroları iletişimle ilgili tüm alanları etkilemektedir. Bu sebeple ilişkiler başta olmak üzere, elektriğe bağlı tüm ev ve ofis eşyalarında arızalar, kurumsal işlerinizde ve ödemelerinizde aksamalar söz konusu olabilir. Anlaşmalarınızda ve sözleşmelerinizde ertelenmeler yaşayabilirsiniz.

Sevgili boğalar ve yükselen burcu boğa olanlar;

17 Eylül’de Merkür Terazi burcunda gerilemeye başlayacak ve bu gerileme 9 Ekime kadar devam edecektir. Bu da sizin çalışma hayatınız, günlük işleriniz, yanınızda çalıştırdığınız kişiler, sağlığınız ve ikili ilişkilerinizde çeşitli aksaklıklara neden olabilir. İlişkiler başta olmak üzere, kurumsal işlerinizde ve ödemelerinizde gecikmeler söz konusu olabileceği gibi kişisel eşyalarınızı kaybedebilir/bir yerlerde unutabilir veya elektrikli cihazlarınızda arızlar meydana gelebilir. Bu dönemde yeni bir iş teklifi ile karşılaşmanız söz konusu olduğunda ise detaylı bire şekilde incelemenizi ve değerlendirmenizi tavsiye ederim. Merkür’ün bu gerilemesi esnasında çocukluk yıllarınız, hatıralarınız aklınıza gelebilir, bu yıllara özlem duyabilir ve içe çekilmeler yaşayabilirsiniz. Merkür Retrosonun güzel yanı ise kaybettiğiniz bir şeyi geri bulma şansına sahip olabilirsiniz.

Sevgili ikizler ve yükselen burcu ikizler olanlar ;

17 Eylül’de Merkür Terazi burcunda gerilemeye başlayacak ve bu gerileme 9 Ekime kadar sürecektir. Yönetici gezegeniniz olan Merkür, Eylül ayının ilk yarısı sosyal konularda, iletişimlerinizde, anlaşma ve sözleşmelerinizde size fırsatlar verebilir. 17 Eylül’den sonra ise bu konularda bazı aksamalar yaşamanız mümkün. Özellikler ilişki içerisinde olduğunuz kişiler, flörtleriniz, çocuklarınız ve onların eğitimleri ile ilgili çeşitli aksaklıklar yada gecikmeler yaşamanız olası. Bunun yanı sıra özgüveniniz ile ilgili bazı sorgulamalar yapmanız, doğru ve yanlışlarınızı ölçüp tartmanız da söz konusu olabilir. Bu dönem içerisinde anlaşma, sözleşme veya herhangi bir konuda imza atmanız gerekiyorsa 9 Ekim’den sonraya ertelemeniz yararlı olacaktır.

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu yengeç olanlar;

17 Eylül’de Merkür Terazi burcunda gerilemeye başlayacak ve bu gerileme 9 Ekim’e kadar sürecektir. Aile bireyleriniz ve büyüklerinizle aranızdaki bazı yanlış anlaşılmalar nedeniyle gerginlikler yaşayabilirsiniz. Kurumsal işlerinizde ve ödemelerinizde gecikmeler/aksamalar söz konusu olabilir. Elektronik eşyalarda arızalar gündeme geleceği gibi, kişisel eşyaları kaybetmek veya bir yerlerde unutmak ta mümkün. Gayrimenkulle ilgili konuların gündemde olduğu bu süreç içerisinde, imza atmanız gereken bir olay var ise; bunu 9 Ekim’den sonraya ertelemeniz sizin adınıza olumlu olacaktır. Bu dönem içerisinde kendinizi biraz gergin, huzursuz hissedebilir, içsel ve duygusal olarak beklentilerinizin karşılanmadığını düşünebilirsiniz. Merkür Retrosonun en güzel yanı ise; evinizde kaybettiğiniz bir şeyi geri bulma şansınız sahip olabilirsiniz.

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar;

17 Eylül günü Merkür Terazi burcunda gerilemeye başlayacak ve bu gerileme 9 Ekim’e kadar sürecektir. Anlaşma, sözleşme, eğitim, ilişkiler, işbirlikleri ve seyahat gibi konular gündeminizde olacağı gibi şans ve fırsatlara açık olan bir dönemdir. Eylül ayının başlarında ikili ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşamanız mümkün. Fakat 17 Eylül’den sonra yakın çevre, arkadaşlar, kardeşler ve kuzenleriniz ile geçmiş konulardan kaynaklı anlaşmazlıklar veya yanlış anlaşılmalar yaşayabilirsiniz. Eksik, hatalı ve üzerini kapattığınız konularla yüzleşmeler, tekrar üzerinden geçmeler söz konusu olabilir. Evinizde veya çevrenizde elektronik eşyalar bozulabilir. Seyahatlerinizde gecikmeler, aksamalar görülebilir. Önemli eşyalarınızı kaybetmeniz, bir yerlerde unutmanız da mümkün. Bu süreç içerisinde yeni bir başlangıç yapmamanızı, imza gerektiren olaylarınızı 9 Ekim’den sonraya ertelemenizi tavsiye ederim.

Sevgili Başaklar ve Yükselen burcu Başak olanlar;

17 Eylül’de Merkür Terazi burcunda gerilemeye başlayacak ve bu gerileme 9 Ekim’e kadar sürecektir. Gezegeniniz Merkür geri hareketine başlayacağı için gelir ve kazançlarınızla ilgili planlarınızı bu tarihten önce yapmanız sizin adınıza daha uygun olacaktır. Anlaşma ve sözleşme gibi imza gerektiren durumlar söz konusu ise 9 Eylül’den sonraya bırakmanızı tavsiye ederim. Çünkü gezegeniniz Merkür’ün geri hareketi sizin para ve kazanç evinizde olması, maddi konularda dikkat etmeniz gereken bir dönemde olduğunuzu işaret etmektedir. Bu süreç içerisinde; alacaklarınızı alamamak, yaptığınız iş girişimlerinde ve ticari konularda aksamalar yaşamak, kurumsal işlerinizde ve banka hesaplarınızda yanlışlıklar olması gibi birçok olumsuzlukla karşılaşmanız mümkün. Konunun iletişim olduğu her alanda yanlış ifadeler veya yanlış anlaşılmalar yaşamanız da söz konusu olabilir.

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar;

17 Eylül’de Merkür burcunuzda gerilemeye başlayacak ve bu gerileme 9 Ekim’e kadar devam edecektir.  Bu süre içerisinde kendinizi çok iyi ifade edemediğinizi hissedebilirsiniz. Aile ve aile büyükleri, eşiniz ve ortağınız, otorite kişiler ve üstlerinizle aranızda yanlış anlaşılmalar ve çeşitli iletişim sorunları yaşamanız mümkün. İlişkilerinizde, anlaşma ve sözleşmelerinizde, hukuksal konularınızda sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu konular yeni gündeminiz olabileceği gibi geçmişten kaynaklı olması da mümkündür. Her ne kadar Venüs geri hareketini bitirmiş olsa da güzelliğiniz adına yaptırmak istediğiniz estetik müdahaleler bu süre içerisinde istediğiniz sonuçları vermeyebilir. İletişim cihazlarınızda, mekanik eşyalarınızda arızalar oluşması söz konusu olabildiği gibi seyahat ve trafikte de aksamalar/gecikmeler yaşayabilirsiniz.

Sevgili Akrepler ve Yükselen burcu Akrep olanlar ;

17 Eylül’de Merkür gerilemeye başlayacak ve bu gerileme 9 Ekim’e kadar devam edecektir. Bu dönemde zihninizin ve düşüncelerinizin biraz içe çekildiğini, huzursuz olduğunuzu hissedebilir, kalabalık ortamlardan uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Geçmişinizi veya geçmiş konuları irdeleyebilirsiniz. Üstünü kapattığınız, hatırlamak istemediğiniz olaylar, ilişkiler karşınıza tekrar çıkıp, kendinizi sorgulamanıza neden olabilir. Bu süreç içerisinde daha önceden arkanızdan iş çeviren, dedikodu yapan kişileri fark edebilir ve kişisel önlemler alabilirsiniz. Zihinsel ve bedensel sağlığınıza da dikkat etmeniz gereken bir dönem olarak görülmektedir. Ayrıca; başlatmak istediğiniz bir konu ve olayın ön hazırlığını yapabilir, Kasım ayı içerisinde de bu konu ile ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz. 

Sevgili Yaylar Ve Yükselen burcu Yay olanlar:

17 Eylül’de Merkür gerilemeye başlayacak ve bu gerileme 9 Ekim’e kadar devam edecektir.  Bu süreç içerisinde eski arkadaşlarınızla görüşmeler, buluşmalar organize edebilirsiniz. Fakat bu planlarınızda aksamalar ve ertelenmeler söz konusu olabilir. Sosyal grup/çevre ve çalışma arkadaşlarınızla iletişimlerinizde bazı yanlış anlaşılmalar, ufak tefek sorunlar yaşanabileceği gibi önceden dargın olduğunuz kişilerle aranızı düzeltme şansı da yakalayabilirsiniz. Kimi yaylar ise; sosyal çevresinden biraz uzaklaşmak isteyip, aşk ilişkisi içerisinde oluğu, flört ettiği kişilerle ilgili bazı sorgulamalar yapabilir. Bu süreçte kişisel hatalarınızı yanlışlarınızı görmeniz mümkün. 9 Ekim’e kadar hedef ve ideallerinize ulaşmanız zorlaşabilir. Kazançlarınızdan elde ettiğiniz gelirlerde azalmalar söz konusu olabildiği gibi, alacaklarınızı toparlamanız konusunda da sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Sevgili Oğlaklar ve Yükselen burcu Oğlak olanlar:

17 Eylül’de Merkür gerilemeye başlayacak ve bu gerileme 9 Ekim’e kadar devam edecektir. Bu süreç içerisinde işinizle ilgili eski olaylar gündeme gelebilir. Eksik yaptığınız bir çalışmanızı tamamlayabilir, atladığınız bir konuyu tekrar ele almak zorunda kalabilirsiniz. Beraber çalıştığınız kişiler, üstleriniz, yardımcılarınız, aile büyükleriniz veya eşiniz ile aranızda yanlış anlaşılmalar ve aniden ağzınızdan çıkan sözler nedeniyle kırgınlıklar söz konusu olabilir. Bu süre içerisinde kariyeriniz adına girişimlerde bulunmamalı, anlaşma sözleşme yapmamalı, imza gerektiren konularınız varsa 9 Ekim’den sonraki bir tarihe ertelemelisiniz.

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar;

17 Eylül’de Merkür gerilemeye başlayacak ve bu gerileme 9 Ekim’e kadar devam edecektir. Bu süreç içerisinde ilişkilerinizde, yurt dışı bağlantılı anlaşma ve sözleşmelerinizde, eğitimlerinizde ve özellikle seyahatlerinizde aksama/ertelenme yaşayabilirsiniz. Anlaşma yaptığınız kişi ve kurumlarla bazı gerginlikler, ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir, yurtdışına göndermek istediğiniz mallarınız, postalarınız, mailleriniz yerlerine ulaşmayabilir. Medya, yayıncılık gibi alanlarda da sıkıntılar yaşamanız söz konusu olabilir. Bu süre içerisinde hukuksal sorunlarınızda olumlu gelişmeler alamayabilirsiniz. Bu sebeple sizin için önemli olan konuların 9 Ekim’den sonraya ertelenmesi daha olumlu sonuçlar almanıza neden olabilir.

Sevgili Balıklar ve Yükselen burcu Balık olanlar:

17 Eylül’de Merkür gerilemeye başlayacak ve bu gerileme 9 Ekim’e kadar devam edecektir. Bu süreç içerisinde parasal ve maddi alanlarda, ortaklı gelirlerinizde, alacak ve borçlarınızda, kredi, miras, sigorta gibi konularda çeşitli aksamalar, sıkıntılar yaşamanız söz konusu olabilir. Bu sürede eşinizin gelirlerinden faydalanamayabilir, ortaklarınızdan destek göremeyebilir, alacaklarınızı toplamakta sıkıntılarla karşılaşabilir ve ödemelerinizi zamanında yapamayabilirsiniz.  Bu nedenle maddi gelirleriniz konusunda daha dikkatli davranmalısınız. İkili ilişkilerinizde eskiden kaynaklı kapatılmamış olaylar (maddi/manevi) tekrar gündeme gelebileceği gibi yanlış anlaşılmalardan kaynaklı gerginlikler yaşamanız da söz konusu olabilir.

 

Read 8150 times