Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

176090
BugünBugün38
DünDün420
Bu HaftaBu Hafta2165
Bu AyBu Ay15655
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1760909
Online 9
   
Pazartesi, 23 Nisan 2012 14:11

Jüpiter Destekli Yeniay

Written by Berna AŞKIN

Huysuz Astrolog gözüyle Yeniay, Dolunay ve Venüs'ün geri hareketi. 21 Nisan-20 Mayıs arasındaki gökyüzü hareketi.

 

 

 

Sevgili Koç; 21 Nisan’ da para evinde Boğa burcunda açılan Yeniay, şanına yakışır şekilde para kazanmanı sağlayabileceği gibi, deliler gibi para harcamanı da kolaylaştırabilir. İyisi mi sen 6 Mayıs’ ta ki Dolunay’ a kadar sıkı çalış iyi kazan, sonra dilediğin gibi harcarsın. 9 Mayıs’ ta Merkür senin burcundan çıkıyor ve Boğa burcuna giriyor. O zamana kadar istediğin gibi “ben,ben,ben” diyebilirsin Sonra da zaten “benim param, benim param” dersinJ Şaka bir yana Jüpiter’ in de desteğiyle ekonomik konularda olup olabileceğin en güzel günleri yaşıyorsun, keyfini çıkar. Satürn hala ilişkiler evinde ve geri harekette olduğundan sevdiceğinle işler istediğin gibi ilerlemiyor olabilir. 15 Mayıs’ ta Venüs’ ün geri gitmeye başlamasıyla eski okul arkadaşları, yarım kalan eğitim ve kurslar tekrar gündeme gelecektir.

 


Sevgili Boğa; Bu durum başına 12 yılda bir geliyor haberin olsun. Hem Jüpiter sana kıyak yapıyor hem de Yeniay senin burcunda gerçekleşti. Keyif, aşk, mutluluk ve çocuklar evinde ki Mars’ ta düzeldiğine göre artık sevgilinle aranı düzeltebilirsin. Tamam keyifler ve seçkin zevkler senin işin ama alışverişinde bir haddi var, bak 15 Mayıs’ ta Venüs geri para evinde geri gidince ödemelerde denge bozulabilir benden söylemesi. 6 Mayıs’ ta ki Dolunay ilişkilerini tekrar gözden geçirmene yardımcı olacak ama gözünü seveyim sende çok sahiplenip bunaltıyorsun insanı yav…  Bu arada Merkür’ de  9 Mayıs’ ta burcuna girerek, kendini ifade etmeni sağlayacaktır. Hani şu aklının kaldığı “ben nasıl kaçırdım bu fırsatı” dediğin iş, veripte alamadığın borç para var ya; işte Venüs retrosuyla yine ayağına gelebilir.

 


Sevgili İkizler; Sanırım son altı aydır “pişmiş tavuk” edasıyla dolaştın durdun etrafta. Biraz daha sabret yardım geliyor. Önümüzdeki ay gerçekleşecek “Tutulmalar” çözümsüz kalmış sorunları bir anda çözebilir ama bu bir sonraki yazının konusu. Hem Jüpiter’ de burcuna geçiyor kıyak sırası sana geliyor. Lafı fazla uzatmadan asıl konuya girelim. Venüs 15 Mayıs’ tan itibaren burcunda geri gitmeye başlayacak. Şimdi biraz gerilere gidelim; 2004 yılı Mayıs ayını bir hatırla bakalım. O dönem kırdığın cevizler var ya tekrar karşına çıkabilir. Eski eşler, eski ortaklar, işbirlikleri, hatta eski ilişkiler gündeme gelebilir haberin olsun. Zaten konsantrasyonun zayıf, işleri içinden çıkılmaz bir şekilde karıştırabilirsin. 21 Nisan’ da ki Yeniay ve 6 Mayıs’ taki Dolunay’ ın sana fazla hayrı dokunmaz. Sen pek beceremezsin ama azcık yalnız kalmak sana iyi gelebilir.

 


Sevgili Yengeç; Sana bir iyi birde kötü haberim var. Şimdi Boğa burcundaki Yeniay beraberinde maddi konularla ilgili fırsatlar getirebilir. Arkadaşların kıymetini bilebilir, yeni sosyal gruplar içinde olabilirsin. 6 Mayıs’ taki Dolunay’ da romantik ilişkilerde önünü açabilir. Merkür’ de 9 Mayıs’ ta Boğa burcuna geçerek kariyerinde güzel gelişmelere neden olabilir. Ama sende karşına çıkacak fırsatlara biraz daha cesaretle yaklaş canım. Bunlar iyi haberler. Şimdi gelelim kötü haberlere: Hani 15 Mayıs’ ta Venüs geri gidecek ya, maalesef eski düşmanlıklar geri gelebilir.  Bak tamamen aramızda kalsın ama hani olur ya şeytana uymuş bir kaçamak yapmışsan valla yakalanırsın benden söylemesi. Bütün eski ilişkiler kabak gibi açığa çıkabilir. Sana tavsiyem hemen içine kapanıp, savunmaya geçmek yerine Mayıs 2004’ ü hatırla ve hazırlıklı ol. Hakkında yapılan dedikodular canını sıkabilir.

 


Sevgili Aslan; 21 Nisan’ da tam sana göre bir Yeniay açıldı. Jüpiter’ inde desteğiyle artık herkes senden bahsedebilirJ Sosyal yaşamında hakkettiğin yere gelebilir, hergün bir partide boy gösterebilirsin.  Hem iş hayatında üstlerin de sendeki pırıltıyı görerek sana yakışan mevkiyi vereceklerdir. Üstelik 9 Mayıs’ ta Merkür’ de burç değiştirerek kariyerine ayrı bir hava getirecektir. Fakat hemen havalara girip kendini yenilmez zannetme çünkü 6 Mayıs’ taki Dolunay ilişkilerde gerilime neden olabilir. Şimdi gelelim bir başka konuya. 15 Mayıs’ ta geri gitmeye başlayan Venüs uzun süredir görmediğin arkadaşlarını,  eski flörtlerini karşına çıkarabilir. Kaçırdığın iş fırsatları, gerçekleştiremediğin ideallerin tekrar gündeme gelebilir. 2004 yılının Mayıs/ Haziran ayında yaşadığın olaylar yine başına gelebilir. Bu dönemin zevkini çıkarmaya bak.

 


Sevgili Başak; Neyse burcunda hareket etmekte olan Mars düzeldide enerjin ve gücün yerine geldi.  Bir süredir ekonomik konularda da, iş hayatında da aksilikler peşini bırakmadı. Ama sende üzümün çöpü, armudun sapı her şeye bir bahane buluyorsun.  Tutulmalarla beraber sorunlar olumlu ya da olumsuz olsa da çözülecek ve yeni gündemler başlayacak.  Geçen ay finansal konular seni çok yordu ama 21 Nisan’da Boğa burcunda gerçekleşen Yeniay beraberinde fırsatlarda getirebilir.  6 Mayıs’ taki Dolunay’la birlikte daha objektif bakış açısı geliştirebilirsin. 9 Mayıs’ ta Merkür’ ünde burç değiştirmesiyle düzene dair görüşlerini daha rahat ifade edebilirsin. Tabii birde 15 Mayıs’ ta geri gitmeye başlayan Venüs meselesi var. Senin için işler biraz karışabilir. Önceden başvurduğun ama kabul edilmediğin işlerle tekrar görüşme şansın olabilir. Eski tanıdıklar, patronlarla bir araya gelebilirsin.

 


Sevgili Terazi; Geçtiğimiz ay tam sana göre ilişkilerde hareketli bir dönemdi. Şimdi gelelim senin şu güven krizlerine. 21 Nisan’ da Boğa burcunda gerçekleşen Yeniay finansal konularda krizleri ve fırsatları beraberinde getirebilir. 9 Mayıs’ ta Merkür’ ünde burç değiştirmesiyle para konuşup, para düşünmeye başlayabilirsin.  Yakın ilişki de olduğun kişilere güvenini tazeleyebilir veya krize girebilirsin. Amma Dolunay’ da dikkatli olmanı tavsiye ederim. Yaptığın harcamalar, ödemeyi unuttuğun cezalar, vergiler başına bela olabilir. Şimdi gelelim Venüs’ ün 15 Mayıs’ ta geri gitmesine. Sen bir hatırlayıver bakalım 2004 Mayıs/Haziran aylarında nerelerde geziyodun.  Okul arkadaşlarınla buluşabilir, aynı görüşü paylaştığın gruplarla yine bir araya gelebilirsin. Bu arada vize almak için başvurup alamadığın bir ülke varsa tekrar başvuruda bulunmanı tavsiye ederim.

 


Sevgili Akrep; 21 Nisan’ daki Yeniay beklentilerini gerçekleştirebilir. Yeniay derecesi ile aşk ve romantizm evindeki Neptün’ ün görünümü bir süredir beklemekte olduğun evlilik teklifini almanı sağlayabilir. Eeee senin gibi tutkulu bir aşığı nerde bulacakJ Ben derim ki bunca zaman sabrettin biraz daha sabrette sıkboğaz etme insanı.  Tabii 6 Mayıs’ taki Dolunay’ da işin tamamına ermesini bekliyoruz. Yine işler istediğin gibi ilerlemezse 9 Mayıs’ ta Merkür’ ün burç değiştirmesini bekle.  İlişkiler konuşulacak ve düşünülecek belki yeni fırsatlar da doğar.  Baktın yine olmadı e artık yaparsın akrepliğini onu da ben öğretecek değilim ya üstatJ  Haaa bu arada Venüs 15 Mayıs’ ta geri dönüyor. Nafaka, vergi, kredi ödemelerini aksatmadın umarım yoksa başın belaya girer haberin olsun. Ama daha önce başvurup alamadığın krediler, tahsil edemediğin borçlar da ayağına kadar gelebilir.

 


Sevgili Yay; Çok çalıştın yoruldun artık biraz eğlenmenin zamanı diyeceğim ama 21 Nisan’ daki Yeniay’la, 6 Mayıs’ taki Dolunay’ da yine çalışma ortamını tetikliyor. Üstelik 9 Mayıs’ ta Merkür’ de burç değiştirince işler daha yoğunlaşabilir. Gerçi sen pek umursamazsın, şuursuz iyimserliğinle her şeyi kafana takmazsın ama düşmanlıklarla karşılaşabileceğini de unutma. Tabii birde 15 Mayıs’ ta Venüs geri gidiyor. Daha önce evlilik teklif ettiğin ama reddedildiğin biri varsa hemen kapısını bir daha çal. Olmadı ortaklık teklif et, yine olmadı işbirliği isteJYap işte bir şeyler. Ama senin kabul etmediğin tekliflerde yine kapını çalabilir haberin olsun. Benden sana tavsiye şu 2004 Mayıs Haziran’ ında neler yaptın bir hatırla bakayim.  Aynı şeyler yine başına gelebilir, hazırlıklı ol.

 

 


Sevgili Oğlak; Geçtiğimiz ay romantik ilişkilerde hoş başlangıçlarda bulunmuşsundur umarım. Çünkü 21 Nisan’ da ki Yeniay ilişkinin yeni bir boyuta geçmesi için uygun fırsatlar verecektir. Eğer hiçbir girişimde bulunamadıysan fırsat kaçmadı. Gözlerini dört aç etrafında senden hoşlanan birileri mutlaka vardır. Senin gibi bir strateji uzmanının yaptığı hesaplara en uygun riskleri alarak, başarılı girişimlerde bulunmuşsundur sanırım. 6 Mayıs’ taki Dolunay’ da bütün eylemlerin olumlu ya da olumsuz nihayete varacaktır. 15 Mayıs’ ta Venüs’ ün geri gitmesiyle çalışma ortamında eski ilişkiler canlanabilir. Daha önce beraber çalıştığın kişilerle tekrar bir araya gelebilirsin. Tamamlanmamış projeler ve raporları tamamlamak içinde uygun bir dönem. İzini kaybettiğin akrabalarını bile bulabilirsin. Eskiden çalıştığın işyerine bile dönebilirsin haberin olsun.

 


Sevgili Kova; Evle ilgili girişimlerde en azından araştırmalarda bulunmuşsundur şimdiye kadar. İşte 21 Nisan’ daki Yeniay bu araştırmaları eyleme geçirmek için gereken fırsatları da beraberinde getirecektir. Aslında senin gibi akıllı biri ne zaman nerede yatırım yapması gerektiğini tabii ki iyi biliyordur. Benim akıl vermek gibi bir haddim olamaz ama bu sıralar gayrimenkul fiyatları biraz abartılı olabilir ne dersinJ  6 Mayıs’ taki Dolunay durumu biraz gerginleştirebilir, aile ve sosyal yaşam arasında kalabilirsin. Ama sıkı dur şimdi asıl dedikoduya gelelim. Hani Mayıs Haziran 2004’ ünde hoşlandığın veya kaçamak yaptığın o kişi varya geri gelebilir. Hatta çocukluk aşkınla bile karşılaşabilirsin. Varolan ilişkilerde ise sorun yaşanabilir, ilgin başka konulara kayabilir. Hobilerini farklı şekillerde değerlendirmeye başlayabilirsin.

 


Sevgili Balık; Mars’ ın düzelmesiyle birlikte ilişkilerinde de düzelme başlayabilir. Aslında senin talihsizliğin karşındakilerin hiçbir detayı atlamaması olabilir. Ama sende olayları çok kolay akışına bırakıyor hemen vazgeçiyorsun. Ne oldu geçen ay çıktığın yolculuklardan başına hoş şeyler geldi mi? Neyse bir şey olmadıysa telaşlanma. 21 Nisan’ daki Yeniay yeni bir eğitime başlamak için fırsatlar getirebilir. Düşüncelerinde herkesi şaşırtacak kadar kararlı ve iletişiminde sabırlı olabilirsin. Tabii sosyal medya da bir yıldız gibi parlayabilir, internet başında kamp kurabilirsin. 15 Mayıs’ ta Venüs’ ün geri gitmesiyle birlikte aile içinde ilişkiler bozulabilir. Oturduğun evde tadilat gerektirecek sıkıntılar yaşayabilir, daha önce yaşadığın semte tekrar taşınabilirsin. Hatırla bakalım Mayıs/ Haziran 2004’ de ne yapıyordun. İşte o günlerin rövanşını alabilirsin.

 


 

Read 7219 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.