Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

159681
BugünBugün413
DünDün580
Bu HaftaBu Hafta3006
Bu AyBu Ay14012
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1596814
Online 3
   
Çarşamba, 14 Mart 2012 16:44

15 Mart-14 Nisan

Written by  Berna AŞKIN

Huysuz Astroloğumuz hoşgörünüze sığınarak iş başında. Yorumları lütfen yükselen burcunuza göre okuyunuz. Yükselen burcunu bilmeyenler bizimle iletişime geçerek öğrenebilirler. Aşağıda yazılanlar 15 Mart-14 Nisan tarihine kadar olan gezegen konumlarını baz alarak hazırlanmıştır.

 

 

 

Sevgili Koç; nedir bu başına gelenler bilemiyorum. Satürn karşıt burcunda geri gidiyor, yetmezmiş gibi Merkür’ de senin burcunda geri gitmeye başladı. 21 Mart’ ta Güneş Koç burcunda parlamaya başlayacak. Dolayısıyla sen de sosyal çevrende parlayabilir, kendini gösterebilirsin. 22 Mart’ ta oluşacak Yeniay; başlangıçlar, ilişkiler, hareketli ve yoğun bir ortam için gereken fırsatları verecek. Zaten yerinde duramayan bir eylem insanısın, bu Yeniay’ dan dan sonra yükleneceğin enerjiyle bayağı bir koşturmaya başlarsın. Merkür’ ün 4 Nisan’da düzelmesinin hemen ardından 6 Nisan’ da gerçekleşecek Dolunay ise girişimlerinin sonuçlarını almanı sağlayacaktır. 2 Nisan’ a kadar para evinde Jüpiter ve Venüs gibi iki şans gezegenin hareket etmesi, gelirlerinin artmasını veya yeni gelir kaynakları bulmanı sağlayacaktır. Fakat lütfen kendini çok zengin hissedip zıvanadan çıkma. Biliyorum iyi niyetlisin ama bu dönem fazla “ben” diyebilir, çevrendekileri hoyratlığınla bezdirebilirsin.

 


Sevgili Boğa; şahtın artık şahbaz olursun. Yani sen bu ayı minimum 3 kilo almadan geçirirsen benden de geçer not alırsın. Biliyorum ehl–i keyif’ sin, zevklisin, gurmesin ama laf aramızda ikimizde biliyoruz ki sen şişmanlığa çok meyillisin. Şimdi hem Jüpiter hem de Venüs sana bir yedirir ki oy oy oy ağzım sulandı valla. Bak benden söylemesi kendine dikkat et çünkü 14 Nisan’ da Mars’ın düz hareketine başlamasıyla; o aklının kaldığı eski sevgiliyle tekrar karşılaşabilirsin. Fakat bu ay gerçekleşecek Yeniay ve Dolunay pek senin hayrına olmayabilir. Ama sen zaten şanslı bir dönemdesin. 2 Nisan’ dan sonra Venüs para evine geçerek mali konularda farklı bakış açıları kazanmana neden olacaktır. En iyisi sen bu ay biraz kendini dinle, Nisan sonundan sonra senin için hareketli ve yoğun bir dönem başlayacak.

 


Sevgili İkizler; şimdi senin gibi çenesi düşük birine Merkür geri döndü iletişimin kısıtlanacak desem beni “felaket tellalı” ilan edeceksin. Ama birde şöyle düşün zaten uzun süredir aşk hayatında bir gelişme olmuyor, sadece bakışıyorsun ama kimse adım atmıyor. Ev desen tadı tuzu yok. Ne tadilatı bitiyor ne de ebeveyn sorunları, elini neye atsan elinde kalıyor. İyisi mi sen bugünlerde konuşma düşün. Sana güzel haberlerim de var hemen telaşlanma. Bir kere 22 Mart’ ta ki Yeniay eski arkadaşlarla bir araya gelmene neden olabilir. 4 Nisan’ da Merkür düzelecek hemen arkasından 6 Nisan’ da Dolunay olacak ve gelsin yeni aşklar, yeni gruplar ve hedefler. Hayat böyle bir şey iste. Bir alıyor bir veriyor. Bunu en iyi sen anlarsın sürekli karar değiştirdiğin için istikrarsızlığın ne olduğunu bilirsin :)

 


Sevgili Yengeç; sana da bir şey söylemeye çekiniyorum. Alınırsın, küsersin diye korkuyorum valla. Canım zaten iletişim evinde Mars geri gidiyordu, birde iletişim gezegeni Merkür gerilemeye başladı korkarım senin dilin tutuldu.  Ammmaaa 2 Nisan’ da Merkür, 14 Nisan’ da Mars düzeliyor vay vay kim tutar seni. İçine attığın her şeyi boşalt bence,  nereye kadar böyle küsmeler, surat asmalar. Yalnız dikkatli ol kırdığın potlar, yaptığın dedikodular anında sosyal medya da patlar rezil olursun valla. Facebook’ una, Twitter’ ına sahip çık, şifreni kırarlar falan da neme lazım. Şimdi önümüzdeki Yeniay ve Dolunay direk senin kariyer evinde çalışıyor. Aslında Yeniay’ dan sonra zamanında beğenip kabul etmediğin sonra da pişman olduğun iş teklifini tekrar alabilirsin. Sen zaten ailene düşkünsün ama Dolunay sonrası eve biraz daha zaman ayırman gerekebilir. Güneş’ in 20 Mart’ ta Koç burcuna geçişiyle dikkatleri üstüne toplayabilirsin.

 


Sevgili Aslan; Yüce Haşmetmeap hak ettiğiniz sosyal pozisyona nihayet kavuştunuz. Elbette herkes sizden bahsediyor. Ne kadar güzel, zevkli, başarılı olduğunuzu anlatıyor. Ama sen zaten öyleydin o körlerin gözü yeni açıldı sevgili kralım. Bu Venüs, Jüpiter kavuşumu “Sezar’ ın hakkını Sezar’ a” verdi biz önümüze bakalım. Şimdi tabii biliyorum harcamalarınız yüksek, siz öyle her şeyi giyip her şeyi yiyemezsiniz. Sonra olduk olmadık yerlere gidemezsiniz. Ama 14 Nisan’ a kadar sabredin sonrasında para kazanma mücadelesinden başarılı çıkabilirsiniz. Gerçi hazineyi emrinize vermelilerdi ama neyseJ22 Mart’ taki Yeniay ve 6 Nisan’ daki Dolunay eğitimlerle ilgili çalışabilir. Şimdi kişisel gelişiminize ağırlık verebilir, yeni kurs ve seminerlere gidebilirsiniz diyeceğim ama siz zaten çok gelişmiş olduğunuzdan beni yanlış anlarsınız diye korkuyorum. Malum Merkür geri gidiyor.

 


Sevgili Başak; Bir süredir ekonomik konularla ilgili başın belada. Senin gelirlerini etkileyen 2. Evde Satürn geri gidiyor yetmezmiş gibi ortak gelirler evinde de Merkür geri gidiyor. Türkçe meali ne yaparsan yap yeteri kadar para kazanamıyorsun be arkadaşım. Ama olsun sen yetinmeyi bilen birisin bir süre böylede idare edersin.  Zaten senin asıl sorunun Mars’ ın geri hareketi. Hadi itiraf et bir anda ilişkilerin bozuldu değil mi? Herkesi eleştiresin, herkese öfkelenesin var bu sıralar. Kimse işini doğru dürüst beceremiyor, herkes salak gibi davranıyor değil mi? Bu hallerinle yakın çevreni uyuz ediyor olabilirsin haberin olsun. Tamam, enerjinde ve bağışıklığında düşme olabilir, birazda kaşınıyorsun ama bu gerçekten hasta olduğun anlamına gelmez, bu kadar mızmızlanmana gerek yok. 22 Mart’ ta ki Yeniay ve 6 Nisan’ da ki Dolunay sonucunda borçlanabilirsin, dikkatli ol. Jüpiter ve Venüs kavuşumu sana güzel rüyalar gördürebilir.

 


Sevgili Terazi; Merkür’ ün 4 Nisan’ a kadar geri gidişi en çok seni etkileyecektir. Sen ki uyumlu, zarif, hoş bir arkadaşımızsın. Sen ki her kararında onay bekleyen, ortamın fikirlerine canı gönülden uyum sağlayansın. Şimdi karşındakilerde kararsız ve kendinden emin değilken ne yapacaksın çok merak ediyorum. Satürn yaklaşık iki senedir seni disipline etmeye, kendine hedefler koymaya zorladı ama ne kadar başarılı oldu, sonbaharda görürüz artık. Bugünlerdeki en büyük sıkıntın ilişkilerdeki tıkanıklık olsa gerek. Gerçi senin her zaman sıkıntın ilişkiler ama bu sıralar bir türlü ilerleme yaşayamıyorsun. Yani “Baba bir hırsız tuttum, al getir gelmiyor, koy gitsin gitmiyor” durumu var. Ne ileri ne geri olduğu yerde duruyor hayat. Mars’ ta 12. Evinde tuz biber ekiyor. Kafan karışık, yoğun bir endişe hali içindesin. Ama boş ver be güzelim bu Yeniay ve Dolunay tam senlik. Bu tıkanıklık birden açılabilir, ilişkiler doludizgin yaşanabilir, evlilik lafları nihayet konuşulmaya başlanabilir, Hadi yine iyisin:)


Sevgili Akrep; sen beni, ben seni bir türlü anlamadık ama saygıda kusur etmedim bilesin. Sokarsın falanda neme lazım.  Sana bir sır vereyim sayın Akrep. Her zaman kulisi yapan, ortamı karıştıran, arkadan dolaşan sen olurdun ya. Şimdi devran döndü, senden öğrendikleri taktikleri sana karşı kullanırlar, neye uğradığını şaşırırsın valla. Özellikle iş hayatında, yanlış kararlar alabilir, yaptığın işlerde alışık olmadığın şekilde başarısız olabilirsin. Neyse ki partnerin seni sonuna kadar destekliyor. Eğer 4 Nisan’ a kadar evlilik, ortaklık ya da işbirliği teklifi alırsan hemen atlama bence. Dur önce şu Merkür düzelsin sonra kesin kararını verirsin. Aslında senin gibi derinlemesine araştırma yapmayı seven biri için bu dönem çok faydalı olabilir. Fakat sen eylem insanısın, elini taşın altına sokmayı bilirsin, bu bekleme süreci sana zor gelebilir ama bu sefer karşındakine güven ve onun sabrından ders al derim.

 


Sevgili Yay; bu günlerde iş yerinde ne haltlar karıştırıyorsun bakayım. Pek bir keyfin yerinde, tavuğuna kışt diyen yok belli. Allah tamamını versin ne diyeyim. Aşk, meşk ilişkilerinde trafik karıştı tabii. Yoksa eski sevgilin birden karşına mı çıktı? Çocuk konusunda da dikkatli ol, sürprizlerle karşılaşabilirsin. Hele 20 Mart’ ta Güneş Koç burcuna geçince, oy oy oy sabahlar olmasın. Yeniay ve Dolunay’ın da etkisiyle valla romantik ilişkiler zıvanadan çıkabilir, senin gibi hayatı abartı olan birine bile bu hareketlilik fazla gelebilir. Şaka bir yana aslında yeteneklerinin açığa çıkabileceği ve yaratıcılığını kullanabileceğin bir dönemdesin. Üstelik Mars 10.evinde geri gidiyor. 14 Nisan’ da Mars düzeldikten sonra toplum önünde vezirde olabilirsin, rezilde haberin olsun. Kariyerinde yolunda gitmeyen bir şeyler var. Ama verdiğin mücadele uzun vadede sana büyük başarılar verebilir. Yalnız önüne gelenle flört etme, eğlenceyi abartma tamam mı?

 


Sevgili Oğlak; umarım bu rahat ve samimi hitap şeklim seni çok rahatsız etmemiştir. Tamam tamam “siz” diye hitap edeceğim, bozulmayın lütfen. Efenim şimdi 2 Nisan’ a kadar 5. Evinizdeki muhteşem gezegen yerleşimi, romantik ilişkilerde gelişmelere neden olabilir. Ama tabii sizin statünüze uygun ve sürekliliği olan bir ilişki olacaktır. Aslında biraz kendinizi rahat bırakın ve yaşamın tadını çıkarmaya bakın. Ey millet şu dönem bu arkadaşın yaptığı gayrimenkul yatırımlarını takip edin, risk aldığı her konuda başarıya ulaşacaktır. Ne güzel hobiler edinmişsinizdir siz bugünlerde, tabii uzun vadede size para kazandıracağı kesin. Bu Yeniay ve Dolunay hem iş hem de aile içinde hareketli bir döneme yol açacak. Yalnız sizden bir ricam var Sayın Oğlak, biraz gülümse yaa. Offf sıkıldım ben bu kadar ciddiyete gelemem. Cici astrolog olayım dedim ama beceremiyom. Açık konuşayım mı o peşinden koşana evet de yoksa evde kalırsın. Yakınlarda bir bebiş haberi de gelebilir, hadi hayırlı olsun.


Sevgili Kova; Evinde, yuvanda mutlu ve huzurlu günler yaşıyorsun. Sen ev falan mı almaya çalışıyorsun bakim. Ama abartma yani 10 odalı, havuzlu villalara kayıyor hep gözün galiba. Zaten parayla ilgili kafalar karıştı, önümüzü net göremiyoruz birde borçlanmaya kalkma derim. Aslında benden duymuş olma ama aileden destek alabilirsin, bir sor istersen. Neyse ev alamıyorsan evini yeniden dekore et bari. Belki yuva kurmak içinde harekete geçebilirsin. Şimdi arkadaşım senin gibi bir teknoloji uzmanı, bilgisayar kurdunu, bu Yeniay ve Dolunay facebook, twiter manyağı yapabilir. İletişmekten yorulacaksın, sanal âlemin efendisi olacaksın. Yalnız 4 Nisan’ a kadar Merkür geri gidiyor, kesin bilgisayarına virüs bulaşır, cep telefonunda rehberin silinir, formatlara gelirsin, haberin olsun. Bence sen bugünlerde evinde otur eski okul arkadaşlarınla haberleş, fazla para harcama tamam mı?

 


Sevgili Balık; Ocak ayının sonundan beri eşin, partnerin seni biraz hırpalıyor olabilir. Her yaptığını eleştiriyor, seni sürekli öfkelendiriyor ama sende yanlış yerde, yanlış tepkiler veriyorsun be arkadaşım. Ay ağlayıp durma içim şişti valla. Aslında 4 Nisan’ a kadar yakın çevrenden, kardeşlerden yana şanslısın. Ama kalbinde kimse yoksa ben derim ki, sen bu aralar kısa bir yolculuğa çık. Hayallerinin aşkı yolda yan koltuğunda oturuyor olabilir. Birde okul, kurs ve seminerlerde falan tanıştıklarına da dikkat et. Belki kısmetin oradadır. Yok oralardan da mı bir şey çıkmadı eh ne yapalım internet denen bir şey var. Ona başvuralımJ Merkür para evinde geri gidiyor ama Yeniay ve Dolunay’ da orada olacağı için ekonomik konularla ilgili bayağı bir hareketlilik yaşanacak. Lütfen harcama yaparken zıvanadan çıkma. Bence bu ay senin için en önemli olay 24 Mart’ ta Merkür’ ün tekrar burcuna geçişi olacak. Kaçırdığın fırsatlar ve eski ilişkiler tekrar kapını çalabilir.

 


 

Read 7030 times
More in this category: Jüpiter Destekli Yeniay »
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.