Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

200614
BugünBugün50
DünDün292
Bu HaftaBu Hafta4080
Bu AyBu Ay994
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar2006146
Online 5
   
Pazartesi, 09 Ekim 2023 09:21

9 Ekim – 15 Ekim Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by Figen Kızıltaş

 

Terazi burcunda Güneş tutulması. İlişkiler, işbirlikleri ve adalet konularını yeniden değerlendireceğiz.

 

 

 

9 EKİM PAZARTESİ

Hafta Aslan burcunda ilerleyen Ay eşliğinde başlıyor. Özgüven tazeleyecek; otoritemizi, istek ve arzularımızı ortaya koymaktan çekinmeyecek; sahnede ve ön planda olmak için çaba göstereceğiz. Sabah saatlerindeki Ay Jüpiter kontağıyla duygularımız; tavır ve tepkilerimiz aşırılıklar içerebilir. Beklentilerimiz de yüksek olabilir. Mars ve Pluton arasındaki sert açısının halen devrede olmasından dolayı takıntılı davranabilir; güç çekişmelerine girebilir; hedefimizde olan konularda ısrarcı ve yaptırımcı davranabiliriz. Şiddet içeren durum ve gelişmelere de açık olabiliriz.

Sabahın erken saatlerindeki bu gerilimli enerji ilerleyen saatlerle birlikte etkisini hissettirecek Güneş Ay olumlu kontağıyla değişebilir. İşlerin yavaş yavaş yoluna girdiğini görebilir; rahat bir akış sağlayabiliriz. Kendi akışı içinde ilerleyen gün akşam saatlerindeki Ay Uranüs gerilimli açısıyla yerini beklenmedik koşullara bırakabilir. Sıradışı; sarsıcı gelişmeler ortaya çıkabilir. Gerek ilişkiler, işbirlikleri ve parasal konularda sürpriz durumlarla karşılaşabiliriz.

 

10 EKİM SALI

Ay halen Aslan burcunda ilerlemekte...Bugün öğlene kadar olan zaman dilimi işlerimizi yoluna koymak ve yerine getirmek için elverişli olabilir. Ay Mars olumlu açısı bizlere cesaret verecek; hamle yapmak ve adım atmak için gerekli motivasyonu beceriyi sağlayacak gibi görünüyor. Ancak Terazi burcundaki Güneş’in yöneticisi Venüs’ün Satürn ile olan karşıtlığı gerek ilişkiler gerekse de mali işlerde bazı blokaj ve engellere açık olduğumuza işaret etmekte...

Ay 12:36 ila 15:01 saatleri arasını boşlukta geçirdikten sonra Başak burcuna ilerleyecek. Başak burcuna geçen Ay ile birlikte artık egomuzu bir kenara koyarak daha sağduyulu ve akılcı hareket edeceğiz. Canımızın istediği gibi değil daha planlı ve programlı adımlar atacağız. Akşam saatleri Ay’ın Satürn ile Venüs arasındaki sert enerjiyi tetiklemesinden dolayı huzursuzluklara ve sorunlara açık olabiliriz. Pek çok konuda kılı kırk yarabilir; eleştirel ve memnuniyetsiz davranabiliriz. Dengeleri kurmakla ilgili sorunlar; ilişkilerde problemler; parasal sıkıntılar ortaya çıkabilir.

 

11 EKİM ÇARŞAMBA

Üretken ve planlı olmayı gerektiren enerjiler eşliğinde güne başlayacağız. Başak burcundaki Ay ile programlı hareket edecek; titiz ve detaycı davranmaya çalışacağız.  Sağlık, hijyen, düzen ve hizmetle alakalı konular da bugünlerde bir hayli önem kazanacak. Uzunca bir süredir geri gitmekte olan Pluton bugün erken saatlerde düz hareketine dönüyor. Önümüzdeki günlerde içimizdeki gücü daha rahat ortaya koyabilecek; daha dirayetli ve baskın bir şekilde hedeflerimizin peşinden gidebileceğiz. Mars’ın Terazi burcunun son derecesinde olması ve enerjilerin etkinliğinin azalmakta olduğu Balsamik Faz olarak adlandırdığımız evreye girdiğimizden dolayı işler kolay ilerlemeyebilir. Uyum ve dengeleri sağlamakla ilgili sorunlar yaşanabilir.

Akşam geç saatlerdeki Ay Jüpiter olumlu kontağı ruhsal manada bizi beslerken yeni imkan ve fırsatlara da açık kılabilir.

 

12 EKİM PERŞEMBE

Bugünün önemli gelişmesi sabah saatlerinde Akrep burcuna geçen Mars...Yaklaşık birbuçuk ay boyunca Akrep burcunda ilerleyecek Mars ile  yaptırım gücümüz artacak; azimli ve dirayetli olacak; doğru zamanda doğru hamleleri yapma becerisi göstereceğiz. Rekabet durumunda hedef odaklı ve stratejik olmakla birlikte olayları manipüle edebilir; tutkulu hatta kimi zaman acımasız davranabiliriz.Mars ile Satürn arasında birkaç gün etkili olacak olumlu açı içsel motivasyonumuzu ve dirayetimizi arttırırken gerek bedensel gerekse de zihinsel manada hedeflerimize rahat konsantre olacağımız bilgisini vermekte. İstek ve arzularımızı yapılandırmak için derinden gerekli koşulları hazırlayabiliriz. 

Başak burcunda ilerleyen Ay ile bugün de hayallerimizden çok gerçeklerle ve somut olaylarla ilgiliyiz. Planlarımız doğrultusunda ilerlemekten yanayız. Ancak Balsamik yani enerjilerin kapanış evresinde kontrolümüz dışında olduğunu unutmamalıyız. Öğle saatlerindeki Ay Uranüs kontağıyla farkındalığımızı arttırabilecek; değişime ve yenilenmelere yol açabilecek enerjiler altındayız. Bu etkiyi lehimize kullanmaya bakalım. Ay’ın Neptün ile açısı bir yandan yaratıcılığımızı olumlu etkilerken bir yandan da yanılgı ve hayal kırıklıkları getirebilir.

Saat 23:10’daki Ay Pluton olumlu kontağından sonra Ay artık boşlukta...Son açının etkisiyle dalgalanmaları geride bırakıp, dağınıklıktan sıyrılıp  kendimize gelebilir; güç toplayabiliriz.

 

13 EKİM CUMA

Sabaha karşı erken saatte 03:22’de Terazi burcuna geçen Ay ile artık yarın gerçekleşecek Güneş Tutulmasının yoğun etkileri altına gireceğiz. Terazi burcundaki Ay ile yaşantımızın her alanında uyum ve denge kurma ihtiyacında olacağız. İkili ilişkiler, işbirlikleri, hak, hukuk, adalet, güzellik, sanat gibi...Taviz ve toleranslı olacak ahengi yakalamaya çalışacağız. Tutulma öncesi enerjileri öngörülemez ve azalmakta olduğu bir gün geçireceğimizden koşullar akıcı ilerlemeyebilir. Ancak kadersel gelişmelerle karşılaşma olasılığımız ise oldukça yüksek.Halen devrede olan Mars Satürn olumlu kontağı ise yaşanacaklar karşısında savrulmadan dirayetle durmamıza yardımcı olabilir.

 

14 EKİM CUMARTESİ

Güne Ay Merkür kavuşumu eşliğinde aklı selim, uyuma dengeye açık bir halde giriş yapacağız. Aklımızda olanları çevremizdekilerle paylaşabilir; kendimizi rahat ifade edebiliriz. Ayrıca  bilgi paylaşımı ve iletişim yoğunlaşabilir; eğitim, yolculuk, ulaşım, ticaret, alım satım ve arabuluculukla alakalı işler gündemde öne çıkabilir. Akşam saat 20:55’te Terazi burcunun 21. derecesinde Güneş Tutulması meydana gelecek. Öncü burçların artı eksi 3 derece toleransında gezegeni olanlar önemli gelişmelerin ortaya çıkacağı bir dönem başlıyor diyebiliriz. Terazi Koç ekseni ilişkiler, işbirlikleri, uyum ve dengeleri simgelediğinden bu temalar çerçevesinde önce sular bulanacak sonra yeni girişimlerle yeni düzenler kurulacak gibi yorumlayabiliriz.

Pluton’un tutulmaya olan kontağı işin içinde güç çekişmelerinin varlığına; mücadele ve baskıyla da olsa köklü bir dönüşüm olacağına işaret etmekte. Tutulmanın yükselen burcu İkizler olarak belirlendiğinden iletişim gezegeni Merkür’ de başrolde gibi...Yani bakış açısı ve değerlendirmeler; bilgi paylaşımları; arabulmak; diplomasi; sözlü yazılı pek çok duyuru; anlaşmalar da bu süreçte önem kazanacak. Tutulmanın yöneticisi Venüs’ün düşük etkideki Başak burcunda konumlanması ise arka planda veya bilinçaltında olan huzursuzluk çıkaran durumların varlığına vurgu yapmakta...Bu süreçte derin analizlerde bulunarak;kapsamlı sorgulamalar yaparak mükemmeli yakalama ihtiyacı da öne çıkabilir. Etik davranmayı da gözardı etmemek gerekebilir.

Bu tutulma adeta geçtiğimiz Nisan ayı civarında yaşananların bir rövanşı niteliğinde olacak gibi...

 

15 EKİM PAZAR

Ay son açısını saat 10:01’de Pluton ile kurduktan sonra 14:04’ e değin boşlukta kaldıktan sonra Akrep burcuna ilerleyecek. Günün ilk yarısında yeni girişimlerden ve başlangıçlardan uzak durmakta fayda var. Akışa teslim ilerlemek yerinde olacaktır. Akrep burcundaki Ay ile Tutulmayla başlayan kadersel sürecin sessiz ve derinden katmanları adeta oluşacak gibi...İlişkilerin, işbirliklerinin maddi manevi boyutuyla alakalı yeni gelişmeler ortaya çıkabilir. Satürn’ün de Ay’a vereceği destekle yeni yapılanmalar söz konusu...Akşam saatlerindeki Ay Mars kavuşumu ise harekete geçmek için gerekli cesareti ve motivasyonu bizlere sağlayacak gibi..

 

Read 576 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.