Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

200614
BugünBugün52
DünDün292
Bu HaftaBu Hafta4082
Bu AyBu Ay996
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar2006148
Online 3
   
Pazar, 17 Eylül 2023 15:29

18 Eylül – 24 Eylül Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by

 

Güneş Terazi burcuna geçiyor. Gün dönümüyle birlikte, günler kısalmaya başlıyor. İçinde bulunduğumuz bölgede hareketlilik artıyor.

 

 

 

18 Eylül Pazartesi

Haftaya Akrep burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Sabah saat sekiz civarında Ay’ ın Akrep burcuna geçmesiyle birlikte önümüzdeki birkaç gün boyunca odaklanmakta, derinleşmekte ve sezgilerimizi kullanmakta daha başarılı olacağız. Özellikle öğle saatlerinden itibaren başkalarının tecrübelerinden faydalanabilir, otorite konumundaki kişilerden destek alabilir, duygularımızı kontrol altına alabiliriz. İş hayatına yönelik girişimler kolaylıkla ilerleyebilir, sekteye uğramış işlerin önü açılabilir. Günün ilerleyen saatlerinde devreye giren Merkür açısıyla peşine düştüğümüz bilgileri edinebilir, araştırmalarımızın sonuçlarını alabilir, gizli saklı konuların detayına vakıf olabiliriz.

19 Eylül Salı

Haftanın en zorlu günlerinden birindeyiz. Güneş Neptün karşıtlığı bugün kesinleşmekle birlikte etkisini hafta sonuna kadar yoğun bir şekilde hissedeceğiz. Birkaç gün boyunca alacağımız kararlar, kulağımıza gelen duyumlar bizi yanlış yerlere sevk edebilir. Olayları net bir şekilde göremeyebilir, dolandırıcıların hedefi haline gelebiliriz. İnandığımız ya da güvendiğimiz dağlara kar yağabilir, dikkat. Aldanma ve hayal kırıklığı enerjisinin yoğun olduğu bir zamandayız.

Güneş’ in zor durumda olduğu bugün Ay’ da zorlu görünümler altında. Güç savaşlarına çekilebilir, aşırı talepkâr olabilir, kıskançlıklarla karşılaşabiliriz. Maddi manevi değerlerimizde sıkıntılar olabilir, ilişkilerde gerilim yaşanabilir. Aynı zamanda yatırımlarımızda da kayıplarla karşılaşabilir, bütçemizi sarsacak harcamalar yapabiliriz. Alışılagelmiş kalıpların dışında gelişmeler şaşkınlık yaratabilir ve yönümüzü bulmakta zorlanabiliriz. Dikkatli adımlar atmamız ve birkaç farklı stratejimizin olması gereken bir gündeyiz. Tek bir planda inat etmek işleri için içinden çıkılmaz bir hale getirebilir.

20 Eylül Çarşamba

Sabah saatlerinden itibaren dünün sarsıcı ve öngörülemez etkilerinden sıyrılıp; daha kontrollü ve organize olabiliriz. Ay Akrep burcunda ilerleyişini sürdürürken destekleyici görünümlerde alıyor. Aynı zamanda Güneş’ in de Pluto’ dan almaya başladığı olumlu açı işleri yoluna koymamızı sağlayabilir. Yine güç savaşlarına çekilebiliriz ancak bu sefer deyim yerindeyse “arkamız daha sağlam” olacak, doğru yerlerden doğru kişilere ulaşabileceğiz. Özellikle iş ve sosyal hayatımızda ilerleme sağlayabiliriz.

Ay 13:20 – 17:05 saatleri arasında boşlukta kaldıktan sonra Yay burcuna geçiyor. Geçer geçmez de Satürn’ le zorlayıcı bir görünüm yapıyor. Günün kalanında moral ve motivasyonumuz düşük olabilir, kendimizi ifade edemeyebilir, duygusal baskı altında kalabiliriz.

21 Eylül Perşembe

Gün boyunca Ay, Yay burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde detaylarda boğulabilir, bulunduğumuz ortamdan sıkılabilir, yaptığımız işleri anlamsız bulabiliriz. Kararsızlık ve iletişim sorunları verimli olmamızı engelleyecektir. Ancak günün ilerleyen saatlerinde devreye giren Mars ve Venüs görünümü enerjimizi yükseltecek, iyimser, neşeli ve cesur bir ruh haline bürüneceğiz. Sosyalleşmek isteyebilir, açık havada zaman geçirebilir, risk almayı gerektiren işlerde başarılı olabiliriz. Akşam saatlerini hayattan keyif alarak ve ilişkilerde uyumu yakalayarak geçirebiliriz.

22 Eylül Cuma

Sabah saatleri nispeten akıcı ve keyifli geçse de günün ilerleyen saatlerinde bir karmaşa ve düzensizlik hâkim olabilir. Kadersel ilişkilerin destekleyici ve cesaret verici enerjisiyle girişimci olabilir, kolay harekete geçebiliriz. Ancak hemen akabinde hayal kırıklıkları ve aldanmalar devreye girebilir. İşler planladığımız gibi ilerlemeyebilir, engellerle karşılaşabilir ya da sorunu tam olarak anlamayabiliriz. Zaten Güneş’te artık Başak burcunun son derecesinde olduğundan verimli adımlar atmamız mümkün olmayabilir. Yarın gerçekleşecek ekinoks öncesi büyük hareketlerde bulunmamakta ve geri çekilmekte fayda var.

Ay; saat 23:20 sonrası Oğlak burcuna geçiyor ve gündemimiz yarın Güneş’ in de Terazi burcuna geçmesiyle birlikte değişiyor.

23 Eylül Cumartesi

Bugün Güneş Terazi burcuna geçiyor, gece ile gündüz eşitleniyor ve artık günler kısalmaya başlıyor. Senede iki gün dönümü yaşıyoruz. Biri 21 Mart’ ta diğeri ise 23 Eylül’ de. 21 Mart ekinoksuyla Kuzey yarım kürede günler uzamaya ve yaz mevsim gelmeye başlar, 23 Eylül’ de ise günler kısalmaya ve kış mevsimi gelmeye başlar. Her ekinoks ve solstisde Güneş’ in giriş anına göre çıkartılan haritalar yaklaşık üç ay boyunca içinde bulunduğumuz bölgenin durumunu gösterir.

Güneş Terazi giriş haritasına baktığımızda ülkemizin şartlarının çokta kolay olmadığını görüyoruz. Her ne kadar yönetim güçlü ve ilişkileri yönetebilir konumda görünse de arka planda ipler çokta elimizde olamayabilir. Özellikle komşularımızla ilişkilerimizde sıkıntılar yaşayabilir, arkamızdan dönen gizli hesapların ve işbirliklerinin ceremesini çekebiliriz. Gizli düşmanlıklar ve aldatmalarla elimiz kolumuz bağlı bir duruma getirilmek istenebiliriz. Askeri hareketliliğin kaçınılmaz olduğu bir süreçteyiz. Ülkenin sağlığı, hizmet sektörünü, kapalı alanları ve hastaneleri gösteren 6. Ve 12. Evlerinde ki Mars/ Kiron karşıtlığı sağlık konularında dikkatli olunması gereken bir döneme işaret ediyor.

Bugün Ay Oğlak burcundaki yolcuğunu sürdürürken uyumlu görünümler altında. Sonbahara hızlı bir giriş yapabilir, elimizi attığımız işlerde başarılı olabilir, geleceğe yönelik uzun vadeli ve kalıcı adımlar atabiliriz.

24 Eylül Pazar

Ay, hâlâ Oğlak burcunda ilerlerken ilk yarısında sinirler gerilebilir. Uyum ve dengeyi yakalamakta zorlanabilir, gerilim yaşayabiliriz. Olayı büyütmeden sakinliğimizi muhafaza eder, acele etmeden hareket edersek günün ikinci yarısında durumu kontrol altına alabiliriz. Kadersel ya da geçmişten gelen engellerle karşılaştığımızda hemen strateji değiştirmeli, farklı yollar izleyebilmeliyiz. Gün genelinde yetkinliğimizin sorgulandığı, mücadeleli enerjiler olacak, olaylar üst üste gelecek ama adım adım ilerler ve sezgilerimize güvenirsek zorlukların üstesinden gelebiliriz. İyi haftalar….

 

 

Read 842 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.