Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

191211
BugünBugün918
DünDün458
Bu HaftaBu Hafta1376
Bu AyBu Ay3456
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1912110
Online 3
   
Pazar, 19 Mart 2023 19:07

20 Mart – 26 Mart Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by

 

İlk bahar ekinoksuyla birlikte Koç burcunda yeniay gerçekleşiyor, Mars ve Pluto burç değiştiriyor. Gökyüzünde hız, enerji, cesaret ve değişim var.

 

 

 

20 Mart Pazartesi

Haftaya Balık burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Olayların çok hızlı gelişeceği, bütün gelişmelerin bir araya geleceği bir haftaya başlıyoruz. Bugün Güneş Koç burcuna geçiyor ve ekinoks gerçekleşiyor, 21 Mart’ ta Koç burcunun ilk derecelerinde bir yeniay gerçekleşiyor ve 23 Mart’ ta da Pluto Kova burcuna geçiyor. Uzun süredir hepimizin fark ettiği değişimler artık kapıda.

Gün içinde henüz önümüzü göremiyor olabilir, kendimizi akışa bırakıp ne olacaksa olsun düşüncesinde ilerleyebiliriz. Bir taraftan gelebilecek sorunları göğüsleyecek cesaretimiz bir taraftan da her şeyden vazgeçecek bir ruh halimiz var. Akşam saatlerinde alternatifleri değerlendirebilir, bazen çekip gitmenin en doğrusu olduğunu düşünebiliriz.

21 Mart Salı

Güne Balık burcunda ilerleyişini sürdüren Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Ucu açık davranışlar sergileyebilir, bir an öfkeyle dolabilir, bir an vazgeçmeye meyilli olabiliriz. Özellikle öğleden sonra kavga etmekle, sakin kalmak, kabul etmekle, itiraz etmek arasında gidip gelebiliriz. Saat 20:30 civarında gerçekleşecek yeniay öncesi bugün atılan bütün adımların sonu belirsiz olabilir.

Bu sene Koç burcunda iki yeniay birden yaşayacağız. Biri bugün 0 derece Koç burcunda olacak, diğeri ise 20 Nisan’ da 29 derecede Güneş tutulmasıyla beraber gelecek olan yeniay. Yeniay haritasına baktığımızda doğu ufkunda Terazi burcunun yükseldiğini ve Venüs’ ün Boğa burcunda oldukça güçlü olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki günlerde yeni başlangıçlar, ortaklıklar ve işbirlikleri yapacaksak dengeleri çok iyi kurmalı, diplomasiyi iyi kullanmalıyız. Karşımıza kapıların açılacağı, fırsatların çıkacağı ve girişimlerde bulunacağımız bir dönemdeyiz ancak yenilenmek istiyorsak yeni kişileri de hayatımıza katmalıyız. Fakat Venüs’ ün konumu güvenilir eski dostları da gözden çıkarmamamız gerektiğini, risk alarak atılım yaparken mutlaka bir ayağımızın yere sağlam basması gerektiğini söylüyor. Zaten 20 Nisan’ da ki Güneş tutulması yeni adımların güven ihtiyacını öne çıkaracağını işaret ediyor. Cesaret ve enerjiyle dolacağımız, değişimi kabullendiğimiz girişimlerde bulunacağımız bir yeniay bizi bekliyor. Ülkemiz açısından durumu değerlendirdiğimizde yeniay tepe noktamızda gerçekleşiyor. Mecliste ve yönetimde yoğun bir hareketlilik yaşanacağı zaten hepimizin malumu. Yenilenme ihtiyacı ve beklentisi herkesi sarabilir ama bu beklenti sadece iktidar için değil muhalefet içinde geçerli olacaktır. Halkın yasal ve ekonomik düzenlemelere olan ihtiyacı arttıkça pasif direnişler, kirli bilgiler ve kısa süreli çatışmalar artabilir. Bu yeniay sabırsızlığı, aceleciliği tetiklediğinden üstünde fazla düşünülmemiş adımlar atmamıza neden olabilir. Bu süreçte krizden beslenmemeli, tutarlı ve güvenilir olmaya çalışmalıyız.

22 Mart Çarşamba

Dün gerçekleşen yeniayın ardından hız kesmeden girişimlere devam edeceğimiz bir gündeyiz. Gün boyunca kendimizi ifade edebilir, önemli görüşme ve toplantılar yapabilir, imzalar atabilir, taleplerde bulunabiliriz. Bugün işler hızlıca ilerleyebilir, enerjimizde yüksek olduğundan her şeye birden yetişebiliriz. Özellikle akşam saatlerinde sosyalleşmek, hareket halinde olmak isteyebilir, ufkumuzun genişlemesini sağlayacak ortamlarda bulunabiliriz. Ancak aşırı risk almaya, abartılı tepkiler vermeye ve sabırsızlığı da meyilli olacağımızdan dikkatli olmakta fayda var.

23 Mart Perşembe

Ay, hâlâ Koç burcunda ilerlerken girişimlerimizde devam ediyor. Gün içinde enerjik ve rekabetçi halimiz devam ederken, hızla ilerleyebiliriz. Ancak Ay’ ın saat 21:45 civarında Boğa burcuna geçip, Pluto ile görünüm yapmasının ardından son günlerin yeniliğe, değişime ve cesarete açık enerjisi değişiyor. Yeni bir düzenin başındayken içimizi bir korku bürüyebilir, kendimizi baskı altında ve güvensiz hissedebiliriz. Yaslanacak, yardım talep edebileceğimiz bir otoritenin desteğine ihtiyaç duyabiliriz. Bugün yeniayın ardından Ramazan ayına da girmiş oluyoruz.

Bugünün asıl önemli gökyüzü hareketi ise Pluto’ nun Kova burcuna geçişi olacaktır. Gerçi bu geçiş bir çeşit deneme sürüşü gibi olacak çünkü Haziran ayında Oğlak burcuna geri dönecek. Sonrasında Ocak 2024’ te tekrar gireceği Kova burcunda 2044 yılına kadar kalacak. Bundan sonraki yazılarımızda bu geçişten bol bol bahsedeceğiz çünkü artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı bir döneme geliyoruz.

24 Mart Cuma

Haftanın belki de en sakin günündeyiz. Gün boyunca kendimizden emin, sağlam ve tutarlı bir ilerleme sağlayabiliriz. Her türlü ilişki de konfor ve güvenlik ihtiyacımız karşılanabilir, uzun vadeli plan ve projeler içinde yer alabilir, sosyal açıdan da aktif olabiliriz. Artık Mars son derecelerde olduğundan enerjimiz düşebilir ve sıfırdan bir şeye başlayacak cesaretimiz olmayabilir ancak var olan konularda çalışabilir ve somut sonuçlar elde edebiliriz. Bugün yaşamdan keyif almak ve sanatsal faaliyetler içinde bulunmak isteyebilir, rafineri bir zevk sergileyebiliriz. Günün ilerleyen saatlerinde hoş sürprizler ya da farkındalıklar yaşayabiliriz.

25 Mart Cumartesi

Ay, Boğa burcundaki ilerleyişini sürdürürken keyif ve konfor arayışımız da sürüyor. Duygusal açıdan stabil ve durağan olabilir, ani iniş çıkışlar yaşamadan günü geçirebiliriz. Tembellik yapmak, kendimizle ilgilenmek, içsel huzurumuza yönelmek bize iyi gelebilir, güvenlik alanımızın dışına çıkmak istemeyebiliriz.  Ay, saat 19:20 sonrası boşlukta olacağından yeni bir şeyler yapmak yerine son günlerin hareketliliğini değerlendirmek ve ağır adımlarla sonuca ilerlemek iyi olacaktır.

Bugün Mars 20 Ağustos 2022’ den beri hareket ettiği İkizler burcundan Yengeç burcuna geçiyor. Bu süreç ticari faaliyetler, iletişim konuları, eğitim, kardeş ve kuzenlerle ilişkiler açısından oldukça zorlu geçmiş olabilir. Artık mücadele alanımız değişiyor. Enerjimizi, emeğimizi duygusal konulara yöneltebilir, subjektif tepkiler verebiliriz. Ülke, vatan, aile ve evle ilgili gelişmelerde harekete geçebilir, duygusal bağımızın olduğu konu ve kişilerde korumacı bir tavır sergileyebiliriz.

26 Mart Pazar

Çok yoğun geçen bir haftanın son gününe İkizler burcunda ki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Sabah saatlerinde karmaşık duygular içinde olabilir, büyük planlar ve projeler içinde olmak isterken bir sürü engelle karşılaşabiliriz. Kısa süreli bir ikilemin ardından öğle saatlerinde tekrar harekete geçebilir, sosyal ortamlarda bulunabilir, entelektüel faaliyetlere katılabiliriz. Yalnız bugün açık, net ve direkt olalım derken patavatsızlık yapabilir, yanlış zamanda konuşmuş olabiliriz. Fakat gün genelinde çevremizdekilerle iletişim halinde olabilir, fikir paylaşımlarında bulunabiliriz. İyi haftalar…

Read 554 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.