Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

191213
BugünBugün941
DünDün458
Bu HaftaBu Hafta1399
Bu AyBu Ay3479
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1912133
Online 2
   
Pazar, 05 Mart 2023 14:32

06 Mart – 12 Mart Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by

 

Başak burcunda dolunay, yeni bir döngü öncesi, eskileri bitirme zamanı. Sular bulanmadan durulmayacak.

 

 

6 Mart Pazartesi

Haftaya Başak burcundaki Ay’ ın etkileriyle başlıyoruz. Yarın gerçekleşecek dolunay ve Satürn’ ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte yeni bir döneme başlayacağız. Bugün dolunay öncesinde Satürn ve Pluto’ da son derecelerde olduğu için yoğun bir bitirme ve sonuç alma enerjisi yaşayabiliriz. Öğle saatlerinde işbirliklerinden fayda görebilir, verimli çalışmalar yapabiliriz ancak akşamüzeri birbirimizi anlamakta zorlanacak, detaylarda boğulup, gereksiz eleştirilerde bulunacağız. Her konuda son noktayı koymaya meyilliyiz.

7 Mart Salı

Güne yüksek bir farkındalıkla başlayabilir, yaşamımızdaki fazlalıkları belirleyebiliriz. Bu arada gelişen sürprizlere de olumlu yaklaşabiliriz. Saat 15:40’ ta gerçekleşen dolunayla birlikte duygusal gerilim yükselmeye başlayabilir. Her ne kadar siyasi arenada kan gövdeyi götürüyor olsa da muhalefeti temsil eden IC noktasının yöneticisi Venüs zararlı konumda da olsa iktidarı temsil eden MC ile birlikte. Bu durum muhalefetten birilerinin iktidarla zararlı da olsa bir işbirliği içine gireceğini gösteriyor olabilir. Hatta bu işbirliği Venüs’ ün Koç burcuna girdiği 21 Şubat civarı başlamış ve Jüpiter’ le kavuştuğu 27 Şubat civarı da kesinleşmiş olabilir. Muhalefetin temsil eden Venüs Koç burcunda aşırı rekabetçi ve hızla hareket eden bir doğa veriyor. Buradaki anlaşmazlığı da muhtemelen rekabet duygusu körüklemiştir. Dolunay haritanın 2. Ve 8. Evlerinde gerçekleştiğinden para piyasalarında belirsizlik yanlış aksiyon ve halkın taleplerinin karşılanmaması söz konusu olabilir. Ekonomik olarak zor dönemlerde olduğumuzu zaten biliyoruz, bu zorluk biraz daha derinleşebilir ve yöneticilerin test alanı olabilir.

Kişisel hayatlarımızda ise duygusal kontrolü elden bırakma zamanında olabiliriz. Düzenlemeye, yönetmeye ya da önlem almaya çalıştığımız konularda doğru hamleleri yapamayabiliriz. Yoğun bir hayal kırıklığına, sinirsel gerginliğe maruz kalmamak için gerçekten ihtiyacımız olana odaklanmalı, fazlalıklardan bir an önce kurtulmalıyız. Buna beslenmemiz, bağımlılıklarımız ve sorumluluklarımızda dahil.

Bugün Başak burcunda gerçekleşen dolunayın hemen ardından Satürn’ ün de Balık burcuna geçmesiyle birlikte yeni bir döngüye adım atmış oluyoruz.

8 Mart Çarşamba

Ay, hâlâ Başak burcunda ilerlerken gün içinde dengeyi tutturmakta zorlanabiliriz. Duygusal iniş çıkışlar, plan değişiklikleri, ertelemeler ve kararsızlıklar yaşayabiliriz. Ancak akşam saatlerinde biraz daha kontrolü ele alacak ya da üstünde çalıştığımız konudan tamamen vazgeçeceğiz. Önemli kararlar, görüşmeler ve imzalar için uygun bir günde değiliz. Akşamüzeri saat 17:45 civarında Ay’ ın Terazi burcuna geçmesiyle birlikte daha uyumlu ve dengede olabilir, ilişkilerimize odaklanabiliriz.

9 Mart Perşembe

Bugün ve yarın abartılı tepkilere ve büyük beklentilere meyilli olabiliriz. Gün içinde fazlasıyla sosyal ve hareketli olabilir, kendimizi şımartmak isteyebilir, estetik merkezlerine gidebilir ya da alışverişe çıkabiliriz. Şubat ayının başından beri duygusal olarak fazlasıyla yıprandığımız için eğlenmek, duygularımızı dışa vurmak, keyif aldığımız kişilerle bir arada olmak isteyebiliriz. Çevremizdekilere objektif yaklaşıp, onları onaylamak isterken ipin ucunu kaçırmamalı, aşırılıklara karşı dikkatli olmalıyız.

10 Mart Cuma

Ay, hâlâ Terazi burcundayken ilişki ve romantizm beklentimizde artabilir. Karşımızdakileri bizi anlamamakla suçlayabilir daha fazla ilgi isteyebiliriz. Kolayca rekabete girip, kıskançlık yapabiliriz. Bütün hafta sonunu etkileyecek Mars, Neptün karesi de devrede olduğundan sonuçlarını hesap edemeden güdüsel tepkiler verebiliriz. Yatırım yapmak, para harcamak, estetik kararlar almak için uygun bir günde değiliz. Bir yandan enerjimiz ve cesaretimiz yüksek olduğundan hemen harekete geçmek isteyebiliriz ancak attığımız taşların hedefi tutturmama olasılığı yüksek. Gece yarısına doğru üstümüzdeki baskı artabilir, manipülasyona maruz kalabiliriz.

11 Mart Cumartesi

Hafta başından beri devam eden dengesizlik ve ayarsızlık bugün yerini daha stabil enerjilere bırakabilir. Güne Akrep burcundaki Ay’ ın etkileriyle başlıyoruz. Balık burcundaki Satürn bugün ilk açısını alıyor ve artık bu süreci deneyimlemeye başlıyoruz. Duygusal açıdan derinleşebilir, sezgilerimizi dinleyebilir ve hayatımızı şekillendirmek için planlar yapabiliriz. Her ne kadar içten içe çok yoğun hisler taşısak da hemen açığa çıkarmayabilir, tepkilerimizi kontrol altına alabiliriz. Bugün kadersel temalar, bizi yoran yüklerle yüzleşebilir, kendi içimizde bir dönüşüm hareketi başlatabiliriz. Bu yüzleşmelerden intikam, kin ve öfkeyle çıkmamız bizi daha da dibe çekebilir. En doğrusu şifayı kendi içimizde arayıp, arkamızı dönüp gitmemiz olacaktır. Duygusal yoğunluğa rağmen sosyal ilişkilerde aktif olabilir, çevremizle bağımızı, iletişimimizi koparmayabiliriz. Özellikle akşam saatleri ilişkilerde daha anlayışlı ve başarılı olabileceğiz.

12 Mart Pazar

Bugünü iki farklı ruh haliyle geçirebiliriz. Günün ilk yarısı beklenmedik gelişmelere karşı direnç gösterebilir, kontrolün elimizden gittiğini düşünebilir, konfor alanımızın dışına çıkabiliriz. Ancak günün ikinci yarısı şartlara kolay uyum sağlamış ve ilişkilerden yana şanslı olabiliriz. Kendi içimizde bir denge yakalayabilir, derdimizi beklentimizi ifade edebilir ve gerekli destekleri alabiliriz. Önümüzdeki birkaç gün boyunca da yoğun olarak hissedeceğimiz Mars/ Neptün sert görünümü bu dönemde yanlış adımlar atabileceğimizi, kandırılabileceğimizi, hırsızlık, dolandırıcılık vakalarıyla karşılaşabileceğimizi gösteriyor. Ancak bugün sezgilerimiz çok güçlü olacağından öncelikle iç sesimizi dinleyip sonra harekete geçmeliyiz. İyi haftalar….

 

Read 636 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.