Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

191211
BugünBugün926
DünDün458
Bu HaftaBu Hafta1384
Bu AyBu Ay3464
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1912118
Online 3
   
Pazar, 26 Şubat 2023 15:57

27 Şubat – 05 Mart Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by

 

Merkür Balık burcuna geçiyor, iki iyicil gezegen kavuşuyor. Sezgilerimizi dinleyerek harekete geçebilir, yeni bir döneme hazırlanabiliriz.

 

 

 

27 Şubat Pazartesi

Haftaya İkizler burcundaki Ay’ ın etkileriyle başlıyoruz. Geçirdiğimiz yıkımın ardından nereye el atacağımızı bilemez durumda olabiliriz. Bugün iletişim trafiği yoğun olabilir ancak hangi bilginin doğru hangisinin yanlış olduğunu anlamakta zorlanabiliriz. Gün boyunca kararsız ve vazgeçmeye meyilli davranabiliriz. Gün ortasında Venüs ve Jüpiter’ in iyicil enerjileri cesaretlenmemizi, harekete geçmemizi ve destek almamızı sağlasa bile odaklanmakta ve olaylara hâkim olmakta zorlanabiliriz. Biraz bir koltukta birkaç karpuz taşıma halinde olabilir ve karpuzlardan birini düşürebiliriz.

Mart ayı içinde iki büyük gezegenin burç değiştirecek olması zaten farklı bir evreye geçeceğimizi gösteriyor. Bu değişim gerçekleşmeden önce sıkışık enerjiler devrede olduğundan sağduyuyla hareket etmeliyiz.

28 Şubat Salı

Ay, hâlâ İkizler burcunda ilerlerken özellikle günün ilk yarısı oldukça zorlayıcı enerjiler altındayız. Sabah saatlerinde Ay/ Mars kavuşumu daha yataktan kalkarken öfkeli olacağımızı gösteriyor. Ufak tefek kazalar, aceleden kaynaklanan sorunlar ve duygularımızın ayakta olması her an tartışmaya meyilli olacağımızın işareti. Her kafadan bir ses çıkacağı için aklımız karışabilir.

Bugün önemli kararlar almamak, anlaşmalar yapmamak, sunum ve toplantılara katılmamak, sözler vermemek daha iyi olur. Günün belki de en büyük sorunu önümüzü göremememiz ve içinde bulunduğumuz durumun her an değişebilecek olması.

Ancak gece yarısına doğru objektif olabileceğiz, doğru bilgiye ulaşabileceğiz ve uzmanlardan destek alabileceğiz.  

01 Mart Çarşamba

Sabaha karşı Ay Yengeç burcunda harekete başlıyor. Son günlerin zihinsel karmaşışı yerini duygusal hassasiyetlere bırakıyor. Haftanın en güzel olayı Venüs/ Jüpiter kavuşumunun etkileri artık iyiden iyiye hissediliyor.

Hafta sonuna kadar iki iyicil gezegenin bir araya gelmesi her şeyden önce manevi açıdan güçlenmemizi sağlayacaktır. Yardımseverlik, birbirimizi cesaretlendirmek, harekete geçirmek ve cesaretlendirmek isteyecek, güzel umutlarla dolacağız. Bu sıkıntılı günlerde biraz da olsa umuda ihtiyacımız olduğundan bu ruh hali hepimize iyi gelecek. Bununla ilgili önümüze güzel fırsatlar çıkabilir, bir heves ve cesaretle yeni adımlar atabiliriz. Ancak bir taraftan da aşırıya kaçabilir, olur olmaz taleplerde bulunabilir ya da abartılı riskler alabiliriz, deyim yerindeyse “gaza gelebiliriz” dikkatli olalım.

Gün içinde aile, ev ve vatan temaları ön planda olacak. Sevdiklerimize şefkatle sarılacak, duygularımızın peşinden gidebileceğiz.

02 Mart Perşembe

Ay hâlâ Yengeç burcunda ilerlerken enteresan bir gündeyiz. Venüs/ Jüpiter kavuşumunun iyicil etkileri sürerken Satürn ve Merkür’ de Kova burcunun son derecelerinde kavuşuyor.

Tepkilerimiz, kararlarımız ve tavırlarımızda her an aşırıya kaçabilir, duygusal patlamalar yaşayabiliriz. Aslında başka bir konuya odaklanmadan önce son kararları alacağımız son gelişmeleri yaşayacağımız günlerdeyiz. 7 Mart’ ta gerçekleşecek dolunay ve Satürn’ ün Balık burcuna geçmesi öncesi bir konuyu kapatmanın arifesindeyiz. Yolculuklar, ticari faaliyetler, iletişim konularıyla ilgili bir kısıtlanma, ilerleyememe söz konusu olabilir.

Bugün birbirimizi anlamakta zorlanabilir, sevgi ve şefkat beklentimizi abartabilir, taleplerimizi doğru iletemeyebiliriz. Aslında objektifliğimizi yitirdiğimiz tamamen duygusal tepkiler vereceğimiz bir gündeyiz. Akşam saatlerinde manevi açıdan daha da güçlenecek ve sezgilerimizle yola çıkacağız. Birbirimize şifa olalım derken zararda verebileceğimiz bir durumdayız.

03 Mart Cuma

Bugün Merkür Balık burcuna geçiyor. Artık iletişim kurarken sağduyulu ve objektif olmak yerine daha duyarlı ve hassas davranacağız. Önceliğimiz bilgilendirmek değil, karşımızdakini kırmamak olacaktır. Ay’ da hâlâ Yengeç burcunda olduğundan ailemize, sevdiklerimize ve vatanımıza daha sıkı sarılmak isteyebiliriz. Bugün kendimizi evrensel enerjilere açık hissedebilir, kabullenici bir doğada olabiliriz. Ancak akşama doğru kısa bir sürede olsa üstümüzdeki baskı artabilir, duygularımızdan emin olamayabilir ve kontrolü tamamen yitirdiğimizi düşünebiliriz. Saat 18:15’ te Ay’ ın Aslan burcuna geçmesiyle birlikte özgüvenimizi tekrar kazanacak ve olayların üstüne gidebileceğiz.

04 Mart Cumartesi

Yine iniş çıkışlarla dolu bir güne başlıyoruz. Gece yarısından itibaren kadersel geçmişten gelen çözülememiş konular karşımıza çıkmaya başlayacak ve gerginliğin artmasına neden olacak. Gün içinde Ay’ ın açıları bize iki uç arasında gidip geleceğimizi gösteriyor. Bir yandan heves ve heyecanla harekete geçmek, alacağımız destekle yolumuzun açılacağı duygusunu yaşarken, bir yandan da sezgilerimiz ve duygularımız doğrultusunda akışta kalmamız gerektiğini düşüneceğiz. Önümüze çıkan engelleri bir bir aşabileceğimizi hissederken, ilişkileri düzene koymuş bir şekilde neşeyle ilerlerken gece yarısına doğru sert dönemeçlerle karşılaşabiliriz. Bazen hayat bize her şeye gücümüzün yetmeyeceğini gösteriyor olabilir. Gereksiz yere inat etmek yerine o an karşımıza çıkanı yaşamak daha doğru olacaktır.

05 Mart Pazar

Pazar gününün ilk saatleri planlarımızı bozup yeni planlar ve organizasyonlar yaparken geçebilir. Gerçi bu planları tekrar yapıyor olmak sinirleri gerebilir ve olduğumuz yerde çakılmak ve düzende ısrar etmek isteyebiliriz ama sonuçta fazla direnç göstermek sorunu çözmemizi sağlamayacaktır. Yoğun inatlaşmayla geçen günün ilk yarısından sonra sosyalleşmek ve stratejimi gözden geçirmek üzere harekete geçebiliriz. İletişim trafiği içinde yer alabilir ve paylaşımlarda bulunabilir. Aksiyonu bol ve hareket halinde geçen bir günün ardından gece yarısına doğru enerjimizi ve motivasyonumuzu kaybedebiliriz. Üstümüzdeki baskı artarken ego çatışmalarına girebilir, istediğim hiçbir şey olmuyor diye elimizdeki her şeyi bırakmak isteyebiliriz. Aslında Salı günü gerçekleşecek dolunay öncesi hem finansal hem duygusal hem de fiziksel açıdan yaşanabilecek zorluklarla baş etmek üzere içimize çekilmek bir çeşit nadasa kalmak isteyebiliriz. İyi haftalar...

Read 655 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.