Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

187190
BugünBugün1128
DünDün1188
Bu HaftaBu Hafta2316
Bu AyBu Ay17781
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1871905
Online 7
   
Pazar, 29 Ocak 2023 15:12

30 Ocak – 05 Şubat Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by

 

Aslan burcunda dolunay. En doğrusu benim yolum, ben bilirim demekten vazgeçip, gelişmelere göre yön değiştirmeliyiz.

 

 

30 Ocak Pazartesi

Haftaya Boğa burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Bu hafta genelinde sürprizlerle karşılaşabilir, ani yön değişiklikleri yapabilir ve sıra dışı çıkışlarda bulunabiliriz.

Günün ilk yarısı harekete geçmek için uygun görünmüyor. İşleri ağırdan alabilir, daha çok kendimizle ilgilenebiliriz. Ancak saat 11:35 civarında Ay’ ın İkizler burcuna geçmesiyle birlikte hareketlenebilir ve sosyal ortamların içine girebiliriz. Merkür’ ün de Uranüs’ le uyumlu görünümü iletişimin hızlandığı, fikir alış verişlerinin yapıldığı, beyin jimnastiğinin yoğun olacağı bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor.

Özellikle akşama doğru dedikodular ve sosyal medyada paylaşımlar artabilir, ilişkilerde gerilimler yaşanabilir. Fakat yaşanan uyumsuzluk uzun sürmeyecek huzursuzluğu hemen üstümüzden atabileceğiz. Yine etkisini bugün ve yarın hissedeceğimiz Güneş, Mars görünümüyle birlikte enerjimiz ve cesaretimiz yüksek olacak, daha önce söylemeye ya da yapmaya cesaret edemediğimiz konuları ortaya koymaktan çekinmeyeceğiz.

31 Ocak Salı

Ay, İkizler burcundayken yine hızlı ve gündemi yoğun bir güne başlıyoruz. Bugün ticari faaliyetler artabilir, özellikle internet üzerinden alış verişler çoğalabilir. Bol koşturmaca içinde olacağımızdan trafikte dikkatli olmalı, sabah saatlerinde aceleden kaynaklanan kazalara karşı da dikkat etmeliyiz. Birbirimizle diyalog kurarken ya da toplantılarda, görüşmelerde dil yaralarına sebebiyet verebiliriz. Önce düşünüp sonra dile dökmeye çalışalım.

Ancak günün ikinci yarısı uzlaşmak ve fikir birliğine varmak daha kolay olacaktır. Başkalarının düşüncelerini dinleyip, onların tecrübelerinden faydalanmakta yarar var.

01 Şubat Çarşamba

Günün ilk yarısı harekete geçmek için uygun olabilir. Gerçi güne biraz kafa karışıklığı, belirsizlik ve kararsızlıkla başlayabiliriz ancak hemen sonrasında bilgili ve olgun kişilerin desteğiyle yolumuza devam edebileceğiz. Bugün önemli iş, imza ve görüşmeleri saat 15:00’ e kadar halledelim zira sonrasında Ay boşlukta olacağından bizde ilerlemekte zorlanabiliriz.

Günün kalanını eksiklerimizi tamamlayarak ve hareketli geçen son birkaç günün muhasebesini yaparak geçirebiliriz.

02 Şubat Perşembe

Güne Yengeç burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Artık duygularımıza, ailemize ve evimize daha fazla odaklanabiliriz. Günün ilk yarısında fazla hassas olabilir, istek ve taleplerimizde aşırıya kaçabiliriz. Kendimizi ve çevremizdekileri zorlayarak, şefkat ve anlaşılma ihtiyacını abartabiliriz. Neyse ki sonrasında devreye giren Venüs ve Ay düğümleri görünümü istediğimizi alabileceğimizi gösteriyor. Her türlü ilişki de fedakârlık, koruma ve kollama içgüdüsüyle yola çıkabiliriz. Bu gece romantizm, derinleşme ve tutkular üst seviyede yaşanabilir. İlişkilerde merhamet ve affediciliğin getirdiği yoğunluk yaşanabilir.

Etkisini birkaç gün boyunca yoğun olarak hissedeceğimiz Güneş ve Uranüs görünümü de devrede olacağından daha önce farkına varmadığımız isteklerimiz, yaşamdan beklentilerimiz açığa çıkabilir.

03 Şubat Cuma

Pazar günü gerçekleşecek dolunay öncesi olayların açığa çıkmaya başladığı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde farkındalığımız artabilir, sezgilerimizin de güçlenmesiyle gelişmeleri başka bir gözle görebiliriz. Ancak öğle saatlerinden itibaren uzlaşmak ve anlaşmakta zorlanabilir, duygu ve düşüncelerimiz arasında da uyumsuzluk yaşayabiliriz. Akşam saatlerinde ise daha kabullenici ve manevi açıdan güçlü bir ruh haline bürüneceğiz.

Gün boyunca ülke gündeminde beklenmedik gelişmeler yaşanmaya başlanabilir, olayların nereye gideceğini kestirmekte zorlanabiliriz. Hem meclisin hem de piyasaların durumu beklentilerin dışına çıkabilir, konular farklı noktalara kayabilir.

04 Şubat Cumartesi

Günün ilk yarısı oldukça gergin olabilir, üstümüzde baskı hissedebilir ya da manipülasyona maruz kalabiliriz. Saat 12:00 civarında Ay’ ın Aslan burcuna geçmesiyle birlikte enerjimiz tekrar yükselecek ve cesaretle adım atabileceğiz. Günün kalanında motivasyonumuz ve özgüvenimiz artacak, neşeli ve iyimser bir ruh halinde olabileceğiz. Sosyal ortamlarda bulunmak, ön plana çıkıp, kendimizi göstermek isteyebiliriz. Kendi enerjimizi başkalarına aktarabilir, onlarında harekete geçmek üzere motive edebiliriz. Gerektiğinde olaylara müdahale edip, kontrolü ele alabilir ve krizleri yönetebiliriz.

Eğer krizlerden uzak durabiliyorsak eğlenceli, kendimizi şımartabileceğimiz, keyifli bir gün geçirebiliriz.

05 Şubat Pazar

Bugün saat 21: 30 civarında Aslan burcunun 16 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor. Uranüs’ ten sert görünüm alan bu dolunay hepimizi sarsacak gelişmelerin açığa çıkacağına işaret ediyor.

Kişisel hayatlarımızda ilişkiler ve ekonomik şartlarımızla ilgili önemli gelişmeler olabilir. Dolunay anında Venüs ve Mars arasında ki gerilimde finansal kayıpları ve duygusal kopmaları anlatıyor. Kendimizi açığa çıkardığımız, cesaret gösterdiğimiz alanlarda yetkinliğimiz sınanabilir, inat ettiğimiz konular bizi zorlayabilir. Kendimize en güvendiğimiz alanda tekrar tekrar düşünmeli, stratejimizi değiştirmeliyiz. Bu dolunayın en sıkıntılı tarafı emin olduğumuz, her zaman yaptığımız şeyleri bu sefer değiştirmek zorunda kalmamız olacak. Merkür’ ün konumu da düşünce yapımızı değiştirmemiz için bizi uyarıyor. Ya beklenmedik olana karşı hemen yeni bir tavır geliştirerek durumu ele almalı ya da ciddi bir manipülasyona ve zorlanmaya razı olmalıyız. Kontrolümüzde olan, kişisel liderliğimizde, önderliğimizde olan her konuya dikkatle yaklaşıp alternatifleri hazırlamalıyız.  En doğrusu benim yolum, ben bilirim demek bu sefer hiç işe yaramayacak.

Ülkemiz açısından dolunayı değerlendirdiğimizde ise finansal açıdan çalkantılarla karşılaşabiliriz. Krediler, vergiler, cezalar gibi konularda ters köşe yaşanabilir. Dijital paralar, borsa, döviz gibi spekülatif yatırım araçlarında iniş çıkışlar olabilir. Komşularımızla ilişkilerimizde başka ülkelerin müdahalesiyle karşılaşabilir, buna karşılık ilişkileri bozma pahasına sert tavırlar sergileyebilir. Aslında bu dolunayla birlikte uzun süredir sıkıntılı olan ekonomik konular ve meclis içindeki gerilimler tamamen görünür olabilir.

Gün içinde hareketli ve sosyal olabiliriz. Ama duygularımız ve tavırlarımız öngörülemez olacağından hem etrafımızdakilere hem de kendimize dikkat etmeliyiz. İyi haftalar………

 

Read 511 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.