Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

191211
BugünBugün922
DünDün458
Bu HaftaBu Hafta1380
Bu AyBu Ay3460
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1912114
Online 4
   
Pazar, 22 Ocak 2023 14:31

23 Ocak – 29 Ocak Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by Figen KIZILTAŞ

 

Harekete geçmenin, bireysel adımlar atmanın, yeniayda başlayan girişimlerin ilerleme zamanı. Venüs, Balık burcuna geçiyor, romantizm beklentisi artıyor. 

 

23 OCAK PAZARTESİ

Yeniay’ın ardından yeni girişimlere hazır hissedeceğimiz bir haftaya başlıyoruz. Bugün Uranüs’ün de düze dönecek olması yeniliklere ve farkındalıklara açık olacağımızın işareti... Bir süredir tasarladıklarımızı artık sürpriz bir şekilde gün yüzüne çıkarabileceğimiz şartlar altındayız.

Kova burcunda ilerleyen Ay; günün ilk bölümünde Venüs ve Satürn ile kavuşacak yani ilişkiler, işbirlikleri ve gelecek planlarımızda gerçekçi olacak; sorumluluk almaktan çekinmeyecek; sağlam ve emin adımlarla yol alacağız. Özgürlüğümüz, ideallerimiz ve bireysel kararlarımız ön planda olacağından duygularımızı bastırabilir hatta aşırı mantıklı hareket edebiliriz. Olumlu etkiler altında olmamıza rağmen zaman zaman bazı engel ve kısıtlamalarla karşılaşmamız da olası...

Ay 13:20 ila 21:35 saatleri arasını boşlukta geçirdikten sonra Balık burcuna giriş yapacak. Günün ikinci bölümünde enerjilerin ucu açık olacağından adımlarımızın koşullarımızı öngöremeyebiliriz. Bu yüzden bu zaman zarfında yeni adımlar yerine elde kalan tamamlanması gereken işlere odaklanmak yerinde olacak. Duygusal Balık burcuna geçen Ay ile duyarlı, hassas, fedakar ancak akışa teslim olarak ilerleyeceğimiz bir zaman dilimi bizleri bekliyor olacak... 

 

24 OCAK SALI

Balık burcundaki Ay’ın duygusal, naif ve hassas enerjileri altındayız. Dalgalanmalara ve iniş çıkışlara açık bir gün bizleri beklemekte. Sabah saatlerindeki enerjiler değişkenlik içereceğinden kontrol etmesi kolay olmayabilir. Duygusal patlamaların yanı sıra ani öfke ve agresyon yaşanabilir. Yapılacak işlerle ilgili ortaya çıkan sorunlar gerginliğe yol açabilir. Ayrıca kaza, sakarlık ve tartışmalara karşı da dikkatli olmalı.

İnişli çıkışlı enerjilerin ardından ilerleyen saatlerle birlikte daha akılcı ve mantıklı hareket edeceğimiz bir süreç var. İşbirlikçi tavırların ve sağduyunun hâkim olacağı bu enerjileri olumlu kullanmaya bakalım. Günün ikinci yarısı sürprizlere, yeniliklere ve farkındalıklara açık. Güneş ve Jüpiter arasındaki pozitif açı ise kısmetli ve fırsat dolu günlere işaret etmekte. Bugün ve yarın bu olumlu enerjinin etkisini yoğun hissedebiliriz. Kendimizi kişisel manada geliştirebilir; hedeflerimizin ardından cesaretle ilerleyebilir ve destekler bulabiliriz.

 

25 OCAK ÇARŞAMBA

Duygusal hassasiyetin ve idealizmin yoğun yaşanacağı bir güne uyanacağız. Özellikle günün ilk yarısında akışta kalmalı; önemli kararlar almaktan kaçınmalıyız zira yanılgıya ve fedakarlığa meyilliyiz. Gelişmeleri mantık yerine iç sesimiz ve sezgilerimizle değerlendirebilir; akışa teslim ilerleyebiliriz. Gün sonunda ise daha dirayetli hareket edeceğimiz koşullar var. Kendi gücümüzü fark edeceğimiz gibi konusunda yetkin kişilerle de işbirlikleri kurabiliriz. 

Ay 19:22 ila 21:47 saatleri arasında boşlukta kaldıktan sonra Koç burcuna ilerleyecek...Artık önümüzde oldukça hareketli ve yeni girişimler için hevesli olacağımız bir süreç olacak.

 

26 OCAK PERŞEMBE

Koç burcunda ilerleyen Ay’ın yüksek motivasyon ve dinamizm getiren enerjileri altında geçecek yeni bir gün bizleri beklemekte. İstek ve hedeflerimiz için tüm gücümüzü ortaya koyabilir; aklımız koyduğumuz işlerin peşinden adeta bir savaşçı gibi cesurca ilerleyebiliriz. Ayrıca bugün başlatacağımız yeni girişimler olumlu ve akıcı ilerleyebilir. Gün böylesi tempolu ve akıcı enerjiler eşliğinde geçtikten sonra akşam saatlerinde dikkatli olmamızı gerektiren durumlar oluşabilir. Davranışlarımıza ve ağzımızdan çıkan sözlere dikkat etmeli; kalp kırmamalı ya da tutamayacağımız vaatler vermemeliyiz. Ayrıca aceleyle alınan kararlar sonrasında sıkıntıya da sebep olabilir.

 

27 OCAK CUMA

Bugün sabah erken saatlerde ilişkilerin, işbirliklerinin, güzelliğin, kısmetlerin, uyum ve dengenin gezegeni Venüs Balık burcuna geçmekte. Aşkı ve sevgiyi tüm duyularımızla hissedeceğimiz; duygularımızda hassas ve romantik olacağımız; empati içinde hareket edeceğimiz bir döneme girmekteyiz. Ayrıca sevdiklerimizi kırmamak adına fedakârca davranabilecek; naif ve uyumlu olacağız.

Koç burcunda ilerleyen Ay ile bugün de aktif ve dinamik tavırlar sergileyebilir; arzularımızın peşinden gidebiliriz. Bugün bencilce davranma riskine karşı kendimiz kadar başkalarının da önemli ve hakları olduğunu unutmadan ilerlemeye bakalım. Akşam saatlerindeki enerjiler girişimlerimizi sağlam bir zemine inşa etmemize ve içgüdülerimiz yerine gerçekçi ve sorumluluklar çerçevesinde hareket etmemize yardımcı olacak. Güçlü ve yetkin kişilerden destekler bulma şansımız yüksek. Gece yarısı ise gergin enerjiler devrede olacağın stresli zamanlara açığız.. İç huzursuzluğumuzu; hırs ve tutkularımızı kontrol altında tutmaya bakalım.

 

28 OCAK CUMARTESİ

Ay 00:01 ila 02:42 saatleri arasında kısa bir süre için boşlukta kaldıktan sonra maddi manevi huzur ve güvenin; istikrarın burcu Boğa burcuna geçerek yeni bir süreç getirecek. Günün ilk saatlerindeki Ay Venüs olumlu kontağı günün ilk bölümünü etkileyeceğinden içsel manada rahatlığı ve bolluk bereketi yaşayabiliriz. İlişkiler adına olumlu gelişmeler ortaya çıkabilir; sevgiyi derinden deneyimleyebiliriz. Özellikle kadın figürle alakalı pozitif durumlar ortaya çıkabilir. Ayrıca gün içinde güzellik ve estetik kaygılı işlerle ilgili de hoş gelişmeler de oluşabilir. Ancak harcamalarla ilgili artışa dikkat...

Ayrıca bugün kadersel olayların yaşanacağı bir gün olabilir zira Ay düğümleri Güneş’e kare açıda olacak...Kendi gücümüzü ortaya koymakla veya eril figürlerin işin içinde olduğu deneyimleri göğüslemekle alakalı durumlar oluşabilir. Ay’ın Kuzey Ay düğümüyle kavuşumu ise kaderimizde yaşanacaklarla ilgili destekleyici motif taşımakta. Akşam saatlerindeki Güneş Ay kontağı ise Yeniay ile başlattığımız proje ve adımları bir üst noktaya taşımamıza ve ideallerimizin testten geçmesine yol açacak. Ego çatışmalarından uzak durmalı; niyetimizin peşinde emin adımlara ve istikrarla ilerlemek için kaynak yaratmaya bakmalıyız.

 

29 OCAK PAZAR

Yaratıcılığımız ve farkındalığımız yüksek olarak yeni bir güne giriş yapacağız. Eskiyi geride bırakmanın ve kadersel olayların yaşamımıza katacağı heyecanla yeni bir bilinçteyiz. Sürprizlere ve yeniliklere de açığız. Gün içindeki dinamik koşullar akşama doğru saatlerde yerini daha naif ve yumuşak enerjilere bırakabilir. Hayallerimizi gerçekleştirmiş olmanın keyfinin yanı sıra akışa uygun hareket aldığımızı düşünebiliriz.Akşam saatleri sevgiyi deneyimlemek ve manevi olarak dinginleşmek için uygun enerjiler barındırmakta...İyi haftalar..

 

Read 709 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.