Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

187179
BugünBugün1017
DünDün1188
Bu HaftaBu Hafta2205
Bu AyBu Ay17670
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1871794
Online 9
   
Pazar, 15 Ocak 2023 15:29

16 Ocak – 22 Ocak Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by

 

Kova burcunda yeniay ve Merkür düz harekete dönüyor. Toplumsal konularda farkımızı ortaya koymak isteyeceğiz. Sosyal medya ve internet kullanımıyla ilgili yeni düzenlemeler gelebilir.

 

16 Ocak Pazartesi

Haftaya Akrep burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Gün içinde oluşan sert görünümler duygusal ve finansal açıdan zorlanmalara, huzursuzluklara neden olabilir. Sabah saatlerinde kıskançlıklar yaşanabilir ya da bana yaptığını ödeteceğim duygusu taşıyabiliriz. Tabiri caizse “laf sokmalar” Merkür’ la Mars arasında ki uyumsuzluk devam ederken hiç doğru bir hamle olmayabilir, olay anında bize dönebilir.

Bugün yatırım yapmak, estetik dokunuşlar ya da dekorasyonla ilgili girişimler açısından da doğru zaman olmayabilir. Özellikle akşam saatlerinde beklenmedik gelişmelerden dolayı huzursuzluk had safhaya ulaşabilir, güvensizlik hissi ilişkilerde kırılmalara yol açabilir ya da para kayıpları yaşanabilir.

17 Ocak Salı

Ay, Akrep burcundaki yolculuğunu sürdürürken duygusal iniş çıkışlar devam ediyor. Günün ilk yarısı önümüze çıkan engellerle mücadele edip, kendimizi ifade edemeyebiliriz. Önemli görüşmeler ve toplantılar için öğleden sonrayı beklemekte fayda var.

Günün ikinci yarısında bizi destekleyen ortamlarda bulunabilir, duygusal açıdan derinleşerek olayları daha iyi gözlemleyebiliriz. Ay saat yaklaşık olarak 17:30 – 20:30 arası boşlukta olacağından bu süreçte yeni girişimlerde bulunulmamalı. Ancak sonrasında son günlerin huzursuzluğu yerini iyimser, cesur ve hevesli bir ruh haline bırakacak. Kendimizi daha rahat ifade edip, geleceğe umutla bakabileceğiz.  

18 Ocak Çarşamba

Ay, Yay burcunda ilerlerken günün ilk yarısı aceleden kaynaklanan kazalara, aksaklıklara açık görünüyor. Birbirimizi anlamadan dinlemeden tepki verebilir, dil yaraları ya da fikir uyuşmazlıkları yaşayabiliriz. Bu süreçte bilgi alış verişinde veya ticari faaliyetlerde anlaşmazlıklar olabilir.

Etkisini birkaç gündür hissettiğimiz Güneş Pluto kavuşumu bugün kesinleşiyor. Etrafımızda bizi manipüle eden kişiler olabilir. Otorite konumundaki kişiler olayları net bir şekilde görmemizi engelleyip, başka yönlere bakmamızı, daha acımasız olursak daha güçlü olacağımızı söyleyebilirler. İstek ve taleplerimizin peşinden giderken kendimizi saklayabilir ya da gerçekleri göz ardı edebiliriz.

Merkür bugün itibariyle düz hareketine dönmek üzere durağanlaştı. Önümüzdeki günlerde iletişim, bilgi paylaşımı ve ticari faaliyetlerle ilgili engeller yavaş yavaş kalkabilir.  

19 Ocak Perşembe

Sabaha karşı devreye giren Ay, Venüs olumlu görünümü güne uzlaşmaya hazır uyumla başlayacağımızı gösteriyor. Ancak günün ilk yarısı kararsızlıklar yaşayabilir, seçim yapmakta zorlanabiliriz. Neyse ki hemen ardından gelen Satürn açısı bilge ya da uzman kişilerden destek alacağımızı gösteriyor. Eksiklerimizi giderebilir, hatalarımızı görebiliriz. Yaklaşık saat 13:10 civarında Ay Yay burcunda boşluğa giriyor ve 22:10’ a kadar boşlukta kalıyor. Bir yandan da balsamik faz başladığından artık yeni bir girişim, önemli karar ve adımlar için uygun bir zamanda değiliz. Bu süreyi elimizdeki işleri bitirerek, hazırlık yaparak, rutin işlerimizle uğraşarak geçirebiliriz. Sonrasında Ay Oğlak burcuna geçiyor ve sorumluluklar ön plana çıkıyor.  

20 Ocak Cuma

Ay, Oğlak burcunda ilerlerken Güneş’ te Kova burcuna geçiyor. Yarın gerçekleşecek yeniay öncesi hazırlıklar ve olaylar hız kazanıyor. Güne ne istediğimizi bilerek, biraz hırslı bir giriş yapabiliriz. Sabah saatlerinde uzun süredir beklenen konuşmaları yapabilir, gruplar içinde yer alabilir özellikle iş hayatına yönelik hamlelere hız verebiliriz. Kendimizi yormaya, yıpratmaya müsait bir gündeyiz dikkatli olalım.

Akşam saatlerinde bizi hoş sürprizler bekliyor olabilir. Yaşadığımız farkındalıklar yeni stratejiler belirlememizi sağlayabilir.

Güneş’ in Kova burcuna geçmesiyle birlikte hayatımızda özgürlük isteği artabilir, bizi bunaltan kalıpların dışına çıkmak isteyebiliriz.

21 Ocak Cumartesi

Günün büyük bir bölümünde Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde üstümüze düşen görevleri özveriyle yerine getirmek ve adım atarken sezgilerimizi de işin içine katmak durumunda olabiliriz. Öğleden sonra ise tutkularımızın peşinden gitmek, duygularımızı dönüştürmek ve gerekirse manipüle ederek isteklerimizi yerine getirmek isteyebiliriz. Saat 21:30 civarında Ay Kova burcuna geçiyor ve 23: 55 civarında da Kova burcunun 1 derecesinde yeniay gerçekleşiyor.

Yeniay anında doğu ufkunda Terazi burcu yükseliyor. Gezegen yerleşimlerine de baktığımızda bu yeniayda ilişkiler, aşk, çocuklar ve sanatsal faaliyetler konusunun ön planda olduğunu görüyoruz.

Önce ilişkiler açısından baktığımızda tutku ve yoğun duyguların yerini entelektüel olarak verimli ilişkilere çekildiğimizi söyleyebiliriz. Bizi bağlayan, kısıtlayan kurallar içine çekmeye çalışan her türlü ilişkiden uzaklaşmak isteyebiliriz. Her yeniay beraberinde başlangıçları getirir. Bu yeniayda kendi bireyselliğimizi ön plana çıkarabilir, hak ve hürriyetlerimizi talep edebiliriz. Toplumun içinde yer alıp, ekip halinde hareket ederken kendi farkımızı da göstermek isteyebiliriz. Sanatsal açıdan denenmemişi deneyerek, sıra dışı akımlar ortaya çıkarmanın peşine düşebiliriz. Bu sırada bizi büyüten, ufkumuzu genişleten ve cesaretimizi artıran kişilere çekilebilir, kendi yolumuzda ilerlerken enerjimizi ve motivasyonumuzu yükseltecek partnerler bulabiliriz.

Ülkemiz açısından baktığımızda ekonomik konular yine ön planda ve bu sefer farklı çözüm önerileri gelebilir. Borsa, krediler, yatırım fonları konusunda atılacak adımlar beklentilerin ötesine geçebilir, yeni ceza ve vergilerde kapıda olabilir. Kurallar çerçevesinde diplomatik hamleler yapılabilir, uluslararası bilgi paylaşımları, internet ve sosyal medya kullanımıyla ilgili düzenlemeler yapılabilir. Bu dönemde muhalefet yaparken çözümlerimizi beraberinde sunmalı, mantıklı önerilerle toplum önüne çıkmalıyız.

22 Ocak Pazar

Gün boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Sosyalleşmek, paylaşımlarda bulunmak için uygun bir gündeyiz. Merkür’ ün Ay düğümleriyle olumlu görünümü de bütün gün yatırım tavsiyeleri, kariyer planları ya da iş hayatıyla ilgili görüşmelere, paylaşımlara açık olacağımızı gösteriyor. Hedefe ilerlemek için bir program oluşturabilir, adımlarımızı planlayabiliriz.

Ancak akşam saatlerinde oluşturduğumuz plan içinde ilerleyemeyecek ve gerek zihinsel gerekse duygusal açıdan uyumsuz ve aykırı olduğumuzu fark edeceğiz. Bakış açımızı değiştirmemizi sağlayan ortamlarda bulunursak daha net ve objektif davranabiliriz. İyi haftalar….

Read 556 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.