Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

191211
BugünBugün923
DünDün458
Bu HaftaBu Hafta1381
Bu AyBu Ay3461
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1912115
Online 1
   
Pazar, 08 Ocak 2023 18:41

9 Ocak – 15 Ocak Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by Figen KIZILTAŞ

 

Mars uzun bir aradan sonra düz hareketine dönüyor. Kararsız kaldığımız, ikilemde olduğumuz, zihnen yorulduğumuz konular yavaş yavaş düzeliyor. 


 

 

 

9 OCAK PAZARTESİ 

Yeni haftaya Aslan burcundaki Ay eşliğinde özgüvenle ve kendimizden emin olarak başlayacağız.

Kendimizi ortaya koymak ve isteklerimizin peşinden gitmek kural ve geleneklere aykırı da olsa önemli olacak. Gün içinde koşullar her an değişime ve dalgalanmalara açık görünüyor. Beklenmedik durumlar ve ani gelişmeler irademizi ortaya koymamıza yönetimi ele alarak ilerlememize yol açacak.

Akşam saatlerinde devreye giren enerjiler ise bazı kısıtlanmalar ve zorlukların ortaya çıkabileceğine işaret etmekte. Ancak önümüze çıkan bu engelleri bizi yorsa da aşma gücüne sahibiz.

 

10 OCAK SALI 

Güne 04:43 ila 18:15 saatleri arasında boşlukta ilerleyecek ve sonrasında Başak burcuna geçecek Ay eşliğinde giriş yapacağız. Bu yüzden gün boyunca enerjiler yeni girişimlerde bulunmak ve yeni hamleler başlatmak adına pek uygun değil...Ancak elde eksik kalan ve tamamlanması gereken işlerimizle ilgilenebilir; bir sonraki evrede yürürlüğe koyacağımız adımların ön hazırlıklarını yapabiliriz. Ayrıca bugün ego çatışmalarından uzak durmakta fayda var. 

Venüs ve Mars’ın uyumu gün boyunca destekçimiz olabilir. İlişkiler, işbirlikleri adına daha farklı bir tarz ortaya koyabiliriz. Duyguların etkisiyle hareket etmek yerine mantığımızı ön plana alabiliriz. İletişim becerimiz ise artabilir.  

Akşam saatlerinden sonra Ay’ın da Başak burcuna geçişiyle sağduyulu, mantıklı, gerçekçi ve ayağımız yere basar hareket edebilir; hedeflerimiz peşinden daha rahat ilerleyebiliriz.

 

 11 OCAK ÇARŞAMBA 

Güne akılcı, titiz, detaycı, organizatör Başak burcundaki Ay’ın enerjileri altında başlayacağız. Duygular ve içgüdülerimiz yerine mantığımızı ön planda tutarak ilerleyeceğiz. Gelişmeleri en ince ayrıntısına kadar değerlendirecek hata payını minimuma indirmek için hesaplı davranacağız.

Güneş ve Ay’ın toprak burcundaki konumlarından dolayı içinde bulunduğumuz şartları realist gözlerle değerlendirebilir; yolunda gitmeyenleri iyileştirmenin peşinde olabiliriz. Zaman zaman ise endişe ve kaygıya düşebilir; elimizi taşın altına koymaya ve sorumluluk almaya da mecbur kalabiliriz.

Günün ilk bölümü telaşlı hatta gerginliğe açık. Değişkenlik içeren koşullara uyum sağlamak için kalıpların dışına çıkmak ve esneklik göstermek söz konusu olabilir. Ayrıca bugün sağlığımıza da önem vermemiz gerekebilir. Günün ikinci yarısında geçmişte yaşanmış bazı konular yeniden ortaya çıkıp bizden yeniden değerlendirmede bulunmamızı talep edebilir. Almış olduğumuz kararları ve atmış olduğumuz adımları bir kez daha sorgulayabilir; farklı bir bakış açısıyla irdeleyebiliriz. Akşam saatleri ise sürprizlere ve yenilenmeler açığız...Farkındalık yaratacak gelişmeler eski koşullanmaları geride bırakmamıza yol açabilir. Israrcı olmamalı; alternatiflere de izin vermeliyiz.

  

12 OCAK PERŞEMBE 

Güne uyumlu enerjiler eşliğinde girmekteyiz...Ne istediğimiz biliyoruz ve bunun için gerekli adımları atmaya da hazırız...Hedef odaklı olacağımızdan içinde bulunduğumuz koşulları gerçekçi değerlendirebilir; maddi manevi alanda maliyet hesaplarını yapabilir; ilerleyebilmek için pratik çözümler üretebiliriz.  

Günün ikinci bölümünden sonra gerçekçi bakış açımızı değiştirecek gelişmelere açık olacağımız bir süreç var. Aklımız ile duygularımız arasında kalabileceğimiz gibi içinde bulunduğumuz koşullara karşı bir kabullenme de geliştirebiliriz. Sezgilerimiz ve iç sesimiz bu zaman diliminde yol gösterici de olabilir. Fazla irdelemeden ve detaylara takılmadan kendimizi akışa bırakabiliriz. Ancak yanılma, aldanma ve fedakarlıklara da meyilli olacağımızı unutmayalım. Gece 23:57’de uzunca bir süredir geri hareketinde olan Mars artık düz hareketine geçmekte...Sıkışan işler ve kafa karışıklığı yaratan durumlara çözümler bulma şansımız artmakta...

  

13 OCAK CUMA 

Bir gece önce düz hareketine dönen Mars ile güne başlamaktayız. Uzunca bir süredir bizi ikilemde bırakan; akıl karışıklığı; ikilemler ve tereddütler yaratan Mars İkizler burcundaki yolculuğuna kaldığı yerden devam edecek...Artık kısıtlandığımız alanlarda daha rahat aksiyon alabilir; geri gidiş döneminde yapmış olduğumuz değerlendirmelerin sonuçlarını hızla uygulamaya geçirebiliriz. Ayrıca bu retro döneminde edindiğimiz tecrübeler sonucunda bakış açımızın da değişmiş olduğunun farkına varabiliriz. 

Ay sabaha karşı erken saatlerde 02:06 ila 05:57 arasını boşlukta geçirdikten sonra artık uyum ve dengenin burcu Terazi’de. Önümüzdeki birkaç günde ilişkiler, ortaklıklar, işbirlikleri, diplomasi, görsellik, estetik ve sanatsal faaliyetler adına hareketlilik söz konusu...Özellikle günün ilk yarısına bu temaların oldukça fazla vurgulandığı gelişmelerin ortaya çıkması olası...Daha önce cesaret edemediğimiz bazı girişimleri hayata geçirebilir; yüksek beklentilerle adımlar atabiliriz.

Akşam saatlerine doğru bizi zihnen yoran veya kararsızlık yaratan gelişmelerle karşılaşabiliriz. Aksiyon almak isterken mantığa uygun davranıyor muyuz diye bazı sorgulamalar yapabilir ya da attığımız adımlar başkaları tarafından eleştirilebilir veya engellenebilir. Bugün ve yarın etkisini hissedeceğimiz güneş Neptün olumlu kontağı ilahi olanın bizi destekleyeceğine; hayallerimize ulaşmanın kolay olacağının işareti gibi...Ayrıca sert, katı ve gelenekçi tavırlar yerini empati yapmaya ve gerektiğinde affedici davranmaya da yöneltebilir.

 

14 OCAK CUMARTESİ 

Ay halen Terazi burcundaki yolculuğunda...Ana konumuz uyum ve denge içinde olmak...Zihnen karışık olduğumuz bir gecenin ardından güne Ay Venüs arasındaki uyumlu açının olumlu; Venüs Uranüs karesinin ani değişimlere işaret eden enerjileriyle başlayacağız. Bu etkiler altındayken kalıpçı davranışlardan çıkabilir; ilişki ve işbirliklerimize yeni bir soluk getirebiliriz. İlişki ve işbirliklerinde duyguları bir kenara bırakarak nezaket ve saygı kuralları çerçevesinde davranabiliriz. Özgürlüğümüz, kişisel beklentilerimiz ve gelecek hedeflerimiz bizler için önemli olacağından bu beklentilerimize ulaşmak için gerekli hamlelerde bulunabiliriz.

Güneş ile Neptün’ün uyumu bir önceki gün gibi bizi hayallerimiz ve beklentilerimiz noktasında destekleyici bir konumda...İlahi olanın desteğiniz ruhumuzun derinliklerinde hissedebiliriz.

 

15 OCAK PAZAR 

Ay halen Terazi burcunda ancak Via Combusta olarak nitelenen Yanan Yol’da yani ilişkilerin, uyum ve dengelerin streslere açık olacağı bir konumda. Ay 05:10 ila 15:09 saatleri arasında boşlukta geçireceğinden günün ilk bölümü yeni başlangıçlara pek uygun değil gibi...Geçmişe yönelik sorgulamalar adına ise elverişli. Ancak sabaha karşı erken saatlerindeki enerjiler halen devrede olduğundan sorumluluk almaya ve gerçekçi davranmaya meyilli olmanın yanı sıra neyin doğru neyin yanlış olduğuyla alakalı da bazı değerlendirmelere açığız.  

Aynı zamanda içinde bulunduğumuz koşulların neden sonuç ilişkisi üzerinde bazı sorgulamalar da yapabiliriz. Zorlu sayılabilecek gelişmeler karşısında nezaketimizi koruyarak ancak hakimiyeti de elden bırakmayarak ilerleyebiliriz. Akşamüstü saatlerinde Akrep burcuna ilerleyen Ay ile derinleşeceğimiz; tutkuyla hareket edeceğimiz ve isteklerimiz için gözümüzü budaktan ayırmayacağımız bir sürece geçeceğiz.

Read 706 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.