Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

187191
BugünBugün1137
DünDün1188
Bu HaftaBu Hafta2325
Bu AyBu Ay17790
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1871914
Online 9
   
Pazartesi, 02 Ocak 2023 09:03

2 Ocak – 8 Ocak Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by

 

Yengeç burcunda dolunay. Duygusal patlamaların yaşanacağı, ilişkilerde kırılmaların, alınganlığın olabileceği günlerdeyiz. Kendimize saklamak istediğimiz sırlar açığa çıkabilir.

 

 

2 Ocak Pazartesi

Yılın ilk haftasına sakin ama oldukça ağır enerjilerle başlıyoruz. Ay, Boğa burcundaki hareketini sürdürürken ekonomik olaylar ve güvenlik isteği gündemi meşgul edecek. Bir süredir devam eden konuları çözüme ulaştırmak için attığımız adımlar engele takılınca alternatif arayışına girebiliriz. Biraz daha sezgilerimize kulak verip güçlü kişilerden destek alabilirsek sonuca ulaşabiliriz.

Bugün Güneş ile Kiron arasındaki zorlu görünüm otorite figürlerinden ya da uzmanlık gerektiren işlerden dolayı yaralanabileceğimizi ve kendimizi göstermekte, liderlik etmekte zorlanacağımıza işaret ediyor. Fakat bir yandan da Kuzey Ay düğümü açısı gruplardan alacağımız destekle hedeflerimize ilerleyeceğimizi gösteriyor.

Akşam saatlerinde keyiflerimize ve sevdiklerimize daha fazla zaman ayırabiliriz.

3 Ocak Salı

Sabaha karşı Ay İkizler, Venüs’ te Kova burcuna geçiyor. Ay, Venüs ile Jüpiter arasında ki uyumlu görünümü tetikleyerek güne sosyal ve hızlı bir başlangıç yapmamızı sağlıyor.

Gün boyunca bilgi alış verişlerinde bulunabilir, paylaşımlar yapabilir, toplantılara katılıp, sunumlar yapabiliriz. Gerçi Merkür ve Mars geri harekette olduğundan yeni başlayan işlerde ilerleme kaydetmemiz mümkün görünmüyor ancak var olan işleri hızla geliştirebiliriz. İletişim trafiğinin yoğun olması akşam saatlerinde ortamın karışmasına neden olabilir. Ufak tefek kazalar, eski defterler açılabilir, tartışmalar yaşanabilir, dedikodularla uğraşılabilir.

Bugün Venüs 27 Ocak tarihine kadar kalacağı Kova burcuna geçiyor. İlişkilerde özel alana daha fazla ihtiyaç duyabilir, arkadaşlıklara önem verebilir, ekip çalışmalarında yer alabilir, grup ve derneklerden gelişen ilişkiler kurabiliriz.

4 Ocak Çarşamba

Güne hızlı ve heyecanlı bir giriş yapabilir, gün boyunca oradan oraya koşturabilir, sosyal medya da ya da telefonda vakit geçirebiliriz. Ticari faaliyetlerin, görüşmelerin ve her türlü alış verişin olduğu bugün yine iletişim trafiği yoğun olacak. Bir şeyleri öğrenmek, okumak, yazmak ya da kendimizi ifade etmek isteyeceğiz. Ancak akşam saatlerinde kafamız biraz karışabilir, işler planladığımız gibi ilerlemeyebilir. Bu kararsızlıktan ve hayal kırıklığından kurtulmak için bir bilene danışmalı, uzmanlardan ya da otoritelerden destek almalıyız.

5 Ocak Perşembe

Gece yarısından sonra saat 03:10 civarında Ay boşluğa giriyor ve günün neredeyse tamamında boşlukta kalıyor. Günü yarım kalan işleri tamamlayarak, eski dostlarla görüşerek geçirebiliriz. Bugüne önemli iş ve görüşmeleri yapmamakta fayda var. Zamanımızı her gün yaptığımız sıradan işlerle geçirebilir ya da bol bol sohbet edebiliriz.

Akşam saat 17:15 civarında Ay, boşluktan çıkarak Yengeç burcuna geçiyor. Dolunay öncesi duygusal hassasiyetler ve aşırı tepkiler artabilir, karşımızdakilerden beklentilerimiz çoğalabilir. Hem duygularda hem de yeme içme de aşırıya kaçmamaya çalışalım. 

6 Ocak Cuma

Gün boyunca Ay, Yengeç’ te ilerliyor ama neredeyse hiç majör açı kurmuyor. Duygular, aile, vatan, millet konuları gündemde. Gece yarısından sonra gerçekleşecek dolunay öncesi içimizden geçen her şeyi, hissettiklerimizi ortaya dökebiliriz.

Etkisi birkaç gündür devam eden Güneş Uranüs görünümü bize çıkış yolları sunuyor olabilir. Bir süredir tıkanmış olan, ilerlemeyen konularda sıra dışı bir bakış açısı geliştirebilir, farkındalık uyandıran kişilerle bir araya gelebilir ya da bir aydınlanma yaşayarak ilginç fikirler geliştirebiliriz.

7 Ocak Cumartesi

Gece yarısından sonra saat 02:10 civarında Yengeç burcunun 16 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor. Her şeyden önce çok kurak bir kış yaşadığımızdan biraz yağmur ülkemize iyi gelebilir.

Dolunay haritasına baktığımızda Terazi burcunun yükseldiğini görüyoruz. Önümüzdeki yaklaşık 15 gün boyunca ilişkiler teması çok ön planda olacak. Özellikle aile içi ilişkiler bizi meşgul edebilir. Evlilik kararları alınabilir ya da evlilikle ilgili görüşlerimizi sorgulayabiliriz. Duygularımızı kontrol altında tutamayabilir, öfkemizi, sevgimizi herkesin içinde açığa çıkarabiliriz. Dolunayın hemen ardından Ay’ ın görünümleri düşüncelerimizle duygularımız arasındaki çelişkinin açığa çıkacağını gösteriyor. Kendimize saklamak istediğimiz fikirlerin, konuların ortaya dökülmesi hassasiyetlerimizi ve kırgınlıklarımızı artırabilir. Sonrasında da duygularımızı baskılayabilir veya suçluluk hissedebiliriz. Bu dönemde ev alım satımı, taşınma ya da tadilat gibi konularda yaşanabilir.

Aynı anda gerçekleşecek Merkür, Güneş kavuşumu bir süredir planladığımız ve temkinle ilerlediğimiz konuların da artık görünür olmasını ama bir yandan da yanlış hesapların düzeltilmesine fırsat verileceğini gösteriyor.

Kısacası bu dolunay duygusal patlamaları ve ardından ilişkilerde kırılmaları tetikleyebilir.

Ülkemiz açısından baktığımızda ise halkın duygusal patlamalara müsait olduğunu, dış ülkelerle ilişkilerimizin zorlu bir süreçte devam edeceğini söyleyebiliriz.

8 Ocak Pazar

Sabah erken saatlerde Ay Aslan burcuna geçiyor ve son günlerin alıngan, kırılgan ruh halinden daha özgüvenli ve neşeli bir duruma geçiş yapıyoruz. Özellikle saba saatlerinde enerjimiz yüksek olabilir, açık havada ya da kalabalık ortamlarda bulunmak isteyebiliriz.

Keyiflerimize, sevdiklerimize ve hobilerimize zaman ayırabileceğimiz, cesaretle adım atıp, risk alabileceğimiz bir gündeyiz. Kişisel bakımımızla ilgilenip, kendimizi şımartmakta isteyebiliriz. Ancak akşam saatlerinde ilişkilerde yine krizler yaşayabilir, aradığımız samimiyeti ya da romantizmi bulamadığımız için sevdiklerimizden uzaklaşabiliriz.

Read 488 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.