Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

191210
BugünBugün912
DünDün458
Bu HaftaBu Hafta1370
Bu AyBu Ay3450
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1912104
Online 1
   
Pazar, 18 Aralık 2022 14:45

19 Aralık – 25 Aralık Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by Figen KIZILTAŞ

 

Oğlak burcunda yeniay, Jüpiter Koç burcunda. İşler bir anda hız kazanabilir, görev değişimleri olabilir, sorumluluklar artabilir. 


 

 

 

19 ARALIK PAZARTESİ

Saat 00:31 itibarıyla Akrep burcuna geçen Ay ile derin analizlerin ve sorgulamaların yapılacağı ayrıca bazı sonlanmaların yaşanacağı bir haftaya giriş yapacağız...Bugünlerde ümit ve beklentiler yüksek olmakla birlikte arka planda bizi huzursuz kılan durumlar var.

Ay’ın Akrep burcundaki yolculuğu süresince maddi manevi paylaşımlar; borç alacak meseleleri; ruhsal dönüşümler veya kriz yaratan konular öne çıkabilir ve çözüm arayışına girebiliriz. Yani önümüzdeki birkaç gün Kasım ayı sonu itibarıyla bizi meşgul eden konuların artık noktalanma ya da farklı bir ivme kazanma zamanı olabilir.

 

20 ARALIK SALI

Ay Akrep burcundaki yolculuğuna devam ederken sabah saatlerinde karmik ve kadersel sayılabilecek gelişmelere açığız...Geçmişte bizlerde derin izler bırakmış konularla alakalı gelişmeler yaşayabiliriz.  Bireysel koşullarımıza göre kayıplar veya revizyonlar gündeme gelebilir.Duygusal olarak derinleşebilir; gizli kalmış yönlerimizle yüzleşebiliriz. Bir proje üstünde çalışıyorsak, daha önce göz ardı ettiğimiz noktaları kapsamlı araştırmalarla tespit etme şansı yakalayabiliriz.

Ayrıca sabah saatlerinde arkamızdan entrikalar ve perde arkası işler çevrilebileceği gibi bu planların beklenmedik şekilde ortaya çıkma ihtimali olabilir. Dikkat...Ani gelişen şartlardan dolayı yanışlar; kopuşlar veya yön değişikleri de gündeme gelebilir.

Günün ilk bölümü hareketli koşullarda geçerken ilerleyen saatler daha zorlayıcı ancak sağduyuya davet eden enerjiler eşliğinde akabilir.İstek ve arzularımız için adım atarken hem duygusal hem de mantıksal boyutta değerlendirmeler yapabiliriz. Duygularımıza ve tutkularımıza gem vurabilir; körü körüne ilerlemekten kaçınabiliriz.

Akşamüstü saat 17:31 itibarıyla Jüpiter Koç burcuna giriş yapacağından geçtiğimiz 11 Mayıs ila 28 Ekim tarihleri arasında yaşadığımız konuları yeniden ele alma fırsatı bulabiliriz. O süreçlerde başlattığımız proje ve girişimlerimizi artık bir üst boyuta taşıyabilir; heves ve gayretimiz artacağından gelecek yönünde daha hızlı adımlar atabiliriz. Akşam saatlerinin daha kısıtlı ve gergin bir atmosferde geçme ihtimali olabilir zira engelleyici enerjiler devrede olacaktır. Ayrıca sorumlulukların ve görevlerin verdiği yükler yorabilir. Otorite konumundaki kişiler ve aile büyükleriyle alakalı durumlar da ruhen hırpalayabilir. Koşulları zorlamak yerine gelişmeleri kabullenmek ve akışına bırakmak daha uygun olacak...

 

21 ARALIK ÇARŞAMBA

Saat 10:13’te Yay burcuna geçen Ay; son birkaç günün kasvetli ve yoğun duygulu ruh halinden çıkmamızı sağlayacak...Kısa bir süre için de olsa iyimserleşebilir; geleceğe dair pozitif umutlar taşıma ihtimalimiz yükselebilir. Uluslararası, hukuksal, akademik, yayıncılık alanındaki işleri artık tamamlayabilir; nihayete erdirebiliriz. Yeni proje ve girişimlerimiz için ön hazırlıklar yapabilir; zihnimizde kurgulayabiliriz. Yeniay henüz gerçekleşmediğinden adım atmak ve başlangıç yapmak için uygun zamanda değiliz.

 

22 ARALIK PERŞEMBE

Sabah karşı erken saatlerde Güneş burç değiştirip sorumlulukların, disiplinin ve otoritenin burcu Oğlak’a geçecek...Artık iş, güç kariyer odaklı olacak; hedef belirleyerek ilerleyecek hiçbir şeyi şansa bırakmayacak; planlı hareket edecek; şartlarımızı gerçekçi değerlendirerek yeni yapılanmalar içine gireceğiz. Böylesi ciddiyet altındayken kendimizi rahat bırakamayacağımızdan ruh halimiz endişeli ve karamsar seyredebilir. Sabah saatlerinde yoğun gezegen hareketleri olacağından gün bir hayli hızlı başlayabilir.

İstek ve planlar için çaba içine girebilir; azim ve hırsla adımlar atabilir; çevremizdekileri bilgimiz ve yeteneklerimizle etkilemeye çalışabiliriz. İletişimde ve zihinsel paylaşımlarda ise akıcı bir süreç yaşanabilir. Fikir ayrılıkları, tartışmalar; beklenmedik açıklama ve duyurular da günün ilk bölümüne damgasını vurabilir. Bugün ilişki, işbirlikleri ve parasal konularda ani değişimlere de açığız...

Günün sonunda hayallerimiz ve gerçeklerle yüzleşme durumu söz konusu...Hedefimizde olan konuları yapılandırma imkanı bulurken bir yandan da bazı belirsizliklerin ve aşılması gereken alanların olduğunu görebiliriz. Kısa bir dönem için hayal kırıklığı yaşayabiliriz. Ancak dağılmamalı; bizi demoralize eden noktaları tespit etmeye yönelmeliyiz. Ay saat 23:15 sonrasında artık boşlukta...

 

23 ARALIK CUMA

Ay saat 10:50’de Oğlak  burcuna geçip yeni enerjilere ve bizlerde yüksek motivasyona yol açsa da ancak öğle saatlerinde gerçekleşecek Yeniay’a değin herhangi bir yeni girişimden uzak durmakta fayda var. 

Saat 13:16’da 1 derece Oğlak burcunda meydana gelecek Yeniay; iş, kariyer, yatırımlar, toplumdaki yerimiz ve ünvanımızı ilgilendirecek gelişmelere yol açacak. Koyduğumuz hedefe odaklanarak bu uğurda adımlar atacağız... Ancak Mars’ın geri harekette oluşu ve birkaç gün içinde de Merkür’ün de retroya geçecek olmasından dolayı istediğimiz hızda ilerleme kaydetmemiz mümkün görünmemekte... Bir ay boyunca önümüze çıkacak engellerle uğraşmak durumunda kalacak belki yeniden planlanma gereği duyacağız. Düşünmeden detayları göz ardı ederek atılan adımların yılın sonunda geri dönme ihtimali olabilir. Ayrıca yöneticiler ve otorite konumundaki kişi ve kurumlarla ilgili de geçmişe yönelik bazı konular bu süreçte gündemde yer alabilir. Yeniay’ın gerçekleşmesinin ardından heves ve istekle planlarımızın peşine düşebilir; azim ve gayretli bir şekilde hedefimize odaklanmak isteyebiliriz.

 

24 ARALIK CUMARTESİ

Bir gün önceki Yeniay’ın ardından güne olumlu enerjilerle başlamamız mümkün...Gerek yakın gerekse de sosyal ilişkiler ve işbirlikleri yönünde pozitif etkiler altındayız. Sorumluluk bilinciyle hareket edecek; kuralına göre oynayacağız. İdeal ve beklentilerimizi gerçekleştirmek isterken realist olmanın yanı sıra kimi zaman hayalperest ve iyimser davranma olasılığı da mevcut... 

 

25 ARALIK PAZAR

06:10 ila 10:14 saatleri arasını boşlukta geçiren Oğlak burcundaki Ay ile güne başlayacağız..Günün ilk saatleri duygusal baskı ve sorumluluk duygusunun getirdiği yüklerle geçebilir. Sonrasında Ay’ın Kova burcuna ilerlemesiyle bu baskıdan kurtulabilir ve gelecek yönünde kendimizi motive edebiliriz. Kova burcundaki Ay ile önümüzdeki birkaç gün boyunca toplumsal meselelere daha fazla eğilecek; grup faaliyetleri ve takım çalışmalarında daha fazla yer alacak; özgürlükler, haklar ve hukuksal konuları daha fazla irdeleyen gelişmelerle karşılaşacağız. 

Öğle saatlerinde hem zihinsel hem de bedensel manada daha aktif olabilir; çevremizdekilerle paylaşımlarımızı arttırabiliriz. Geleceğe yönelik plan ve isteklerimizi gündemimizde ön sıraya alabilir; kişisel gelişimize katkıda bulunacak adımlar atabiliriz. Grup ve dernekler işleriyle de ilgilenebilir; vizyonumuzu geliştirebiliriz. Yolculuklara ve yurtdışı seyahatlere çıkabiliriz. İyi haftalar…

 

Read 825 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.