Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

187191
BugünBugün1138
DünDün1188
Bu HaftaBu Hafta2326
Bu AyBu Ay17791
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1871915
Online 9
   
Pazar, 11 Aralık 2022 14:40

12 Aralık – 18 Aralık Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by

 

Somut adımlar atmakta zorlanabilir, gerçekleştirilmesi zor hedefler koyabiliriz. Ayaklarımız yere sağlam basmadığından, doğru kararlar alamayabiliriz.  

 

 

 

 

12 Aralık Pazartesi

Haftaya Aslan burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Bugün motivasyonumuz ve özgüvenimiz yüksek olabilir, kendimizi ifade etmek, girişimlerde bulunmak ve öne çıkmak isteyebiliriz. Tutarlı, sağduyulu ve başkalarının tecrübelerinden faydalanmaya açık olduğumuz için harekete geçmekte zorlanmayacağız. Hafta boyunca özellikle kariyer konularında orijinal fikirler geliştirebilir, sıra dışı çözümler üretebiliriz.

13 Aralık Salı

Düne oranla çok daha iniş çıkışlı bir gündeyiz. Hâlâ enerjimiz yüksek ve harekete geçmek istiyoruz ancak beklenmedik gelişmeler yolumuzu tıkayabilir. Kadersel etkilerin devreye girmesiyle stratejimizi değiştirmemiz, inatlaşmaktan vazgeçmemiz gerekebilir. Duygusal açıdan yenilenmeyi kabul etmezsek önümüze duvarlar çıkabilir. Bugün attığımız adımlarda her şeyi kuralına göre ve sırasıyla yapmalı, aradan kaçabileceğimizi ya da hoş görüleceğimizi düşünmemeliyiz.

Akşam saatlerinde Ay’ ın Güneş’ le yapacağı olumlu açı işleri düzene sokabileceğimizi, bize yardımcı olabilecek kişilerle bir araya geleceğimizi ve daha rahat ilerleme sağlayacağımızı gösteriyor. Ay, saat 18:50’ den sonra boşlukta olacağından önemli konuları, görüşmeleri, imzaları sonraya bırakmakta fayda var.

14 Aralık Çarşamba

Hafta başından beri etkisini hissettiğimiz ve hafta sonuna kadar sürecek olan Güneş, Neptün olumsuz açısı bugün kesinleşiyor. Bu süreçte kafamız karışabilir, hedeflerimizden şaşabiliriz. Yaşama dair istek ve beklentilerimizin bulanık olduğu “üzüm yemek ” için çıktığımız yolda “bağcıyla kavga” ederek döndüğümüz bir durumda kalabiliriz. Bu hafta aldığımız kararlarda, attığımız adımlarda fazla hayalci davranmamalı, gerçekleştirilebilir, somut konuların peşinden gitmeliyiz. İdealize ettiğimiz ya da kurguladığımız kişi ve olaylar hayal kırıklığına yol açabilir.

Bugün başkalarına akıl verirken dikkatli olmalı, kendi hırs ve beklentilerimizi onlara yansıtarak kırıcı olmamalıyız.

Sabah saatlerinde Ay, hâlâ Aslan burcunda ve boşlukta. Ancak saat 11:45’ de Başak burcuna geçiyor ve ruh halimiz daha endişeli ve huzursuz oluyor. Bir işe yaramak, faydalı olmak isteğiyle harekete geçebiliriz. Akşam saatlerinde Ay’ ın Venüs’ le yaptığı uyumlu görünüm bizi içinde bulunduğumuz ruh halinden çıkarıp daha paylaşımcı ve keyifli bir ortama sokabilir.

15 Aralık Perşembe

Ay, Başak burcundaki yolculuğunu sürdürürken gün içinde sonuç odaklı olabilir, elimizi attığımız işleri layığıyla yerine getirmek için çabalayabiliriz. Yolumuzu tıkayan ufak tefek engelleri de farklı bir açıdan bakarak ve somuta indirgeyerek aşabiliriz.

Öğle saatlerinde dedikodular, aceleden kaynaklı kazalar yaşayabilir, istemeden de olsa yanlış bilgi verebilir ya da hesap hataları yapabiliriz. Saat 12:00 ile 17:00 arası yapacağımız işlerde çok kontrollü olmalıyız.

Gökyüzünde kısa süreli bir toprak elementi üçgeni oluştuğundan, parayla, yatırımlarla ilgili konularda girişimlerde bulunmak isteyebilir, kârlı ve verimli alış verişlere çıkabiliriz. Detay gerektiren planlar yapabiliriz fakat büyük adımlar atmak yerine daha küçük ve uygulanabilir adımlar atmak iyi olacaktır.

Merkür’ ün Ay düğümleriyle uyumlu görünümü gün boyunca gruplardan destek alabileceğimizi, başkalarının bilgi ve deneyimlerinden faydalanabileceğimizi, toplantı ve sunumlarda kendimizi kısa, öz ve anlaşılabilir bir şekilde ifade edebileceğimizi gösteriyor.

16 Aralık Cuma

Ay, hâlâ Başak burcundayken gün boyunca zihnimiz bulanıklaşabilir, karar almakta, harekete geçmekte zorlanabiliriz. Bugün özellikle detay gerektiren işlerde önemli konularda adım atmamalıyız. Büyük beklentiler hayal kırıklığına yol açabilir ya da ayrıntıları unutmamız sıkıntıya yol açabilir. En iyisi kandırılmaya veya bizim yanlış muhakemede bulunmaya yatkın olduğumuzu bilip ona göre davranmamız olacaktır. Bazen fırsat olarak görünen durumlar bizi kaosa sürükleyebilir, eksik ya da hatalı bilgiden dolayı kayıplar yaşayabiliriz. Abartıdan ve aşırılıklardan uzak durmalı, dengemizi bulmakta zorlanacağımız için önemli kararlar almamalıyız.

17 Aralık Cumartesi

Gece yarısından itibaren Ay Terazi burcunda ilerliyor ve son günlerin endişeli, telaşlı ve kararsız ruh hali yerini sosyal ve ilişki odaklı bir ortama bırakıyor.

Öğle saatlerinde ilişkilerde çıkar çatışması yaşayabilir, taviz vermeye ya da isteklerimizden vazgeçmeye zorlanabiliriz. Fakat sonrasında daha uyumlu olabilecek, fikir paylaşımları yapacak ve sosyal organizasyonlar planlayacağız. Eski tanıdıkları bir araya getirmek, okul arkadaşlarıyla görüşmek ve aynı düşünce de olduğumuz kişilerle paylaşımlarda bulunmak için bu akşamı kullanabiliriz.

Bugün Merkür, Uranüs arasındaki olumlu görünümde kesinleştiğinden dengeli ama farklılıklara açık bir iletişim süreci oluşabilir. Birbirimizin farkındalığını artırabilir, bakış açımızı yenileyebiliriz.

18 Aralık Pazar

Ay, Terazi burcundaki yolculuğunu sürdürürken sosyalleşme ihtiyacımızda artabilir. Sabah saatlerinde fikir birliğine varmakta zorlanabilir, uzlaşamayabiliriz. Fakat öğleden sonra uyum içinde hareket edebilir, hayatımızda denge ve sağduyu unsuru olacak kişilerle bir araya gelebiliriz. Son zamanlarda yaşadığımız sıkıntıları paylaşabileceğimiz, akılcı çözümler üretmemizi sağlayacak ortamlarda bulunarak zihnen ve ruhen destek alabiliriz.

Gece yarısına doğru üzerimizdeki baskı artabilir, geçici bir gerginlik yaşanabilir. İyi haftalar……

Read 729 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.