Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

184075
BugünBugün145
DünDün443
Bu HaftaBu Hafta145
Bu AyBu Ay2651
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1840753
Online 48
   
Pazar, 04 Aralık 2022 17:01

05 Aralık – 11 Aralık Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by

 

 

İkizler burcunda hareketli ve gergin bir dolunay yaşanacak. Hem gönlümüz hem zihnimiz yorgun düşecek. Kışkırtmalara karşı dikkat

 

 

 

05 Aralık Pazartesi

Haftaya Boğa burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Dolunay öncesi maddi manevi güvenlik ihtiyacımızın yüksek olacağı, girişimlerimizin, attığımız adımların somut sonuçlarını görmek istediğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerini sakin ve rehavet içinde geçirsek te öğleden sonra tempomuz artabilir. Parayla ilgili konularda yatırım danışmanlığı alabilir, yaşam kalitemizi yükseltecek faaliyetlerde bulunabiliriz.

Özellikle akşama doğru karşılaşacağımız fırsatlar harekete geçmemize ve farkındalığımızın artmasına neden olabilir. Fakat somut sonuçlar beklememize rağmen kafamızı karıştıracak, karar almamızı engelleyecek ve ikilemde kalmamıza yol açacak olaylarla da karşılaşabilir ve attığımız adımları geri çekerek, olduğumuz yerde durup koşulların netleşmesini bekleyebiliriz.

06 Aralık Salı

Güne biraz sıkışık enerjilerle başlayabilir, kendimizi güncellemekte zorlanabiliriz. Fakat öğleden sonra daha rahat odaklanacak ve kalan işlerimizi tamamlama gücünü kendimizde bulacağız.

Merkür gece yarısından sonra Oğlak burcuna geçmeden önce Jüpiter’ le uyumsuz görünümde olacak. Karar almak, imza atmak, toplantılar ve sunumlar yapmak için uygun bir günde değiliz. Gün boyunca kafamızda bin bir türlü fikir gelişebilir ama hiç birini de eyleme dökemeyiz. Planlarımız uygulanabilir olmayabilir, kâr zarar hesaplarımız tutmayabilir, aşırı istek ve beklenti içine girebiliriz. Kendimizi ifade etmekte zorlanacağımız bir gündeyiz.

07 Aralık Çarşamba

Gece yarısından hemen sonra Ay, İkizler burcuna sonrasında da Merkür Oğlak burcuna geçiyor. Yarın gerçekleşecek dolunay öncesi gündem hızlanmaya başlıyor. Merkür Oğlak burcunda geri harekette bulunacağı için uzun süre kalacak ve olaylara daha gerçekçi bakmamıza neden olacak. Ocak ayının ortalarına kadar ortama kötümser ve ketum bir düşünce hali hâkim olabilir. Maliyetler, kıt kaynakların yönetimi hatta kıtlık fikri aklımızın bir köşesinde kalabilir. Bu durum ticari faaliyetleri olumsuz yönde etkileyebilir, adımlarımızı temkinli atmak isteyeceğimizden para piyasalarında bir durgunluk söz konusu olabilir.

Merkür’ ün Oğlak burcunda, Mars’ ın İkizler burcunda geri harekette olacağı yılbaşı üstü ekonomik konular daha fazla gündemimizde yer tutacaktır.

Gün boyunca sosyal hayat içinde aktif olabilir, paylaşımlarda bulunabilir ve görüşmeler yapabiliriz.

08 Aralık Perşembe

Bugün saat 07:08’ de İkizler burcunun 16 derecesinde Marsiyen bir dolunay gerçekleşiyor. Önümüzdeki onbeş gün boyunca gündemin ve olayların hızına yetişmekte çok zorlanacağız. Her gün bir başka habere bir başka konuya başlayabilir, biri bitmeden başka bir gündeme geçebiliriz.

Dolunay haritasında Güneş ve Ay’ ın hem Mars’ la hem de Neptün’ le ilişkisi çelişkilere ve hızla karar değiştirmeye yol açabilir. Yay burcunun yükseldiği bu süreçte yurtdışıyla ilişkiler, askeri hareketlilik, düşmanlarımızın ayan beyan verdiği zararlar karışıklığa neden olabilir. Muhtemelen uluslararası arenada çevrilen dolaplar açığa çıkacak ve gardımızı almak zorunda kalacağız. Ancak bir taraftan aşırı iyimserlik ve cesaretle atılan adımlar bir taraftan da önümüzü görememek, eyleme geçtiğimiz konuların hayal kırıklığı ile sonuçlanmasına yol açabilir.

Bir süredir gündemde olan ekonomik konularla ilgili alınan kararlar uzun vadede olumlu sonuçlar vermeyebilir. Daha önceden yaşadığımız anlaşmazlıklar tekrar ortaya çıkabilir. Özellikle dedikodular, gizli bilgilerin açığa dökülmesi gibi olaylar yaşanabilir.

Kazalara, düşünmeden atılan adımlara çok dikkat etmemiz gereken bu dönemde muhtemelen zamanımızı, paramızı ve emeğimizi boşa harcayacak, bir türlü istediğimiz sonuçları elde edemeyeceğiz.  Öfkemizi kontrol altına almamız, kılı kırk yararak harekete geçmemiz ve asla acele etmememiz gereken bir dönemdeyiz.

09 Aralık Cuma

Dün gerçekleşen dolunayın ardından bugün daha sakin ve akl-ı selim olmaya çalışacak, başkalarından fikir alacak ve sağduyulu davranabileceğiz. Yine de gün boyunca iletişim kanalları çok yoğun olacak ve bir haber bombardımanın altında olacağız.

Hafta boyunca ufak ufak kendini hissettiren Venüs, Neptün arasındaki uyumsuzluk artık iyice kendini gösterecek. Gece yarısından sonra Ay’ ın da bu görünümü aktifleştirmesiyle ilişkiler iyice içinden çıkılmaz bir hale gelebilir.

Kafamızda idealize ettiğimiz kişiler ya da büyük beklenti içine girdiğimiz kazançlarla ilgili hayallerimiz sona erebilir. İçten içe bildiğimiz ama yüzleşmek istemediğimiz konular açığa çıkarak gönül yorgunluğuna yol açabilir. Bu dönem başlayan ilişkilerin, ortaklıkların, işbirliklerinin uzun vadeli olması ya da yatırımların değerlenmesi mümkün görünmüyor. Kendi doğrularımızı, iyiyi kötüyü ayırt etmekte zorlanacağımız ya da sessiz sedasız birilerinin hayatından çıkıp gideceğimiz bir durumdayız. Özellikle romantik ilişkilerde birbirimizi anlamadığımız ya da duygusal ihtiyaçlarımız karşılanmadığı için sorunlar yaşanabilir. 

10 Aralık Cumartesi

Hem kafamızın hem de duygularımızın karmakarışık olduğu bir güne uyanabilir, sabah saatlerinde ne istediğimizi kendimiz bile bilemeyebiliriz. Fakat saat 11:00 civarında Ay’ ın Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte biraz daha duygularımızla bağ kurabileceğiz. Venüs, Neptün arasındaki görünüm hâlâ devrede olduğundan ilişkilerle, sosyal yaşamımızla ilgili ikircikli olmaya devam ediyoruz. Bir de üstüne Ay, Merkür uyumsuz açısı binecek ve bugün uzlaşmak neredeyse imkansız hale gelecek. Fazla hassas ve alıngan davranabilir, tepkimizi net bir şekilde ortaya koymak yerine küsüp kabuğumuza çekilebiliriz.

Bugün aile vatan konuları da gündemimizde yer alabilir, sevilme, şefkat görme, kollanma ihtiyacımız artabilir.

11 Aralık Pazar

Ay, Yengeç burcundaki yolculuğuna devam ederken bugün Venüs’ de Oğlak burcuna geçiyor. Artık ilişkilerde ciddiyet zamanındayız. Hayatımızda sorumluluk alacağımız, uzun vadeli planlar yapıp, karşılıklı fayda göreceğimiz ilişkiler isteyebiliriz. Başarılı ve işinin ehli kişiler dikkatimizi çekebilir, ancak görevlerimizi tamamladıktan sonra yaşamdan keyif alabiliriz. İş ortaklıkları kurabilir ve kariyerimize iyi gelecek kişilerle bir araya gelebiliriz. Venüs Oğlak’ tayken sosyal yaşamımızda iş hayatımızla sınırlı kalabilir.

Bugünü ailemizle geçirmek isteyebilir ya da evden hiç çıkmayabiliriz. Mutfakta veya bir sofra başında sevdiklerimizle birlikte olmaktan mutluluk duyacak, büyük atraksiyonlara kalkışmadan sakin bir Pazar geçirmeye çalışacağız.

 

Read 561 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.