Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

184075
BugünBugün150
DünDün443
Bu HaftaBu Hafta150
Bu AyBu Ay2656
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1840758
Online 1
   
Pazar, 20 Kasım 2022 15:46

21 Kasım – 27 Kasım Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by

 

Yay burcunda yeniay. Geleceğe bakıp, ufkumuzu genişleteceğimiz iyimser bir yeniay. Ancak emeği, zamanı ve parayı boşa harcamamalı, sınırlarımızı bilmeliyiz.

 

 

21 Kasım Pazartesi

Haftaya Terazi burcundaki Ay’ ın etkileriyle başlıyoruz. Sabah saatlerinde enerjimiz yüksek olabilir, çevremizdekilerle haberleşmek, gündelik dedikoduları yapmak, paylaşımlarda bulunmak isteyebiliriz.

Güneş’ le Jüpiter, Venüs’ le Merkür arasında ki olumlu görünümde devam ettiğinden gün boyunca iletişime açık, sosyal ve ilişkilerde aktif olabiliriz. Ufak tefek konularda şansımız yaver gidebilir, alacağımız desteklerle işlerimiz rahat ilerleyebilir.

Gerçi öğle saatlerinde biraz uyumsuzluk ve gerginlik yaşasak bile bu durumu tolere edebiliriz. Saat 14:15 civarında Ay boşluğa gireceğinden sonrasında zamanımızı keyif alacağımız konulara ya da yarım kalmış işlere ayırabiliriz. Sevdiklerimizle beraber olmakta bize iyi gelecektir. Saat 20:15 sonrası Ay, Akrep burcuna geçiyor. Duygular derinleşmeye ve daha şüpheci olmaya başlıyoruz.

22 Kasım Salı

Ay, Akrep burcundaki yolculuğunu sürdürürken Güneş’ te Yay burcuna geçiyor. Perşembe günü gerçekleşecek yeniay öncesi oldukça sıkışık ve gergin etkiler altındayız. Gün boyunca huzursuz olabilir, kızdığımız, bizi yaralayan kişilerden intikam planları yapabilir, kendi kendimizi dolduruşa getirebiliriz. Kötü düşüncelerin kötü olayları harekete geçireceğini bilerek durduk yere karma yaratmamakta fayda var. Özellikle akşam saatlerinde, gece boyunca sürecek bir gerginliğin etkisi altına girebiliriz. Olayların kontrolü her an elimizden kaçabilir, beklenmedik yön değişiklikleri planlarımızı bozabilir.

Bugün kafamızdan ve kalbimizden olumsuz duyguları geçirmeyi bırakıp, geleceğe odaklanmalıyız.

23 Kasım Çarşamba

Dün başlayan ve öğle saatlerine kadar süren gerilim sonrasında yerini daha olumlu enerjilere bırakacak. Duygularımızın derinine inebilir, olayları olduğu gibi kabullenebilir ve akışta kalabiliriz. Dünün aksine bugün koşulları zorlamak yerine alacağımız desteklerle artık önümüze bakacağız. Yarım kalan işleri ve duyguları olabildiğince bırakmak ya da tamamlamak durumundayız. Bir diğer olasılıkta arkamıza bakmadan çekip gidecek gücü kendimizde bulabilmemiz olacaktır. Saat 23:15’ te Ay Yay burcuna geçiyor ve neşeli günler başlıyor.

24 Kasım Perşembe

Gece yarısından hemen sonra saat 01:57’ de Yay burcunun ilk derecelerinde bir yeniay gerçekleşiyor. Yay burcu, iyimserlik, neşe, bereket ve genişlemenin yanı sıra yüksek eğitimi, uluslararası ilişkileri, uzak yolculukları, yargıyı, din ve felsefeleri temsil etmektedir. Neredeyse aynı zamanda Jüpiter’ de geri hareketini tamamlayarak düz hareketine geçiyor.

Yeniay haritasına baktığımızda ülkemiz açısından oldukça hareketli günlerin bizi beklediğini söyleyebiliriz. Bir yandan askeri bir hareketlilik söz konusuyken bir yandan da yöneticileri zor duruma sokacak dedikodular ortaya çıkabilir. Komşu ülkelerle aramızda ki sıkıntılar büyüyebilir, uluslar arası ilişkilerde bir karmaşa yaşanabilir. Uzun süredir beklenen yasal düzenlemelerde önümüzdeki günlerde hayata geçebilir. Bu süreçte alınan kararların tekrar üstünden geçmek gerekebilir ya da geç kalmış adımlar atılabilir. Her ne kadar geleceğe dair umutların yeşerdiği bir dönemde olsak ta kışkırtmalar ve boş vaatler kafamızı karıştırabilir. Sağlık ve hizmet sektörüyle ilgili gelişmelerde beklentileri karşılayacak düzeyde olmayabilir.

Kişisel hayatlarımızda da iyi niyet ve pozitif bir bakış açısı hâkim olabilir ancak atılan adımların sonuçlarını almak için henüz erken. Bu dönemde yeni bir eğitime başlamak isteyebilir, başka ülkelere seyahat edebilir, felsefi ve dini konulara ilgi duyabiliriz. Kendimizi geliştirmek istediğimiz, başka diyarları merak ettiğimiz ve hayatımıza renk gelmesini istediğimiz bir süreçteyiz.

Bütün öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.

25 Kasım Cuma

Ay, hâlâ Yay burcundayken bugün ayaklarımız yere basmayabilir. Fazla risk alabilir, acele edebilir ve sınırlarımızı aşalım derken haddimizi aşabiliriz. Hayalperest ve fazla iyimser olacağımız bir gündeyiz. Hayal kırıklığı yaşamamak için hemen karar almamalı, konuyla ilgili tam bilgi sahibi olmadan hareket etmemeliyiz. Ufak tefek kazalar ve sakarlıklar yaşayabilir ya da boş yere emek, zaman, para harcayabiliriz. Tavır ve davranışlarımızı kontrol etmeli, günü aşırıya kaçmadan tamamlamaya bakmalıyız.

26 Kasım Cumartesi

Aşırılıklarla geçen birkaç günün ardından gece yarısından hemen sonra Ay, Oğlak burcuna geçiyor. Hafta sonunu ciddiyetle ve sorumluluk alarak geçirebiliriz. Ne istediğimizi bilerek, sınırlarımızı bilerek görevlerimizi yerine getirebilir, attığımız her adımda ayaklarımızı sağlam bir şekilde yere basabiliriz. Akşam saatlerinde farkındalığımız artabilir, olayları başka açılardan da değerlendirebilir, karşımıza çıkan fırsatlara sağduyuyla yaklaşabiliriz.

Bir yandan da değer verdiğimiz kişileri cesaretlendirebilir, onları harekete geçerken destekleyebiliriz.

27 Kasım Pazar

Gün boyunca isteklerimizin peşinden gidebilir, hedef odaklı olabiliriz. Kafamızdaki planı uygulayacağımız, aileyle zaman geçireceğimiz ve hazırlıklarımızı tamamlayacağımız bir gündeyiz. Bugün keyifler yerine, sorumluluklarımıza eğilebiliriz. Akşam saatleri biraz daha keyifli ve sosyal olabilir, çevremizdekilerin ihtiyaçlarını gidermek isteyebiliriz. İyi haftalar….

Read 621 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.