Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

184077
BugünBugün163
DünDün443
Bu HaftaBu Hafta163
Bu AyBu Ay2669
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1840771
Online 5
   
Pazar, 13 Kasım 2022 18:01

14 Kasım – 20 Kasım Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by Figen KIZILTAŞ

 

Venüs ve Merkür Yay burcuna geçiyor. Gündemimiz ve bakış açımız değişiyor.

 

 

14 KASIM PAZARTESİ

Yengeç burcunun son derecelerinde ilerleyen Ay ile güne duygusal baskı altında başlayabiliriz. Günün erken saatlerinde kendimizle baş başa kalma ve iç dünyamızda olma ihtiyacımıza rağmen sorumluluklar ağır basabilir. İlerleyen saatlerle birlikte yumuşayan enerjiler işlerin daha rahat akmasına imkan sağlayabilir. İlişkiler, işbirlikleri, finansal konularda olumlu gelişmeler ortaya çıkabilir. Ayrıca saat 13:30’a kadar olan zaman diliminde sanat, artistik çalışmalar, estetik gibi uyum ve güzelliği içeren temalar adına da olumlu enerjiler devrede olacaktır. 

Ay’ın saat 15:57’de Aslan burcuna geçeceği sürece değin yeni girişimlerden uzak durmakta fayda var zira Ay bu zaman zarfında boşlukta ilerleyecek, sonrasında ise dinamikler değişebilir. İstek ve amaçlarımızı öne çıkaracak; özgüvenle adımlar atmaktan kaçınmayacağız. Gün boyunca etkisini hissettirecek olan Merkür Pluto kontağı da iletişim kanallarını doğru kullanacağımıza; etkili ve ikna edici konuşmalar yapacağımıza; güçlü kişilerle dialog kuracağımıza işaret etmekte.

 

15 KASIM SALI

Ay Aslan burcundaki seyrine devam ederken bugün kendimizi pek çok alanda rahat ve güçlü ortaya koyabiliriz. Söylemlerimiz ve fikirlerimiz dikkat çekici ve etkili olabilir; önümüze çıkan fırsatları tespit edip lehimize kullanabiliriz. Bugün ideallerimiz ve hayallerimizi gerçekleştirmek için bazı olanaklar önümüze çıkabilir. Ayrıca mali konularda yeni gelişmeler yaşanabilir. Kazançlar artabileceği gibi harcamalarda aşırılıklar söz konusu olabilir. Manevi ve duygusal yönden bizi tatmin ve mutlu edecek durumlar ruhsal beslenmemize de yardımcı olabilir. Bu olumlu hava akşam geç saatlerde yön değiştirebilir. Beklenmedik durumlar sürprizlere ve sıra dışı gelişmelere yol açabilir. Ani kırılmalar ve savrulmalar yaşamamak için esnek davranmaya gayret edelim...

 

16 KASIM ÇARŞAMBA

Günün önemli astrolojik gelişmesi kısmetin ve ilişkilerin burcu Venüs’ün Yay burcuna geçişi olabilir. Yay burcuna geçen Venüs ile artık beraberliklere ve finansal konulara yeni bir hava gelecek..Duygusal derinliği olan ve sahiplenici öğeler taşıyan ilişkiler yerine daha özgür, zihnen ruhen besleyen ve geliştiren; bakış açımız üzerinde farklılık yaratan ilişkiler tercih edeceğiz. Yurtdışı ve yabancı kültürlere daha fazla çekilecek; hukuksal işler ve akademik çalışmalar daha fazla zamanımızı alacak. Finansal konularda ise çifte kısmetlere de açık olacağız. 

Günün enerjilerine dönersek Ay halen Aslan burcundaki yolculuğunu sürdürürken günün ilk yarısındaki enerjiler zorlayıcı olabilir. Adımlarımızı kısıtlayan ve engelleyen koşullar rahat bir ilerleme sağlamayabilir. Gerek duygusal gerekse de bedenen hırpalanabilir; karamsar hissedebiliriz. Ancak gün boyunca etkili olacak Merkür Jüpiter olumlu açısı zihnen bizleri destekleyeceğinden zorlu koşullar için çözümler bulabilir ve sağduyulu davranabiliriz. Gerektiğinde yetkin kişilerden fikirler alabilir gerektiğinde kendi kişisel deneyimlerimizden yararlanabiliriz. Ayrıca görüşmeler, anlaşmalar, işbirlikleri, yolculuklar, ticari faaliyetler, hukuksal ve akademik işler adına önemli zamanlar yaşanabilir. 

Öğle saatlerine doğru ise daha seri olacağımız hız ve hareket kazanacağımız zamanlar var. Kısa bir zaman dilimine pek çok şeyi sığdırabilir ve ivedilikle çözümler üretebiliriz. Daha önce başlatmaktan çekindiğimiz işlerle ilgili ise ani ve cesur hamlelerde bulunabiliriz. Akşamüstü saatleri yine yorucu geçebilir zira Güneş ve Ay zorlu açısı devrede olacak...Geçtiğimiz hafta yaşanan Ay Tutulması sürecinde yaşanan gelişmelerle ilgili bazı gerilimli ve mücadele gerektiren durumların ortaya çıkma olasılığı yüksek...Akşam geç saatlerinde etkisini hissettirecek Ay Merkür sert kontağı düşünce dünyamızda bazı karışıklara ve iletişim sorunlarına yol açabilir. Dikkat. 

 

17 KASIM PERŞEMBE

Sabah karşı erken saatlerdeki Ay Merkür sert açısını etkisi günün erken saatlerine değin sürecek gibi...Yani güne bazı sıkışmış ve bizleri açmazda bırakmış bir düşüncelerle başlayabiliriz. Ancak bu durum kısa sürecek ve ilerleyen saatlerle burç değiştiren Merkür ile yeni bir bakış açısına sahip olacağız. Yay burcuna ilerleyen Merkür ve Başak burcuna geçen Ay ile ufkumuz genişleyebilir; yeni değerlendirmelerde bulunabiliriz. Yay burcuna geçen Merkür ile yurtdışı ve yabancılarla olan işler; hukuksal ve akademik konular; yayıncılık; turizm ve yolculuklarla alakalı yeni gelişmeler öne çıkabilir. Sabaha karşı 04:03’te Başak burcundaki Ay ile olayları yorumlayışımız daha akli, gerçekçi, objektif olacak...Görev ve sorumluluklar ön planda olacak; her konuda fayda sağlamaya yönelik bir tutum göstereceğiz.

Ancak günün ilk saatlerinde ilişkiler ve işbirliklerinde bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Fazlasıyla eleştirel ve detaycı olmaktan dolayı uyum ve dengede kalmak; fikir birliğine varmak zorlaşabilir. Mali konularda da hoşumuza gitmeyen gelişmeler yaşayabiliriz. Günün geri kalanında Ay; herhangi başka bir gezegenle açı kurmadan ilerleyeceğinden akışta kalarak günü değerlendirmek yerinde olacak gibi...

 

18 KASIM CUMA

Ay; Başak burcundaki seyrine devam etmekte...Güne görev ve sorumluluklarımızın bilincinde başlayacağız gibi görünüyor. Ele aldığımız çalışmaları önemle ve titizlikle takip edecek; ayrıntıları gözden kaçırmayacağız. Sağduyulu ve mantıklı bir bakı açıyla da değerlendirmelerde bulunacağız. Ayrıca bugün sağlık, hijyen ve hizmetle ilgili alanda bazı gelişmelerin ortaya çıkması olası...Öğle saatlerinde sürprizlere, farkındalık yaratan durumlara ve sıradışı gelişmelere açığız. Yenileyici enerjiyi lehimize kullanmaya bakalım. Akşam saatlerinde ortaya çıkan enerjiler duygusal iniş çıkışlara; belirsizlik ve yönsüzlüklere yol açabilir. Hedef ve amaçlarımıza odaklanamayabilir adeta bir dağılma yaşayabiliriz. Yanlış kararlar alma; yanılma ve aldanma riskine karşı dikkatli olalım zira bir hayalin peşine takılıp gitmeye meyilliyiz.

 

19 KASIM CUMARTESİ

Dağılma ve karmaşa yaratan enerjilerin ardından güne ayağımızı yere daha sağlam bastıran etkiler eşliğinde giriş yapacağız. Sabah saatlerinde kaybettiğimiz gücü ve dirayeti biraz olsun kazanmış olmamız söz konusu...Hedeflerimiz odaklanmamız mümkün. Ayrıca güçlü kişilerden de destekler mevcut...Öğle saatlerine doğru ise beklentilerimizi yüksek tutacağımız; abartıya ve aşırıklara meyilli olacağımız bir süreç var. Duygusal dalgalanmalar ve savrulmalar yaşamamak için kontrolü elden bırakmayalım. Ay 11:47 ila 13:58 arasını boşlukta geçirdikten sonra Terazi burcuna ilerleyerek sürecin dengelerini değiştirecek...Terazi burcuna geçen Ay bizleri ilişki ve  işbirliklerinde uyum arayışına; adil ve nezaketle hareketle hareket etmeye; objektif davranmaya yöneltecek. Ay’ın gün içinde diğer gezegenlerle kuracağı olumlu açılar gerek yakın gerekse de sosyal alandaki ilişkilerimizi canlandıracak gibi...Eşimiz, dostumuz ve sevdiklerimizle rahat iletişim kurabilir; keyifli zamanlar geçirebiliriz. 

Ancak Mars Neptün karesinin aldatıcı enerjisinin halen devrede olduğunu unutmayacağımız bir gün... Kandırılma ve  payımız halen yüksek...İlişkilerde, alış verişlerde karar alırken iki kere düşünelim yaş tahtaya basmayalım.

 

20 KASIM PAZAR

Ay Terazi burcundaki yolculuğuna devam ederken uyum ve dengede kalmak halen önemini korumakta...Günün ilk bölümünde duygusal yaralanmalara veya yaralarımızın şifa bulmasına açığız.  İlişkide olduğumuz kişilere karşı nazik ve anlayışlı olmak sorunların çözümüne yardımcı olacaktır. Gün boyunca çok vurgulu gezegen hareketleri olmamasına karşın süreç yeni imkan ve fırsatlara açık...Başkalarından gelen kısmetlerin yanı sıra kendimizi ve yeteneklerimizi geliştireceğimiz ruhen zenginleştireceğimiz durumlar söz konusu...İyi haftalar

Read 616 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.