Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

184078
BugünBugün172
DünDün443
Bu HaftaBu Hafta172
Bu AyBu Ay2678
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1840780
Online 2
   
Pazar, 06 Kasım 2022 15:39

7 Kasım – 13 Kasım Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by

 

Boğa burcunda Ay Tutulması. Planlarımızı değiştirmek zorunda kalabilir, yeniden hesap yapabilir, hayata başka bir tarafından bakmayı öğrenebiliriz.

 

 

7 Kasım Pazartesi

Boğa burcunda kritik bir Ay tutulmasının yaşanacağı bir haftaya başlıyoruz. Sabah saatlerinde Ay’ ın Boğa burcuna geçmesiyle birlikte önümüzdeki günlerin dikkat çekici konuları bir bir gündeme gelmeye başlayacak.

Gün içinde maddi manevi değerlerle ve finansal alandaki gelişmelerle ilgili güven krizleri yaşayabiliriz. Venüs, Satürn arasında ki gerilimli görünümde hâlâ devam ettiğinden ilişkilerde birbirimizi anlamakta, uzlaşmakta zorlanabiliriz. Eski konuları tekrar tartışmaya açıp, kindar bir söylemde bulunmak sandığımızdan daha yaralayıcı etkiler yaratabilir. Bilinç altımızı etkileyecek manipülatif konuşmalara maruz kalabiliriz.

8 Kasım Salı

Bugün saat 14:00 civarında Boğa burcunda bir dolunay ve Ay tutulması yaşanacak. Her ne kadar bu tutulma ülkemizden izlenmeyecek olsa da hem kişisel hayatlarımızda hem de dünya çapında derin etkiler bırakabilir.

Boğa burcu, güvenle, güvenlikle, parayla, sanatla, toprakla, tarımla ve stabiliteyle ilişkilendirilir. Uranüs’ le kavuşumda ki bu tutulma saydığımız konuların tamamında ön görülemez, sarsıcı değişimlerin habercisi olabilir.

Önümüzdeki 15 gün boyunca yer sarsıntıları artabilir, finansal alanda ciddi iniş çıkışlar yaşanabilir hatta bazı konularda “güvendiğimiz dağlara kar yağabilir”. Gökyüzündeki sabit nitelikteki burçların yoğunluğu değişime karşı bir direnç olacağını ve bu direncin işleri daha da zorlaştıracağını gösteriyor. Yaşanacak sürprizler duygusal krizleri ve güvensizlikleri beraberinde getirebilir.

Ülkemiz açısından baktığımızda spekülatif kazanç alanlarında beklenmedik bir hareketlilik, mecliste değişiklikler ve restleşmeler yaşanacağını söyleyebiliriz. Zaten havaların kurak gitmesinden tarımın zorlanacağını görüyoruz. Yiyecek stoklarıyla ilgili sıkıntılarda yakın zamanda gündeme gelebilir.

Bu dönemde yapılacak en doğru hareket büyük yatırımlara yönelmemek ama değişim kapınıza geldiyse bunu reddetmemek olacaktır. İlişkilerde zorlu sınavlardan geçecek, ağzımızdan çıkan her lafın bedelini ödemek zorunda kalacağız. Sanki ayağımızı sağlam bastığımız yer altımızdan kayıyor duygusu yaşayabilir ve bir şeylere tutunma ihtiyacı hissedebiliriz. Fakat değerlerimizden ödün vermeden yaşanan gelişmelere uyum sağlayabilirsek bu sıkıntıları atlatıp üstüne farklı deneyimler yaşayabiliriz.

9 Kasım Çarşamba

Ay, hâlâ Boğa burcunda ilerlerken hareketlilikte tam gaz devam ediyor. Düne oranla daha sağduyulu ve temkinli olmaya çalışabilir, kâr zarar tespiti yapabiliriz. Ancak içinde bulunduğumuz duygu ve bilgi karmaşası aldığımız kararları uygulamamızı engelleyebilir. Saat 15:00 ile 16:40 arasında Ay kısa bir süre boşlukta ilerledikten sonra İkizler burcuna geçiyor. Akşam saatlerini daha hareketli ve iletişime açık geçirebiliriz. Fakat programımızda aksamalar olabilir, düşüncelerimizden emin olamayabiliriz.

Bu arada etkisini birkaç gündür hissettiğimiz Venüs, Neptün uyumlu görünümü devrede olacağından derin ve tutkulu aşklarda yaşamaya başlayabilir, sevdiklerimize karşı daha affedici olabiliriz.

10 Kasım Perşembe

Bugün üstümüzde bir baskı hissedebilir, otorite figürleriyle çatışabiliriz. Attığımız her adımda hesap vermemiz gerekiyormuş gibi hissetmek ya da engellerle karşılaşmak, kendimizi ifade edemememize yol açabilir. Gün içinde yaptığımız görüşme ve toplantılardan beklediğimizi alamayabilir, taleplerimizin reddedilmesinden dolayı bıkkınlık yaşayabiliriz. Akşam saatlerinde ilgilendiğimiz konuyla ilgili daha fazla bilgi ve fikir toplamakta fayda var.

Önderimiz Atatürk’ ün ölüm yıldönümünde saygı ve minnetle anıyoruz.  

11 Kasım Cuma

Ay, hâlâ İkizler burcunda ilerlerken iniş çıkışlı, sabitlenmekte zorlanacağımız bir güne başlıyoruz. Bugün ticari faaliyetlerde çok dikkatli olmalı, internet üzerinden yapılacak alış verişlerde, bankacılık işlemlerinde kılı kırk yarmalıyız. Attığımız her imzayı defalarca kontrol etmeli, spekülatif piyasa hareketlerinde de kontrollü olmalıyız. Aynı zamanda trafikte te kontrollü olmakta, gereksiz hız ve rekabetten uzak durmalıyız. Abartılı ve saldırgan tavırlar başımızı belaya sokabilir, eksik ya da yanlış bilgiyle yola çıkmak sıkıntılara yol açabilir. Her duyduğumuza inanmamalı, dedikodu mağduru olmamaya çalışmalıyız.

12 Kasım Cumartesi

Çok hararetli ve sıkıntılı geçen bir haftanın ardından daha rahat ilerleyebileceğimiz bir hafta sonuna giriyoruz.

Gece yarısından sonra Ay’ ın Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte daha hassas ve alıngan olacağımız bir ruh halindeyiz. Fakat sevdiklerimizle birlikte olmak, aileyle zaman geçirmek, birbirimizin dertlerine ortak olmaya çalışmak hepimize iyi gelecek. Çevremizdekileri sarıp sarmalamak istediğimiz, evimizde sıcak bir aile ortamında olmaktan keyif alacağımız bir gündeyiz.

13 Kasım Pazar

Ay hâlâ Yengeç burcundayken uzun süredir zorlanan ilişkileri toparlamanın, affetmenin, anlayış göstermenin tam zamanı. Gün boyunca birbirimizi destekleyebilir, anlayışla davranabilir ve derin paylaşımlarda bulunabiliriz. Sıcak ve yoğun duygular içinde kendimizi güvende hissettiğimiz ortamlarda bulunmak isteyecek ve belki de uzun bir süreden sonra şefkatle sarılacağız. Ailevi ilişkileri güçlendirmek ve köklerimizle bağ kurmak isteyeceğimiz bir gündeyiz.

İyi Haftalar……………

 

Read 737 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.