Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

184075
BugünBugün147
DünDün443
Bu HaftaBu Hafta147
Bu AyBu Ay2653
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1840755
Online 2
   
Pazar, 30 Ekim 2022 16:02

31 Ekim – 6 Kasım Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by Figen KIZILTAŞ

 

Güneş tutulmasının etkileri açığa çıkmaya başlıyor. İlişkilerde geçmişe yönelik gerilimler tekrar gündeme geliyor. 

 

 

31 EKİM PAZARTESİ

Sorumlulukların burcu Oğlak’ta ilerleyen Ay eşliğinde yeni bir haftaya başlıyoruz. Bir önceki gün geri hareketine dönerek enerji ve motivasyonumuzu azaltan Mars’a rağmen günün ilk bölümünde görevlerimizi yerine getirme gayretinde olacağız. Geçmişte ihmal ettiğimiz ya da fırsatı kaçırdığımız konulara eğilebilir; bu kez daha yapıcı hamlelerde bulunmak isteyebiliriz. İlgi alanımızda olan konulara tutkuyla yaklaşabilir; somutlaştırmak için çaba gösterebiliriz.Öğle saatleri gerginliklere açık görünüyor. Aileye, eve yuvaya ait konular stres yaratabilir. Günün ikinci yarısından itibaren beklentilerimizi yükselten; ruhsal olarak geliştiren veya bizlere yeni imkanlar sağlayan durumlarla karşılaşabiliriz. Ay 18:14 ila 18:43 ila saatleri arasında kısa bir süreyi boşlukta geçirdikten sonra Kova burcundaki yolculuğuna başlayacak.

Kova burcuna geçen Ay ile birlikte içinde bulunduğumuz atmosfer biraz değişecek. Kişisel alandan çıkıp artık toplumsal konulara ve kitleleri ilgilendiren temalara daha fazla eğileceğiz. Farkındalığımız artacak; değişime ve yeniliklere açık olacağız. İşlerimizi yürütürken yeni teknikler deneyecek; alışılagelmiş tarzımız ve düşüncelerimizden sıyrılacağız. Keşifler, icatlar; yeni ve denenmemiş çözümler; hak ve özgürlüklerle alakalı konular gündemi meşgul edebilir.

Akşam geç saatler iletişim problemlerine açık bir zaman dilimi olabilir. Fikir ayrılıkları; yanlış söylemler; maksadını aşan sözler kişiler arası diyaloglara zarar verebilir. Ayrıca yapılacak ilan ve duyurular da eleştirilebilir. Sabit fikirli olmamalı; değişime açık olmalıyız.

1 KASIM SALI

Ay, Kova burcundaki yolculuğuna devam etmekte...Sabah saatleri oldukça hareketli geçecek gibi görünüyor zira geçtiğimiz hafta yaşanan Güneş Tutulmasının etkilerini pekiştirecek gelişmelerin ortaya çıkması olası...Geleceğe dair yeni yatırımlar; ideallerimizi gerçekleştirme adına yeni adımlar söz konusu olabilir. Ayrıca finansal alanda yeni hamleler yapılabilir ve kararlar alınabilir. Öğle saatlerine doğru yakın ilişkiler ve işbirliklerinde ise dikkatli olunması gerekebilir. Beklentilerin karşılanmaması sorunların yaşanmasına yol açabilir. 

Günün ikinci yarısında geçmişte yaşanmış konular yeniden gündeme gelebilir ve kadersel durumlar ortaya çıkabilir. Değişime direnir ve olduğumuz yere saplanıp kalmayı tercih edersek bu enerjiler bizi zorlayabilir. Bazılarımız için var olan yeteneklerini kullanmak adına pozitif bir süreç  olabilir. Akşam saatlerinde beklenmeyen ve sıra dışı gelişmeler veya haberler sürecin akışını değiştirebilir. Sürprizlere; farkındalık yaratan diyaloglara veya tanışmalara açık zamanlar geçirebiliriz. 

Gece geç saatlerde sorumluluk duygusunun yaratacağı içsel gerginliklere ve karamsarlığa açığız. Ancak gerçekçi bir bakış açısında olacağımızdan geleceğimiz ve ideallerimizi gerçekleştirmek adına doğru kararları alma şansımız var. Takım çalışmaları ve belli bir düşünce etrafında bizleri bir araya getiren gruplarla alakalı gelişmeler; ailevi konular; evimiz ve yaşantımızla ilgili durumlar da meşguliyet yaratabilir. 

2 KASIM ÇARŞAMBA

Güne oldukça dinamik ve aktif enerjilerle başlayacağımızdan daha cesur adımlar atabilir; hamlelerde bulunabiliriz. Geçmişte başlattığımız projeleri yeniden aktive edebilir; eşimizle dostumuzla aramızda daha önce dile getirilmeyenleri gündeme taşıyabiliriz.  Eğitim, yolculuklar, alım satım ve ticari faaliyetlerle alakalı hareketli bir süreç yaşanabilir. Ay saat 14:09 sonrasında boşlukta ilerleyeceğinden yeni girişimlerden uzak durmalı; eksik bıraktığımız işlerin tamamlanmasıyla ilgilenmeliyiz. 

Bugün ve yarın ilişkiler ve işbirlikleri ile alakalı kadersel gelişmelere açığız. Kayıp getiren gelişmelerin yanı sıra geçmişi deşen durumlar da ortaya çıkabilir. Mali konularda ise bir hayli dikkat çekici vurgulu koşullar oluşabilir. 

Akşam saat 21:47’de Balık burcuna ilerleyen Ay ile duygusal motivasyonların öne çıkacağı; daha fazla akışta kalarak hareket edeceğimiz bir sürece girmekteyiz. Yaşanacakları zaman zaman tevekkülle karşılayabilir; mantığımız yerine sezgilerimizle ve iç sesimizi dinleyerek adımlar atabiliriz. Olumsuz yanıyla duygusal olarak savrulmalar ve yönsüzlükler ortaya çıkabilir. 

3 KASIM PERŞEMBE

Ay Balık burcundaki seyrine devam ederken duygularımızın fazlasıyla etkisi altındayız. Sevginin ve finansın gezegeni Venüs’ün Akrep burcundaki Güney Ay düğümü ile kavuşumu bu konularda pek rahat olmayacağımızın habercisi gibi...Kayıplar, geçmişte yaşanmışlıkların açığa çıkışı, huzursuzluk ve kıskançlıklar gündeme gelebilir. Aşkta ve sevgide beklentilerimizi bulamayabiliriz. Ancak konuşabilir ve doğru iletişimi kurabilirsek yaşanacak sorunların üstesinden gelebiliriz. Günün ilk bölümü sıkıntılara açık olsa da problemleri çabayla belli bir çözüme ulaştırmayı da başarabiliriz. 

Günün ikinci yarısından sonra geçtiğimiz günlerde yaşanan Güneş Tutulmasında ortaya çıkanların yansımaları yine gündemin konuları olacak gibi...Bu kez o günlerde atılan tohumları geliştirme ve belli bir aşamaya taşıma imkanı bulabiliriz. 

Akşam saatlerinde duygusal olarak hassaslaşabilir; tutkulu ve hayalperest davranışlar gösterebiliriz. Bir yanımız sevgiyi derinlemesine deneyimlemek isterken bir yanımız ise huzursuz olabilir. Affedici olmak ve empatiyle yaklaşmak yara almadan süreci atlatmamıza imkan sağlayabilir. 

4 KASIM CUMA

Güne olumlu enerjiler eşliğinde giriş yapmaktayız... Yeniliklere açık olarak; yaşananlardan alınan ders ve farkındalıkla hareket edebiliriz. Günün ilk bölümde alışmışın dışında tepkiler gösterebilir; kararlar alabiliriz. Hassasiyetlerin yoğun yaşanacağı öğle saatlerinde ise kendimizi olaylara fazla kaptırmamalı; sadece duyguların itilimiyle değil mantığımızı da kullanarak adımlar atmalıyız. Yanılma payımızın da olacağı durumlar söz konusu olacağından başkalarından fikir almak gerekebilir. 

Akşamüstüne doğru ise yönsüz ve ikilemde kalma; savrulma riskimiz var. Pek çok duygu ve düşünce arasında gelgitler yaşayabilir; duygusal olarak gergin ve stresli hissedebiliriz. Pasif agresif tepkiler verebilir; tartışma ve çatışmalar içine çekilebiliriz. Kontrolü elden bırakmayalım; sakin kalmaya bakalım. Ayrıca kazalara ve sakarlıklara karşı da dikkatli olmalıyız. Akşam saatleriyle birlikte duygusal dalgalanmalarımız yerine sağduyulu koşullara bırakabilir. Alacağımız destek ve işbirlikleriyle şartlarımızı belli bir seviyeye taşıyabiliriz. Gece geç saatler yine duygusal yoğunluğumuzun arttığı ve beklentilerimizin yükseldiği zamanlar olabilir.

5 KASIM CUMARTESİ

Saat 02:07’de Koç burcuna geçen Ay ile bambaşka bir atmosfer bizleri bekliyor olacak...Hislerimizi bir kenara itecek ve artık kendi istek ve arzularımızın peşine düşeceğiz. Soyut yaşamdan somut hayata geçecek; hız ve hareket kazanacağız. Yeni başlangıçlar yapmak isteyecek; içinde bulunduğumuz şartları değiştirmek için hamlelerde bulunmaktan kaçınmayacağız.  Adeta bir savaşçı gibi mücadeleye hazır olacak; olayları kendi bakış açımıza göre yorumlayacağız. Ancak Koç burcunun yöneticisi Mars geri hareketinde olduğundan isteklerimizin yerine gelmesi engellere takılabilir; gecikebilir ve ağır ilerleyebilir. Aceleci hamleler yerine bugünlerde düşünmeye vakit ayırmak gerekebilir. 

Bugün ve yarın Güneş Güney Ay Düğümüyle kavuşumda olacak yani kadersel etkilerin devrede olduğu süreçler yaşanabilir. Otorite figürleri veya aile büyükleriyle alakalı durumlar bizleri meşgul edebileceği gibi kendimizi ve isteklerimizi aleni ortaya koymakla ilgili bazı belirsizlikler de yaşayabiliriz. Bir yanımız ön planda olmak isterken bir yanımız ise arka planda kalmayı tercih edebilir. Gizli kapaklı konular; arkadan çevrilen işler bugünlerde bir hayli fazla olabilir. Hedefe giderken doğru stratejileri kurmalı; amaca yönelik adımlar atmayı becerebilmeliyiz. 

6 KASIM PAZAR

Günün ilk saatlerinde plan programımızı rahat ilerletebilir; gerek özel gerekse de iş yaşantımızla ilgili hedef odaklı hareket edebiliriz. Aile büyükleriyle ve iş arkadaşlarıyla organizasyonlara katılabilir; sağlam ilişkiler ve dostluklar kurabiliriz; ya da görüşemediğimiz kişilerle bir araya gelebiliriz. Ayrıca daha önce imkanı bulamadığımız işler başlatma imkanı yakalayabiliriz. Günün ilk yarısı böylesi etkiler eşliğinde geçerken ilerleyen saatlerle değişen ve sertleşen enerjiler bazı gerginliklere ve streslere yol açabilir. Hem duygusal hem de bedensel manada zorlayan durumlarla karşılaşabiliriz.

İlişikler ve işbirliklerinde ani kopmalar veya başlangıçlar gibi ani değişikleri söz konusu olabilir. Huzur ve güvenle ilgili sarsıcı gelişmeler gündeme gelebilir. Mali konularda ise sıradışı durumlar hayret uyandırabilir. Güç savaşları ve liderlik mücadeleleriyle ilgili yeni durumlar ortaya çıkabilir.

Read 729 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.