Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

184074
BugünBugün137
DünDün443
Bu HaftaBu Hafta137
Bu AyBu Ay2643
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1840745
Online 63
   
Pazar, 23 Ekim 2022 15:52

24 Ekim – 30 Ekim Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by Figen KIZILTAŞ

 

Akrep burcunda yeniay, maddi manevi değişimlerin habercisi. Mars geri hareketine başlıyor, ticarette, eğitimde, iletişimde sıkıntılar ve engeller çoğalabilir. Cumhuriyetimizin 99. Yılı kutlu olsun.

 

 

24 EKİM PAZARTESİ

Köklü değişimler getirecek Güneş Tutulmasının yaşanacağı bu haftaya uyum ve dengenin burcu Terazi’deki Ay’ın enerjileriyle başlayacağız. Enerjiler her ne kadar sıkışık da olsa bugün bir hayli hareketli geçecek gibi...Sabah saatlerinde geçmişte bizleri yaralamış olan konu veya duygular yeniden ortaya çıkabilir. Ayrıca bugünlerde gelişen durumların getirdiği sıkıntıları da hissedebiliriz.

Öğle saatlerinde daha gerçekçi değerlendirmelerde bulunabilir; olayları farklı bakış açılarıyla ele alıp bir yapılanma içine girebiliriz. Konusunda yetkin kişilerden de destekler bulabiliriz. Günün ikinci yarısından sonra düşünce ve fikirlerimizi daha rahat ifade edebilir ve çevremizle paylaşabiliriz. Eğitim, ticaret, alım satım, işbirlikleri, anlaşma ve sözleşmelerle alakalı konularla ilgilenebiliriz.

Akşam saatlerinde hamle gücümüzü ve cesaretimizi arttıran etkilerin devreye girebilir, istek ve hedeflerimiz için inisiyatif alarak adım atabiliriz. Ancak tartışma ve çatışma yaratacak söylemlerden sakınmak; uyum ve dengeleri koruyarak ilerlemek gerekebilir.

 

25 EKİM SALI

Güneş Tutulmasının yaşanacağı bir güne bir hayli gergin enerjilerle giriş yapacağız...Sabaha karşı ortaya çıkan gerilimli enerjiler günün ilk saatlerinde de devrede olacak. Ay 03:35 ila 10:18 saatleri arasında Terazi burcunda boşlukta ilerledikten sonra Akrep burcuna geçiş yaparak yepyeni bir atmosfere ve koşullara yol açacak. Aynı zamanda tutulma zamanları da başladığından hem bedenen hem de ruhen üzerimizde bir gerginlik hissedebiliriz.

Akrep burcunun 2. derecesinde saat 13:48’de gerçekleşecek bu tutulma maddi manevi konularda yaşanabilecek bir dönüşümün habercisi...Venüs ve Güney Ay düğümünün çevresinde yaşanacağından, ruhumuzun en derinlerindeki istek ve duygularla temas ettirecek; ilişkilerimizi, işbirliklerini ve mali konularımızı etkileyen gelişmeleri ortaya çıkaracak.

Tutulma burcu Akrep’in yöneticisi Mars’ın İkizler burcunda ve birkaç gün içinde geri harekete geçecek olması bu süreçte yaşanacakların veya atılan adımların engel ve gecikmelere takılabileceğine işaret etmekte...Alınan kararlar yeniden sorgulanacak veya geçmişte sürüncemede kalmış durumlar yeniden ivme kazanacak. Tutulma anında yükselen burcun Oğlak oluşu yönetimsel işlerin, yöneticilerin, sistem ve düzenlerin yanı sıra gerçekçi bakış açılarının, ciddiyetin ve otorite sağlamanın temalar arasında olduğunu da bizlere anlatmakta...

 

26 EKİM ÇARŞAMBA

Bugün yine gergin ve stresli etkilerle geçebilir. Geçmişe, eve, aileye ve duygusal dünyamıza ait bizleri hırpalayan durumlar söz konusu...Çözüm yolu yaratmakta zorlanabiliriz. Öğle saatlerinde beklenmedik gelişmeler ve sıradışı durumlarla karşılaşma ihtimalimiz yüksek...Ortaya çıkan koşullar farkındalığa yol açabileceği gibi yönsüzlük ve yön değişimleri getirebilir. İlerleyen saatlerde gerçekleri açığa çıkaran sert yüzleşmeler yaşanabilir. Duygularımızı ifade etmek kolay olmayabilir. Aynı zamanda bu süreçte işlerimizi rahat ilerletemeyebilir; kısıtlanabilir ve engelleyen şartlarla karşılaşabiliriz. Akşam saatleri günün sert enerjilerini nispeten yumuşatacak gibi...Daha anlayışlı ve kabullenici davranabiliriz. Akışta kalmayı da seçebiliriz. Merkür Mars arsında olumlu açı gün boyunca düşüncelerimizi akıcı ve keskin ifade etmemize olanak sağlayacaktır.

 

27 EKİM PERŞEMBE

Akrep burcundaki Ay ; 07:27 ila 13: 54saatleri arasını boşlukta geçirdikten sonra Yay burcuna ilerleyerek sürecin enerjilerini değiştirecek. Günün ilk yarısında yeni girişimlerden uzak durmalı; eldeki işlerimizle ilgilenerek zamanı değerlendirmeliyiz. Öğleden sonra Yay burcundaki Ay ile daha iyimser bir hava esecek. Önümüzdeki birkaç boyunca gelecek planlarımızla; yurtdışı, eğitim, medya, hukuk ve yolculuklarla ilgili işlerle ilgileneceğiz. Kendimizi geliştirmek ve beklentilerimizi belirlemek için de oldukça elverişli şartlar açığa çıkacak. Akşamüstü saatlerinde sert enerjiler yine devrede olacağından söylemlerimize ve düşüncelerimize dikkat etmeliyiz. Derin analiz ve muhakeme yapma becerimiz artarken sert ve kırıcı sözler iletişimde soruna yol açabilir.

 

28 EKİM CUMA

Bir süredir Koç burcunda yol alan Jüpiter bugün Balık burcuna geri dönüyor.  20 Aralık’a dek bu burçta kalacak olan Jüpiter geçmişte kaçırdığımız fırsatlar; yarım bıraktığımız konular veya kabullenmediğimiz durumlarla ilgili bir kez daha telafi süreci getirecek...Günün enerjilerine dönersek gün boyunca iyimser bir hava esmekte ve gelecek planlarımıza odaklanmış gibiyiz. Akşam saatlerinde destekleyen etkilerin devreye girmesiyle birlikte yeni yapılanmalar içine girebilir; konusunda yetkin kişilerle bir araya gelebilir ya da paylaşımlarda bulunabiliriz. Düşünce fikir ve davranışlarımız gerçekçilik ve ciddiyet içerebilir.

 

29 EKİM CUMARTESİ

Ay halen Yay burcundaki seyrine devam etmekte...Günün ilk bölümünde bazı kararsızlıklar, ikilemler, yanılsamalar ve öngörülemez koşullar var. Bir idealin peşinden gözü kapalı gidebilir; yüksek beklentiler içinde olabiliriz. Gerçekleri göz ardı etmeden ilerlemeye bakalım. Öğle saatlerinde yaşanacakları yeni bilgiler, fikir ve düşüncelerle ele almamız söz konusu...Bazı konularda ise son ve nihai kararları da alabiliriz. Akşamüstü saatlerinde yüksek beklentiler ve aşırılıklar gündeme gelebilir. Tutamayacağımız sözler vermemeli; vaatlerde bulunmamaya dikkat etmeliyiz. Ay 16:10 ila 16:22 saatleri arasında çok kısa bir süre boşlukta kaldıktan sonra artık Oğlak burcunda...Akşam saatlerinde iletişimin gezegeni Merkür Akrep burcuna geçerek zihinsel manada bizleri daha derin analizler yapmaya; keskin düşünmeye itecek. Bir konunun her iki yüzünü de görüp anlayabilecek; adeta o konuyu sondajlayabileceğiz. Kendi isteklerimizin yerine gelebilmesi için gerekli manevra ve manipülasyonlar yapmaktan da kaçınmayacağız.

Geç saatlerdeki Güneş Ay uyumlu kontağı işlerin rahat akmasına; uyum ve dengenin varlığına işaret etmekte...

Cumhuriyetimizin 99. yılı kutlu olsun.

 

30 EKİM PAZAR

Oğlak burcundaki Ay ile görev ve sorumlulukların ön planda olacağı bir gün bizleri beklemekte...Günün enerjisi sabah saatlerinde oldukça olumlu gibi...Sevdiklerimizle plan ve programlar yapabilir; ilişkilerimizi rahat ilerletebiliriz. Sevginin yanı sıra saygının da önemli olduğu birliktelikler kurulabilir. Öğle saatleri ise sürprizlere açık gibi...Plan dışı durumlar oluşabilir; farkındalığımızı arttıran gelişmeler ortaya çıkabilir. 

Akşam saatleri ise oldukça olacağa benzer zira Ağustos ayı sonundan beri İkizler burcunda ilerleyen Mars bu akşam geri hareketine geçmekte...Yani12 Ocak 2023 tarihine değin işler biraz karışacağa benzer...

 

Var olan düşüncelerimiz değişebilir; söylemlerimizle fikirlerimiz ters düşebilir; etraflıca değerlendirme yapmakta ve hızlı karar almakta zorlanabiliriz. Yakın çevremiz, kardeş, akraba, eş, dost ve komşularla ilişkiler gerilebilir veya küslükler için geri adım atılabilir. Ticari faaliyetlerde, alım satım, pazarlıklarda ise bazı sıkıntılı durumlar ortaya çıkabilir.

Read 769 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.