Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

184076
BugünBugün161
DünDün443
Bu HaftaBu Hafta161
Bu AyBu Ay2667
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1840769
Online 25
   
Pazar, 16 Ekim 2022 14:34

17 Ekim – 23 Ekim Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by

 

 

Venüs, akşam yıldızı olarak görünmeye başlıyor, Venüs ve Güneş Akrep burcuna geçiyor. Tutulma mevsiminde dengeler değişmeye başlayabilir.

 

 

17 Ekim Pazartesi

Haftaya Yengeç burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Duygusal ve kırılgan olabileceğimiz bugün ilişkilerde alınganlıklar, tatminsizlikler yaşayabiliriz.

Güneş ve Venüs’ ün Mars ile arasındaki olumlu görünüm harekete geçmek, hakkını aramak ve ticari faaliyetlerde bulunmak, işbirlikleri yapmak için uygun fırsatları sunuyor ancak uzlaşmakta ve olaylara objektif yaklaşmakta sıkıntı yaşayabiliriz. Bizim için otorite konumunda olan kişilerle gerilimi tırmandırmak, üstümüzdeki baskının artmasına neden olabilir.

Tutulma mevsimine girdiğimiz ve son dördün fazı yaşadığımız bugünlerde her türlü ilişki de bitiş enerjisi yaşanabilir, kırgınlıklar geçmeyebilir. Olaylara kendi açımızdan yaklaşmamız, adil davranmamamız şartların aleyhimize dönmesine neden olabilir.

18 Ekim Salı

Sabah saatlerinde Ay’ ın Aslan burcuna geçmesiyle birlikte güne neşe ve enerjiyle başlayabiliriz. Özellikle günün ilk yarısında özgüvenimiz artabilir, cesur ve girişimci bir ruh haline bürünebiliriz. Gün boyunca bol bol paylaşım yapabilir, kendimizi ön plana çıkarmak isteyebilir, girdiğimiz ortamlarda dikkatleri üstümüze çekebiliriz.

Sosyal alanda ve ilişkilerde parlamak, isteklerimizi açık ve net bir şekilde ifade etmek ve harekete geçmek için uygun bir gündeyiz.

19 Ekim Çarşamba

Ay hâlâ Aslan burcundayken dünün keyifli ve destekleyici enerjileri bugün yerini mücadele ve engellere bırakabilir. Uzlaştığımızı zannettiğimiz konularda pürüzler çıkabilir, “ne şiş yansın ne kebap” dediğimiz konularda ise hepsi birden yanabilir. İnatlaşmamak, farklı ve sıra dışı çözümlere açık olmak, olaylara başka bir açıdan bakmak durumu kurtarmamızı sağlayabilir. Güneş’ in Pluto, Ay’ ın ise Satürn baskısıyla karşı karşıya olduğu bugün güç ve ego çekişmelerine girmek zararlı çıkmamıza neden olabilir.

Üstelik Merkür, Kiron arasında ki görünüm uzlaşma ve uyum için atılan bütün adımların hoyratça harcanmasına yol açabilir. Bugün ne istediğimizi bilmeli ama doğru zaman ve doğru yerde değilsek büyük adımlar atmamalıyız.

20 Ekim Perşembe

Sabah saatlerinde dün kırılan potları, bozulan ilişkileri düzeltme fırsatı bulabilir, önümüze çıkan engelleri sevdiklerimizin, çevremizdekilerin desteğiyle aşabiliriz.

Ancak Güneş ve Venüs’ ün Pluto’yla uyumsuz görünümü devam ettiğinden şartları zorlamamak, karşımızdakilerin sınırlarını iyi bilmek ve haddimizi aşmamamak gerekiyor.

Öğleden sonra yaklaşık olarak saat 13:30 ile 19:30 arasında Ay boşlukta olacağından hamlelerimiz yerine ulaşmayabilir, attığımız adımlar boşlukta kalabilir. Girişimlerimizi günün ilk yarısında yapıp sonrasında durumu takip edebilir, eksiklerimizi giderebiliriz.

21 Ekim Cuma

Ay Başak burcunda ilerlerken gün boyunca attığımız her adımı sorgulayabilir, zamanımızı verimli kullanmak isteyebiliriz. İhmal ettiğimiz sağlık, temizlik ve düzenleme işlerini yapmaya girişebilir, pratik ve akılcı çözümler üretebiliriz.

Özellikle günün ikinci yarısında doğru maliyet hesapları yapabilir, kârlı alış verişlere çıkabilir, kolaylıkla ilerleme kaydedebiliriz. Detaylarda boğulmadığımız müddetçe bugünü kendimiz ve çevremizdekiler için faydalı bir hâle getirebiliriz.

22 Ekim Cumartesi

Ay hâlâ Başak burcundayken sabah saatlerini daha verimli kullanabiliriz ancak öğleden sonra bir savrulma hali yaşanabilir. İkilemde kaldığımız konularda seçim yapamayacak ya da seçimlerimizden hemen pişman olacağız.

Sakarlıklar, kararsızlıklar ve eksik ya da yanlış bilgiyle yola çıkmak sonuca ulaşamamamıza yol açabilir. Bugün attığımız adımlarda iki ileri bir geri yapabiliriz. Günün sonunda Ay’ da kapanış fazına gireceğinden büyük hamleler yapmamalı, önemli işlerimizi bugüne denk getirmemeliyiz. Gece yarısına doğru bu dağınık enerjiden kurtulup daha aklı selim ve kontrollü davranabiliriz.

23 Ekim Pazar

Haftanın son gününe geldiğimizde Ay Terazi burcuna, Güneş ile Venüs’ te Akrep burcuna geçiyor. Satürn’ de geri hareketini tamamlayarak artık düze dönüyor.

Bugün Güneş ile Venüs önce Terazi burcunun 29 derecesinde sonra da Akrep burcunun 0 derecesinde kavuşuyorlar. Venüs yaklaşık on aydan sonra artık akşam yıldızı olarak ilerlemeye başlayacak.

Venüs, Mezopotamya ve Anadolu mitolojisinde sabah yıldızı olarak görünürse savaşan, kavgacı ve daha eril bir doğaya sahip, akşam yıldızı olarak görünürse, barışçı, aşk dolu ve daha feminen bir doğaya sahip olduğu düşünülmüş. Venüs’ ün (yani İştar’ ın) kendi burcu olan Terazi’ de akşam yıldızı haline gelmesi sanat, ilişkiler, adalet ve diplomasi adına daha başarılı adımlar atılabileceği anlamına gelebilir. Ancak bu geçiş 29 derecede gerçekleşeceği için sonuçlarını hemen göremeyebilir, bir çok yapbozdan sonra taşları yerine oturtabiliriz.

Gün içinde fazla ihtiraslı ve tutkulu olabilir, kolaylıkla aşırılıklara kaçabiliriz. 25 Ekim’ de gerçekleşecek Güneş tutulması öncesi sağduyulu ve tutarlı olmakta, büyük değişimler için adım atmamakta fayda var. İyi haftalar……….

Read 752 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.