Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

184077
BugünBugün163
DünDün443
Bu HaftaBu Hafta163
Bu AyBu Ay2669
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1840771
Online 4
   
Pazar, 09 Ekim 2022 14:21

10 Ekim – 16 Ekim Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by

 

Merkür Terazi burcuna geçiyor. Gökyüzünde hava elementi yoğunluğu oluşuyor. İlişkileri dengeleyebilir, sosyal açıdan aktif, iletişime açık ve hareketli olabiliriz.

 

10 Ekim Pazartesi

Haftaya Koç burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Dün gerçekleşen dolunayın ardından hızlı ve girişimci bir ruh halinde olabilir, cesur hamleler yapabiliriz.

Ancak gün boyunca etkisini sürdürecek olan Venüs, Kiron karşıtlığı ilişkilerde yaralanmalara açık olacağımızı işaret ediyor. Zaten Merkür’ de Başak burcunun son derecelerinde olduğundan kendimizi ifade etmekte zorlanabiliriz. Her türlü ilişki de ortak adımlar atmaya dikkat etmeli, “ben” odaklı tavırlar sergilememeliyiz.

Sabah saatlerindeki sağduyulu ve atak halimiz öğleden sonra yerini sert ve çatışmacı bir duruma bırakabilir. Üstümüzde baskı hissedebilir, attığımız adımlarda engellerle karşılaşabiliriz. Saat 17:00 sonrası Ay boşlukta olacağından günün kalanını daha sakin geçirmeli, olayları tekrar gözden geçirmeliyiz.

11 Ekim Salı

Gece yarısından hemen sonra Ay, Boğa burcuna geçiyor. Güne sakin, huzurlu ve güven içinde başlamak isteyebiliriz. Fakat bu hafta bizi harekete geçirecek ve olayları hızlandıracak bir çok gezegen açısı yaşayacağız.

Merkür tekrar Terazi burcuna geçiyor ve tekrar Jüpiter ile karşıt görünüm kuruyor. Eylül ayının ilk haftasını hatırlamamız gerekiyor. O günlerde verilen sözler, atılan adımlar, yaşanan çatışmalar yeniden karşımıza çıkabilir. Haddimizi aşmamalı, tutamayacağımız sözler vermemeli, imza atarken, ticaret yaparken ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız. Objektif olmaya, adil olmaya çalışmalı, dengeleri muhafaza etmeliyiz.

Yine etkisini hafta boyunca hissedeceğimiz Güneş, Satürn uyumlu görünümünün bu dönemde faydasını göreceğiz. Bizim objektif, sağduyulu ve serinkanlı hareket etmemizi destekleyecek, otoritelerden, büyüklerden, uzmanlardan yardım alabilecek aynı zamanda sınırlarımızı bileceğiz.

Bugün ve yarın yatırımlarımızı yönlendirmek isteyebilir, geleceğe güvenle bakabilmek için adımlar atabiliriz.

12 Ekim Çarşamba

Ay, hâlâ Boğa burcunda ilerlerken düne oranla sert açılar devreye giriyor. Üstelik gökyüzünde uzun süre etkisi devam edecek Mars, Neptün zorlu görünümü de kesin olarak başlıyor. Hırsızlıklara, dolandırıcılara, bizi kandırıp girdaba çekmeye çalışan kişilere karşı çok dikkatli olmalıyız.

Bu dönemde kim haklı kim haksız anlamamız zor olabilir, mazlumun yanında olmaya çalışırken kurban biz olabiliriz. Kışkırtmalara, laf sokup kaçmalara, kaşla göz arasında manipüle edilmeye müsaitiz. Ticari faaliyetler, yolculuklar ve yüksek enerji gerektiren işler açısından da sıkıntılı bir süreçteyiz.

Gün içinde Ay’ ın görünümleri de bizi hırpalayabilir, sakinliğimizi yitirebilir, güvenliğimiz tehdit altında gibi hissedebilir, planlarımızın alt üst olmasıyla zorlanabiliriz. Ancak akşam saatlerinde dengemizi tekrar bulacak, mantıklı, sabırlı ve serinkanlı olabileceğiz.

13 Ekim Perşembe

Sabah saat 08:10 civarında Ay, İkizler burcuna geçiyor. Gün genelinde hareketli, meraklı ve iletişime açık bir ruh halindeyiz. Etrafımızdakilerle sohbet edebilir, kısa yollara çıkabilir, paylaşımlarda bulunabiliriz. Eğitim, seyahat, reklam ve halkla ilişkiler faaliyetlerinin planlanması açısından uygun bir gündeyiz.

Üstelik etkisi hafta sonuna kadar uzayacak olan Venüs, Satürn olumlu görünümü de hem ilişkiler açısından çok destekleyici olacak hem de işin uzmanına danışarak hareket geçme fırsatı verecek. Bir şeyleri güzelleştirme çabasında olabilir, estetik zevkimizi konuşturabilir, çevremizle iyi ilişkiler kurabiliriz.

Bugünü keyifli ve sosyal açıdan aktif geçirebilir, gruplarla bir araya gelebilir, ticari faaliyetlerde bulunabiliriz.

14 Ekim Cuma

Ay, hâlâ İkizler burcundayken gökyüzünde hava elementinde bir yoğunluk yaşanıyor. Dünkü gibi sosyal açıdan çok hareketli ve aktif bir gündeyiz. Fikir alış verişleri, düşüncelerimizi doğru ve anlaşılır bir şekilde ifade etmek, yazmak, iletişim kurmak açısından uygun bir gündeyiz. Olaylara objektif ve dengeli yaklaşabilir, son günlerde çıkmaza girmiş ilişkileri düzenleyebilir, merak ettiğimiz konuları öğrenebilir, kurslara, eğitimlere katılabiliriz.

Alış verişe çıkabilir, ufak tefek estetik dokunuşlar yapabilir ya da sosyal faaliyetler, partiler içinde yer alabiliriz. İçsel olarak dengeli ve uyumlu olacağımızdan günü keyifli geçirebilir, sağlam adımlar atabiliriz.

15 Ekim Cumartesi

Neredeyse tüm gün Ay açısız ilerleyeceğinden belirsiz bir güne uyanabiliriz. Ay, Mars Neptün arasındaki sert görünümü aktive edip boşluğa düşeceğinden gün içinde nereye gittiğimizi ne yaptığımızı bilmez bir halde olabiliriz. Enerjimiz düşebilir, planladığımız bütün işleri erteleyebilir, kendimizi çok yorgun hissedebiliriz.

Bugün attığımız her adımda dikkat edelim, ticari faaliyetlerden, alım satımdan, yatırımlardan hatta her türlü imzayı atmaktan, sözü vermekten uzak duralım. Önemli, uzun vadede bizi bağlayacak görüşme ve konuşmalar için uygun bir zamanda değiliz.

Akşam saatlerinde 19:10 civarında Ay’ ın Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte bütün gün biriken ve bizi huzursuz eden duygular açığa çıkabilir, kendimizi kontrol edemeyebiliriz. Yıpratıcı, hassas konularla yüzleşerek hem kendimizi hem de karşımızdakileri üzebiliriz.

16 Ekim Pazar

Ay, Yengeç burcunda ilerlerken duygusal travmalar, gerginlikler bir bir açığa çıkabilir. Birbirimizi anlamadan, dinlemeden hareket edebilir, aile içi gerginlikler yaşayabiliriz. Eskiye bağlı kırgınlıklar su yüzüne çıkabilir, duygusal açıdan beslenememekten şikayet edebiliriz. Bugün ve yarın duygularımız içinde boğulmamaya, olaylara tarafsız bir gözle bakmaya, kendi hassasiyetlerimize odaklanmamaya çalışmalıyız. Sürekli şikayet etmek ya da kendine acımak işleri iyice içinden çıkılmaz bir hale getirebilir. İyi haftalar….

Read 742 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.