Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

184078
BugünBugün172
DünDün443
Bu HaftaBu Hafta172
Bu AyBu Ay2678
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1840780
Online 3
   
Pazar, 02 Ekim 2022 15:49

03 Ekim – 09 Ekim Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by Figen KIZILTAŞ

 

Merkür ve Pluto düz hareketine başlıyor. Koç burcunda dolunay, müzakereler devam ederken, savaş çığlıkları atılıyor, tarafımızı seçmemiz gereken bir süreçteyiz.

 

 

 

3 EKİM PAZARTESİ

Haftaya Oğlak burcundaki Ay’ ın  görev ve sorumlulukları hatırlatan enerjileriyle başlıyoruz. Gelişmeleri ciddiyetle ve gerçekçi bir yaklaşımla ele alacak; sağlam temeller üzerine inşa etmek isteyeceğiz. Plan ve program dahilinde çalışmalarımızı yürüteceğiz. İş, kariyer, yönetsel  konular; kurum ve kuruşlarla ilgili durumlar, mali alandaki gelişmeler bizleri bir hayli meşgul edebilir.

Günün ilk bölümünde işler rahat akmasa da ilerleyen saatlerle birlikte bu durum değişecek ve yeni bir tempo kazanacak. Yaklaşık üç hafta süren Merkür retrosunun ardından ertelediğimiz ve çözüme ulaştıramadığımız konulara da artık yeniden eğilme fırsatına kavuşabiliriz. Akşamüstünden itibaren yeniliklere, farkındalıklara ve yön değişikliklerine açık olurken duygusallığın ve huzurun etkin olduğu bir sürecide gösterebilir.

 

4 EKİM SALI

Ay halen Oğlak burcundaki yolculuğundayken sorumluluklar yine gündemin ana konuları arasında yer almakta. Ancak Ay 06: 48 ila 13: 20 saatleri arasını boşlukta geçireceğinden günün ilk yarısını verimli kullanmakta zorlanabiliriz zira koşullar öngörülemez nitelikte olacaktır. Bu zaman diliminde yapılacak en iyi şey eksik kalan işlerle ilgilenmek olabilir. Öğle saatlerinden sonra Kova burcuna geçen Ay ile kişisel alandan çıkıp toplumsal konulara; kitleleri ilgilendiren işlere yönelebilir; gelişmeleri daha ilerici ve vizyoner bir bakış açısıyla değerlendirebiliriz.

Gelecek planlarımızı revize edebilir ya da bunlarla ilgili olumlu adımlar atabilir; imkanlarla karşılaşabiliriz. Önümüze ufak açan ve gelişim sağlayacak fırsatların yanı sıra bizleri cesaretlendiren koşullar da oluşabilir. Yurtdışı, eğitim, seyahat, hukuksal ve akademik alandaki işler adına da oldukça hareketli bir zamanlar geçirilebilir. Akşam saatlerinde ise gerek yakın gerek sosyal ilişkiler ve işbirlikleri için hoşluklar yaşanabilir.

 

5 EKİM ÇARŞAMBA

Güne Güneş ile Ay arasındaki olumlu enerjilerin eşliğinde başlayacağımızdan bilinçli ve hedef odaklı hareket edebiliriz. İsteklerimiz ve itilimlerimiz içinde bulunduğumuz koşullarla ahenk içinde ilerleyeceğinden bunları gerçekleştirme kapasitemiz yüksek seyredebilir. Günün ilk bölümündeki akışkan enerjileri lehimize kullanalım. 

Günün ikinci yarısında şartlar yavaş yavaş değişime uğramaya açık...Kadersel veya geçmişe ait konuların su yüzüne çıkması olası gibi görünüyor. Ani beklenmedik durumların yanı sıra engelleyen, geciktiren ve kısıtlayan enerjilerin devrede olduğu akşam saatleri zorlayabilir. Israrcı olmamalı; değişime direnmemeli hatta yeniliklere açık olmalıyız.

Gece geç saatler hem duygusal hem fiziksel hem de zihinsel olarak hareketli geçebilir. Akıl kurcalayıcı düşünceler; hemen atağa geçme dürtüsü veya sabırsızlık huzursuzluk yaratabilir. Ancak farklı bir tarz ve tavır takınmak için kararlar da alabiliriz.

 

6 EKİM PERŞEMBE

Geleceğe dair yeni umutlarımız ve ideallerimiz olmasına rağmen Ay; 01:45 ila 15 :46 saatleri arasını boşlukta geçireceğinden beklediğimiz verimi alamayabiliriz. Günü boşa ve atıl geçirmemek için zamanımızı eksiklerimizi gidererek ve tamamlanması gerek işlerimizle ilgilenerek geçirebiliriz. 

Akşamüstüne doğru Balık burcuna ilerleyen Ay ile duygularımızın öne çıkacağı ; iç dünyamıza yöneleceğimiz farklı bir sürece giriş yapacağız. Koşullarımızı zorlamadan ve akışta kalarak adım atmayı tercih edeceğiz gibi görünüyor. İçinde bulunduğumuz koşulların dalgalanmalara, yanılsamalara ve yüksek beklentilere açık olduğunu gözeterek hareket etmek yerinde olacaktır. Ancak düz hareketine de geçmiş olan Merkür geçtiğimiz günlerde yaşanılan gelişmelerin irdelenmesine; bir kez daha üstünden geçilerek duygu ve mantığı birlikte harmanlayarak karar almaya yardımcı olacaktır.

 

7 EKİM CUMA

Ay bugün de duygusal ve sezgisel Balık burcunda...Gökyüzündeki naif enerjiler tutkulu ve hedef odaklı olmayı biraz engelliyor. Akışta kalarak ilerlemek veya bugünlük beklemek yerinde olacak. Ayrıca bugün bizi yaralamış; yoran duygu ve düşüncelerden arınmak için bazı çalışmalarda da bulunabiliriz. Akşam saatleri ise sürprizlerin ve beklenmedik gelişmelerin ortaya çıkacağı bir süreç olabilir. Kendimizi yenilenmiş hissedebiliriz.

 

8 EKİM CUMARTESİ

Gün bizleri kararsız, dağınık ve fazlasıyla iyimser kılan enerjilerle başlamakta. Hayallerimiz, ideallerimiz her şeyin ötesinde olabilir. Unutmaya, fedakarlığa ve affedici olmaya da meyilli olacağız. Değişken koşullardan dolayı veya öngörülemeyen gelişmelerin ortaya çıkmasıyla planlarımızı uygulamak kolay olmayacak.

Öğle saatlerinde bu belirsiz enerjilerden biraz olsun sıyrılma imkanı bulabilir; içgörümüz sayesinde güç ve dirayet kazanabilir ve duygularımızı kontrol altına alabiliriz. Güçlü ve yetkin kişilerden ihtiyacımız olan destekleri de bulabiliriz. Ancak fikir ayrılıkları; tartışmalar; ikilemler ve kararsızlıklar sıkıntı yaratabilir. İsteklerimizi arzu ettiğimiz gibi dile getiremeyebilir veya yeterince anlaşılamayabiliriz. Ay 14:10 ile 18:56 saatleri arasını boşlukta geçirdikten sonra dinamik, aktif ve rekabetçi Koç burcuna geçerek son günlerin atıl enerjilerine canlılık getirecek. Akşam saatlerinde daha girişimci ve cesur davranışlar gösterebilir; hız ve hareket kazanabiliriz. Ancak duygularımız, düşüncelerimiz, hal ve tavırlarımızın biraz abartılı olma olabilir.

 

9 EKİM PAZAR

Gece geç saatlerde gerçekleşecek olmasına rağmen Terazi burcundaki Güneş ve Koç burcundaki Ay arasında oluşacak Dolunay’ın etkileri altında güne başlayacağız. Dolunay akşam gece geç saatlerde 23: 54’te meydana gelecek ancak tüm güne damgasını vuracak...Gün boyunca heyecanlı ve yeni başlangıçlarda bulunmaya hevesli bir havada olacağız Ancak Dolunay’lar genellikle yüzleşmelere ve nihai kararın alınmasına imkan sağlayan enerjilerle yüklüdür. Bu yüzden bugün bir yeni bir adım yerine geçmişteki bir konuyu sonlandırabilir; var olan koşullar üzerine yeni bir hamlede bulunabiliriz. 

Terazi burcu biz derken; ilişkilerin, iş birliklerininin, diplomasinin, müzakerelerin, hak ve hukukun; güzelliğin ve artistik temaların sembolü olurken Koç ben diyecek; lider, savaşçı, mücadeleci ,canlı, sabırsız enerjisini ortaya koyarak bizleri bu Dolunay’da pek çok aksiyona açık hale getirecek. Dünya genelinde bir taraftan müzakereler sürerken bir taraftan da savaş çığlıkları atılmaya devam edecek. Taraf olmamız beklenen bir süreçteyiz. 

 İlişkiler ve işbirliklerinde sağlam olmayanlar bir çatışmayla sona erebilir veya yeni bir gayretle devam veya uzlaşı kararı alabilir; farklı bir evreye geçebilir. Ancak bu karar Mars’ın geri döneceği 30 Ekim tarihinden sonra yeniden ele alınmaya açık...

Dolunay zamanında Pluto’nun da düz hareketine geçecek olması kişi ve olayların dönüşüme açık ve baskıcı bir atmosferde olacağına işaret etmekte...İyi haftalar….

 

Read 731 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.