Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

184075
BugünBugün150
DünDün443
Bu HaftaBu Hafta150
Bu AyBu Ay2656
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1840758
Online 2
   
Pazar, 25 Eylül 2022 15:27

26 Eylül – 02 Ekim Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by

 

Terazi burcunda yeniay, Venüs Terazi burcuna geçiyor. Kolayca aşırıya kaçabileceğimiz, denge ve adalet arayışının arttığı, ilişkiler ve  diplomasinin ön planda olacağı haftadayız.

 

 

26 Eylül Pazartesi

Haftaya gece yarısından hemen sonra Terazi burcunda gerçekleşen yeniayın enerjisiyle başlıyoruz. Bu gece saat 00:55 civarında Güneş ve Ay Terazi burcunun 2 derecesinde bir araya geliyor. Yeniaylar hele öncü burçlardaysa hızlı başlangıçlara, yeniliklere delalettir. Ancak gökyüzünde bu kadar geri harekette gezegen varken başlangıçların ertelenebileceğini söyleyebiliriz.

Yeniay esnasında Yengeç burcu yükseliyor, Jüpiter yeniay derecesine karşıt duruyor ve Mars’ la Satürn arasında uyumlu bir görünüm var. Etkisini iki hafta boyunca hissedeceğimiz yeniayın sonuçları 9 Ekim’ de Koç burcunda gerçekleşecek dolunayda hızla alınabilir.

Kişisel hayatlarımızda dengeli olmanın gerekliliğini bu dönemde yoğun şekilde hissedebiliriz. Bizi kışkırtarak terazinin kefelerinin yerinden oynamasına neden olacak kişi ve olaylardan uzak durmalıyız. Hem kişisel hem de sosyal ilişkilerimizde aşırı beklenti içine girmemeli, abartılı tepkiler vermemeliyiz. Önümüzdeki iki hafta boyunca atacağımız her adımın karşımızdakilerini de bağlayacağını, ne kadar bireysel hareket edersek o kadar yarı yolda kalacağımızı bilmeli, bir şekilde senkronize olmanın yolunu bulmalıyız. Geçmişten gelen sorunları çözmeye çalışırken de dikkatli olmalı, aşırı tavizkâr ya da aşırı bencil olmamalıyız. Bu yeniay fazlasıyla denge ve uyum gerektiriyor. Aslında bu dönemi biraz “ayar” verme “düzeltme” gibi kullanabiliriz. Doğru tepkileri verebilirsek ilişkilerdeki pürüzleri giderebiliriz.

Ülkemiz ve dünya açısından olaylara baktığımızda ise diplomasi yine en önemli faktörlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. İçinde bulunduğumuz coğrafya da özgürlük, hızlı ve güvenli bilgi akışı ihtiyacı artarken bir yandan da adalet arayışı ön plana çıkıyor. Herkes kendi adına adalet ve barış isterken başkalarının hakkını göz ardı edebilir. Önümüzdeki bir ay içinde gezegenler düz hareketine dönmeye başlıyor ve tutulma mevsimine giriyoruz. Yani köprüden önce son çıkışı yaşıyor olabiliriz. Ülke içinde özellikle eğitim, iletişim ve hukuk alanında düzenlemeler yapmak, yabancı ülkelerle sorunları çözmek için adımlar atılabilir.

27 Eylül Salı

Güne hızlı bir iletişim ve paylaşım trafiği ile başlayabiliriz. Gün içinde sosyalleşmek, bilgi alış verişinde bulunmak ve kararlar almak isteyebiliriz. Ancak Merkür’ ün konumu doğruyla yanlışı birbirinden ayırt etmekte zorlanacağımızı işaret ediyor. Fakat bilgisine güvendiğimiz otoriteler yol gösterici olabilir. Aynı zamanda enerjimizde yüksek olacağından hızla yol alabilir, cesur hamlelerde bulunabiliriz. Sabah saatlerinde yapılan görüşme ve toplantılar, aydınlatıcı olabilir, fikirler havada uçuşabilir, ticari faaliyetler hız kazanabilir.

Arabuluculuk faaliyetlerinin yoğun olduğu, haberlerin hızla yayıldığı bugün dedikoduda artabilir. Akşama doğru ise biraz gerilim ve baskı artabilir. Kendimizi rahat ifade edemeyebilir, engellerle karşılaşabiliriz. Saat 19:20 sonrası Ay boşlukta hareket edeceğinden önemli kararlar alıp, adım atmayı sonraya ertelemekte fayda var.

28 Eylül Çarşamba

Gece yarısından itibaren Ay, Akrep burcunda hareket etmeye başlıyor. Biraz şüpheci birazda huzursuz olduğumuz bir gün olabilir. Merkür hâlâ geri harekette, Venüs ise artık Başak burcunun son derecelerinde olduğundan ilerlemekte, uyum ve dengeyi bulmakta zorlanacağımız bir gün. Ancak derinleşmek istediğimiz, araştırmalar yapacağımız konularda başarılı olabiliriz. Mars, Satürn arasında ki olumlu görünümde devam ettiğinden bilgi edinmek, teknolojiyi kullanmakla ilgili konularda sondaj yapabilir, bazı haberlerin dağılmasını sağlayabiliriz.

Akşam saatlerinde devreye girecek Ay, Güney Ay düğümü kontağı sezgilerimizin güçlenmesiyle birlikte, geçmişe takıntılı, ihtiraslı bir ruh haline bürünebileceğimizi gösteriyor. İntikam hissiyle harekete geçmek beraberinde daha büyük sorunlar getirebilir.

29 Eylül Perşembe

Denge arayışının yoğun olduğu Terazi yeniayından sonra sabah saatlerinde bütün dengeler şaşabilir. Neye güveneceğimizi şaşıracağımız, finansal alanda zorlanacağımız ve engellerle karşılaşacağımız bir güne uyanabiliriz. Dün akşam saatlerinden beri süre gelen huzursuzluk artabilir, ani gelişmeler yüzünden programımız değişebilir. Şartları fazla zorlamamalı, değişimi kabul edip hemen yeni stratejiler geliştirmeliyiz. Önemli görüşme ve kararları bugüne denk getirmezsek iyi olur.

Akşama doğru gerilim yavaş yavaş dağılacak ve daha soğukkanlı olabileceğiz. Sakinleşip durum değerlendirmesi yapacak ve kontrolü ele alabileceğiz.

Bugün Venüs, yaklaşık üç hafta kalacağı Terazi burcuna geçiyor. Artık ilişkilerde daha nazik olabilir, romantizm beklentimiz artabilir. Dış görünüşümüze daha fazla önem verebilir, sosyal çevremizle yakın bağlar kurabiliriz. Venüs, Terazi burcunda kendini iyi ifade ettiğinden her türlü ilişki de iyileşme ve uyum ön plana çıkabilir.

30 Eylül Cuma

Sabahın erken saatlerinde Ay, Yay burcuna geçiyor ve son günlerin karanlık havası birden dağılıyor. Özellikle öğleden önceki saatlerde neşe ve iyimserlik hâkim olabilir. Sosyal çevremizle yakın ilişkiler kurabilir, geleceğe yönelik projelerimizi paylaşabiliriz. Yabancı kültürlere merakımız artabilir, yurt dışından gelen misafirlerimizi ağırlayabilir ya da seyahat planları yapabiliriz. Cesaretle risk alacağımız, enerjimizin yüksek olacağı hatta aşırıya kaçmaya meyilli olacağımız bir gündeyiz.

Bugün hedef ve isteklerimize ilerlemek için gereken desteği bulabilir, uzun süredir fırsat bulamadığımız adımları atabiliriz. Tabii Merkür hâlâ geri harekette olduğundan temkinli olmalı ve sıfırdan başlangıçlar yapmamalıyız. Ancak hafta sonuna girmeden önce keyifli bir gece geçirebilir, kalabalıklar içinde yer alabiliriz.

01 Ekim Cumartesi

Dün başlayan iyimserlik bugünde devam ediyor ama bugün destekleyen değil köstekleyen enerjiler devrede. Aşırıya kaçarak alınan riskler birden gerilime yol açabilir, dil yaraları açılabilir, vurdumduymazlık ve umursamazlık kırgınlık getirebilir. Yollarda da çok dikkatli olmalı, hızdan kaçınmalıyız. Ufak tefek kazalar ve sakarlıklar yaşayabiliriz.

Bugün için neyi planladıysak yarı yoldan dönmemiz gerekebilir, konuya tam hâkim olmadan atılan adımlar hayal kırıklığına neden olabilir. Mümkün olduğunca kafamızda alternatifler oluşturmalı, a,b,c, planlarıyla yola çıkmalıyız. Kulağımıza gelenlerin hangisinin doğru hangisinin yanlış olduğunu bilemeyebilir, eksik ya da yanlış bilgiye maruz kalabiliriz. Dedikodu trafiği de yoğun olduğundan kendimizi bir anda bu trafiğin içinde bulabiliriz. Ticari faaliyetler, alım satım ya da anlaşmalar içinde uygun bir günde değiliz.

Başladığımız işlerde sonuca ulaşmakta zorlanacağımızdan mümkün olduğunca etliye sütlüye karışmadan kendi işimize bakıp, ufak adımlarla ilerlemeliyiz.

İki iyicil gezegen Venüs ve Jüpiter arasında ki karşıtlık bugün kesinleşiyor. Etkisini zaten birkaç gündür hissettiğimiz bu enerji beklentileri abartmamamıza, harcamalarda, estetik kaygılarda, ilişkilerde aşırıya kaçmamıza neden olabilir. Keyif ve lüks isteği artabilir, neyin ihtiyaç neyin keyfi olduğunu karıştırabilir, isteklerimizle karşımızdakileri bunaltabiliriz.

02 Ekim Pazar

Hareketli başlayan hafta sonu Ay’ ın saat 10:40 civarında Oğlak burcuna geçmesiyle birlikte biraz durağanlaşabilir ama hâlâ abartılı istek ve beklentiler içinde olduğumuzdan ilişkilerde gerilimde artabilir. Zaten haftanın geneline hâkim olan aşırıya kaçma eğilimine bugün bir son vermek istesek te başarılı olamayabiliriz. Duygusal açıdan daha soğuk ve mesafeli olmamız, samimiyetsizlik gibi görünebilir, karşımızdakilerin beklentileri içimizin daralmasına neden olabilir. Yaptığımız harcamalar gözümüze batmaya, bütçemizi zorlamaya başlayabilir. Hayatımızdaki otorite figürleriyle gerginlikler yaşayacağımız, hedeflerimize varmak için ilişkilerimizi bozmaya göze alacağımız bir gündeyiz.

İyi haftalar……….

Read 820 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.