Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

180228
BugünBugün353
DünDün428
Bu HaftaBu Hafta3041
Bu AyBu Ay1567
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1802284
Online 5
   
Pazar, 14 Ağustos 2022 20:31

15 Ağustos – 21 Ağustos Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by Figen KIZILTAŞ

 

 

Girişimlerde bulunmak için uygun bir haftadayız. Mars İkizler burcunda ki uzun yolculuğuna başlıyor.

 

 

15 AĞUSTOS PAZARTESİ

Hafta Koç burcunda ilerleyen Ay ile enerjik bir atmosferde başlamakta...Koşullar elverişli olacağından yeni girişim ve başlangıçlarda bulunabilir; süregelen işlerimiz için mücadele vermekten kaçınmayabiliriz. Mars ve Pluto arasındaki olumlu açının da desteğini alarak hırslı, azimli, dirayetli hareket edebilir; olmazı oldurmanın peşine düşebiliriz. Hedef ve isteklerimiz için şartları sonuna dek zorlayabiliriz. 

Günün ilk bölümünde Ay’ın Venüs ve Jüpiter ile olan olumlu kontağı ise ilişkiler, işbirlikleri ve finansal konularda yeni fırsatların işaretçisi...Ancak yüksek beklentilere ve risklere karşı temkinli olmakta yarar var. Merkür’ün Ay Düğümleriyle kuracağı uyumlu görünüm kadersel gelişmelere yol açmakla birlikte kapsamlı, detaycı düşüneceğimizin; karar alırken derin muhasebeler yapacağımızın işaretçisi...

 

16 AĞUSTOS SALI 

Ay Koç burcundaki ilerleyişini bugün de sürdürmekte...Girişimciyiz; yeniliklere açığız...Merkür ile Uranüs arasındaki uyum yeni fikir ve düşüncelerin ortaya atılacağına; duyuru ve söylemlerin gündemi meşgul edeceğine işaret etmekte...Ticareti, alım satımı, eğitim ve ulaşımı ilgilendiren alanlarla ilgili yeni düzenleme ve uygulamalar yapılabilir. Günün ilk bölümüne etki edecek Ay Satürn olumlu açısı bizleri gerçekçi kılacak; geleceğimizi ilgilendiren konularda uzun vadeli  karar ve adımlara yol açacak ...Konusunda yetkin kişilerden destekler alabilir; otorite konumundaki kişi ve kurumlarla işlerimizi rahat ilerletebiliriz.

Öğle saatlerindeki Güneş Ay olumlu kontağının eşliğinde akıcı koşullara sahip olabilir;  hedef ve isteklerimize daha kolay erişebiliriz. Ancak akşam saatleri zorlu geçebilir zira Ay Pluto arasındaki sert açı stres yaratabilir. Duygusal olarak gergin hissetmenin yanı sıra dışsal olaylar güç savaşlarına ve çekişmelere neden olabilir. Saat 23:17 sonrasında Ay boşlukta...

 

17 AĞUSTOS ÇARŞAMBA

Sabaha karşı 05:23’te Boğa burcuna geçen Ay ile önceki günlerin cesur ve mücadeleci hareketliliğini geride bırakacak istikrarın ve güvenli koşulları sağlamanın peşine düşeceğiz. Çabamız maddi manevi anlamda var olan koşullarımızı sürdürmek ve düzeni korumak olacak. Boğa burcu huzuru, güveni ve konfor alanımızı tesis etmekle alakalı olduğundan bugünlerde kişisel tatmin ve doyum öne çıkabilir. Beden sağlığımıza özen gösterebilir; bize zarar veren alışkanlıklarımızı da gözden geçirebiliriz. Öte yandan Boğa burcu finansla da ilişki olduğundan yatırım, gayrimenkul, kazanç ve harcamaları ilgilendiren yeni durumların da bugünlerde ortaya çıkması olası....Akşam saatlerindeki Ay Venüs stresli açısı abartılara yöneleceğimizin habercisi...İlişkilerde beklentileri yüksek tutabilir; gereksiz inatlaşmalara girebilir; gergin zamanlar yaşayabiliriz. Parasal alanda ise dikkatli olunması bir zaman dilimi olabilir.

 

18 AĞUSTOS PERŞEMBE

Ay Boğa burcunda ilerlemekte...Huzur, maddi manevi güven ve istikrar arayışı yine günün devrede olan enerjileri...Gün boyunca etkili olacak iki iyicil gezegen Venüs ile Jüpiter’in uyumlu açısı eşliğinde fırsatlara; kısmetlere açığız...Ortama iyimserlik ve bereketlilik hakim olabileceği gibi aşırılıklara da kaçılma ihtimali var. Ay’ın Kuzey Ay düğümü ve Uranüs ile olan kavuşumu ani ve beklenmedik durumların; sürpriz ve kadersel gelişmelerin; farkındalık yaratacak ve yön değiştirecek olayların kapıda olduğu bilgisini vermekte...

Günün ilerleyen saatlerinde gerçekleşecek ancak gün ortasından itibaren etkisini hissettirecek olan Ay Satürn sert kontağı  olağan gidişat ve işleyişin sekteye uğrayabileceğini; engel ve kısıtlamalarla karşılaşabileceğimizi göstermekte...Dikkatli ve temkinli olalım...Ay ile Merkür arasındaki olumlu açıyla günün sonunu getireceğimizden aklı selim davranma ve sorunlara çözüm yollara bulma şansımız yüksek...Ay ile Neptün arasındaki uyum ise duygusal empatiye, anlayış ve tevekküle yol açarken hayallerimizi gerçekleştirmemize şans kapısı açabilir.

 

19 AĞUSTOS CUMA

Güneş ve Ay arasında oluşan stresli açı nedeniyle güne bir hayli sert ve gergin enerjiler eşliğinde başlayacağız gibi görünüyor. Mars’ın da Boğa burcunda son derece oluşu sıkışıklığa ve hareket kabiliyetimizin az olacağı bilgisini vermekte...Günün ilk bölümüne ego savaşları, çekişme ve inatlaşmalar hakim olabilir; maddi konularda da zorlu koşullar ortaya çıkabilir. 

İlerleyen saatlerde devreye giren Ay Pluto olumlu kontağının havayı belli bir seviyeye taşıma etkisi olsa da Ay’ın Mars ile kavuşumu dengeleri bozabilir. Sert, agresif, çatışmacı enerjilerden dolayı tartışmacı ve kavgacı bir tutum sergileyebiliriz. İşler ise iyice tıkanıp çözümsüz olabilir.

Ay 14:05 ila 15:06 saatleri arasında kısa bir süre için boşlukta kaldıktan sonra hızın ve hareketin burcu İkizler’e geçerek bizlere biraz olsun esneklik ve canlılık kazandıracaktır. Ateş elementindeki Güneş Hava elementindeki Ay ile önümüzdeki birkaç gün boyunca daha rahat aksiyon alma ve düşünme imkanı bulacağız..

 

20 AĞUSTOS CUMARTESİ

Ay İkizler burcundaki yolcuğuna henüz başlamasına rağmen Jüpiter ile kuracağı  olumlu kontağından dolayı akışı hızlandıracak; iletişim, esneklik ve hareket becerimizi yükseltecek; yaşama iyimser gözlere bakmaya yardımcı olacak...

Mars sabah saatlerinde burç değiştirerek yaklaşık yedi buçuk ay kalacağı İkizler burcuna geçiş yapmakta...iki yılda bir gerçekleşen geri hareket döngüsünü de bu burçta ve 30 Ekim ila 12 Ocak tarihlerinde gerçekleşeceğinden önümüzdeki günler bir hayli hareketliliğe açık görünüyor. Mars İkizler burcunda iken iletişim ve bilgi paylaşımları; ulaşım; yolculuklar; eğitim; ticaret hayatı; alım satım işleri; pazarlıklar; yakın çevre, kardeş ve komşularla ilişkiler gündemin ana maddeleri olacaktır. 

Günün akışına dönersek Ay’ın Venüs ile de uyumlu açıda olması yakın ve sosyal ilişkilere; işbirliklerine ve parasal konulara olumlu yansıyabilir. Ruhsal olarak rahat hissedebilir;  kalıplardan çıkabilir; kendimizi memnun edecek şeylerle ilgilenebiliriz. Akşam saatlerindeki Ay Kiron olumlu kontağıyla duygusal yaralarımıza şifa olacak gelişmeler yaşayabilir ve başkalarının yaralarına merhem olabiliriz.

 

21 AĞUSTOS PAZAR

Ay İkizler burcundaki yolculuğuna devam etmekte...Erken saatlerdeki Ay Satürn olumlu kontağı bizlere ciddiyet; gerçekçi değerlendirmeler ve bakış açısının yanı sıra sorumluluk almaya yatkınlık getirse de Merkür Neptün karşıtlığı zihnimizi bulandırabilir ve yönsüzlüğe yol açabilir. Bir başka yorumla hayal; beklenti ve planlarımızdan  sorumluluk duygusunun ağır basmasından dolayı vazgeçebilir; yapılması gerekenlerin peşinden ilerleyebiliriz. 

Ay’ın da bu karşıtlığı tetikleyeceği akşama doğru saatlerde fedakarlıklara; aldanma, yanılgı ve hayalperestliğe daha yatkın olacağız.

Değişken burçlar arasında oluşan bu açı kalıbı ikilem, karmaşa; seçimsizlik ve zihinsel bulanıklığa yol açarken sinirsel gerginliğe ve hassasiyete neden olabilir. Sağlam durmak ve güvendiğimiz kişilerden destek alarak ilerlemek yerinde olacaktır. İyi haftalar...

Read 614 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.