Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

180226
BugünBugün332
DünDün428
Bu HaftaBu Hafta3020
Bu AyBu Ay1546
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1802263
Online 5
   
Pazar, 07 Ağustos 2022 14:20

08 Ağustos – 14 Ağustos Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by

 

Kova burcunda dolunay. Olaylar görünür olurken, sarsıcı gerçeklerle karşılaşabiliriz. Yaşamımızda kadersel yön değişiklikleri olabilir.

 

 

08 Ağustos Pazartesi

Haftaya Yay burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Dünya genelinde liderler ve yöneticilerin test edildiği, önemli kararların peş peşe açıklandığı, tarım, ekonomi ve askeri alanda hareketliliğin yaşanacağı bir gündem oluşabilir. Cuma günü gerçekleşecek dolunay öncesi gerginliklerin ve güç savaşlarının olacağı bir haftadayız.

Güne sağduyulu ve iyimser enerjilerle başlayabilir, yaptığımız işin uzmanlarından destek alabiliriz. Ancak öğlene doğru devreye giren Neptün görünümüyle günün kalanını bir yere odaklanamadan geçirebiliriz. Hevesle başladığımız konular artık ilgimizi çekmeyebilir ya da yanlış yönde olduğumuzu fark edebiliriz. Saat 13:30 – 21:40 arası Ay boşlukta olacağından elimizi attığımız işlerde dağınıklık ve sonuç alamamayla karşılaşabiliriz. Gece yarısına doğru ise Ay’ ın Oğlak burcuna geçmesiyle birlikte disipline olup, daha kontrollü ilerleyebileceğiz.

Bugün ve yarın devrede olacak Güneş, Kiron ve Venüs, Pluto görünümleri ise ilişkilerde biraz zorlanacağımızı işaret ediyor. Kendi değerimizi ortaya koymakta sıkıntı yaşayabilir, maddi manevi baskı altında hissedebiliriz. Fakat bir yandan da başkalarını cesaretlendirerek, girişimlerde bulunmaları için motive ederek kendi eksiklerimizi kapatma yoluna gidebiliriz.

09 Ağustos Salı

Ay, Oğlak burcundaki hareketini sürdürürken gün boyunca hedef odaklı olacağız. Özellikle günün ilk yarısı bilgi toplamak, araştırma yapmak ve işlerimizde mükemmellik arayışında olabiliriz. Başkalarının tecrübelerinden faydalanmak, detayları gözden kaçırmamak için uygun bir zaman. Fakat aynı zamanda devrede olan Jüpiter kontağı fazla hırslı ve gözü kara davranmamıza, abartılı beklenti ve taleplere neden olabilir. Ay’ ın Kiron’la, Güneş’ in Ay düğümleriyle ilişkisi de kimseyi dinlemeden, inatçı bir tavırla yola çıkacağımızı, bencillik yapabileceğimizi ve güç gösterisinde bulunmak isteyeceğimizi gösteriyor.

Etkisini dünden beri hissettiğimiz Venüs, Pluto karşıtlığı ilişkilere zarar vermekle birlikte, yanlış yatırımlara ve para kaybına yol açabilir. Bu dönem estetik amaçlı girişimler içinde uygun değil.

10 Ağustos Çarşamba

Güne kararlı ve tutarlı bir başlangıç yapabilir, sistemin içinde kalıp, farklı deneyimlere de açık olabiliriz. Teknolojiden faydalanarak maddi manevi güvence ihtiyacımızı karşılayabilir, girişimlerimizde yenilik arayışına girebiliriz. Hayal gücümüzü ve sezgilerimizi de kullanarak attığımız adımlarda başarılı olabiliriz. Yalnız akşama doğru tutku ve manipülasyon isteği artacağından gözü kara bir şekilde ne olursa olsun ben yolumda gideceğim moduna girebilir ve sevdiklerimizi üzebiliriz. Bencillik yapmadan, karşımızdakilerin değerlerine ve beklentilerine kulak vermeli, şartları zorlayarak hem kendimizi hem de karşımızdakini yıpratmamalıyız. Saat 21.45 civarı Ay, Kova burcuna geçiyor.

11 Ağustos Perşembe

Dolunay öncesi ilginç gelişmelerin yaşanabileceği bir gündeyiz. Bir yandan kadersel olaylar devredeyken bir yandan hayat sürprizlerle dolu diyebileceğiz. Hedeflerimiz bir anda yön değiştirebilir, ilgimizi çeken başka bir konu hakkında girişimlerde bulunmamıza yardımcı olacak kişilerle bir araya gelebiliriz. Bugün istesek te istemesek te yeniliklere ve farkındalıklara açık olmalıyız. Karşımıza çıkan olaylara ayak direyip kendimizi kapatmamız, sorunları görmezden gelmeye çalışmamız karmaşaya ve gerilime yol açabilir.

Bugün Venüs’ te Aslan burcuna geçiyor. Önümüzdeki günlerde özdeğerimizi daha fazla bileceğiz, nelerden keyif aldığımızı sorgulayacağız ve ilişkilerde daha fazla romantizm arayacağız. Bu sıralarda dikkat çekmek, göz batmak hoşumuza gidebilir, hem ruhsal hem de fiziksel olarak parlamak isteyebiliriz.

12 Ağustos Cuma

Bugün saat 04:35’ de Kova burcunda bir dolunay meydana geliyor. Öncelikle nasıl Aslan dolunayları kışın en sıcak günlerine işaret ediyorsa, Kova dolunayı da hem de Satürn’ le kavuşumda olduğundan havaların kurak ama serin olacağına işaret ediyor. Bu dolunay oldukça gerilim yüklü. Fiziksel sağlığımıza, dolaşım sistemimize, kan basıncına ve kalp rahatsızlıklarına dikkat etmeliyiz.

Hem ülkemiz hem de dünya çapında liderlerin hareketleri, söylemleri büyük yankılar getirebilir. Alınan kararlar güvenlik sorunlarına, askeri hareketliliğe, tarım ve gıdayla ilgili problemlerin büyümesine neden olabilir. Ay’ ın Satürn’ le kontağı özgürlüklerin, sosyal medyanın, grup faaliyetlerinin engellenmesi olarak karşımıza çıkabilir. Önümüzdeki günlerde üstümüzde baskı hissedebilir, bireysel haklarımızın elimizden alındığını düşünebiliriz. Gerçi bu durumun uzun süreli ve kalıcı etkileri olmayacaktır ama kısa bir süre için bile olsa bir sansüre maruz kalabiliriz. Yöneticilerin, güç savaşlarına girmesi, herkesin birden yüksek perdeden konuşması gerginliği tırmandırabilir. Nasıl yeryüzünde bir hareketlilik varsa yer altında da hareketlilik olabilir.

Ülkemiz açısından baktığımızda konu yine ekonomi de kilitleniyor. Şimdiye kadar alınan ekonomik önlemlerle ilgili girişimlerin sonuçları açığa çıkabilir. Ancak sonuçlar beklendiği gibi olmayabilir ve kemerlerin biraz daha sıkılması gerekebilir. Özellikle hisse senedi, tahvil, bono, altın gibi yatırım faaliyetlerinde güvensizliğe yol açacak gelişmeler yaşanabilir. Sözün özü hepimizin gözü kulağının para piyasalarında olacağı bir dönemdeyiz.

Kişisel hayatlarımızda ise başkalarına tahammülümüzün oldukça azaldığı bir süreçteyiz. Herkes tamamen kendi istek ve beklentilerine yöneleceğinden ilişkilerde soğuma yaşanabilir, araya mesafe girebilir.

Gün genelinde biraz tekinsiz bir enerji akışı var. Kavgalara, kazalara ve ego savaşlarına karşı dikkatli olmalıyız.

13 Ağustos Cumartesi

Haftanın gerilimli enerjilerinin ardından güne Balık burcundaki Ay’ ın duygusal karmaşasıyla başlıyoruz. Düne oranla daha sakin ve akışta olabiliriz ancak karşımızdakilerle uyumsuzluğumuz devam ediyor. Aynı dili konuşmadığımızı düşünebilir, bir yandan anlayışlı olmak isterken bir yandan da yardımcı olayım derken acımasızca eleştirebiliriz. Aslında ne istediğimizi kendimizin bile tam olarak bilmediği bir gündeyiz. Fakat etkisini bugün ve yarın net hissedeceğimiz Güneş Satürn karşıtlığı ne istemediğimizi tam olarak bilmemizi sağlayacak. Ne kadar şartları zorlamadan, gelişine yaşamak istesek te dayatmalar canımızı sıkabilir.

14 Ağustos Pazar

Ay, Balık burcundaki yolculuğuna devam ederken biraz dağınık bir ruh halindeyiz. Gerçi biz planlamasak ta keyifli organizasyonlar içinde bulunabilir, sosyal açıdan daha aktif olabiliriz. Ancak gün genelinde rehavete kapılmak, hayal kurmak daha cazip gelebilir.

Güneş, Satürn karşıtlığı hâlâ devrede olduğundan sorumluluklar ağır gelebilir, ebeveynlerle ya da amirlerle sorun yaşanabilir. Kendimizi gösteremeyebilir, özgüvenimiz zedelenebilir. Fakat gece yarısına doğru Ay’ ın Koç burcuna geçmesiyle birlikte önümüzdeki haftaya hızlı ve cesur bir giriş yapabiliriz. İyi haftalar……..

Read 673 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.