Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

159681
BugünBugün413
DünDün580
Bu HaftaBu Hafta3006
Bu AyBu Ay14012
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1596814
Online 4
   
Pazar, 10 Ekim 2021 22:33

11 Ekim – 16 Ekim Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by  Figen KIZILTAŞ

 

Satürn düz hareketine dönüyor. Artık yola devam edip, önümüze bakacağız.

 

 

11 EKİM PAZARTESİ

Uzunca bir süredir gerilemekte olan Satürn sabaha karşı erken saatlerde artık düz hareketine geçmekte… İşe, kariyere dair konularda  ve sorumluluklarımızla ilgili bizleri zorlayan ve kısıtlayan bir süreci ardımızda bırakacağız … Ertelen projeler önümüzdeki günlerde hız kazanabilir; grup ve dernek çalışmaları hareketlenebilir; hak ve özgürlükleri içeren temalar daha fazla gündemde yer alabilir; teknik ve teknolojik işler hız kazanabilir ayrıca kadersel sayılabilecek bazı gelişmeler önümüze çıkabilir.

Yay burcundaki Ay; saat 07:30’da son açısını Jüpiter ile kurduktan sonra gün boyunca Yay boşlukta olacak… Yani bugün akışta kalmaya gayret edecek ve yeni başlangıçlardan uzak duracağız… Ay boşlukta ilerlediği zamanlarda ucu açık koşullar ve geleceğini kestiremediğimiz enerjiler içinde oluruz. Bu yüzden eldeki işlerle ilgilenmeli; tamamlanması gereken konulara yönelmeliyiz.

Ay Jüpiter kontağının iyicil etkileri sayesinde işler pek yolunda akmasa da iyimserliğimizi koruyabilir; beklentilerimizi gerçekleştirmek uğruna çaba harcayabiliriz. Ancak bazılarımız ise vaktini verimsiz işler uğruna da tüketebilir. 

Ay akşam saatlerinde 20:15’te Oğlak burcuna geçerek düz harekete dönen Satürn’ün etkilerini  arka planda arttıracak … Hedef ve ideallerimizi gerçekleştirmek adına ciddiyet kazanacak ve planlı hareket edebileceğiz. İş ve kariyer temaları ise ana konumuz olacak.

12 EKİM SALI

Ay Oğlak burcundaki yolculuğunda… Hedefimizde iş ve kariyer konuları var… Ayrıca yönetim; mali işler; yatırımlar; toprak ve gayrimenkule dair işler de hareketli…

Günün ilk yarısında belli bir çizgide ilerleyen işler günün ikinci bölümünde dalgalanabilir. Ay Merkür arasındaki zorlu açı iletişimi aksatabileceği gibi bilgi paylaşımlarında da sıkıntılara yol açabilir. Fikir birliğine varmak; aynı dili konuşmak kolay olmayabilir. Ayrıca anlaşma ve sözleşmelerde de pürüzler çıkabilir. İşbirliği içinde kalmaya çalışalım…

Akşam saatlerine doğru Ay’ın Uranüs ile uyumu zorlu enerjileri geride kalmasına yol açıp yenilenmeleri getirebilir. Yani farklı bir bakış açısıyla sorunları ele alıp çözüme ulaştırabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabiliriz.

13 EKİM ÇARŞAMBA

Ay halen Oğlak burcunda…

Bugün bizleri mücadeleye ve sağlam durmaya iten enerjilerle güne başlayacağız…  Sabah erken saatlerde Ay’ın Mars ve Güneş ile stresli açıları uyum ve dengelerin kurulmasına ket vurabilir; rekabet ortamını tetikleyebilir.  İç sıkıntısını yanı sıra hedeflerle ilgili de sorunların çıkması olası…

Ay’ın Neptün ile kuracağı olumlu kontak ortalığı yatıştırmakta ise zayıf kalabilir. Ancak yine de şartları biraz olsun yumuşatabilir; karşılıklı empatiye yol açabilir.

İlerleyen saatlerde Ay’ın Pluto ile kavuşumunun gerçekleşecek olması da bu zorlanmaları arttırabilir. Baskı yaratan koşulların ve güç çekişmelerinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Herkes kendi isteklerini kabul ettirmenin peşine düşebilir ve ortalık gerilebilir. Ancak bu enerjiler güç ve dayanıklılık gerektiren işler adına ise ateşleyici olabilir.

Venüs ile Satürn arasındaki açı bugün yakın ve sosyal ilişkiler, işbirlikleri ve parasal konular üzerinde etkili olacak gibi… Açı her ne kadar olumlu da olsa dikkati ve sağduyuyu elden bırakmamalıyız.

Ay 13:53 ila 23:47 saatleri arasını boşlukta geçirecek… Eldeki işlerle uğraşmak veya eksik kalan işleri tamamlamak adına zamanı verimli kılabiliriz.

14 EKİM PERŞEMBE

Ay Kova burcundaki yolculuğunu sürdüreceği önümüzdeki birkaç gün boyunca hak ve özgürlüklerle ilgili konular gündemi meşgul edebilir. Grup ve dernek çalışmaları; ekip işleri ve toplumu ilgilendiren konular ise hareketlilik kazanabilir.

Ay’ın Satürn ile kavuşumunun ardından Venüs ile olumlu açısı uzun vadeli işbirlikleri ve ilişkiler kurmak adına olumlu olacak gibi… Ancak Merkür’ün halen retro harekette olduğunu unutmayalım. Venüs aynı zamanda maddi kaynaklarımızı da belirlediğinden parasal işlerimize ciddiyetle yaklaşabilir; yatırımlarımız adına doğru değerlendirmelerde bulunmanın peşine düşebiliriz. Geçmişteki alacaklarımızı tahsil edebileceğimiz gibi borçlarımızı da ödeyebiliriz.

Ay Merkür olumlu kontağı da hem fikir dünyamıza hem de iletişim alanlarına olumlu yansıyabilir. Düşüncelerimizi doğru ifade edebilir; duygularımızı ise açıkça dile getirebiliriz. Ticaret, alım satım, yolculuklar ve eğitime dair işler adına da yeni gelişmelerin ortaya çıkması olasılıklar dahilinde gibi…

Ay Uranüs karesi akşam saatlerinde bazı gerginliklere ve çatışmalara yol açabileceğinden temkinli olalım… Sürpriz durumlar ve beklenmedik gelişmeler koşullarımızın yönünü değiştirebilir; duygusal olarak bazı çalkantılar yaşayabiliriz.

15 EKİM CUMA

Bugün haftanın en olumlu enerjilerinin ortaya çıkacağı gün… Güneş Jüpiter kavuşumunun gerçekleşecek olması bizleri kişisel manada geliştirici ve iyimser kılabileceği gibi yurtdışı işler, yolculuklar, hukuk, eğitim alanlarına olumluluk getirecektir.

Ay’ın da bu kombinasyona olumlu açısı bu temaları daha belirgin hale getirecek ve yeni bir yön belirlenmesine yol açacak gibi yorumlanabilir. Ayrıca bugün geçtiğimiz hafta Yeniay ile başlayan konularla da alakalı bazı durumlar ortaya çıkabilir.

Ay 15:32’den sonra boşlukta ilerleyecek… Yeni başlangıçlar yapmaktan uzak duralım; sorgulama ve değerlendirmelerimizi arttıralım…

16 EKİM CUMARTESİ

Ay’ın sabaha karşı erken saatlerde 05:22’de Balık burcuna geçişiyle birlikte duygusallığın yoğunlaştığı ve iç dünyamıza daha fazla yöneleceğimiz zamanlar bizleri beklemekte… Ayrıca Balık burcunun değişken niteliğinden dolayı iniş çıkış ve dalgalanmaların yaşanması da olası… Karar alırken veya girişimde bulunurken sezgilerimize ve iç sesimize danışacak; belki de içgüdüsel olarak akışta kalacağız.

Hassasiyetler artacağından bazen fedakarlıklar bazen de adanmışlıklar yaşanacak… Esin ve ilham gerektiren işlerle ilgili yaratıcılık artacak ve daha verimli koşullarda olacağız.

Akşam saatlerindeki Ay Venüs stresli kontağı bu sakin halimizi değiştirebilir. İlişkiler ve işbirlikleri ve parasal konularda zorlayan durumlara yol açabilir. Abartılı beklentiler geliştirebilir; aşırı harcamalarda bulunabiliriz.

16 EKİM PAZAR

Ay Balık burcundaki yolculuğuna devam etmekte…

Merkür ve Venüs arasındaki uyumlu açı yakınlarımızla kolay iletişime geçmeye ve düşüncelerimizi nezaket çerçevesinde dile getirmeye yardımcı olacak gibi… Ayrıca bugün yakın çevre gezilerine çıkabilir ve dostlarla planlar yapabiliriz.

Ancak Güneş ve Pluto arasındaki sert açının olduğunu unutmayalım… Bu açı güç  ve azim gerektiren işleri gerçekleştirmek adına etkin olurken bir yanıyla da baskı altında kalmaya yol açabilir. Konusunda otorite konumundaki kişiler ve aile büyükleriyle aramızdaki işliklerde ise bugün dikkatli olmalıyız zira nahoş durumlar veya çatışmalar yaşanabilir.

Akşam saatlerindeki Ay Neptün açısıyla duygu dünyamıza çekilebilir; romantizmin derinliklerine inebiliriz. Ruhsal manada ise vaktimizi bizleri tatmin edecek çalışmalara veya  ibadete  de ayırabiliriz. Hem Balık burcundaki Ay hem Neptün’ün pasifize eden enerjilerinin varlığı bazı dağılmalara veya yönsüzlüklere yol açabileceği gibi beklentide olduğumuz konularda hayal kırıklıklarına veya fedakarlıklara neden olabilir.

Read 655 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.