Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

159686
BugünBugün460
DünDün580
Bu HaftaBu Hafta3053
Bu AyBu Ay14059
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1596861
Online 4
   
Pazar, 03 Ekim 2021 20:51

04 Ekim – 10 Ekim Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Terazi burcunda hareketli yeniay. Oldukça zorlu seçimler yapmaya zorlanabiliriz. İlişkilerde dengesizlik ve uyumsuzluk hâkim olabilir.

 

 

04 Ekim Pazartesi

Haftaya Başak burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Hem Ay’ ın iyice küçülmüş olması hem de Merkür’ ün geri harekette olması yeni adımlar, başlangıçlar için uygun bir zamanda olmadığımızın göstergesi. Gün içinde Ay’ ın açıları detaylara odaklanabileceğimizi, elde kalan işleri halledebileceğimizi ve pratik çözümler üretebileceğimizi göstermekte. Buna Merkür Jüpiter arasındaki olumlu görünümde ekleneceğinden, şimdiye kadar gözümüzün önünde olan çıkış noktalarını göremediğimize kendimizde hayret edebiliriz. İçinden çıkılmaz gibi görünen sorunlar bir anda kolaylıkla çözülebilir duruma gelebilir. İçimizde kalanları söyleyebilir ya da irtibatı kaybettiğimiz kişilerle tekrar bir araya gelebiliriz. Ancak akşam saatlerinde işler istediğimiz gibi gitmeyebilir, kaos ya da belirsizlik içinde olabiliriz.

05 Ekim Salı

Sabah saatlerinde planlı, üretken ve organize olabilir, sessiz ve derinden ilerleyebiliriz. Yarın gerçekleşecek yeniay öncesi angaryalardan kurtulmak ve sonuca ulaşmak için uygun zamanlardayız. Yaklaşık saat 11:45 – 15:45 arası Ay boşlukta olacağından işler biraz yönsüz kalabilir ancak sonrasında Ay’ ın Terazi burcuna geçmesiyle birlikte sosyalleşmenin, ilişkilerin ve dengede kalmanın çok önemli olduğu bir sürece giriyoruz. Özellikle akşam saatlerinde otorite figürlerinin işin uzmanlarının desteğini alarak objektif ve sağduyulu bir tavır sergileyebiliriz.

06 Ekim Çarşamba

Bugün saat 14:05’ te Terazi burcunun 13 derecesinde gerçekleşen yeniay hem kişisel haritalarımızda hem de ülkemiz için çök önemli gelişmelerin olacağına işaret etmekte. Yeniay derecesinin Mars’ la kavuşumu ve Uranüs’ le kurduğu uyumsuz görünüm dengemizi korumakta zorlanacağımızı gösteriyor. Bir yandan daha agresif ve atak bir tutum izlememiz gerekirken bir yandan da güvende kalmaya çalışmanın gerilimini yaşayabiliriz. Muhtemelen bulunduğumuz coğrafyada gerek askeri gerekse diplomatik açıdan bir hareketlilik yaşanabilir ve biz bu hareketlilik içinde hakkımızı savunmaya çalışırken güvenlik zafiyetleri yaşayabiliriz. Uyumlu ve dengeli olmaya, diplomatik kanalları kullanmaya çalışsak ta kışkırtmalara maruz kalabiliriz. Gökyüzünde hava elementinin yoğunluğu ekstrem hava olaylarıyla karşılaşma ihtimalini, sonbahar rüzgârlarının sert eseceğini gösteriyor.

Kişisel hayatlarımızda ise yine ilişkiler ve işbirlikleri baş rolde olacak. Politik davranmakta zorlanabilir, taviz vermeye zorlanabilir, süregelen ilişkilerde dengesiz iniş çıkışlar yaşayabiliriz. Yaklaşık iki hafta boyunca pasif agresif bir tutumla bizi kışkırtmaya çalışanlara karşı dikkatli olmalıyız. Bazen taviz vermek ve uyumlu olmak bile güvende olmamıza ya da ilişkiyi olduğu yerden devam ettirmemize yetmeyecektir. Oldukça zorlu seçimler yapmaya zorlanacağımız bir yeniay bizi bekliyor.

07 Ekim Perşembe

Yaklaşık saat 08:00 ile 17:30 arası Ay boşlukta ilerleyecek. Yeniayla birlikte gelen uyumsuzluk ve dengesizlik gün içinde devam edecek ve nereye varacağı belli olmayan bir gerilim hâkim olacak. Aslında “etliye sütlüye” karışılmaması gereken bir gündeyiz. Mümkünse kimsenin arasına girmemeli, arabuluculuk yapmamalı, çevremizdekileri uzlaştırmaya çalışmamalıyız. Ancak akşam saatlerinde olaylara daha derinlemesine bakabilir, sezgilerimize güvenmeye başlayabiliriz.

Bugünün önemli bir gökyüzü olayı da Venüs gezegeninin Yay burcuna geçmesi. Yaklaşık bir aydır ilişkilere daha tutkulu, derin ve şüpheyle yaklaşırken artık daha bağımsız ve yüzeysel yaklaşabiliriz.

08 Ekim Cuma

Yeniayla birlikte başlayan sert rüzgârlar artık maksimum seviyeye ulaşıyor. Ay, Akrep burcundaki yolculuğunu sürdürürken zorlu görünümler yapıyor ve herşeye herkese kuşkuyla yaklaşmamıza neden olacak olaylar tetikleniyor. Kelimenin tam anlamıyla sürekli bir öfke halinde etrafımızdakilere sataşabilir, üstümüzde yoğun bir baskı hissedebilir, ani gelişen olaylara şüpheyle yaklaşıp yeni bir strateji belirlemek yerine inat edebiliriz.

Bugün para piyasalarında da bir güvensizlik yaşanabilir, ülke içinde yaşanan gerilimden olumsuz etkiler alınabilir. Yanlış yerde yanlış zamanda yapılan söylemler gerginliğin tırmanmasına yol açabilir.

09 Ekim Cumartesi

Ay neredeyse tüm gün açısız ilerliyor. Gün içinde var olan gerilimli enerjinin nereye doğru ilerleyeceğini kestirmek oldukça zor. Eski defterleri açmanın zamanı değil. Boşboğazlık yapıp ortamın dengesizleşmesine yol açabilir, maksadını aşan laflar sarf edebiliriz. Biraz da geçmişten gelen yaralarla harekete geçmek, laf sokma çabası içinde olmak ilişkilerin tamamen kopmasına neden olabilir. Yaklaşık saat 18:30 sonrası Ay’ ın Yay burcuna geçmesiyle birlikte ortam iyice hareketlenebilir. Bu saatten sonra uluslararası platformlarda yaşananlara çok dikkat edilmeli. Yurtdışında yaşanan gelişmeler direkt bizi etkileyebilir, boş ve gereksiz söylemlerin içine çekilebiliriz. Geçmişten gelen işbirlikleri ve ilişkiler abartılı ya da fanatizm dolu adımların atılmasına neden olabilir.

Bireysel hayatlarımızda ise patavatsızlık yapmaya, düşünmeden hareket etmeye meyilli bir gece bizi bekliyor.

10 Ekim Pazar

Oldukça zorlu geçen bir haftanın ardından Pazar sabahına umutlarımız tazelenmiş, iyimser bir ruh haliyle başlayabiliriz. Gün içinde açık havada olmak ve dostlarla bir arada olmak iyi gelebilir. İlgi alanlarımız üzerine eğilebilir, keyif aldığımız konularla ilgilenebilir, spor yapabilir, kendimizi enerjik hissedebiliriz. Ancak dünden beri devam eden patavatsızlıkta tam gaz devam ettiğinden fark etmeden kırıcı olabiliriz. İyi haftalar….

 

Read 631 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.