Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

159686
BugünBugün465
DünDün580
Bu HaftaBu Hafta3058
Bu AyBu Ay14064
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1596866
Online 8
   
Pazar, 05 Eylül 2021 19:56

6 Eylül – 12 Eylül Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by  Figen KIZILTAŞ

 

 

Başak burcunda Uranüs destekli yeniay. Yeni yollar çizerek, yeni çözümler üreterek verimli olma zamanı.

 

6 EYLÜL PAZARTESİ

Henüz Yeniay gerçekleşmediğinden enerjimizin düşük seyredeceği;  işlerimizi ilerletmekle ilgili yavaş kalacağımız bir güne uyanacağız. Bu yüzden akışta kalmak en uygun seçim olabilir.

Ancak Başak burcundaki Ay’ın eşliğinde eldeki işleri tamamlamak; yarım kalanları bitirmek; aklımızda olan konuların alt yapısını kurgulamak ve planlamak adına ise uygun bir süreçteyiz.

Venüs Pluto arasındaki  sert açı yakın veya sosyal ilişkiler, işbirlikleri ve maddi konularda baskı yaratan koşullara işaret etmekte… Tutkularımıza yenilmemeli; uyum ve dengeden ayrılmadan ilerlemeye bakmalıyız sanki…

Eşzamanlı olarak Venüs’ün Jüpiter ile olumlu kontağı sayesinde zorlu koşulları rahat atlatabilme şansımız var. Önümüze çıkan fırsatları iyi değerlendirmeye bakalım…

Mars ve Pluto arasındaki olumlu açı bizlere azim ve dirayet getirecek; dayanma gücümüzü yükselteceğinden enerjimizi verimli kullanmamıza imkan sağlayacaktır.

 

7 EYLÜL SALI

Sabaha karşı erken saatlerde 03: 52’de 14 derece Başak burcunda bir Yeniay gerçekleşmekte…

Önümüzdeki günlerde eğitim, sağlık konuları, üretkenlik gereken işler; hizmet ve düzenlerle alakalı durumlara bir hayli vurgu yapan gelişmeler öne çıkacak.

Yeniay haritasını incelediğimiz zaman Yeniay’ın Uranüs’ten olumlu açılar aldığını görmekteyiz. Yani beklenmedik koşulların ortaya çıkma ihtimali yüksek.

İsteklerimize ve hedeflerimize ulaşmak için emek harcayacağız ancak bu emekler yeni bir vizyon ve yöntem eşliğinde olmalı… Alışılagelmiş davranış modellerini geride bırakmayı bilecek; yeniliklere açık olacağız.

Sağlıkla ilgili alanlarda yeni buluşlar, icatların yanı sıra yeni yöntemlerin denenme olasılığı da yüksek…

Yeniay anındaki haritanın yükselen burcunun da Aslan oluşu kişisel konuların da önem kazanacağına dair bilgi vermekte… Kendimizi göstermek; liderliğimizi bir kez daha kanıtlamak ve başarılı olmak için kendimizi aşmamız; deneyimlerimizi ve maddi manevi nitelik ve vasıflarımızı adeta cephanemiz olarak ortaya koymamız gerektiğine işaret etmekte…

Yeniay haritasında Güneş ve Ay’ın ikinci evde konumlanması işin içinde yine maddi konuların da ön planda olduğunu göstermekte… Kazançları ihtiyaca yönelik harcamanın zorunluluğu ya da kazançların ihtiyaçlara yetmemesinden dolayı yeni yollar yaratma gereği veya elde olanı en verimli kullanma ve yatırıma çevirme imkanı arayışında olabiliriz.  Zira Başak burcu enerjisi maliyet bilincimiz üzerinde bir hayli etkili olacak…

Ancak Yeniay haritasına uzak derecede de olsa Neptün ‘ün bir karşıt yani stresli açısı olduğunu unutmamalı… Hayali durumlara, aldanma, aldatılma ve yanılgılara da açık olacağımızı belki de yönsüz kalacağımızı göz önünde tutmalıyız…

Günün ilerleyen saatleriyle birlikte hamle yapma ve harekete geçme kapasitemizin yükselmesiyle daha dinamik ve atak olacağımız süreçlerden geçeceğiz. Ay’ın Mars ile Pluto arasındaki olumlu açıyı aktifleştirmesiyle hedeflerimize daha da yoğun odaklanabileceğiz…

Ay saat 22:24 sonrasında artık boşlukta…

 

8 EYLÜL ÇARŞAMBA

Ay’ın sabah erken saatlerde 06:20’de Terazi burcuna geçişiyle birlikte artık önümüzde yepyeni bir atmosfer var… Uyumlu olmak dengede kalmak ana konumuz olacak.

Yakın ilişkiler, evlilik, iş yaşamında güç  birliktelikleri ise gündemin Hedef ve ihtiyaçlarımız için tek başına hareket etmek yerine işbirliklerinden ve başkalarından destek almaya yönelebilir;  gerektiğinde diplomasi kullanmayı tercih edebilir veya tavizkar ve toleranslı olmak gereği duyabiliriz. Ayrıca sosyal konular, hukuksal konular, eşitlik, hak ve adalet arayışı da gündemimizde önem kazanabilir. Yaşadıklarımızı daha objektif bir bakış açısıyla da değerlendirebiliriz.

Günün ikinci yarısındaki Ay Satürn olumlu kontağı sağlam ve kalıcı adımlar getirebilir; güçlü kişi ve kurumlarla olan ilişkilerden desteklere yol açabilir. Niyet ettiğimiz işleri ciddiyetle ve sorumlulukla ele alabilir; gerçekçi değerlendirmelerde bulunabiliriz.

9 EYLÜL PERŞEMBE

Sabaha karşı erken saatlerde gerçekleşecek ve etkisini tüm güne de sarkıtacak olan Ay Merkür kavuşumu iletişim, bilgi paylaşımları, ilan ve duyurular adına hareketli koşullara yol açabilir. Zihinsel uğraşlar; yazılı sözlü işler; anlaşma, sözleşme; beyin fırtınası gerektiren konular; eğitim ve ulaşıma dair konular günün temaları arasında yer alacak gibi…

Kişisel kararlarımızı içimize sinerek verebilir;  duygu ve düşüncelerimizi nezaket çerçevesinde dile getirebiliriz. Ayrıca yakınlarımızla, arkadaş ve dostlarımızla olan dialoglarımız da artabilir.

Günün geç saatlerinde Ay’ın Pluto ile sert; Jüpiter ile olumlu açıları devreye gireceğinden bu huzurlu hava sekteye uğrayabilir. Tutkular önem kazanacağından güç gösterileri; duygusal çekişmeler ortaya çıkabilir. Ancak iyicil Jüpiter olumsuzluklara karşı koruyucu olacak; bizi zorlayan koşulları çözüm üreterek geride bırakma fırsatı getirecektir.

10 EYLÜL CUMA

Terazi burcunun son derecelerindeki Ay Venüs kavuşumunun iyicil  ve hoş enerjileriyle  güne giriş yapacağız. İlişkiler, işbirlikleri adına şanslı ve bereketli bir süreç olabilir.

Ay 07:48 ila 09:05saatleri arasında kısa bir süre için boşlukta kaldıktan sonra Akrep burcundaki yolculuğuna başlayacak…

Birlik ve beraberlik içinde olmak yerine kendi karar ve düşüncelerimizle hareket etmek isteyecek; tutkularımızın, hedef ve ideallerimizin peşinden ısrarla gideceğiz sanki… İç sesimiz, sezgilerimiz de açık olacak; bizlere yön gösterecek.

 Finansal işler, maddi konular, ortak paylaşımlar da bugünlerde bizleri bir hayli meşgul edecek gibi görünüyor.

Akşam saatlerine doğru Ay’ın Satürn ile sert kontağı maddi manevi alanlarda bazı sıkışmaların; engel ve sorumlulukların yaşanmasına neden olabilir. Duygusal olarak ise depresif  ve özgürlüğümüz kısıtlanmış gibi hissedebiliriz. İlişkilerimizde ise mesafeli olabiliriz.

Gece geç saatlerde 23:39 ‘da Venüs burç değiştirerek Akrep burcundaki yolculuğuna başlayacak. İlişkilerimizi daha tutkulu  ve sahiplenici yaşayacak; yüzeysel birliktelikler yerine derin bağlar kurmak isteyeceğiz. Önümüzdeki günlerde yoğun duygular kıskançlığa ve huzursuzluklara yol açabileceğinden dikkatli ve özenli olmamız gereken süreçler olabilir. Ayrıca finansal konular, para ve yatırımlarla ilgili de yeni gelişmelerin ortaya çıkma ihtimali yükselecektir.

11 EYLÜL CUMARTESİ

Sabah saatlerindeki Ay Uranüs karşıtlığı sürprizli ve beklenmeyen gelişmelerin ortaya çıktığı bir zaman dilimi sanki… Planlarımızı değiştirmek ve farklı bir yol izlemek durumunda kalabiliriz.

Günün ilerleyen saatlerinde Ay’ın Güneş ile uyumlu kontağının devreye girmesiyle  işleri düzenli kılma imkanımız olabilir. Analiz yeteneğimiz yükseleceğinden çok yönlü değerlendirmelerde bulunabilir; düşüncelerimizi sezgilerimizle harmanlayarak ilerleyebiliriz.

Akşam saatlerindeki Ay Neptün olumlu açısı bizleri hassas ve duyarlı kılarken hayal dünyamızın genişlemesine de yol açacak sanki… Akışta kalarak an’ın enerjisiyle uyumlu süreçler geçirebiliriz.

12 EYLÜL PAZAR

Ay Akrep burcundaki yolculuğuna bugün de devam etmekte…

Sabaha karşı erken saatlerde Ay’ın Pluto ; Jüpiter ve Mars ile kuracağı açılar hareketli zamanlara işaret etmekte…  Kendi bildiğimizi okumaktan geri durmayacağımız;  isteklerimizin peşinden gitmekte kararlı olacağımız enerjiler içindeyiz. Olumlu kullanalım…

Ay 08:32 ila 11:34 saatleri arasını boşlukta geçirdikten sonra Yay burcundaki seyrine başlayacak… Umutlu, keyifli ve iyimser duygularla hareket edebilecek; gelecekle ilgili beklentilerimiz adına planlar yapacak belki de girişimlerde bulunabileceğiz. Pek çoğumuz için tatil günü olduğundan bize keyif verecek faaliyetlere katılabilir; bizi coşturan ve gelişimimize katkıda bulunacak aktivitelerle de ilgilenebiliriz.

Read 716 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.