Print this page
Pazar, 29 Ağustos 2021 15:50

30 Ağustos – 05 Eylül Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Kafaların karışacağı, endişelerin artacağı, emeklerin boşa gittiğini düşüneceğimiz bir haftadayız.

 

 

30 Ağustos Pazartesi

Haftaya İkizler burcundaki Ay’ ın iletişime açık enerjileriyle başlıyoruz. Merkür’ ün de sabah saatlerinde Terazi burcuna geçmesiyle birlikte artık karşımızdakilerle daha uzlaşmaya ve anlaşmaya açık bir durumda olacağız. Gün içinde iniş çıkışlı bir ruh halinde olabilir, sık sık kararsızlık yaşayabiliriz. Günün ilk yarısında bir çok işi bir arada yapmak ve bir şeylere, bir yerlere yetişme telaşında olabilir, maksimum düzeyde verimli olmak isteyebiliriz. Bu durumun getirdiği gerilim sinirsel gerginliğe yol açabilir ancak hemen ardından işin uzmanlarından ya da bir bilenden destek alarak işleri daha kolay halletmenin yolunu bulabilir, bilgi alış verişinde bulunabilir ve zamanımızı iyi kullanabiliriz. Özellikle akşam saatlerinde yaşamımızı daha keyifli ve konforlu bir hale getirebilir, sevdiklerimizle sohbet edebilir ya da hep beraber bayramımızı kutlamanın mutluluğunu yaşayabiliriz.

Ancak bu haftaya damgasını vuran Mars/ Neptün karşıtlığını unutmamalı, sağlığımıza, hijyene, bağışıklık sistemimizi güçlü tutmaya azami özen göstermeliyiz. Bununla beraber kandırılmaya, aldatılmaya, boşa efor sarf etmeye çok müsait zamanlardayız, dikkat edelim.

Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyoruz. Ülkemizin kuruluşunda emeği geçen başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün herkese teşekkür edip, minnetimizi sunuyoruz.

31 Ağustos Salı

Güne keyifli bir başlangıç yapabilir, kişisel bakımımızla ya da alış verişle uğraşabilir, romantik ilişkilerde hoş gelişmeler yaşayabilir, ufak tefek jestlerle sevdiklerimizi mutlu edebiliriz. Fakat öğleden sonra evdeki hesap çarşıya uymayabilir, yanlış yönlendirmelerden dolayı yanılgıya düşebilir, sinir sistemimiz ya da bağırsaklarımızla ilgili tatsızlıklar yaşayabilir, enerjimizin düştüğünden şikayet edebiliriz. Bugün yapmayı planladığımız işleri yetiştirmekte zorlanabilir, bir türlü zamanında yetişemeyebiliriz. Neyse ki akşama doğru durum iyileşmeye başlayacak. Daha önceki tecrübelerimizden faydalanarak krizleri çözecek ve kendimizi daha iyimser hissedebileceğiz.

Bugün ve yarın bizi huzursuz edecek konulardan biri de istek ve hedeflerimizin toplumsal sorumluluk ve beklentilerle uyuşmaması olacaktır.  

01 Eylül Çarşamba

Sabah saatlerinden itibaren Ay Yengeç burcunda ilerleyecek. Duygusal olarak çok hassas ve kırılgan bir iki gün geçirebiliriz. Özellikle ilişkilerde anlaşılamamaktan, ilgisizlikten şikayet edebiliriz. Gün genelinde eve ve aileye dair konular ön plana çıkabilir, içten içe kırgınlıklar yaşayabilir, iyi niyetle ama objektif bir bakış açısıyla söylenmiş sözlere bile alınabiliriz. Akşama doğru duygularımızda daha derinleşebilir, neyin ne için istediğimizi ya da hissettiğimizi adlandırmaya çalışabiliriz. Bir yandan da kendimizi angaryaya boğarak gerginliğimizi kontrol altına almaya uğraşabiliriz.  

02 Eylül Perşembe

Ay, hâlâ Yengeç burcundaki hareketini sürdürürken etkisini bir süredir hissettiğimiz Mars/ Neptün kontağı bugün kesinleşiyor. Tüm dünyada salgına, aşıya ya da çevre temizliğine, korunmasına dair söylemler kafamızı iyice karıştırabilir, neye inanacağımızı şaşırabiliriz. Okulların açılması arifesinde aileler ne yapacağını bilemez durumda kalabilir. Çabalarımızın boşa gitmesinden, sağlık sisteminin zarar görmesinden ve bunun gibi daha bir çok konudan duyduğumuz endişe bizi hasta edebilir ya da takıntılar geliştirmemize yol açabilir. Bu durum sadece bizler ya da ülkemiz için değil tüm dünya için geçerli olduğundan kaosların yoğun olduğu bir dönem bizi bekliyor. Çok dikkatli olmalı, kışkırtma ve kandırmalara karşı gözümüzü dört açmalı, her söylenene hemen inanmamalıyız. Muhtemelen bu endişelerimizden beslenen dolandırıcılar, hırsızlarda hazırda bekliyor olacak. Kurban durumuna düşmemek, pişman olmamak için önlemlerimizi almalı, şartları fazla zorlamamalı, biraz da akışta kalabilmeliyiz.

Gün boyunca duygusal dalgalanmalar devam edecek, sevdiklerimize olan kırgınlığımız biraz daha derinleşecek gibi görünüyor.

03 Eylül Cuma

Geceyi hareketli geçirebilir, hayallere dalabilir, bol bol rüya görebiliriz. Sabahın erken saatlerinde planlarımızı hayata geçirmekte zorlanabilir, çevresel faktörlerden dolayı kendimizi, duygularımızı ifade edemeyebilir, baskı altında kalabiliriz. Güne bu gerginlikle başladığımızdan ve günün büyük çoğunluğunda Ay boşlukta olacağından ilerleme sağlayamayabiliriz. Akşam saatlerine kadar evle ilgilenebilir, temizlik yapabilir, aile fertlerinin sağlığı için uğraşabilir, üstümüze yıkılan angaryaları halledebiliriz. Biraz mutfakta vakit geçirmek veya çevremizle ilgilenmek kendi duygularımızdan uzaklaşmamızı da sağlayacağı için iyi gelebilir. Ancak saat 19:00 civarı Ay’ ın Aslan burcuna geçmesiyle ve Merkür’ ün düğümlerle olumlu görünümde olmasıyla birlikte özgüven, cesaret ve neşe dolabiliriz. Artık daha sosyal olabilir, paylaşımlarda bulunabilir, kendimizi ön plana çıkarabilir, eğlenmek için harekete geçebiliriz.

04 Eylül Cumartesi

Biraz zorlu bir güne başlıyoruz. Kendi içimizde kararlı ve tutarlı olsak ta kontrol edemediğimiz gelişmelerden dolayı beklentilerimiz gerçekleşmeyebilir, önümüze çıkan engeller ve ertelemelerle baş edemeyebiliriz. Yöneticileri ya da otoriteleri suçlayabilir, yetkinliklerini, becerilerini sorgulayabiliriz. Bir anda yaşanan farkındalıklar yön değiştirmemize neden olabilir. Artık etkilerini hissetmeye başladığımız Mars/ Venüs/ Pluto kontakları bu sıkıntıların daha derin ve şiddetli olmasına yol açabilir. Bir yandan güvensizlik yaşarken bir yandan güçlü bir manipülasyonla, dayatmalarla karşı karşıya kalabiliriz. İlişkilerde ve parasal konularda dengeyi tutturamayabilir, krizler yaşayabiliriz. İçinde bulunduğumuz durumu abartmamalı, dengeli, objektif ve sağduyulu olmalıyız. Başak yeniayına giderken bitişlerin, sonlanmaların şiddetinden korunabilmek için inat etmek yerine akıllıca kendimiz vazgeçmeliyiz.

05 Eylül Pazar

Ay, hâlâ Aslan burcunda ilerliyor ama düne oranla daha keyifli ve kontrollüyüz. Gerçi Ay kapanış fazında olduğundan yeni bir işe başlamak için uygun bir zamanda değiliz ancak özellikle öğle saatlerinde sosyalleşmek, romantik jestler yapmak, kendimizi ve sevdiklerimizi şımartmak için son derece uygun bir gündeyiz. Akşama doğru bu durumu abartabilir, aşırıya kaçabiliriz.

Akıl, fikir alabilir, geleceği kurgulayabilir ve olayları objektif, net bir şekilde değerlendirebiliriz. Sosyal ağlarda bol bol paylaşım yapabilir, sürekli bir iletişim halinde olabiliriz.

Yarın başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılı tüm öğrenci ve öğretmenlerimize hayırlı olsun. Sanırım yüz  yüze eğitim başlar başlamaz yeni önlemler ve kurallar devreye girecek, alternatif çözüm önerileri sunulacaktır.

Read 799 times

Latest from Berna AŞKIN