Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

159685
BugünBugün457
DünDün580
Bu HaftaBu Hafta3050
Bu AyBu Ay14056
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1596858
Online 5
   
Pazar, 22 Ağustos 2021 21:46

23 Ağustos – 29 Ağustos Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by  Figen KIZILTAŞ

 

Güneş Başak burcuna geçiyor. Yaz biterken artık daha üretken ve dikkatli olacak, sağlığımızı da ihmal etmeyeceğiz.

 

 

23 AĞUSTOS PAZARTESİ

Sabaha karşı erken saatlerde Güneş’in Başak burcuna geçişiyle yaz mevsiminin rehavetini geride bırakıp artık sorumluluklarımıza yöneleceğimiz bir sürece gireceğiz. Çalışmak, üretken olmak; hizmet etmek,  fayda sağlamak; detayları göz önünde bulundurarak hareket etmek öne çıkacak… Ayrıca sağlık temaları, sistem ve düzenlerle alakalı yeni gelişmeler de gündemde yer alacak.

Bugün Ay Balık burcundaki yolculuğunu sürdürürken akışa uyarak ilerleyebilir ve yaşadıklarımıza tevekkül gösterebiliriz. Ayrıca hislerimiz, iç sesimiz ve sezgilerimiz bize yol gösterecek. Hassasiyet ve duyarlılığımız yüksek seyredeceğinden duygusal dalgalanmalar, iniş çıkışların yanı sıra dağılmalar ve yönsüzlük yaşamaya meyiliz sanki… Ayrıca fedakarca davranabilir gerektiğinde empati kurmaya da açığız.

Satürn ve Venüs arasındaki uyumlu açı gerek yakın ve sosyal ilişkiler, işbirlikleri, maddi konular, sanat ve estetikle alakalı işlere de olumluluk getirmekte…

Günün ilerleyen saatlerinde Ay ile Uranüs’ün olumlu kontağı  farkındalığımızı yükselten hoş ve beklenmedik durumları ; fırsatları önümüze çıkarabilir.

Ancak akşam saatlerinde Ay’ın Mars ile karşıt yani sert açısı bazı sıkıntılara yol açabilir. Fevrilikten, ani tepkiler vermekten, acelecilikten, çatışma ve tartışmalardan uzak duralım.

24 AĞUSTOS SALI

Ay halen Balık burcunda… Günün ilk saatlerinden itibaren öngörülemeyen koşullar içindeyiz… Yanlış anlama ve anlaşılmalara; yanılgılara, bilgi akışında problemli durumlara ve hayalkırıklarına açık enerjiler altındayız. Planlarımızı belirlediğimiz düzende ilerletmekle alakalı sorunlar yaşayabilir; kafa karışıklığına düşebiliriz zira Ay; Merkür ile Neptün arasındaki karşıt açıyı tetikleyecek. Dikkat…

Öğle saatlerine doğru Ay’ın Plüto olan olumlu açısının devreye girişiyle içinde bulunduğumuz şartlar rahatlayabilir. Ancak bu durum uzun sürmeyecek gibi zira Ay; 12: 12 ila 21:56 saatleri arasında boşlukta… Yeni girişim ve hamleler için geç saatler daha uygun olacak gibi…

25 AĞUSTOS ÇARŞAMBA

Koç burcuna geçen Ay eşliğinde dinamik ve hareketli bir gün bizleri beklemekte… Cesaretimiz yüksek seyredeceğinden adım atmaktan ve başlangıçlar yapmaktan çekinmeyeceğiz. Ayrıca rekabete girmekten çekinmeyecek; aksiyon almaya meyilli olacak; düşünce ve fikirlerimizi dile getirmekten sakınmayacağız. Ancak sağduyulu ve temkinli olalım zira Merkür Neptün arasındaki yanıltıcı enerji halen devrede… İçgüdülerimiz ve itilimlerimize kapılmamalı; gelişme ve olayları enine boyuna ölçüp tartmalıyız.

Ay ile Satürn arasındaki olumlu kontak gerekli ciddiyeti getirecektir diye umalım… Bu açı hedef ve isteklerimizi sağlam zemine inşa etmeye; uzun vadeli olacak adımlar atmaya; yanılgıları fark etmeye veya güçlü ve yetkin kişilerden destek bulmaya imkan sağlayabilir.

Günün ikinci yarısındaki Venüs ve Ay karşıt yani stresli açısı ilişki ve işbirliklerinin yanı sıra maddi konularda sıkıntıya yol açabilir. Uyum ve dengede kalmak zorlaşabilir…

26 AĞUSTOS PERŞEMBE

Bugün Merkür Pluto arasındaki olumlu açı bizleri zihinsel  olarak dinamik kılmakla birlikte iletişime ve bilgi paylaşımlarına hareketlilik getirecek gibi… Fikirlerimizde ısrarcı olabilir; derin analizlerde bulunabilir; üzerinde çalıştığımız konuyu derinlemesine inceleme fırsatı yakalayabiliriz.

Ay’ın ilerleyen saatlerle birlikte Pluto ile sert açısı ise gerek duygusal gerekse de maddi alanda bazı çekişmelerin ortaya çıkmasına yol açabilir; rekabet duygumuzu körükleyebilir. Yaptırımcı ve baskıcı davranışlar gösterebilir veya maruz kalabiliriz.

Ancak yaklaşan Ay Jüpiter olumlu kontağı ortamın sertliğini yumuşatabilir;  bizlere iyimserlik ve anlayış getirebilir.

27 AĞUSTOS CUMA

Ay son açısını Jüpiter ile kurduktan sonra 00:14 ila 07:26 saatleri arasını boşlukta geçirecek… Sabah erken saatlerde Boğa burcuna ilerleyen Ay ile artık maddi manevi huzur ve konfor arayışında olacağız. Kişisel manada yaşamdan keyif almak isteyecek; hoşumuza giden uğraşlarla ilgilenecek; yeme içmeye yöneleceğiz sanki… İş ve toplumsal yaşamda ise parasal konular, kazançlar, yatırımlar daha bir ön plana çıkacak gibi…

Güneş ve Ay’ın olumlu kontağı güvenli ve sağlam zeminde ilerlememize; doğru ve yararımıza olacak kararlar almamıza imkan sağlayacak… İşlerimizi de istediğimiz çizgide ilerletebilecek; güçlü kişilerle doğru işbirliklerine ve dialoglara girebileceğiz.

Ancak akşam saatlerinde bu hoş atmosferi bozan durumlar ortaya çıkabilir. Ay’ın Satürn ile sert kontağı bazı stresler getirebilir. Engele ve kısıtlamalarla karşılaşabilir; duygusal manada ise depresif olabiliriz.

28 AĞUSTOS CUMARTESİ

Ay halen Boğa burcundaki yolculuğunu sürdürmekte… Huzurumuz, güvenliğimiz ve konforumuza dair beklentilerimiz hala ilk planda…

Günün ilerleyen saatleriyle birlikte bu beklentilerimizin değişmesine yol açacak durumlar söz konusu…Ay Uranüs kavuşumuyla birlikte sürprizlere açığız ve beklenmeyeni bekleyebiliriz… Aniden beliren gelişmeler planlarımızı etkileyebilir; sıra dışı durum ve olayları ortaya çıkarabilir; bazılarımızda ise farkındalık yaratabilir.

Akşam saatlerindeki Ay Mars olumlu açısı bizleri dinamik; hareketli ve girişimci kılacak sanki… Neşemizi  ve enerjimizi arttıran; coşku veren durum ve gelişmelere açığız…

29 AĞUSTOS PAZAR

Ay halen Boğa burcunda…  Pek çoğumuz için tatil günü olduğundan gerek ruhsal gerek bedensel gerekse de zihinsel manada sakiniz…

Güne Ay ile Merkür arasındaki olumlu açının getirdiği olumlu etkiler eşliğinde giriş yapacağız… Yani duygu ve düşüncelerimizi birbiriyle örtüştüğünden içsel manada huzurluyuz… Eşimiz, dostumuz, arkadaş veya akrabalarla zaman geçirmekten keyif alabilir; yakın evre gezilerine çıkabilir ya da bilgi dağarcığımızı besleyen faaliyetlerle ilgilenebiliriz.

Güneş’in Ay düğümleriyle olan açısı ise gün içinde kadersel durumlarla karşılaşabileceğimize dair bilgi vermekte…

Ay 17:58 ila 19:41 saatleri arasını boşlukta geçirdikten sonra İkizler burcundaki yolculuğuna başlayacak…

Read 756 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.