Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

159685
BugünBugün458
DünDün580
Bu HaftaBu Hafta3051
Bu AyBu Ay14057
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1596859
Online 5
   
Pazar, 08 Ağustos 2021 20:37

09 Ağustos – 15 Ağustos Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by  Figen KIZILTAŞ

 

Büyük beklentiler, büyük hayal kırıklıklarına yol açabilir, ilişkilerde idealize ettiğimiz kişilerin gerçek yüzünü görebiliriz.

 

09 AĞUSTOS PAZARTESİ

Dün gerçekleşen Yeniay’ın ardından taze enerjilerle yeni bir haftaya giriş yapmaktayız.

Ay bugün de Aslan burcundaki yolculuğuna devam etmekte… Sabah saatlerindeki Ay Merkür kavuşumu gerek zihinsel gerekse de bedensel olarak hareketli koşullar içinde olacağımızın habercisi…

Yeni girişimlerde bulunma niyetinde olabilir; rahat iletişim kurabilir; düşünce ve fikirlerimizi net ifade edebiliriz. Ayrıca yolculuklar ve eğitimle alakalı konular da gündemde öne çıkabilir.

İlerleyen saatlerle birlikte Ay’ın Jüpiter ile kuracağı karşıtlık belli bir rahatlama yaşanmasına yol açabileceği gibi isteklerde aşırılıklara; abartılı ve yüksek beklentiler geliştirmeye de neden olabilir.

Bugün ve ertesi gün etkisini hissedeceğimiz Venüs Neptün karşıt açısı yakın ve sosyal ilişkilerde; parasal konularda dengesiz koşullar ve dalgalanmalar getirebilir. Hayal kırıklıkları yaşayabilir; şartları planladığımız gibi yürütemeyebilir ve beklentilerde hüsranlarla karşılaşabiliriz. Ayrıca yanılgı, aldanma ve aldatılmalar da olası…

Ay 15:22 ila 17:55 saatleri arasını boşlukta geçirdikten sonra artık Başak burcundaki yolculuğuna başlayacak.

Başak burcuna ilerleyen Ay ile birlikte daha üretken olmak;planlı programlı davranmak; analiz etmek ve detayları göz önünde bulundurarak adım atmayı tercih edeceğiz…Gerek kendimizin gerekse de toplumun  faydasını gözetecek; geçekçi düşünüp maliyet bilinciyle hareket etmeyi isteyeceğiz.

10 AĞUSTOS SALI

Venüs ile Neptün arasındaki sert açı bugün de etkisini sürdürmekte… Dikkatli olalım…Duygusal olarak gelgitlere açık olacağımızdan yanlışlara düşebilir; alınganlıklar, hayal kırıkları bizlerde olumsuz ruh hali yaratabilir. Maddi konularda ise enine boyuna düşünmeden; tartıp biçmeden adım atmayalım zira yanılgılara açığız.

Gün Ay Mars kavuşumunun dinamik etkileri eşliğinde başlayacak… Enerjimizi yüksek oktavdan kullanma potansiyelimiz olduğundan aceleci, agresif, tartışmacı olma riskimiz yüksek… İsteklerimiz hemen olsun diyebilir; hem kendimizi hem çevremizdekileri yıpratabilir; ilişkilerimizi gerilime teslim edebiliriz. Ayrıca detaylara takılmak bütünü görmemizi engelleyeceğinden mükemmele ulaşmak için yoğun çaba harcayabiliriz. Sağlık anlamında da bizleri sıkıntıya iten koşulların oluşması olası … Ancak yine de bu kavuşum aksiyon almak ve harekete geçmek adına itici bir güç olabilir.

Günün ikinci bölümünde Ay’ın Uranüs ile kuracağı olumlu açı farkındalıkların artmasına; yeni koşul ve durumların ortaya çıkmasına yol açabilir. Olumlu etkilerin varlığından dolayı bizler de bu yeni şartlara daha rahat uyum sağlayabilir; bakış açımızı yenileyebiliriz. Ayrıca beklenmedik imkan ve fırsatların da önümüze çıkma ihtimali olduğundan sürprizlere açık bir süreç geçirebiliriz.

 

11 AĞUSTOS ÇARŞAMBA

Ay halen Başak burcundaki seyrine devam etmekte… Duygularımıza yenilmeden aklımız ve mantığımızla ilerlemeyi tercih etmekteyiz… Ancak bu pek mümkün olmayabilir zira Merkür ile Jüpiter karşıt yani gerilimli açı içinde… Yani kendi düşüncelerimizin peşinde koşmak yerine toplumun yararına olacak olanlara; yeniliklere ve ulvi  olanlara odaklanmak  daha faydamıza olacak…

Mars’ın da Ay düğümleriyle yapacağı açılar kadersek temaların , hamlelerin belki de mücadele ve çekişmelerin gündemi belirleyeceğine dair bilgi vermekte…

Günün ikinci yarısındaki Venüs Ay kavuşumu yumuşak enerjilerin devreye girmesine yol açacağından içinde bulunduğumuz şartları da olumlu kılabilir… İlişkiler, işbirlikleri, uyum ve dengede kalmak adına elverişli bir süreç…

Saat 14:21’de Ay Pluto ile son açısını kurduktan sonra artık boşlukta ilerleyecek… Önemli iş ve girişimleri öğleden sonraya bırakmamalıyız…

Ay 23:01’den itibaren Terazi burcundaki yolculuğuna geçecek…

12 AĞUSTOS PERŞEMBE

Sabah erken saatlerden itibaren uyumun, ahengin, dengede kalmanın önemli olacağı birkaç gün bizleri beklemekte. Yakın ilişkiler, işbirlikleri, anlaşma ve sözleşmelerle ilgili durumlar önem kazanacağından birçoğumuzun yaşamında da belirleyici olacak gelişmeleri ortaya çıkaracak.

Venüs Pluto arasındaki olumlu açı da bu temaların sürece vurgular yapacağını destekler nitelikte…

Aynı zamanda bugün iletişim gezegeni Merkür’ün de kendini rahat ettiği burca Başak’a geçişi de zihinsel manada daha yetkin olacağımızı egomuzla değil mantığımız ve yapacağımız analizlerle yaşadıklarımıza yön vereceğimizi belirtmekte. Duygu ve itilimlerimizle hareket etmek yerine sağduyumuzla karar alabilecek; pratik çözümler üretmeye yatkın olacağız.

Günün ikinci yarısında Ay ve Satürn arasındaki olumlu açı gerçekçi ve ayağı sağlam basar şekilde davranacağımızın işareti… Otorite konumundaki kişi ve kurumlarla olan işlerimizi yürütmek daha kolay olacak; konusunda yetkin kişilerden de destek bulabileceğiz. Hava elementindeki bu olumlu açı muhakeme ve müzakere yeteneklerimizi de olumlu etkileyecektir.

13 AĞUSTOS CUMA

Ay halen Terazi burcunda ilerlemekte…

Ay ve Güneş arasındaki olumlu açı geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen Yeniay sürecinde attığımız adımlar ve başlattığımız girişimlerle alakalı belli bir farkındalığa varmamız adına etken olacak gibi…

Ayrıca hedef ve arzularımızın gerçekleşmesi adına destekler bulabilecek; işbirlikleri geliştirerek veya taviz göstererek bu isteklerimizi gerçekleştirmenin yollarını oluşturacağız. Uyum ve dengeden ayrılmadan yolumuzu çizmeye; ilişkilerimizi kullanarak hedeflerimize en uygun yoldan ulaşmaya çalışabiliriz.

Ay Pluto sert açısı sert koşullar veya çekişmeler getirse de Ay’ın sonrasında Jüpiter ile kuracağı olumlu açıyla koşullarımızı daha rahat bir çizgiye taşıyabiliriz. Yeni fırsat ve imkanlar günün ikinci yarısında kapımızı çalabilir.

Ay saat 23:38 sonrasında boşlukta…

14 AĞUSTOS CUMARTESİ

Ay’ın saat 03:01’de Akrep burcuna girişiyle önümüzde duygusal veya zihinsel anlamda derinleşeceğimiz; hırs ve tutkularımızı önde tutarak davranacağımız bir süreç var.

Ay’ın Merkür ile uyumlu açısı bizleri zihinsel manada oldukça etkin ve yetkin kılacak gibi… Kapsamlı ve etraflıca düşünebilecek; olayların arka planını çözebilecek; manipülatif veya manipülasyona yatkın olacağız… Kendi isteklerimizi ve duygularımızı rahatça ifade edebilecek; yakın çevremizle güçlü bir iletişim kurabileceğiz…Ayrıca görüşme, anlaşma ve sözleşmeler için de uygun bir süreçte olacağız.

Ay’ın Satürn ile kuracağı sert açı ise bu akıcı koşulların sekteye uğramasına yol açabilir. Engeller, kısıtlamalar ve gecikmeler sorun yaratabilir. Dikkatli ve sağduyulu olalım.

Yine Ay’ın eşzamanlı olarak Mars ile olumlu açıda olması koşulları zorlayacağımıza önümüze çıkan bu sorunları aşmak için olumlu ve verimli çaba içinde olacağımızın işareti…

Ay Uranüs karşıtlığının devrede olacağı geç saatler ise beklenmeyeni bekleyeceğimiz bir zaman dilimi gibi…

15 AĞUSTOS PAZAR

Akrep burcundaki Ay’ın ile Aslan burcundaki Güneş ile sert bir açı içinde olacağı bir güne uyanacağız…

Yani gerek içsel gerekse de dışsal dünyada ve maddi konularda güç savaşları , çekişmeler ve üstünlük gösterileri, rekabet ve mücadele günün önemli konusu… Varlığımızı göstermek ve kabul ettirmek adına tüm gücümüzü ortaya koyabilir;  baskıcı ve manipülatif bir tutum izleyebilir veya bu koşullara maruz kalabiliriz.

Günün ilerleyen zamanlarında Ay Neptün olumlu açısı bizi bu kıskaçtan çıkmaya ve daha yumuşak davranmaya itebilir. Neptün’ün etkileriyle empati kurmak, anlayış göstermek, belki alttan almak, fedakarlık göstermek, geri adım atmak daha kolay olabilir.

Read 1036 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.