Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

157726
BugünBugün251
DünDün444
Bu HaftaBu Hafta2052
Bu AyBu Ay11649
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1577268
Online 5
   
Pazar, 01 Ağustos 2021 16:43

02 Ağustos – 08 Ağustos Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Aslan burcunda yeniay, yaşama sevincini ve özgüveni tazeleme zamanındayız ancak kontrol her an bizden çıkabilir.

 

02 Ağustos Pazartesi

Haftaya Boğa burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Bugün yarın ve öbür gün boyunca sürecek, Güneş Satürn arasındaki sert etkileşim kendimizi baskı altında hissetmemize neden olabilir, otorite figürleriyle çatışmalar yaşayabiliriz. Özellikle yönetim kademesi yetkinliklerinin yetersiz olduğunu düşünebilirler.  Sürekli bir yetersizlik ve başarısızlık hissi özgüvenimizi olumsuz etkileyebilir. Sabah saatleri biraz daha gergin geçebilir, duygusal huzur ve tatmin bulmakta zorlanabiliriz. Lüks tüketimi ya da yeme içmeyi abartmamakta fayda var. Saat 12:00 civarında Ay’ ın İkizler burcuna geçmesiyle birlikte kararsızlık yaşayabilir, ufak tefek sakarlıklar yapabiliriz. Muhtemelen hiçbir şey bizi mutlu etmeyecek, memnuniyetsiz ve müşkülpesent bir tavır içinde olacağız. Görüşmelerimizden ya da girişimlerimizden olumlu sonuç alamayabiliriz.

Bu arada bütün hafta boyunca hava durumu bizi şaşırtabilir, sıra dışı hava hareketleri yaşanabilir. Maalesef canımız böyle yanarken bütün hafta boyunca huzur bulmakta, kendimizi güvende hissetmekte zorlanabiliriz. 29 derece Mars Jüpiter karşıtlığında başlayan yangınlar 22 Ağustos’ ta ki 29 derecede gerçekleşecek dolunaya kadar canımızı yakmaya devam edebilir.

03 Ağustos Salı

Dün başlayan sert enerjiler devam etse de bizi destekleyen ve moralimizi yükselten kişilerle bir arada olabiliriz. Romantik ilişkilerde sürprizle gelişmeler yaşanabilir, koşulları lehimize çevirecek sıra dışı çözümler üretebiliriz. Daha akılcı ve sağduyulu olmamıza rağmen çevresel faktörlerden dolayı ara sıra tökezleyebiliriz ancak gün genelinde daha rahat ve iletişime açık bir enerji akışı var. Fakat akşama doğru huzursuzluğumuz artabilir, her şeyden hemen sıkılabilir, bulunduğumuz ortamdan keyif almayabilir, sevdiklerimizi zorlayabiliriz.

04 Ağustos Çarşamba

Ay hâlâ İkizler burcunda ilerlerken kararsızlık ve yanılsamalarla dolu bir gün geçirebiliriz. İnatlaştığımız, sabit fikirli davrandığımız her konu bizi yanıltabilir, duyduğumuz haberler canımızı sıkabilir. Hem duygusal hem de zihinsel bir karmaşanın hâkim olması attığımız adımların geri tepmesine ya da vazgeçmemize neden olabilir. Sona yaklaştığını düşündüğümüz sözleşmeler, anlaşmalarda aksilikler çıkabilir, uzlaşmaya vardığımız konularda ise birden yön değişebilir. Her açıdan denge ve uyumu yakalamakta zorlanacağımız bir gün geçirebiliriz.

05 Ağustos Perşembe

Ay, Yengeç burcunda ve kapanış fazında ilerlerken diğer günlere oranla daha rahat ilerleyebiliriz. Duygusal hassasiyetlerimiz artabilir, aile ilişkilerine, ev işlerine odaklanabiliriz. Pazar günü gerçekleşecek yeniay öncesi moral ve güç depolama zamanındayız.

Bir yandan da Güneş Uranüs sert etkileşimi devreye girdiğinden önümüzdeki birkaç gün bizi sarsan, farkındalık yaratan ve kararlarımızı gözden geçirmemize neden olan gelişmeler yaşayabiliriz. Kendimizden emin olduğumuz konuların aslında pamuk ipliğine bağlı olduğunu görebiliriz. Gökyüzünde sabit gezegenlerde yaşanan bu hareketlilik yer hareketlerine, doğa olaylarına da hazırlıklı olmamız gerektiğini hatırlatıyor.

06 Ağustos Cuma

Ay, hâlâ Yengeç burcundaki ilerleyişini sürdürürken nispeten sakin ve akışta kalabiliriz. Sezgilerimiz güçlenebilir, sevdiklerimize yardımcı olmak isteyebilir, empati kurabiliriz. Kendimizle veya ailemizle ilgilenebilir, alış verişe çıkabilir, bize huzur veren şeylerle uğraşabiliriz. Ancak akşam saatlerinde tadımızı kaçıran ve üstümüzdeki baskının artmasına neden olan gelişmeler yaşanabilir, duygularımızı göstermekte, kendimizi ifade etmekte zorlanabiliriz.

07 Ağustos Cumartesi

Sabah saatlerinde Ay, Aslan burcuna geçiyor. Yarın gerçekleşecek yeniay öncesi kendimizi yeni bir döneme hazırlamanın, enerjimizi toplamanın tam zamanı. Biraz kendimizi şımartmak, kendimizi ön plana çıkarmak isteyebiliriz. Ancak gün genelinde hayatımızdaki otorite figürleriyle yaşadığımız gerginlik devam edecek. Bugün ne kadar istesek te kontrolü elde tutamayacağız ve ister istemez planlarımızı erteleyecek ya da farklı bir tarafa yöneleceğiz. Bizim idaremizde, yönetimimizde olan konular ise daha fazla zorlayıcı ve kontrolsüz olabilir.

08 Ağustos Pazar

Bugün saat 16:50’ de Aslan burcunun 16 derecesinde bir yeniay gerçekleşiyor. Her ne kadar yeniay, yeniliklerle, başlangıçlarla ilişkilendirilse de sabit bir burç olan Aslan’ ın hem de orta derecelerinde gerçekleşen bu yeniay, yeniliklere pek fırsat vermeyecek gibi görünüyor. Üstelik Jüpiter, Satürn, Neptün ve Pluto geri hareketteyken olsa olsa revizyona gidebiliriz. Fakat işin kötüsü mevcut durumu muhafaza etmek için verilen çaba da çok işe yarayacak gibi görünmüyor. Yeniay derecesinin sert görünümleri, Venüs’ ün Neptün karşıtlığına gitmesi her şeyden önce para piyasalarının da yangın yerine dönmesine neden olabilir. Aslan yeniayları büyük bir enerji ve motivasyon kaynağıdır. Muhtemelen özgüvenimizin tavan yapacağı, her zorluğun altından kalkabileceğimizi düşündüğümüz bir zaman dilimindeyiz. Ancak işler hiçte beklediğimiz gibi gitmeyebilir, kontrolü elden kaçırabiliriz.  Kutuplaşmalar ve inatlaşmalar bu yeniayın konularından biri olabilir. Tek doğrunun kendi doğrumuz olduğundan yola çıkarsak etkilerini daha da sert hissedebiliriz. Yaşama sevincinin, hayattan keyif almanın ve kendimizi merkeze koymanın tam zamanı ancak bunu etrafımızdakileri kırıp dökmeden başarabilmeliyiz. İyi haftalar…..

Read 811 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.