Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

159686
BugünBugün464
DünDün580
Bu HaftaBu Hafta3057
Bu AyBu Ay14063
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1596865
Online 6
   
Pazar, 20 Haziran 2021 19:48

21 Haziran – 26 Haziran Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Dolu dolu bir haftaya başlıyoruz. Güneş Yengeç burcuna giriyor, Oğlak burcunda bir dolunay gerçekleşiyor, Merkür düz hareketine, Neptün geri hareketine başlıyor ve Venüs Aslan burcuna geçiyor.

 

 

21 Haziran Pazartesi

Bir çok önemli gökyüzü olayının bir arada yaşanacağı dolu dolu bir haftaya başlıyoruz. Güneş Yengeç burcuna giriyor, Oğlak burcunda bir dolunay gerçekleşiyor, Merkür düz hareketine, Neptün geri hareketine başlıyor ve Venüs Aslan burcuna geçiyor.

Kuzey yarım kürede en uzun günün yaşanacağı bugün sabah 06:30 civarında Güneş’ in Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte önümüzdeki üç ayı belirleyecek olan süreç başlamış oluyor. Dünya astrolojisinde Güneş’ in öncü burçlara giriş tarihlerine göre çıkarılan haritalar oldukça önemlidir. Yaz aylarına genel bir bakış attığımızda göze ekonomik konularda yaşanan sıkıntılar çarpıyor. Halkın keyif, konfor ve sağlığının pekte sağlanamadığını söyleyebiliriz. Hastalıkla ilgili iyiye gidiş olduğu aşikâr ancak her şeyin normale döneceğini söylemek için henüz erken. Genel bir huzursuzluk ve güvensizlik söz konusu olsa da umutlu bir bekleyiş ve iyimserliğinde olduğunu söyleyebiliriz. Denizlerimizle ilgili olumlu haberler alabiliriz, yurt dışı, turizm, eğitim veya hukuki konularla ilgili de düzenlemeler yapılabilir. Jüpiter’ in yaklaşık 4 ay sürecek geri harekete başlamasıyla birlikte bu düzenlemelerin sonuçlarını da almaya başlayabiliriz. Ancak gerek para piyasalarındaki gerilim gerekse bazı bilgilerin ve/ veya skandalların açığa çıkmasıyla yaşanan sıkıntılar yaz aylarının neşe, coşku ve bereket dolu geçmesini engelleyebilir. Sabit burçlarda yaşanan büyük kare görünümü yaz aylarında yer hareketliliği olabileceği konusunda da bizi uyarıyor.

Haftaya Akrep burcundaki Ay’ ın enerjileriyle giriyoruz. Gün içinde yaşanan öfke ve gerilim dolu atmosfer akşam saatlerinde yerini manevi duyguların, sezgilerin güçlenmesine, şifalanmaya, affediciliğe ve tutku dolu bir romantizme bırakabilir.

22 Haziran Salı

Etkisini birkaç gün boyunca hissedeceğimiz Venüs/ Neptün görünümü güzel rüyalara, sanatsal yaratıcılığa, duygu ve şefkat dolu bir romantizme neden olabilir. Sevdiklerimiz için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacak, bazı kişileri gözümüzde fazla büyüteceğiz. Sevginin iyileştirici gücünü yoğun bir şekilde hissedebiliriz.

Bugün Ay Akrep burcunda ancak saat 16:00’ ya kadar boşlukta. Kırdığımız kişileri aramak, eski tanıdıklarla bir araya gelmek, hayallerimizin peşinden gitmek için uygun bir gündeyiz. Dün akşam başlayan romantizm dalgası sabah saatlerinde de devam ediyor ancak Ay’ ın Yay burcuna geçmesiyle birlikte dingin ruh halinden sıyrılıp aşırılıklara meyledebiliriz. Görüş ve inançlar konusunda fanatik tavırlar sergileyebilir, alış verişi, yeme içmeyi abartabilir, biraz vurdumduymaz davranabiliriz. Hatta akşam saatlerinde bir enerji ve özgüven patlaması yaşayarak risk alabiliriz.

23 Haziran Çarşamba

Merkür bugün düz hareketine dönmek üzere durağanlaşıyor ama bütün işlerin hemen son hızla iyiye gitmesi henüz mümkün değil. En azından Yay burcundaki Ay’ ın Merkür’ le sert etkileşimde olduğu bugün iletişim sorunları, anlaşmazlıklar ve aksamalar devam edecek gibi görünüyor. Bir taraftan da hafta başından beri devam eden Güneş/ Jüpiter arasındaki olumlu görünüm bizi destekleyen, kendimize güvenmemizi sağlayan, hedeflerimize ilerlememiz yolunda önümüzü açan kişilerle bir araya gelebileceğimizi işaret ediyor. Yarın gerçekleşecek dolunay öncesi bazı kararları veremeyebilir, ikilemler yaşayabiliriz. Oldukça hareketli bir gün geçirecek olmamıza rağmen sonuç almakta ya da ilerlemekte zorlanabiliriz.

24 Haziran Perşembe

Akşam saatlerine kadar Ay Yay burcunda ve boşlukta ilerliyor. Gün boyunca iki ileri bir geri gidebiliriz. Ancak saat 21:40’ da gerçekleşecek dolunay öncesi artık olaylar iyice görünür olmaya ve karar almamız için bizi zorlamaya başlayabilir. Oğlak burcunun 3 derecesinde gerçekleşen dolunay bizi sorumluluklarımızı üstlenmemiz, disiplinli olmamız ve harekete geçmemizle ilgili destekler nitelikte. Hesaplı ve stratejik davranmalı, bazı konularda çıkarlarımızı iyi gözetmeliyiz. Ancak dolunay anında Venüs/ Pluto arasında ki uyumsuzluk ilişkilerle ilgili zor bir sürecin bizi beklediğini gösteriyor. Evliliklerde sorunlar yaşanabilir, gayrimenkul piyasasında olumsuz gelişmeler olabilir, sevdiklerimizle aramıza soğukluk girebilir. Manipülasyonların farkına varmamız içten içe güven kaybına neden olabilir. Bu dönemde yatırım yaparken çok dikkatli olmalıyız. Fakat bir yandan da kararlı ve akılcı bir şekilde hedeflerimize ilerlersek başarılı olabiliriz.

25 Haziran Cuma

Dolunayın ertesi günü Ay hâlâ Oğlak burcundayken artık gerilimden uzak işlerimize odaklanabiliriz. Gün boyunca iş, güç, bitirilmesi gereken görevler ve sorumluluklara odaklanabiliriz. Enteresan karşılaşmalar ya da karşımıza birden çıkan pratik çözümler işimizi daha da kolaylaştırabilir. Bugün Neptün yaklaşık altı ay sürecek geri hareketine başlıyor. Kişisel olarak etkisini net olarak hissedemesek te hayal gücümüzde zayıflama olabilir. Diğer yandan denizlerimizdeki müsilaj sorunuyla mücadele bu süre içinde devam edebilir ve sonuçlarını ancak 6 ay sonra görmeye başlayabiliriz.

26 Haziran Cumartesi

Ay, Oğlak burcundaki yolculuğunu sürdürürken güne gergin bir başlangıç yapabiliriz. Sevdiklerimizin bize değer vermediğini düşünebilir, ilgisizlikten ya da sevgisizlikten yakınabiliriz. Kendimizi beğenmeyebilir, fiziksel görünümümüzden hoşnutsuz olabilir ya da içinde bulunduğumuz ortamda rahat olmayabiliriz. Venüs’ te artık Yengeç burcunun son derecesinde olduğundan hem ilişkilerde aradığımızı bulamayabilir hem de hayattan keyif almakta zorlanabiliriz. Akşam saatlerinde Ay’ ın Kova burcuna geçmesiyle birlikte ilgimiz dünya ve ülke gündemine kayabilir, sosyal medyada zaman geçirebiliriz.

 27 Haziran Pazar

Güne sinirli ve öfkeli bir başlangıç yapabilir, her şeye, herkese muhalif olabiliriz. Özellikle sabah saatlerinde dikkatli olmalı, kavga ve tartışmalardan uzak durmalı, gereksiz risklere girmemeliyiz. Biraz sıkıntılı bir günde olduğumuzdan programımızın şaşma ihtimalini göz önüne almalı, körü körüne inat etmemeliyiz. Duygusal açıdan mesafeli olabilir, kendimizi soyutlamak isteyebiliriz. Gece yarısına doğru bu ruh halinden çıkıp daha iletişime açık ve uzlaşmacı davranabiliriz.

Bugün Venüs 22 Temmuz tarihine kadar kalacağı Aslan burcuna geçiyor. Önümüzdeki günlerde eğlenmek, sosyalleşmek ve hayattan keyif almak daha kolay olacak. Kendimizi ve sevdiklerimizi şımartmak isteyebilir, lükse ve gösterişe meyledebiliriz. İyi haftalar…………

 

Read 887 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.