Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

157726
BugünBugün251
DünDün444
Bu HaftaBu Hafta2052
Bu AyBu Ay11649
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1577268
Online 5
   
Pazar, 13 Haziran 2021 22:03

14 Haziran – 20 Haziran Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

İniş çıkışlarla dolu, bilgi karmaşası yaşanacak bir haftadayız. Değişmeyen tek şeyin değişim olduğunu fark etmeli, ayak diremekten vazgeçmeliyiz.

 

 

14 Haziran Pazartesi

Haftaya Aslan burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Etkileri hafta sonu başlayan bugün kesinleşen ve bir kaç gün boyunca da hissetmeye devam edeceğimiz Güneş/ Neptün zorlu görünümü bizi oldukça yoracak gibi görünüyor. Planlarımızı uygulamakta zorlanabilir, hedeflerimize ulaşamayabilir, kişiliğimizi olduğundan farklı yansıtabilir ya da yanlış anlaşılabiliriz. Bu sırada onay beklediğimiz hayatımızdaki otorite figürleri bizi yanıltabilir. Resmi kurumlarda da işlerimiz gereksiz yere uzayabilir, yönetim kademelerinde skandallar yaşanabilir, yalan yanlış yapılmış işler birden açığa çıkabilir.

Zaten gün boyunca Ay’ ın Satürn ve Uranüs’ le olan görünümleri de bu durumu destekler nitelikte. Özellikle öğleden sonra neye elimizi atsak elimizde kalabilir, bir sürü engel çabalarımızın boşa gitmesine neden olabilir. Bugün inatlaşmamalı, şartları zorlamamalı ve gerek kendimiz gerekse çevremizdekilerle ilgili fazla beklenti içine girmemeliyiz. Önemli görüşme, toplantı ve imzaları Merkür’ ün de geri hareketini göz önüne alarak başka bir zamana bırakmakta fayda var.  

15 Haziran Salı

Ay, hâlâ Aslan burcunda ancak düne oranla daha rahat görünümler yapıyor. Sabah saatlerinde yarım kalan görüşmeleri tamamlayabilir, tanıdıkları, arkadaşları arayabilir, ticari faaliyetlerde bulunabiliriz. Akşama doğru sosyal ortamlarda bulunmak, daha keyifli zaman geçirmek, birazda kendimizi şımartmak için uygun bir süreç olabilir. Saat 20:25 sonrası Ay boşluğa düşeceğinden önemli bir işe girişmemekte fayda var.

Fakat uzun süredir devam eden Satürn/ Uranüs görünümü de bugün kesinleşiyor. Gerçi bu açının etkilerini aylar hatta yıllar içinde daha rahat algılayabiliriz. Kurulu düzeni belirli bir plan dahilinde değiştirmek, revizyona gitmek ( Satürn ve Merkür geri harekette) geleneksel yapıya karşı çıkmak, kaynakların kullanımında daha insancıl paylaşımlar istemek, baskıya direnmek gibi gerekli dönüşümler sürecinde olduğumuz bu dönemde radikal olaylar meydana gelebilir. Körü körüne inanmanın ve güvenmenin sorgulanmasıyla sıra dışı gelişmeler yaşanabilir.

16 Haziran Çarşamba

Sabah saat 06:00 civarında Ay Başak burcuna geçiyor. Günün ilk yarısında duygularımızı, istek ve ihtiyaçlarımızı abartabilir, fazla endişeli ya da fazla talepkâr olabiliriz. Herşeyi ve herkesi gözümüzde büyütmeye meyilli olacağımızdan biraz dikkatli olmakta fayda var. Özellikle akşama doğru kadersel temaların fazlasıyla devrede olması, geçmişten gelen iş veya tanıdıkların devreye girmesiyle iyice ikilemde kalabiliriz.

17 Haziran Perşembe

Ay, hâlâ Başak burcunda ilerlerken sabah saatlerinde daha verimli ve görev odaklı olabilir, üstlendiğimiz işleri pratik yollarla halledebilir, harcamalarımızı temkinli ama bilinçli yapabiliriz. Ancak öğleden sonra duygu karmaşası içinde olabilir, sürekli iniş çıkışlar yaşayabiliriz. Bir yandan iletişim kurmakta birbirimizi anlamakta zorlanabilir bir yandan da sevdiklerimizin desteğini hissedebiliriz. Özellikle akşama doğru neyin doğru neyin yanlış olduğunu karıştırabilir, gelişmeleri net ve objektif bir gözle değerlendiremeyebiliriz. Yolculuklar, ticari faaliyetler, önemli görüşmeler açısından zorlayıcı bir gün olabilir, planlarımızda aksamalar yaşayabiliriz.

18 Haziran Cuma

Sabah saatleri iki ileri bir geri hareket edip, verdiğimiz sözleri tutamayabilir, kendimizi ifade edemeyebilir, ikilemde kalabiliriz. Karar almakta, harekete geçmekte ya da planlarımızı uygulamakta zorlanacağımız için önemli iş ve görüşmeleri saat 12:00’ den sonraya bırakmak daha iyi olacaktır.  Ay’ ın öğle saatlerinde Terazi burcuna geçmesiyle birlikte daha aktif ve sosyal olabileceğiz. İlişkiler, işbirlikleri ve ortaklıklara odaklandığımız, arabuluculuğa soyunduğumuz bir gün geçirebiliriz. Özellikle akşam saatlerinde romantik ilişkilerde cesur adımlar atabilir, daha paylaşımcı ve keyifli olabiliriz.

19 Haziran Cumartesi

Haftanın en rahat ilerleyen günündeyiz. Hem sosyal hem de iş ilişkilerinde uyum ve dengeyi yakalayabilir, görüşmelerimizden olumlu sonuçlar alabilir, geçmişten gelen bütün pürüzleri temizleyebilir, arkadaşlıkları canlandırabiliriz. Üstünde düşündüğümüz, planladığımız konularda bilgi alış verişi yapabilir, farkındalığımızı artıracak görüşler alabiliriz. Gün genelinde destekleyici enerjiler altındayız ancak gece yarısına doğru gerek romantik ilişkilerde gerekse aile içinde alınganlıklar olabilir, duygusal kırılmalar yaşanabilir. Bir grup halinde hareket ederken beklenti ve keyiflerimiz birbirine uymayabilir.

20 Haziran Pazar

Sabah erken saatlerde dünden kalan gerilim artık baskıya dönüşebilir ve kendimizi kısıtlanmış hissedebiliriz. Ancak öğlene doğru konuşarak ve objektif bir bakış açısı yakalayarak sorunları giderme fırsatını yakalayabiliriz. İletişimin ve paylaşımın önemli olduğu günün ilk yarısında hareket halinde olabiliriz. Ancak saat 15:00 gibi Ay’ ın Akrep burcuna geçmesiyle birlikte daha derin ve yoğun duygular içinde olabiliriz. Jüpiter görünümünün de devreye girmesiyle birlikte sezgilerimizin güçleniyor, manevi değerler ve mistik konular daha ön plana çıkıyor. Akşam saatlerinde içimize doğanlara dikkat etmeliyiz. Meditasyon yapmak ya da dua etmek ruhumuzu şifalandıracak şeylerle uğraşmak iyi olabilir.

Bugün “Babalar günü”, baba olanların, kendini baba gibi hissedenlerin herhangi bir canlıya babalık edenlerin günü kutlu olsun. İyi haftalar…..

Read 1025 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.