Print this page
Pazar, 06 Haziran 2021 19:55

07 Haziran – 13 Haziran Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

İkizler burcunda Güneş Tutulması. Beklediğimiz haberler gelebilir ancak kafamız iyice karışabilir. Sıcak ve hareketli bir yaz bizi bekliyor.

 

07 Haziran Pazartesi

Haftaya Boğa burcundaki Ay’ ın etkileriyle başlıyoruz. Öğlene kadar olan süreçte işlerimizde ve planlarımızda aksamalar olabilir, engellerle boğuşmak zorunda kalabilir, otoritelerin hışmına uğrayabilir, devlet dairelerinde sıkıntılar yaşayabiliriz. Ancak günün ikinci yarısı daha rahat bir enerji akışı var. Konforumuz bizim için önemli olabilir, keyif aldığımız konularla uğraşabiliriz. Biraz tembellik yapıp, kendimizle ilgilenmek isteyeceğimiz bir akşam geçirebiliriz.

08 Haziran Salı

Gün boyunca başladığımız işleri nihayete erdirebilir, çabalarımızın somut karşılığını alabiliriz. Hem duygusal hem de maddi açıdan kendimizi güvende hissedebilir, geleceğe yönelik yatırımlarımızı gözden geçirebiliriz. Bugün yapacağımız görüşmeler ve toplantılardan da olumlu geri dönüşler alabiliriz. Akşama doğru aileyle haşır neşir olabilir, uzun aradan sonra bir sofra başında toplanabiliriz. Fazla efor sarf etmeden ilerleyebileceğimiz bir gündeyiz. Ancak saat 21:50 sonrası Ay’ ın İkizler burcuna geçmesiyle birlikte içimizde bir huzursuzluk olabilir, ne istediğimize karar vermekte zorlanabiliriz. Sosyal medya üzerinden abartılı tepkiler vermeye kalkabiliriz.

09 Haziran Çarşamba

Yarın gerçekleşecek Güneş tutulması öncesi elimizi attığımız hiçbir işte sonuca ulaşamayabilir, her işi yarım yamalak yapabiliriz. Bugün şartları zorlamamalı, akışta kalmalı, olayları kurgulamadan gelişine yaşamalıyız. Kadersel karşılaşmalar yaşayabilir, canlı bir sosyal ortam içinde bulunabilir, bol bol paylaşım yapabiliriz. Yeniay ve tutulma öncesi yeni bir döneme geçmeden önce bilgi alış verişleri yapabilir, uzmanlara danışabilir, araştırmalarda bulunabiliriz. Gün boyunca ikilemde kalıp seçim yapmakta zorlanabiliriz.

10 Haziran Perşembe

Bugün saat 13:52’ de İkizler burcunda yaklaşık dört dakika sürecek bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Kuzey Ay Düğümüyle dizilimli Saros 5 nolu bu tutulma zaten sıra dışı gelişmelerin ortaya çıkacağı bir tutulma olarak görülüyor. Bazı önsezi ve fikirler ışığında harekete geçilebilecek bir dönemden bahsediyoruz. İstanbul’ a göre çıkartılan tutulma haritasında ise Asc ve Mc’ nin öncü burçların sıfır derecelerinde olduğunu görüyoruz. Bu bilgileri yorumladığımız zaman karşımıza yeni başlangıçlar, fikirler ve fırsatlar çıkacak diyebiliriz. Zaten bilindiği üzere Güneş tutulmaları bir dönemin kapanıp, bir dönemin açılmasıyla ve harekete geçmekle ilgilidir. Ancak Merkür’ ün geri harekette olması, Mars’ ın son derecelerde olması ve tutulma derecesinin Neptün’ le görünümü her fırsatın aslında doğru fırsat olmadığını gösteriyor. Gökyüzündeki hava elementinin yoğunluğu bilgi alış verişleri, iletişim, eğitim, ticari faaliyetler ve kısa yolculuklarla ilgili oldukça hareketli bir dönemde olduğumuzu gösteriyor. Bu dönemde açığa çıkan olaylar aklımızı karıştırabilir, dedikoduların, skandalların biri bitip diğeri başlayabilir, sunulan seçenekler arasından doğruyu seçmek oldukça zor olabilir. Muhtemelen kısıtlanma döneminin ardından özellikle ay sonunda ülkece seyahat etmeye kalkacağız. Daha önce kaçan fırsatlar tekrar karşımıza çıkabilir, eski iş yerlerimizle yeniden çalışmaya başlayabilir, yarım ya da sonuçsuz kalan görüşmeler beklenmedik bir şekilde yeniden başlayabilir. Ticari hayat canlanabilir ancak internet üzerinden yapılan dolandırıcılık vakalarında da artış olabilir. Sözün özü bu tutulmayla birlikte hem sosyal hem iş hayatımız canlanacak, biraz kafa karıştırıcı olsa da bir çok bilgi ve seçeneğe kavuşacağız. Birde uzun süredir beklediğimiz haberler artık gelebilir.

11 Haziran Cuma

Tutulma sonrası saat 10:30 gibi Ay Yengeç burcuna geçiyor ve son günlerin huzursuz ruh halinden çıkıp artık daha duygusal ve naif enerjilere bürünüyoruz. Aile, vatan, yuva temalarının ön planda olduğu birkaç gün bizi bekliyor. Bugün sevdiklerimizi koruyup kollamak isteyebilir, ev işleriyle ilgilenebiliriz. Özellikle öğle saatlerinde iştahımız fazlasıyla açılabilir, hassasiyetimiz ve alınganlığımız artabilir. Bir yandan da sezgilerimiz çok güçleneceğinden aklımıza gelen başımıza gelebilir. İstek ve dileklerimizin birazda evrensel yardımla yerine gelebileceği saatlerdeyiz.

Bugün Mars, 29 Temmuz’ a kadar kalacağı Aslan burcuna geçiyor. Çok hareketli ve sıcak bir yaz bizi bekliyor. Fiziksel enerjimiz ve özgüvenimiz artmasıyla kendimizi göstermek ve ön plana çıkmak için çaba sarf edebiliriz. Yalnız harcamalara dikkat etmeli, gösteriş ve lüks için gereksiz yere paramızı çarçur etmemeliyiz.

12 Haziran Cumartesi

Ay, Yengeç burcundaki yolculuğunu sürdürürken aile, çocuklar, yuva, ülke konuları gündemimizde olabilir. Bir yandan sevdiklerimizi fazlasıyla kucaklayabilir, onlar için her türlü fedakârlığa katlanabilir, bir taraftan da aşırı hassasiyet gösterip karşımızdakilerinde bize aynı duygularla yaklaşmasını isteyebiliriz. Sık sık geçmişe özlem duyabilir hatta en ufak bir şeyde bile gözlerimiz dolabilir. Bugün romantik ilişkilerde samimiyet, duygu yoğunluğu ve akışı oldukça fazla olabilir, evlenmek, yuva kurmak hayalleri kurulabilir.

13 Haziran Pazar

Ay, hâlâ Yengeç burcundayken bütün gece rüya görmüş olabilir, mümkünse yataktan kalkmadan tüm günü sevdiğimiz şeylerle ilgilenerek geçirmek isteyebiliriz. Karşımızdakilerin ihtiyaçlarına fazla duyarlılık gösterebiliriz. Doğayla, bitkilerle uğraşabilir, sık sık hayallere dalabiliriz. Ancak öğle saatlerinde bu rüyalardan sertçe uyandırılıp gerçek dünyaya dönmek zorunda kalabiliriz. Duygularımızı bastırmanın ve içimizden geçenleri kendimize saklamanın gerilimini yaşayabiliriz. Gün genelinde yeni bir şey yapmadan kendimizle ve ailemizle uğraşmak en doğrusu olacaktır. Saat 21:30 sonrası Ay’ ın Aslan burcuna geçmesiyle birlikte hareketliliğimiz artabilir, risk almak isteyebilir maceralara atılabiliriz. İyi haftalar

 

Read 1136 times

Latest from Berna AŞKIN