Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

157725
BugünBugün236
DünDün444
Bu HaftaBu Hafta2037
Bu AyBu Ay11634
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1577253
Online 6
   
Pazar, 30 May 2021 22:01

31 Mayıs – 06 Haziran Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Rüştümüzü ispata zorlanıp, manipülasyon ya da saldırılarla karşılaşırken bir yandan şansımız dönebilir, kısmetimiz ayağımıza gelebilir. Taşlar yerinden oynarken, dengemizi korumalıyız.

 

 

 

31 Mayıs Pazartesi

Haftaya Kova burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Yine enteresan, hızlı ve beklenmedik gelişmelerin yaşanacağı bir haftadayız. İkizler/ Yay hattında gerçekleşen tutulmaların olduğu bu dönemde gündemi takip etmekte zorlanabilir, neye inanacağımızı şaşırabiliriz. Zaten bir süredir yazılarımızda bilgi karmaşası yaşandığının ve iletişim trafiğinin arttığının altını çiziyorduk. Bu durum en azından 10 Haziran’ da ki Güneş tutulmasına kadar devam edecek gibi görünüyor. Tabii Merkür’ ün de geri harekete başlaması eski defterlerin daha fazla açığa dökülmesine yol açacak gibi görünüyor.

Güne gergin ve yorucu bir başlangıç yapabiliriz ancak öğle saatlerinde bu havadan kurtulup, kendimizi daha özgür ve gündeme hâkim hissedebiliriz. Sosyalleşmek, paylaşımlarda bulunmak isteyebilir, sosyal medyada fazlasıyla zaman geçirebilir, internet üzerinden ticari faaliyetlerde bulunabiliriz. Günün kalanında hedeflerimize odaklanmak ve geleceğimizi planlamak için harekete geçebiliriz.

01 Haziran Salı

Dün kesinleşen ama etkisi hâlâ devam eden Mars/ Neptün uyumlu görünümü başkalarının adına mücadele edip, enerjimizi ezilenin, güçsüzün, vatanın, milletin ya da ailenin hakkını korumak için harcayacağımız bir süreçte olduğumuzu gösteriyor. Ancak bir yandan da Merkür/ Neptün ve Mars/ Pluto zorlu açıları devrede. Farkına bile varmadan birilerinin maşası olabilir, savunduklarımızın oyununa, manipülasyonuna gelebiliriz. Çok dikkatli olalım. Daha öncede söylediğimiz gibi “At izinin, it izine” karıştığı bu dönemde büyük laflar etmek, büyük hamleler yapmak pek doğru olmayacaktır.

Sabah saatlerinde Ay, Kova burcundaki yolculuğunu sürdürürken entelektüel faaliyetler, sosyal paylaşımlar ve keyifli saatler geçirmek için çok uygun. İnternet aşklarında hareketlilikte artabilir. Ancak Ay öğle saatlerine kadar boşlukta olduğu için fazla bir ilerleme kaydedemeyebiliriz. Saat 12:10 civarında Ay’ ın Balık burcuna geçmesiyle birlikte daha naif ve hassas enerjiler devreye girebilir. Artık objektif olamayacak, sezgilerimizle hareket edeceğiz. Kendi içimize dönmek, akışta kalmak isteyebilir, olaylara müdahale etmeyebiliriz. Zaten Güneş’ in Kuzey Ay Düğümüyle, Ay’ ın Jüpiter’le kavuşumu kadersel olayların açığa çıkacağını ve kısmetimizde olanın müdahale etmeden bize geleceğini gösteriyor. İyi dileklerimizi evrene yaymak, dua etmek ve sevdiklerimizi herşeye rağmen kucaklamak için uygun bir zaman.

02 Haziran Çarşamba

Ay, Balık burcunda ilerlemeye devam ederken sabah saatleri kafamız karışabilir, ikilemde kalabiliriz. Venüs’ ün burç değiştireceği akşam saatlerine kadar ilişkilerde gerilim yaşayabilir, ne istediğimizi ifade edemeyebilir ya da karşımızdakini tamamen yanlış anlayabiliriz. Duygusal ve zihinsel açıdan tatmin olamadığımız, nereye varmak istediğimizi kendimizin de bilmediği bir gündeyiz. Bugün yapacağımız alış verişten hiç memnun kalmayabilir, attığımız her adım sonuçsuz kaldığı için kendimizi yıpratabiliriz. Olayların belirsiz ve ucu açık seyri kararsızlığımızı körükleyebilir.

Akşam saatlerinde Venüs’ ün Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte hem ilişkilerde hem de duygusal açıdan daha rahat olabilir, değer verdiklerimizi korumak, kollamak isteyebilir, onların istek ve ihtiyaçlarına daha duyarlı davranabiliriz. Venüs’ ün Yengeç burcunda kalacağı yaklaşık üç hafta boyunca ilişkilerde evlilik beklentileri artabilir, ev, aile, yuva ve çocuk temaları ön plana çıkabilir.

03 Haziran Perşembe

Düne oranla çok daha kararlı ve ne istediğimizi bilen bir durumdayız. Gerçi sabah saatlerinde yine anlaşmakta zorlanabilir, iletişim trafiğinde karmaşa ya da kesinti yaşayabiliriz ancak hemen sonrasında enerjimiz yükseliyor, sezgilerimiz güçleniyor ve bir nebze de olsa daha objektif olabiliyoruz. Yaşamdaki zorlukları aşmak için güçlü veya işi uzmanı olanlardan destek alabilir, bizi motive edip, olayları net görmemizi sağlayan kişilerle bir araya gelebiliriz. Günün büyük bir bölümünde Ay boşlukta olacağı için yine eylemlerimizi sonuca ulaştırmakta zorlanabiliriz ancak en azından artık elimizde bir eylem planı olmasını sağlayabiliriz.

Saat 21:00’ den sonra Ay’ ın Koç burcuna geçmesiyle birlikte daha talepkâr ve cüretkâr davranmaya başlayabilir, sevdiğimiz, değer verdiğimiz insanları, ailemizi istemeden de olsa kırabiliriz.

04 Haziran Cuma

Yarınki gerilimli havadan önce rahat bir nefes alma zamanındayız. Ay, Koç burcundaki yolculuğunu sürdürürken iyimserliğimiz artıyor, umutlarımız yeşeriyor. Daha enerjik ve cesuruz. Yarını düşünmeden hareket edebilir, şansımıza ve kendimize güvenebilir, isteklerimizin peşinden gidebiliriz. Hem romantik ilişkilerde hem de sosyal ilişkilerde bizi anlayan, destekleyen kişilerin varlığını hissedebilir, özgüven tazeleyebiliriz. Merkür’ ün geri harekette olduğunu unutmadan başladığımız işleri canlandırmak, hedefe ulaşmak ve keyif almak için uygun bir gündeyiz.

05 Haziran Cumartesi

Bir gün önceden kalma cesaretimiz ve iyimserliğimiz devam ederken etkisi bir haftadır devam eden Mars/ Pluto görünümü kesinleşiyor ve Ay tarafından tetikleniyor.

Mars Pluto zorlu açıları astroloji de bir çeşit hayatta kalma savaşı olarak gösterir kendini. Bu durumdan birebir etkilenen ülkeler ya da kişiler bu dönemde kendilerini rakiplerle dolu bir mücadele içinde bulabilir, rüştünü ispat etmeye zorlanabilir. Ortada ciddi bir baskı, manipülasyon ya da saldırı olabilir. Bu hafta taşlar yerinden oynayabilir, dengeyi iyi kurmalıyız. 

Birkaç gün boyunca fazla özgüven göstermek, aceleyle öne atılmak, tepkisel davranmak ve risk almak olumsuz sonuçlar verebilir. Biz bir kişiyle birebir kavga edeceğimizi zannederken bir orduyla karşılaşabilir ya da tuzağa çekilebiliriz. Özellikle akşam saatlerinde öfkemizi kontrol altına almalı, trafikte dikkatli olmalı, ev içi kazalarına karşı önlem almalıyız.

06 Haziran Pazar

Sabah saatlerinde devam eden gerilim öğlene doğru dağılıyor ve artık aceleyle, öfkeyle hareket etmek yerine güvenliğimiz ön plana çıkıyor. Mevcut durumu koruyup mümkün olduğunca keyif almak ve huzurumuzu kaçıracak konulardan uzak durmak isteyeceğiz. Sevdiklerimizle beraber uzun sofra sohbetleri yapmak, aileyle bir araya gelmek, biraz tembellik yapıp, yaşamda bizi mutlu eden şeylere yönelmek için uygun bir gündeyiz. İyi haftalar……

Read 965 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.