Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

162635
BugünBugün127
DünDün507
Bu HaftaBu Hafta3221
Bu AyBu Ay11472
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1626351
Online 4
   
Pazar, 21 Şubat 2021 18:02

22 Şubat – 28 Şubat Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Başak burcunda dolunay; bir süredir devam eden önlemler işe yarıyor mu, çabalarımız karşılığını verecek mi? Venüs Balık burcuna geçiyor, aşkın sınırsız ve sınıfsız halini deneyimleyebiliriz.

 

22 Şubat Pazartesi

Haftaya Yengeç burcundaki Ay’ ın duygusal ve naif enerjileriyle başlıyoruz. Gün içinde Ay’ ın olumlu görünümler yapması ve artık gökyüzünde geri harekette hiçbir gezegen kalmaması hızlı ilerlemeler kaydedeceğimiz bir güne uyandığımızı işaret ediyor. Bugün hem özel hem de sosyal ilişkilerde uyum yakalayabilir, birbirimizi destekleyebiliriz. Aile, milli ve manevi değerler, vatan temalarını içeren konularda gelişmeler yaşayabilir, sevdiklerimizi koruyup kollamak isteyebiliriz. Gayrimenkul alım satımını, ev tadilatını ya da taşınmayı artık ciddi ciddi düşünüp eyleme geçebiliriz. Ayrıca bugün ve yarın Merkür; Satürn/ Jüpiter orta noktasında yer aldığından özellikle kariyere dair konularda görüşmeler, başvurular yapabilir, bize yardımcı olacak kişilerle bir araya gelebiliriz.

23 Şubat Salı

Ay, hâlâ Yengeç burcunda ilerlerken hassasiyet ve duyarlılığımız artıyor. Sezgilerin çok güçlendiği bir günde olduğumuzdan biraz aklımıza gelen başımıza gelebilir. Eski dostlar aklımıza düşebilir, elimize geçen bir eşya bize eski günleri hatırlatabilir. Bugün duygularımızın peşinden gidebilir, alıngan ve hassas davranabiliriz. Biraz tembellik yapmak ya da kendi içimize dönmek isteyebileceğimiz bir zamandayız. Hayal gücümüzü besleyecek konularla ilgilenmek, romantik filmler seyredip, kitaplar okumak, sakinleşmemizi sağlayan huzur bulacağımız işlerle uğraşmak isteyebiliriz.

24 Şubat Çarşamba

Son iki gündür süregelen naif ve uyumlu enerjiler bugün yerini daha sert ve mücadeleci bir ortama bırakıyor. Sabah 08:00 civarında Ay son açılarını Mars ve Pluto ile kuruyor ve hemen ardından boşluğa düşüyor. Bu saatten sonra iki ileri bir geri hareket edebilir, işlerimiz kolay ilerlemediği için öfkelenebiliriz. Duygularımızı ifade edemeyebilir, farkına bile varmadığımız konularda suçlanabilir, kendimizi baskı altında hissedebiliriz. Şartları fazla zorlamamakta fayda var. Saat 15:30’ da Ay’ ın Aslan burcuna geçmesiyle birlikte bu dağınık ve depresif atmosferden kurtulup özgüvenimizi ve neşemizi tekrar kazanabilir, akşam saatlerini çevremizdekilerle diyalog halinde geçirebiliriz.

25 Şubat Perşembe

Ay, Aslan burcundaki yolculuğunu sürdürürken birkaç gündür etkisini hissettiğimiz Mars/ Pluto ve Güneş/ Uranüs görünümleri kesinleşiyor. Dayanıklılık, sabır ve güç gerektiren konularda daha başarılı olabilir, yaşamdaki hedeflerimizde değişime gidebiliriz. Hem farkındalığın hem de özgüvenin yüksek olması bizi daha başarılı kılabileceği gibi manipülatif olmamıza da yol açabilir. İstek ve beklentilerimizde ısrarcı olmak özellikle sabah saatlerinde işlerimize sekte vurabilir. Ani gelişebilecek durumlara hazırlıklı olmalı, baskı karşısında abartılı tepkiler vermemeliyiz. Yüksek bir enerji ve cesaretle harekete geçeceğimizden sonuç almakta kolay olabilir ancak hızla ilerlemek istiyorsak öğleden sonrayı beklemekte ve otorite konumundaki kişilerle inatlaşmamakta fayda var. Yönetim ve güç savaşlarına girmeden, aşırıya kaçmadan ve dramatize etmeden kararlılığımızı sürdürebilirsek daha olumlu gelişmeler yakalayabiliriz.

Bugün ilişkilerin, aşkın, maddi, manevi değerlerin gezegeni Venüs oldukça güçlü konumda olduğu Balık burcuna geçiyor. Venüs, Balık burcundayken sevdiklerimizi niçin sevdiğimizi sorgulamaz onları olduğu gibi, hoşgörüyle kabul ederiz. Aşkın sınırsız ve sınıfsız bu hali romantizmi ve ilahi aşkı da beraberinde getirebilir. Venüs, 21 Mart’ a kadar bu burçta kalacağı için bu dönemi ilişkilerimizi iyileştirmede kullanmak yerinde olacaktır.

26 Şubat Cuma

Sabah saatlerinde gerginlik ve huzursuzluk yaşayabilir, çabucak öfkelenebilir ya da sakarlıklar yapabiliriz. Ayrıca alış verişte abartıya kaçabilir, lüks tüketime yönelebiliriz. Sevdiklerimizden beklentimiz biraz fazla olabilir hemen şımarıp karşımızdakileri zorlayabiliriz. Sözün özü gün genelinde ilişkilerde gerilim hâkim olabilir. Saat 14:30 itibariyle Ay’ da boşlukta olacağından şartları zorlamadan sükûnetimizi muhafaza etmeli, yeni bir işe başlamak, girişimlerde bulunmak yerine önümüzdeki işe bakmalıyız. Gerçi akşam saatlerinde Ay, Başak burcuna geçiyor ancak bu seferde devreye Venüs karşıtlığı gireceğinden huzursuz ve memnuniyetsiz ortam gece boyunca devam ediyor.

27 Şubat Cumartesi

Bugün Başak burcunun 9 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor. Dolunaylar bildiğiniz üzere sonuç almayla, emeklerimizin karşılığını görmekle ilgilidir. Başak burcundaki dolunay tamda bu durumu özetliyor. Başak burcu verimlilikle, işe yaramakla, sağlık, hizmet ve hijyen konularıyla ilgilidir. Covid 19 ile ilgili bir süredir devam eden önlemlerin ve aşının işe yarayıp yaramadığını görmek için ideal bir zamandayız. Bağışıklık sistemimizin nasıl çalıştığını, kendimize doğru yatırımı yapıp yapmadığımızı bu dönemde görebiliriz. Aynı zamanda ilişkilerimizde, kariyerimizde ya da sosyal hayatımızda da yeteri kadar çaba sarf ettiysek olumlu geri dönüşler almanın tam zamanı. Dolunay haritasına baktığımızda İkizler burcunun yükseldiğini ve Jüpiter’ in Ay Düğümleriyle olumlu bir ilişki içinde olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki günlerde eğitim, iletişim ve sosyal medyayla ilgili konularda gelişmeler yaşanabilir, ticari faaliyetler hız kazanabilir. Özellikle internet üzerinden alış verişlerin artacağı, yolculukların çoğalacağı, daha sosyal ve diyaloğa açık bir süreçteyiz. Yazılı ve sözlü anlaşmalar yapılabilir, fikirler havada uçuşabilir, gruplar içinde aktif roller üstlenilebilir.  Dolunay anının tepe noktasının Satürn ile kavuşumu geleceğe yönelik, teknolojik yatırımların yapılacağı, alternatiflerin değerlendirileceği, kalıcı, ilerici ve fark yaratan adımların atılacağını gösteriyor.

Ancak bütün dolunaylarda olduğu gibi bu seferde ilişkilerde biraz gerilim yaşanabilir, duygularımızı kontrol altına almakta zorlanabilir, eleştirel ya da memnuniyetsiz bir tavır sergileyebiliriz.

28 Şubat Pazar

Haftanın son gününe geldiğimizde sabah saatlerinde rehavet içinde olabilir, kişisel bakımızla, düzenimizle ilgilenebiliriz. Öğleden sonraya kadar canımız sosyalleşmek ya da harekete geçmek istemeyebilir. Sonrasında daha aktif ve faydalı olmak isteyecek, günün kalanını verimli geçirmek için bir koşturmaca içine girebileceğiz. Elimizdekileri en efektif haliyle kullanıp bir şeyler üretmek isteyebiliriz. Zamanımızı yapmamız gerekeni yapıp, sorumlulukları, görevleri yerine getirerek geçirebiliriz. İyi haftalar……..

Read 1594 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.