Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

162636
BugünBugün138
DünDün507
Bu HaftaBu Hafta3232
Bu AyBu Ay11483
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1626362
Online 5
   
Pazar, 14 Şubat 2021 18:24

15 Şubat – 21 Şubat Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Güneş Balık burcuna geçiyor. Değişim kapıyı çalınca direnmek yerine kapıyı açmakta fayda var.

 

15 Şubat Pazartesi

Haftaya Koç burcundaki Ay’ ın cesur ve yenilikçi enerjileriyle başlıyoruz. Gün boyunca Kova burcundaki gezegenlerden olumlu görünüm alarak ilerleyeceğinden insan hakları, temel hak ve özgürlükler, teknolojik gelişmeler ve sosyal medyayla ilgili konular üzerinde çalışmalar yapabilir, girişimlerde bulunabiliriz. Özellikle sabah saatlerinde çevremizdekilere liderlik yaparak, tek başlarına harekete geçmeleri için motive ederek kendi iç enerjilerimizi de harekete geçirebiliriz. Tabii Merkür hâlâ geri harekette olduğundan başlangıç yapmak için uygun olmayabilir ancak daha önceden başladığımız girişimlerde yeni sistemler, düzenler kurmak için son derece uygun bir gündeyiz. Jüpiter/ Merkür kavuşumu da devrede olduğundan daha büyük düşünebilir, fark yaratacak alternatif fikirler ortaya koyabiliriz. Özellikle bir yerde takılmış, ilerleme sağlayamadığımız konularda uyanışlar yaşayıp, farklı bir yol izlememiz gerektiğini fark edebiliriz. Bugün hem sosyal hem de entelektüel açıdan son derece aktif olup daha cesur adımlar atabilir, geleceğe yönelik projeler geliştirebiliriz. Bugün ve yarın son derece dinamik enerjiler olduğundan motivasyonumuzda çok yüksek olacaktır.

16 Şubat Salı

Ay hâlâ Koç burcundaki yolculuğunu sürdürürken dünden kalan olumlu enerjilerde tam gaz devam ediyor. Ay’ ın Ay düğümleri ve Venüs’ le yapacağı görünümler adım atarken grupların ve sosyal ilişkilerin desteğini alacağımızı, risk almaya ve hızlı hareket etmeye meyilli olacağımızı gösteriyor. Eskiyi yenilemek için büyük bir itilim hissedebilir bunu yaparken de gözümüzü karartabilir hatta kolayca radikal yollara sapabiliriz. Gerçi akşam saatlerinde geleneksel ve statükocu yapının değişime direnen doğası üstümüzdeki baskının artmasına ve engellerle boğuşmamıza yol açsa da hemen ardından Güneş’ in devreye girmesiyle daha büyük destekler alabilir ve bildiğimiz yolda ilerlemeye devam edebiliriz. Zaten tüm hafta boyunca etkisini yoğun olarak hissedeceğimiz Satürn/ Uranüs zorlu görünümü de sistemi yenilememiz gerektiği konusunda ciddi bir baskı oluşturmakta.

17 Şubat Çarşamba

Ay, gece yarısından sonra boşluğa giriyor ve saat 06:15 civarında Boğa burcuna geçerek boşluktan çıkıyor. Artık Venüs/ Mars arasındaki sert görünümde belirginleşmeye başlayacağından önümüzdeki iki gün boyunca hem para piyasalarında hem de ilişkilerde zorlu bir süreç yaşanabilir.

Bugün Ay, Satürn/ Uranüs arasındaki zorlu görünümü tetikleyeceğinden kapımıza kadar gelen değişimi fazla zorlamadan kabullenmekte fayda var. Alıştığımız, bildiğimiz ve kendimizi güvende hissettiğimiz alanlardan çıkmaya mecbur kalabilir, sistemi yenilememiz gerektiğini fark edebiliriz. Ne kadar risk almadan, konfor alanımızdan çıkmadan, sabit kalmaya çalışırsak o kadar sıkıntıya düşebiliriz. Yeni bir sürecin başında olduğumuzu kabul edip direnmemeli ve farklılıklara ayak uydurmalıyız. Kariyer hedeflerimizi, yatırım araçlarımızı hatta güvenlik anlayışımızı değiştirmemiz gerekebilir. Bu hareketlilik muhtemelen korkutucu ve zorlayıcı olacaktır ancak kaçınılmaz olduğunu bilerek hareket etmeliyiz.

Özellikle akşam saatlerinde gerilim daha da tırmanabilir, kendimizi huzursuz ve baskı altında hissedebilir, ani gelişmelere gereken tepkiyi vermekte, şartlara uyum sağlamakta zorlanabiliriz.  

18 Şubat Perşembe

Ay, Boğa yolculuğunu sürdürürken gerilimde tırmanmaya devam edebilir. Neye güveneceğimizi bilemediğimiz bir güne başlayabiliriz. Her zaman yaptığımız şeyleri yapıp çok farklı sonuçlar elde edebiliriz. Aklımızda sürekli geçmişteki konuşmalar veya eylemler olabilir, içten içe neyi farklı yapabilirdim sorusunu sorabiliriz. Ancak sıfırdan bir eylem planı oluşturmak yerine alışkanlıklarımıza sıkı sıkıya bağlı kalmamız sorun yaratabilir. İlişkilerimizde güven problemi, iletişim kopuklukları yaşayabilir, fazla talepkâr davranabilir ya da aşırı beklenti içine girebiliriz. Eğer sorunlu bir ilişki yaşıyorsak belki de bittiğini kabul edip önümüze bakmak en doğrusu olacaktır. Özellikle akşam saatlerinde dayatmalardan dolayı öfke patlamaları yaşayabiliriz. Gün boyunca, borsa, döviz, altın, kripto para gibi yatırım araçlarında spekülatif hareketler yaşanabilir, sert iniş ve çıkışlar kayıplara yol açabilir.

Bugünün sert dalgalanmaları Meclis’ e de sıçrayabilir, partiler içinde gerilim tırmanabilir ya da vekil sayılarında değişiklikler olabilir.

Günün önemli gökyüzü hareketlerinden biride Güneş’ in yaklaşık bir ay kalacağı Balık burcuna geçişi. Önümüzdeki günlerde pandemi, sağlık, hijyen konuları gündemi daha fazla meşgul edebilir. Yardımlaşmanın önemine vurgu yapılabilir, bizlerde daha hayalci ve romantik olma eğiliminde olabiliriz.

19 Şubat Cuma

Huzursuz, öfkeli ve güvensiz hissettiğimiz bir gecenin ardından Ay, saat 10:30’ da son açısını Pluto ile kurduktan sonra boşluğa düşüyor ve neredeyse tüm gün boşlukta kalıyor. Deyim yerindeyse hasar tespiti yapıp daha soğukkanlı ve akılcı olmaya çalışabiliriz. Fevri hareket etmekten kaçınabilir, çıkarlarımızın neyi gerektirdiğinin hesabını yaparak ağır ama sağlam adımlar atabiliriz. İçinde bulunduğumuz sorunlara çözüm bulmak için konunun uzmanlarına danışabilir, duruma göre davranabiliriz. Bu arada eksikleri tamamlamak, işleri pratik bir yoldan halletmek içinde uygun bir gündeyiz. Saat 19:05’ te Ay, İkizler burcuna geçerek boşluktan çıkıyor ancak Güneş’ le kuruduğu gerilimli açı günün geri kalanında kararsızlıklar ve ikilemler içinde olacağımıza işaret ediyor. Venüs/ Mars arasındaki zorlu görünümde artık kesinleştiğinden ilişkilerde sorunlar tekrar baş gösterebilir, otorite figürleriyle çekişmeler yaşayabilir, yolumuza çıkan engellerle mücadele etmekte zorlanabiliriz.

20 Şubat Cumartesi

Oldukça zorlu geçen birkaç günün ardından rahat enerjiler altında bir gün geçirebiliriz. Artık iletişime daha açık olabilir, sorunları konuşarak halletme yoluna gidebilir, değişime ayak diremek yerine olduğu gibi kabullenebilir hatta hevesle bekleyebiliriz. Şartlar elverdiği sürece (kısıtlamalar hâlâ devam edeceğinden) sosyalleşebilir, fikir alış verişinde bulunabiliriz. Okuyup araştırarak kendi yolumuzu belirleyebilir, farklı konulara merak sarabilir ve zihnimizi sürekli meşgul edebiliriz. Tabii sosyal medya paylaşımları hız kazanabilir, ufak tefek dedikodular hayatımıza keyif katabilir, yolculuk planları yapabilir ya da yeni bilgiler edinmek için eğitimlere katılmak isteyebiliriz.  

21 Şubat Pazar

Bir süredir geri harekette olan Merkür, artık düz hareketine geçeceği istasyona vardığından durağan konuma geçti. Ay’ da İkizler burcundaki hareketine devam ediyor ve dünkü gibi rahat akan enerjiler mevcut. Sabah saatlerinde biraz kararsız olabilir, önümüzü görmekte zorlanabilir ya da planlarımızı erteleyebiliriz ancak günün kalanında sosyalleşmeye, sevdiklerimizle bir arada olmaya, zihinsel ve duygusal paylaşımlarda bulunmaya devam edeceğiz. Bol bol iletişim kurabilir, uzun süredir beklediğimiz bizi sevindirecek haberler alabilir, bir çok işimize yarayacak bilgi edinebiliriz. Bu hafta sonu online eğitimler, toplantılar, görüşmeler çok verimli ve keyifli geçebilir, ortak ilgi alanlarımızın olduğu gruplar içinde yer alarak kendimizi ifade edebiliriz. Mutlu geçecek bir hafta sonu dileğiyle………

 

İyi haftalar

Read 1724 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.