Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

155951
BugünBugün162
DünDün616
Bu HaftaBu Hafta162
Bu AyBu Ay11071
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1559511
Online 2
   
Pazar, 05 Temmuz 2020 17:29

06 Temmuz – 12 Temmuz Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Merkür düzeliyor, bir süredir aksayan, duraksayan konularda yavaş yavaş ilerleme kaydedebiliriz.

 

06 Temmuz Pazartesi

Haftaya Oğlak burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Öğle saatlerine kadar kararlı, tutarlı ve sorumluluk bilinciyle hareket edebilir, elimizdeki işleri tamamlayabilir, kariyere yönelik girişimlerde bulunabiliriz. 12:35 ile 13:10 arası Ay kısa bir süre boşlukta kaldıktan sonra Kova burcuna geçiyor. Toplumsal konulara duyarlılığımız artabilir, etrafımızda olan bitenlere daha fazla ilgi gösterebiliriz. Özellikle akşam saatlerinde özgürlüğümüze daha fazla önem verebilir, bireysel ve sıra dışı çıkışlar yapabilir, enteresan çözümler üretebiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde özel ve sosyal ilişkilerde iletişim ve paylaşım artabilir.

07 Temmuz Salı

Güne oldukça sert ve nereye gideceği belli olmayan enerjilerle başlıyoruz. Bugün ve yarın Ay neredeyse sürekli boşlukta olacağından atılan adımların yerine ulaşması zor görünüyor. Deyim yerindeyse iki ileri bir geri hareket edecek, sonuca yönelik kararlar alamayacağız. Etkisini yoğun bir şekilde hissedeceğimiz Merkür/ Mars uyumsuz görünümü ciddi iletişim sorunlarına yol açabilir. Bir süredir içimizde tuttuğumuz bizi rahatsız eden duyguları bir patlamayla ifade edebilir, dil yarasına neden olabiliriz. Geçmiş sorunları çözelim derken işleri iyice içinden çıkılmaz bir hale getirip kopuşlara yol açabiliriz. Ay’ ın da Kova burcundaki hareketi piyasalar açısından çalkantılı ve güvenilmez bir ortam oluşturabilir.

08 Temmuz Çarşamba

Neredeyse tüm gün Ay Kova burcunda boşlukta ve Merkür/ Mars arasındaki sert görünüm hız kesmeden devam ediyor. Bankalar, faiz politikaları, borçlanma, kredi işlemleri gibi konularda iniş çıkışlar yaşanabilir, ani ama tutarsız ya da uygulaması zor kararlar alınabilir. Bugün kazalara, sakarlıklara karşı da dikkatli olmalı, aşırı hassasiyet gösterip kavgalara tutuşmamalıyız. Saat 21: 15’ te Balık burcuna geçerek boşluktan çıkan Ay; gecenin kalanını daha hayalci ve akışta kalarak geçireceğimize işaret ediyor.

09 Temmuz Perşembe

Bugün duygusal açıdan iniş çıkışlar yaşayabilir, sübjektif kararlar alabiliriz. Güne birbirimizi anlamaya ve empati göstermeye çaba sarf ederek başlayabilir, güçlü sezgilerimize kulak verebilir hatta konuşmadan anlaşabiliriz. Uzlaşma ya da affetme gerektiren konuşmaları bu saatlerde yapabiliriz ancak öğle saatlerinde ilişkilerde gerilim yaşanabilir. Her duygumuzu adlandırmaya her şeyde bir mantık aramaya çalışırsak zorlanırız biraz daha sakin ve akışta olmalıyız. Ancak bu ruh hali de uzun sürmeyecek akşam saatlerinden itibaren uyumlu davranabilir, olayların hızlı ve kolay aktığını, keyif verici gelişmeler yaşandığını görebiliriz.

10 Temmuz Cuma

Gün boyunca rahat ilerleme kaydedebilir, maneviyata önem verebilir, yardımlaşmak isteyebiliriz. Bugün bir çok sorun bir anda çözülebilir, güçlü ya da otorite konumunda ki kişilerin desteğini alarak çözüme ulaşabiliriz. Ay hâlâ Balık burcunda olmasına rağmen özellikle akşam saatlerinde akılcı ve sağduyulu adımlar atabiliriz. Hayal kurabileceğimiz, inançlarımızın güçleneceği, hislerimizle hareket edeceğimiz günlerdeyiz. Sanatsal verimlilikte bu sırada artabilir. Merhamet ve iyilikle dolabilir, ihtiyacı olanların yanında yer alabiliriz.

11 Temmuz Cumartesi

Sabah erken saatlerde ( 08: 05) Ay Koç burcuna geçiyor ve son günlerde yaşanan naif ve duygusal etkiler yerini hıza, yüzleşmeye ve cesarete bırakıyor. Hafta sonunun tamamında güdüsel, sabırsız ve biraz da bencilce bir enerji akışı var. Biraz tartışmacı ve iddialı bir tavır sergileyebilir hemen tartışmaya girebiliriz. Hem ülkemiz açısından hem de bireysel hayatlarımızda sert ve tansiyonun aniden yükseldiği durumlar oluşabilir, anlamadan dinlemeden harekete geçebilir, herkesle rekabete girebilir, çok sabırsız olabiliriz. Bugün trafikte de çok dikkatli olmalı, hızdan kaçınmalıyız. Bizi kışkırtan olaylara hemen tepki verip, haksızlığa uğradığımızı düşünebilir, canımızı sıkanların karşısına hiç korkmadan dikilebiliriz. Fazla enerjimizi spor yaparak, fiziksel güç gerektiren işlerle uğraşarak boşaltmamızda fayda var.

12 Temmuz Pazar

Dün yaşanan itiş kakışın ardından sabah saatlerinden itibaren daha uyumlu davranabiliriz. Bugün Merkür’ de düz hareketine dönüyor ve bir süredir aksayan, duraksayan konularda yavaş yavaş da olsa bir açılma rahatlama oluyor. Gün boyunca enerjimiz yüksek olsa da anlayışlı ve sevecen olabilir, etrafımızdakilere önderlik yapabilir, onları başlangıçlar yapmaları için cesaretlendirebiliriz. Günün ilerleyen saatlerinde biraz gerilim yaşansa bile kalp kırmadan atlatmaya çalışabiliriz.

İyi haftalar

Read 2039 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.