Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

102937
BugünBugün378
DünDün654
Bu HaftaBu Hafta1032
Bu AyBu Ay11049
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1029378
Online 8
   
Pazar, 12 May 2019 20:35

13 Mayıs – 19 Mayıs Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Dolunayla birlikte korkularımızdan kurtulup özgürleşebilir, kadersel gelişmeler yaşayabiliriz. 

 

 

13 Mayıs Pazartesi

Haftaya Başak burcunda ki Ay’ ın endişeli ama verimli enerjileriyle başlıyoruz. Sabah erken saatlerden itibaren işlerimize farklı bir gözle bakarak mükemmelleştirmenin ve düzenimizi daha pratik hale getirmenin yollarını arayabiliriz. Detay gerektiren konularda, hesap kitap işlerinde ve sağlık, hijyen alanlarında başarılı olabiliriz. Bugün akşama kadar yapacağımız görüşme ve başlattığımız girişimlerde olumlu sonuçlar alabilir, uzun vadeli adımlar atabilir, kendimizi doğru ve yeteri kadar ifade edebilir, abartıya kaçmadan şartları en verimli hale getirebiliriz. Ancak gecenin ilerleyen saatlerinde kafamız biraz bulanabilir, kendimizi yorgun ve yönsüz hissedebiliriz.

14 Mayıs Salı

Dün yaşanan güzel gelişmelerin ardından güne azim ve hevesle başlayabiliriz. Elimizi attığımız her işte bizi destekleyen, yol gösteren rehberler bulabilir, doğru kişilere danışabilir ve kolaylıkla ilerleyebiliriz. Özellikle sabır ve gayret gerektiren konularda doğru adımları atabiliriz. Ancak bir kolda birden çok karpuzu taşımaya çalışmak yıpratıcı olabilir, aşırıya kaçmamalı ve başta verdiğimiz kararlardan dönmemeliyiz. Akşam saatlerinde kendimize fazla yüklenmenin getirdiği gerilimi yaşayabilir, bu gerginliği etrafımızda ki yansıtarak deyim yerindeyse incir çekirdeğini doldurmayan gerekçelerle tartışma yaşayabilir, zamanı doğru kullanamayabiliriz. Saat 21:50’ de Ay’ ın Terazi burcuna geçmesiyle daha uzlaşmacı davranabiliriz.

Bugün hem Mars’ ın hem de Venüs’ ün son derecelerde olması, bir yandan da Güneş, Pluto arasında ki uyumlu görünüm güç ve dayanıklılık sergileyerek işlerimizi sonuca ulaştırma becerisine sahip olacağımızı gösteriyor. Tek sorun bütün işleri aynı güne denk getirerek hem zihinsel hem de fiziksel zorlanma yaşamamız olacaktır. Hedeflerimize varmak için güçlü kişilerin desteğini alabilir ya da kendimizi güçlü ve yeterli hissederek yola çıkabiliriz.

15 Mayıs Çarşamba

Ay; Terazi burcunda ilerlerken gün için de hiçbir uyumsuz görünüm yapmaması bugün ilişkilere ve sosyal ortamlarımıza odaklanacağımız işaret etmekte. Kişisel bakımımızla ilgilenebilir, alış verişe çıkabilir, arkadaşlarla bir araya gelerek keyif verici organizasyonlar içinde bulunabiliriz. Bol bol paylaşım yapmak, romantik ilişkilere heyecan katmak için uğraşmak günün çabaları olabilir. Toplantı ve görüşmeler içinde bugünü değerlendirmekte fayda var zira yarın devreye girecek sert enerjiler yolumuza taş koyabilir.

Aynı zamanda bugün Venüs’ te 09 Haziran’ a kadar kalacağı Boğa burcuna geçiyor. Oldukça güçlü olduğu bu burçtayken Venüs; maddi manevi değerlerimize sahip çıkmak için mücadele edeceğimize, hayatın tüm alanlarında ama özellikle ilişkilerde güven ihtiyacının artacağına işaret ediyor. Estetik ve sanat konularında çalışmalar yapabilir, hayattan aldığımız keyfi sorgulayabiliriz.

16 Mayıs Perşembe

Ay hâlâ Terazi burcunda ilerlerken gün boyunca iniş çıkışlar yaşayabilir, sert dönemeçlerden geçebiliriz. Sabah saatlerinde yaşanan kadersel gelişmeler bizi geçmişten gelen sorunlarla uğraştırabilir. Girişimlerimizde engellerle karşılaşabilir, ihmal ettiğimiz bir evrak ya da görüşme yüzünden tekrar başa dönebiliriz. Uyumlu olmakta zorlanacağımız bugün otoritelerin ya da kurumların baskısını üstümüzde hissedebiliriz. Gerçi ufak tefek destekler arada nefes almamızı sağlasa da genelde zorlanarak ilerleme kaydedebilir hatta haksızlığa uğradığımızı ya da zalimlik gördüğümüzü düşünebiliriz. Ay; saat 12:40’ tan itibaren boşlukta olacağı için yeni bir girişmeden var olan çalışmaları toparlamaya çalışmalıyız.

Bugün Mars’ ın da Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte daha hassas ve alıngan olabilir, tepkilerimizi direk vermek yerine pasif agresif bir tutum sergileyebiliriz. Aynı zamanda ülkemizin, halkımızın ya da ailemizin çıkar ve değerleri için mücadele etmek zorunda kalabiliriz.

Etkisini bugün ve yarın yoğun şekilde hissedeceğimiz Merkür, Satürn görünümü ise uzun süre bağlayıcılığı olan sözler verebileceğimizi ancak bir yandan da çok iyi ölçüp biçerek konuşacağımızı ve gelişmeleri kendi lehimize kullanmak isteyeceğimizi gösteriyor. Bu dönemde bilginin bir güç olduğunu ve doğru bilgiyi, doğru zamanda kullanmanın getirdiği avantajları fark edebiliriz. Bize güç katacak fikir birlikleri kurabilir, aynı görüşü paylaştığımız kişilerden destek alabiliriz.

17 Mayıs Cuma

Gece yarısından hemen sonra Ay, Akrep burcuna geçerek boşluktan çıkıyor, Mars, Venüs ve Uranüs’le görünüm yapıyor. Aslında oldukça hareketli bir gece geçirebiliriz. İlişkilerde güven krizleri yaşanabilir, birden ajite olarak harekete geçmek isteyebiliriz. Duygusal ve tutkulu başlayan gece tartışma ve sorunlarla devam edebilir. Sabah saatlerine geldiğimizde biraz durulmuş olsak bile huzursuzluk ve güvensizlik sürebilir. Bugün oldukça derinleşebilir, başkalarının sırlarına vakıf olmak isteyebilir, farkındalık geliştirebiliriz. Sessiz ve derinden ilerlerken bir konuya odaklanabiliriz. Bir tarafımız risk alarak harekete geçmek ve geçmiş fırsatları tekrar gündeme getirmek isterken bir tarafımızda sabırlı ve ağır başlı olarak tüm olayları olduğu gibi değerlendirmemiz gerektiğini söyleyebilir.

18 Mayıs Cumartesi

Dünkü huzursuzluk sabah saatlerinde biraz durulmuşken şimdi de tam gece yarısı gerçekleşecek dolunayın gerginliği altındayız. Güne daha anlayışlı ve affedici olma isteğiyle başlayabilir, işimize gücümüze odaklanabiliriz. Hâlâ öne çıkma ve ortada olma isteğimiz olmamasına rağmen sorumluluklarımızı yerine getirmek için canla başla çalışabilir, dayanıklılık sergileyebiliriz. Ancak günün ilerleyen saatlerinde birbirimizi anlamakta zorlanarak kutuplaşmaya başlayabiliriz.

Dolunay uzun süredir sürünceme de olan, gerek görev bilinciyle, gerekse toplumsal kurallar yüzünden sürdürdüğümüz ilişki ve konuları sonlandırmamıza yardımcı olabilir. Bir yandan da Venüs, Uranüs arasında ki kavuşum her hâlükârda korkularımızdan arınarak özgürleşmemiz gerektiğini anlatıyor. Kendi kişisel devrimimizi gerçekleştirme yolunda adım atabilir, sorunlarımızla yüzleşebiliriz. Güvensizlikten doğan krizlerin zorlamasıyla tutarlı ama zor kararlar alabiliriz. Dolunay aynı zamanda büyük kurumlar, bankalar ya da devletle ilgili konularda da bazı güvensizliklerin açığa çıkmasına yol açabilir, mali açıdan anlık değişimler ve sıkıntılar gündeme gelebilir. Şimdiye kadar atılmış adımların sonuçlarıyla ne kadar gizlemeye çalışsak ta yüzleşebiliriz.

19 Mayıs Pazar

Birkaç gündür devam eden gerilime rağmen sabah saatlerinden itibaren neşe ve iyimserlik dolu olabiliriz. Herhalde bunda 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızın yüzüncü yılının olmasının da etkisi olacak. Tam adına yaraşır bir şekilde kıpır kıpır heyecan içinde bir gün geçirebilir, kutlamalara katılabilir, açık havada zaman geçirebiliriz. Hem kendimizi iyileştirmek hem de başkalarına faydamız dokunsun diye depresif ruh halinden kurtulup canlı ve aktif olacağımız, biraz da vurdum duymaz davranabileceğimiz ve içimizin umut dolu olacağı bir gün bizi bekliyor.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızın 100. Yılı kutlu olsun. İyi haftalar………..

Read 1032 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.