Print this page
Pazar, 31 Mart 2019 13:04

01 Nisan – 07 Nisan Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Koç burcunda yeniay. Hayatımızı yenilemek istediğimiz bu dönemde kimseye danışmadan yol alabiliriz. 

 

01 Nisan Pazartesi

Haftaya Kova burcunda ki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Dün gerçekleşen seçimlerin ardından sabah saatlerinde toplumsal olaylara, hak ve özgürlüklere hassasiyetimiz artabilir, görüş ve düşüncelerimizi paylaşabilir, sosyal medya da aktif olabiliriz. Bu yazı yazıldığında henüz seçim sonuçları belli olmamıştı fakat gökyüzü bize büyük bir sürpriz ve değişiklik olmayacağını gösteriyor. Saat 06:02’ den sonra Ay boşlukta olacağından günün kalanını yeni bir işe başlamadan elimizde ki işleri tamamlayarak geçirebilir, bol bol iletişim kurabilir ve fikir beyan edebiliriz. Yurtdışıyla ilişkiler, medya ve yayıncılık, gruplar ve seçim sonuçları günün konusunu oluşturabilir. Saat 17:48’ de Ay Balık burcuna geçerek boşluktan çıkıyor ve hemen Mars ile gerilimli bir görünüm yapıyor. Neye ve kime öfkelendiğimizi bilmeden saldırganlaşıp, dil yarası açabilir, durduk yere mağdur olabiliriz. Fakat hemen ardından devreye giren Uranüs etkisi yaptığımız hatanın farkına varmamızı ve durumu toparlamamızı sağlayabilir. Akşam saatlerinden itibaren dikkatli olmalı, gerginliği tırmandırmamalıyız.

 

02 Nisan Salı

Sabaha karşı Ay; Balık burcunda Venüs’ le kavuşuyor ve günün kalanında başka bir görünüm yapmıyor. Ayrıca Merkür ile Neptün’ ün tekrar bir araya gelmesiyle birlikte gün boyunca oldukça hassas ve kırılgan bir durumda olabiliriz. Gerçeklerden uzaklaşıp hayal dünyasına dalmaya yatkın olduğumuz bugün affedici ve fedakâr tavırlar sergileyebilir ya da kendimize acıyabiliriz. Objektif olamayacağımız için hesap kitap işleriyle uğraşmamalı, uzun süreli bağlayıcılığı olacak imzalar atmamalıyız. Hem romantizm hem de sanatsal yaratıcılıkta başarılı olabilir, sevdiklerimizi mutlu etmek için çabalayabiliriz. Platonik aşklara meyledebilir, karşımızdakileri olduklarından farklı bir yere koyabiliriz. Bugün ilham perileri hep yanımızda olacağından bütün sanat dallarında ve tasarım alanında başarılı çalışmalar yapabiliriz. Duygularımızı şiirsel bir dille ifade edip, herkese ve her şeye hiçbir çıkar gözetmeden sevgimizi gösterebiliriz. Akışta kalmayı başarıp, mücadele etmekten vazgeçeceğimiz bir gündeyiz.

 

03 Nisan Çarşamba

Bugün Ay; Merkür/ Neptün kavuşumunu tetikleyip bir de üstüne Jüpiter’ le görünüm yapacağından büyük beklentilere girebilir, somut ve yüzeysel konulardan iyice uzaklaşabiliriz. Gündeme ve gündelik hayata dair konular hiç ilgimizi çekmeyebilir, kendimizi derin düşüncelere, evrensel olaylara dalmış bulabilir, hayallerimizden bahsedebiliriz. Bugün karşımızdakileri anlamak için konuşmaya ihtiyacımız olmayacak, sezgilerimiz çok güçlü olacağından empati kurmakta zorlanmayacağız. Ruhsal istekler ön plana çıkabilir, maneviyat önem kazanabilir, inançlarımız doğrultusunda kararlar alabiliriz. Yalnız her an aşırıya kaçabilir, içinde bulunduğumuz durumu olduğundan çok farklı algılayabiliriz. Tutamayacağımız sözler vermemeli, büyük vaatlerde bulunmamalı, henüz netleşmemiş konularda karar alıp, yola çıkmamalıyız. Gerçi öğle saatlerinde Ay’ ın Satürn ve Pluto’ yla yapacağı görünümler ayaklarımızın fazla yerden kesilmesini engelleyebilir, daha gerçekçi ve planlı olmamızı sağlayabilir. Saat 18:36’ tan itibaren Ay boşlukta kalacağından akşam saatlerinde son derece belirsiz ve dağınık enerjiler işbaşında olacak.

 

04 Nisan Perşembe

Sabah erken saatlerde Ay, Koç burcuna geçiyor. Son günlerde yaşanan dalgalı ve sürüklenen ruh halinden çıkıp enerjimizi ve cesaretimizi toplayabiliriz. Artık rehavete kapılmadan işimize gücümüze bakabiliriz. Yarın Koç burcunda gerçekleşecek yeniay öncesi hızla harekete geçip bitirilmesi gereken işlere odaklanabilir ve aynı hızda da sonuç alabiliriz. Güneş’ in ve Ay’ ın Koç burcunda olması bizi girişimlerde bulunmaya yöneltse bile balsamik fazda olduğumuzu unutmadan en azından yarından önce yeni bir işe başlamamalıyız. Özellikle öğlene kadar olan süreçte çok acele edebilir, sabırsız, rekabete açık ve kışkırtılmaya hazır olabiliriz. Bugün enerjimizi spor yaparak, açık havada aktivitelerde bulunarak ve bir süreci bitirmeye odaklanarak geçirmekte fayda var.

 

05 Nisan Cuma

Bugün saat 11:50’ de Koç burcunda baharın ilk yeniayı gerçekleşiyor. Öncü ve ateş elementinde olan Koç burcu korkusuzca ve risk alarak başlangıçlarda bulunmayı temsil eder. Bu yeniay önümüzde ki günlerde fişek gibi harekete geçmeye hazır olacağımızın göstergesi. Yeniay haritasına baktığımızda Ateş ve su elementinin fazla olduğunu hava elementinin ise çok zayıf olduğunu görüyoruz. Her ne yapıyorsak bunu uzlaşarak ve iletişim kurarak değil de ben yaptım oldu mantığıyla yapabilir bu arada etrafı biraz kırıp dökebilir, ilişkileri de zedeleyebiliriz.  Önümüzdeki günlerde ülkemizde yönetim kademesini oldukça hareketli ve gerilimli bir süreç bekliyor olabilir, kıran kırana rekabet yaşanabilir. Askeri hareketlilik hâlâ gündemde ve açık düşmanlıklarla uğraşmak zorunda kalırken kapalı kapılar arkasında ki düşmanlıklara da dikkat etmek gerekiyor. Kişisel hayatlarımızda da cesur hamleler yapmaya, düşünmeden adım atmaya meyilliyiz ancak yenilenme ihtiyacının çok yoğun olduğu bu dönemde bir çok engelle de mücadele etmemiz gerekecek. Uzun sözün kısası yeni başladığımız işler gözümüzü korkutmasa da güllük gülistanlık ilerlemeyecek, bol rakipli, hırs ve mücadele dolu bir süreç bizi bekliyor olacak. Günün motivasyonu ne yapacaksam ben yapmalıyım ve tek başına yapmalıyım olacak.  Akşam saatlerinde Ay’ ın Satürn’ le sert görünümü günün geri kalanını engellenmiş ve duvara toslamış duygusuyla geçirmemize neden olabilir. Otoritelerden, büyük kurumlardan ya da büyüklerimizden veto yiyerek hız kesebiliriz.

 

06 Nisan Cumartesi

Gece yarısından itibaren sık sık geçmişe dönüp bizi baskılayan güçlere olan öfkemizi içimizde besleyebiliriz. Fakat sabah saatlerinden itibaren enerjimizi ve cesaretimizi tekrar toplamış olarak güne iyimser ve neşe dolu enerjilerle başlayabiliriz. Ay; saat 05:15’ de Jüpiter’ le uyumlu bir görünüm yapıp boşluğa düşüyor. Günün kalanını hem fiziksel hem de zihinsel güç gerektiren aktivitelerle geçirebilir, sosyal ortamlara girebilir, paylaşımlarda bulunup, keyif alacağımız konularla ilgilenebiliriz. Saat 16:06’ ta da Ay’ ın Boğa burcuna geçmesi ve Uranüs’ le bir araya gelmesiyle sürpriz etkinliklere katılabilir, güvendiğimiz kişilerle bir araya gelerek biraz daha huzur ve sakinlik arayışında olabiliriz.

 

07 Nisan Pazar

Karmaşık ve yoğun geçen bir haftanın ardından sakin ve güzel bir tatil gününe uyanabiliriz. Haftanın tamamında uçan kaçan ve gerçeklikten uzak enerjilerle doluyduk. Bugün ise tam tersi ayaklarımız yere sağlam basabilir, düzenimizi korumak, sabırla ilerlemek ve huzurumuzu kaçıracak şeylerden uzak durmak isteyebiliriz. Gerek Ay/ Venüs arasında ki gerekse Merkür/ Satürn arasında ki uyumlu görünümler keyifli, akılcı ve sosyal bir günde olacağımızın göstergesi. Ağzımızdan çıkanı kulağımız duyacağı için ilişkilerimizi düzene sokabilir hatta romantik anlar yaşayabiliriz. Alış verişe çıkabilir, dostlarla büyük sofralarda bir araya gelebilir ve hem bedenimizi hem de zihnimizi yormayan aktivitelerde bulunabiliriz. Bizi destekleyen kişilerle çevrilmiş olduğumuzdan güven duygumuzu tazeleyebilir, biraz da kendimizi şımartmak için lüks tüketime aşırıya kaçmadan yönelebiliriz. Zorlu bir haftayı dinlenerek, keyif alarak ve huzur içinde bitirebiliriz. İyi haftalar………..

 

Read 2600 times

Latest from Berna AŞKIN